Střepiny

(relácia)

Střepiny shrnují nejdůležitější kauzy uplynulého týdne a analyzují je v originálních reportážích. Poprvé byl pořad připravovaný redaktory zpravodajství vysílán v neděli 7. dubna 2002 a okamžitě se zařadil mezi nejsledovanější pořady TV NOVA. Úspěch je o to cennější, že nedělní prime time je opravdu „horkou půdou" z hlediska konkurenčního prostředí. (TV Nova)

heyda

Dost subjektivně podávané zprávy za poslední týden. Brunclík s Němcovou nám většinou říkají jejich morální názory a to velmi jednoznačně, ale i upřímně a nejvtipnější na tom je to, že mají z valné části pravdu, tudíž mě potěší, že má někdo podobný názor jako já. :-))) ()

Jinny

Trapní moderátoři (zvlášť Andrea Němcová předvádí především svůj výstřih a výraz dominy) se snaží o cosi, co daleko lépe předvádí na ČT Nora Fridrichvá. Oproti 168 hodinám mají Střepiny jediné plus - občas nabízí řešení, zatímco Fridrichová takřka vždy skončí jen u ironických komentářů typu: "Stejně s tím nic nenaděláte". Se seriózní publicistikou ale mají Střepiny pramálo společného. ()

GigaPudding

V komentáři Djkoma jsem si přečetla o "pózách", takže bych ráda upřesnila svoje hodnocení. :) Jednu hvězdičku dávám za aktuální nebo zajímavé informace, co se z tohoto pořadu určitě člověk dozví, ale všechny reportáže, ty o nějakém násilí, zločinech, katstrofách atd. obzvlášť, jsou prezentovány bizarními způsoby, snahou "šokovat" a to nejspíš za každou cenu. Reportáže jsou tu uváděné často značně nevkusnými klipy za použití nehodící se hudby a podobně. Přijde mi to příliš otravné na slušné hodnocení, nemluvě o chvílemi podivné neprofesionalitě uvaděčů těchto zpráv. ()

SOLOM.

Musím souhlasit s tím, že když to začínalo, rád jsem se na to díval. Dvojice Stanislav Brunclík a Andrea Němcová mi nikdy nějak závratně nevadili, na rozdíl od některých jejich kolegů. Rovněž kvalita reportáží byla v rámci možnosti slušná. Občas když byl celý pořad na dané téma, jsem se dozvěděl i několik celkem zajímavých faktů – takže já si stěžovat nemůžu. V mých očích jde prostě o klasický průměr – což je na NOVU velký úspěch. ()

duklak2

Tak a máme tu další pořad na mé zhodnocení. Musím ho pochválit, protože je povedený a já se každou neděli těším až skončí Pojišťovna a začnou Střepiny, které nazývají věci pravými jmény:-). K moderátorům (Němcová, Brunclík) žádnou výtku nemám, protože svoji práci odvádějí dobře. Reportáže mě baví skoro všechny a líbí se mi, jak jsou trochu "bulvárně" zpracovány. Také považuji za dobrý nápad, že na začátku každého roku se vysílá speciální díl, který se ohlíží za celým předchozím rokem a já jsem mnohdy překvapen, co všechno se u nás událo. Hlavně v politice:-). Info: Poprvé byl pořad připravovaný redaktory zpravodajství vysílán v neděli 7. dubna 2001. Okamžitě se zařadil mezi nejsledovanější pořady TV NOVA. Úspěch je o to cennější, že nedělní „primetime", ve kterém se pořad vysílá, je opravdu „horkou půdou" z hlediska konkurenčního prostředí. Moderátoři: Andrea Němcová, Stanislav Brunclík. ()

Iggy odpad!

Nejvíc mě na tomhle pořadu irituje ten vlastní názor na konci každé reportáže. Ani v nejmenším mě nezajímá, jaký mají na věc názor redaktoři Novy. Uzavřít reportáž o kouření v restauracích, nebo na zastávkách, už si nevzpomínám, slovy: "Já osobně si myslím, že by lidé kouřit neměli." mi přijde poněkud debilní. ()

Tommassi3 odpad!

Tak přeju veselé mytí mozků, přátelé.. To co je nám poslední dobou tuzemskými médii, včetně veřejnoprávní dokumentaristiky České televize, podsouváno, hraničí s nebetyčnou drzostí a urážkou samostatně myslících bytostí, co si vidí dál než na špičku svého nosu, či na špičku toho dlouhého nosu, který na nás bezostyšně dělají tuzemské televizní stanice.. Pod koment Pakobylky bych se s klidným svědomím podepsal.. ()

ivishka

Bývaly časy, kdy i ty komentáře publicistů a reportéru měly pádnou dohru a říz. Ale tyto doby jsou nenávratně pryč ...stejně jako slušnost a civilizovanost hlav tohoto státu, lidi se vraždí a nebo alespoň přizabíjí. Je sice zajímavé sesmolit pořad o událostech uběhlého týdne, ale udržet lajnu kvality ze začátku se nepovedlo - BOHUŽEL. ()

Laxik

Zatímco Televizní noviny dělají z komára velblouda, Střepiny se vydaly trochu jinou cestou. Ty totiž nejdřív několik minut dramaticky kreslí komárovi dva hrby, aby posléze prohlásily, že i když tahle zrůda vypadá podivně, je to pořád jen komár, jakých lítají po světě tisíce. Na druhou stranu si Střepiny asi záměrně vybírají ty komáry-fenomény, u kterých se jejich bagatelizace dá považovat za rozumnou. Co si o tom ale myslet v hvězdičkách, to fakt netuším. ()

IllIlIlIIl

Jako publicistický pořad není zase až tak špatný, ale připadalo mi, že Střepiny mají až moc pesimistický nádech a někdy zámerně uvádějí necelou a neobjektivní pravdu se záměrem manipulovat s divákem. ()

stration odpad!

Kdo se je prosil o ty komentáře? Za koho mluví? Čí jsou to názory? Vědí, že tím, že o někom řeknou, že je vůl, ovlivní hrozně moc lidí? ()

vanadium

Máme patent na pravdu. Natočíme reportáž tak, aby vypadala objektivně, ukážeme vám pohled ze všech stran - to je přece fér. Prošpikujeme to sice vlastními názory, ty jsou ale přece správné, rozumné. Na některé věci mají téměř všichni stejný názor, jen hlupák nebo psychopat by měl názor jiný - je tedy správný, proto vám ho prezentujeme i my z našich úst. Tím si uděláme půdu pro to, abychom vypadali správňácky a mohli s vámi manipulovat. Na věci, na které můžeme mít různé názory, vám podvědomě podsuneme ten náš - je přece rozumný a správný, v jiných věcech s námi přece souhlasíte! - a tedy i v tomto případě byste s námi měli souhlasit. Opravdu si stále myslíte něco jiného? Zvažte to, náš názor je přece správný, většinový, reportáž byla objektivní. Trochu s vámi manipulujeme, trochu hodně. Sice se vám snažíme předložit problém ze všech stran, ale stejně vám nakonec vštípíme to naše. Děláme to chytře, tak, že tyhle naše manipulace často ani nepostřehnete... ()