Daniel Landa - Vltava Tour 2003

Česko, 2003, 95 min

Réžia:

David Sís

Daniel Landa

Jedná se o koncert, který proběhl v T-Mobile aréně v Praze 20. února 2003.

Seznam skladeb:

19. Šance
20. Přízraky
21. Valčík
22. Motýlek
23. Vltava part II. (duklak2)

salalala

Mám rád Landu v jeho raných letech, takže tenhle koncert se mi líbil hodně, parádní songy (Včera mě někdo, Vltava, Motýlek, Kdyby, Smrtihlav, Krvavá parta), výborná atmosféra, úžasná energie. A i když nemusim Koláře, tak tady mi tolik nevadí. Pasáže z Krysaře jsou taky dobrý, hlavně se Landovi povedla sestavit vynikající kapela, je to prostě nářez. Jen ten Kryl je fakt zvláštní, nějak tomu nemůžu přijít na chuť. Čtyři dávám proto, že to neni žádná show, na druhou stranu si to můžete pustit na DVD a klidně to jen poslouchat, o nic nepřijdete. Ještě, že ten záznam existuje. Jo, a pro ty, co to nevědí, CD je ochuzeno o pět skladeb. ()

lioncel

přiznávám, že z domácí hudební scény jsem nikdy, až na pár výjimek, zrovna moc dojatý nebyl .. ale tohle je opravdový nářez .. Landu jsem v minulosti párkrát zahlédl i v reálu, věděl jsem, že má pár opravdu dobrých věcí, že je svůj a originální .. ani nevím jak jsem se vlastně k vltavě dostal .. ale pamatuji si moc dobře, jak dostala ona s landou mě – syrový hutný zvuk, to mi vždy chutnalo .. velmi kvalitní obsazení všech nástrojů a dobré doprovodné vokály … super záležitost, ke které se rád vracím … ()

Cafú odpad!

Daniel "Slizká olysalá hlava" Landa zase podpráhově cpe svým ovečkám svá pompézní namyšlená moudra o národní pospolitosti a hrdosti! Masám a lidem, kteří chtějí mít zjednodušený názor na svět, tohle musí lechtat ouška a opěvují svého nového národního barda, který se rád stylizuje i do postav středověkých hrdinných rytířů, kteří v době zlé, své rodné hroudě vždy rádi přispěchají na pomoc! Milujme ho a ubijme všechny, kteří by tomuto samozvanému geniovi chtěli spílat! ()

Wormboy

Prakticky to najlepsie z Landovej tvorby v koncertnej podobe, ktora splnila vsetky moje ocakavania a na celych 90 minut uputala moju pozornost. ()

COF_666

Kdo chce Landu nenávidět, vidět v něm "nácka", provokatéra a blázna - uvidí ho. Kdo má alespoň trochu nadhledu, vlastního názoru a hudebního vkusu, ten si užije skvělý koncert hudebníka, který sice pije krev docela velké části národa, ale bohužel pro ně je i dost pravděpodobně tím vůbec nejzajímavějším "mainstreamovým" hudebním tělesem na naší scéně. Vlastně byl. Škoda! ()

nevermore

Ať má proti Landovi kdo chce co, Vartecký (kytara) a Žežulka (bicmen) to zvedly opravdu vysoko, ostatně jako všeci muzikanti, stejně tak zpěvy, aranžmá...Dobre koncert paradoxně nejvíc to kazil sám Landa, tím že si ani nepamatuje vlastní texty :-) ()

Kosmik 1

Asi zatím nejpovedenější Danův koncert. Nemám co vytknout a ani není co dodávat, pochvalná slova jsem již napsal v komentáři ke koncertu Bouře. Akorát nechápu hodnocení některých místních znalců, kteří "preventivně" dávají odpad už jen z toho důvodu, že je to Landa, aniž by koncert viděli. To je ubohé. ()

šerminator

Úvodem musím napsat, že není v pořádku, že když se mi něčí muzika nelíbí, nebo dotyčného zpěváka nemam rád, tak to hned budu hodnotit odpadem. Přičemž vůbec nepochopím, jak se něko vůbec může dívat na koncert zpěváka, kterého "nemá rád". Tito uživatelé podle mého názoru dávájí odpady dávají aniž by počin viděli, což není účelem tohoto webu! (TheMaker je asi "specialista", když si pustí Landu, Rytmuse, Superstar na Nově, 50centa a všem dá shodně odpad! ). Teď k samotnému koncertu: Pro mě osobně je to Landovo vrcholné období, před dobou kdy až příliš zabrousil do (neo)folku či Karla Kryla. I když show není kdovíjak extra, nemá tam obří obrazovky, kde by se v pozadí promítaly klipy, nebo nějaké jiné technické udělátka a na konci není velkolepý ohnostroj, tak i přesto (možná proto) má neskutečnou (hustou) atmosféru. Výteční jsou i všichni doprovodní zpěváci a muzikanti - bicman Marek Žežulka 15 let bubnoval Arakainu, zpěvu zdatně sekundoval Petr Kolář (do té doby Karlem Svobodou neposkvrněný), úžasná kytara Tomáše Varteckého a ostatní... Výběr písniček je tím nejlepším průřezem jeho dosavadní kariéry a obvzlášť Quantum Tarantulí dostáva oproti studiovce nový rozměr. Všichni zúčasntění (na pódiu) se náramně bavili a očividně si to užívali + Danek i občas trocha hláškuje. Takže kdo má Landu rád a hlavně ty starší kousky, tak můžu jen a jen doporučit - 100% ()

DeLaMorte odpad!

K.Kryl se obrací v hrobě.....jeho cover songy bych raději nechal být tam kde jsou..originál je jen jeden navíc v podání Landy je to spíše výsměch ()

Wally

Ať si Daniel Landa dělá ve svém soukromí, co chce....jako autor písní není špatněj. Spoustu jeho písniček si rád zabroukám když je slyším a nemusím mít hnedka holou hlavu. Že mu to sem tam neladí? A co...nějak mi k němu ten neuhlazený projev prostě sedí. Pokud jste schopni se odprostit od všech předsudků, které jsou se jménem hlavního zpěváka spojeny, pak si tento koncert prostě užijete.. ()