Daniel Landa

všetky plagáty
Hudobný / Dokumentárny
Česko, 2000, 70 min

Daniel Landa

Záznam koncertu českého zpěváka Daniela Landy.

Obsah:  [2:35] Jó, ulice
[3:08] Přízraky
[3:16] Motýlek
[3:16] Ztracení hoši
[2:56] Včera mě někdo ...
[4:01] Pozdrav z fronty
[3:33] 1938
[3:05] Smrtihlav
[2:54] Na obzoru ani mrak ani loď
[2:08] Tři sta z místa
[3:45] Quantum tarantulí
[3:31] Vltava
[3:59] Tajemství
[3:42] Morituri Te Salutant (TwoFace)

paascha odpad!

Strašný. Poté, co se mi v poště odprezentovala elita lysounových fans jsem si vypracoval silnou alergii na cokoli, kde se Mystr, ( to není chyba, ale uznání jeho tvrdé pózy), jen mihne. A abych udělal všem těm kreténům radost, ode dneška dávám všemu, kde uvidím jeho jméno, odpad z principu. Aby měli na co myslet, když už myslí na Daníčka:-))) ()

Jazzzz

Co mě neuvěřitelně mrzí je, že nejlepšího českého zpěváka jsem našel v Danielovi Landovi. Proč? I mě připadá, že jeho písně mají hlavu a patu, burcují lid k tomu, aby se zamyslel. Je to takový písničkář, který své písně nepobrukuje ke kytaře, ale burácí je do mikrofonu na stadionech. Když se mě někdo zeptá co poslouchám, z principu odpovídám reaggé, už mě omrzelo lidem říkat, že Landu a pak poslouchat jejich proslovy o tom, že jsem Rasista, nacicsta, Landista a proč si neoholím hlavu. Landa, když už nic jiného je dozajistasta velice zajmavou osobností, který se svojí extrémistickou pózou ve skupině Orlík vryl do podvědomí většiny jako zpěvák rasistické kapeli. Když opomenu to, že většina lidí dnes, kdekoliv je potkáte má plná ústa rasistických narážek, tak vlastně nechápu, kdo Landu soudí, když nyní o pár let později mu dává celá evropa za pravdu. Snad mu někteří zazlívají, že se ke své Orlíkovské minulosti otočil zády, jiní jako třeba já mu zazlíváme, že přespíval písničky mistra Kryla. Je to osobnost, kterou je podle mě hrozně lehké za něco odsoudit. Co však Daniel Landa nemá vytetováno na čele je, že mnoho český muzikálů, které se těšili z velkého úspěchu má ve svých titulkách napsáno jméno Daniela Landy. ()

Kosmik 1

Nesnáším hodnocení zdejších odborníků, co odpadujou, aniž by koncert vůbec viděli. Chápu, že ne všem se budou písničky Dana Landy líbit a poté si klidně dejte odpad, ale hodnotit jen z principu negativně se mi příčí. A lidé co hodnotí tímto způsobem by zasloužili ránu pěstí. Hudba Dana Landy a jeho texty jsou bezesporu jedny z nejlepších u nás! Dana mám rád jako zpěváka, ale i jako osobnost a hodně lidem má co nabídnout nejen ve světě hudby. Líbí se mi jeho názory na svět, na lidi, na společnost. Ale pokud mám zde hodnotit jeho hudbu, tak mohu říci, že je to Pan Zpěvák a jeho koncerty mají vždycky náboj, atmosféru a skvělou choreografii a já jsem rád, že se jich mohu zúčastňovat. Jen tak dál Dane! 100% ()

Paity

Kdo je fanda Daniela Landy, přijde si na své. To je jasné. Možná ale Koncert přesvědčí ještě nějaké další lidi, kteří váhají. ()

Jasika

Landa je pro mě basník, nikoli zpěvák. Jeho texty jsou dokonalé a hlavně jsou o něčem. Spousta lidí toho ví z jeho písní o historii víc, než se dozvěděly za x hodin dějepisu. ()

Insspektor

Zdá sa mi trocha zvláštne zaradiť sem aj hodnotenie koncertov, ale keď už tak už... Skvelý koncert ale v porovnaní s filmami sa koncert ťažko dostane vyššie ako 2** ()

Askyr

Půlka národa ho miluje,půlka ho nemůže vystát.Já se řadím k těm,co ho milují,a koncert je prostě úžasný.Atmosféra neopakovatelná,energie z toho sálá všude.5* a pochybovači ať si užijí svou komerci. ()

+sfinx+

Když vidím, jaký póvl tady dává Landovi odpad, ani mne to nemrzí. Jak moc může bolet kopanec od zamindrákovaného dítěte? Ještě lepší je pak procházet jejich oblíbenou tvorbu a to, na co se zmohli na svých stránkách. Landovy texty mají nějakou myšlenku - hned tento předpoklad vylučuje některé místní komentátory z řad možných posluchačů, ty texty občas zabrousí do historie - další důvod, proč se nevzdělanci cítí špatně při poslechu a v neposlední řadě se k těm textům vážou slova jako hrdost, vlastenectví, morálka apod., jenže to by dotyčným někdo musel objasnit význam těchto slov ... ale kdo dnes má pár měsíců volného času.. ()