Dvaja britskí nadšenci sci-fi sa vydajú do Severnej Ameriky navštíviť putovné miesta preslávené výskytom UFO. Po svojom príchode však úplnou náhodou narazia na skutočného mimozemšťana. Ten ich zoberie na bláznivý výlet, ktorý im navždy zmení život. Posledných šesťdesiat rokov držali mimozemšťana Paula na prísne tajnej vojenskej základni. Z neznámych dôvodov sa tento vesmírom scestovaný mudrlant rozhodol utiecť a stopol prvé auto, ktoré mierilo do mesta. Je to požičaný karavan, ktorého posádku tvorí dvojica pozemšťanov Graeme a Clive. V pätách však majú federálnych agentov i náboženského fanatika, ktorému nedopatrením uniesli mladú dcéru. Graeme a Clive spriadajú únikové plány, ako dostať Paula späť na rodnú planétu. A kým sa mu títo dvaja blázni úporne snažia pomôcť, zelený mužíček urýchli ich premenu zo stratených pozemských existencií na skutočných medziplanetárnych hrdinov. (TV JOJ)

Mikita

Výborná záležitost se skvělým nápadem, vtipem a sehranou ústřední dvojkou. Doporučuji používat jako slovníček sprostých anglických výrazů. Případně pro podrobné prozkoumání anatomie malých zelených mužíčků. To je ale zrovna prvek, za který srážím body dolů - takové ty "lacinější" vtípky bych omezila na menší míru. Závěr nabízí několik zajímavých překvapení (velký šéf, odhalení padouchů a další). Skvělá morbidní hláška...."Jeden havaroval a uhořel, druhý jen uhořel." Hodnotím na 75%, možná i výše. ()

topi

Tenhle film si užijí především fanoušci Simona Pegga a Nicka Frosta a všichni, kdo mají rádi klasické kultovní filmy, jejímiž odkazy je Paul vyloženě nabyt! Bavil jsem se perfektně! Mimo Pegga a Frosta jsem vyloženě žral bláznivýho fanatickýho křesťanskýho otce (John Carroll Lynch), kterému tahle povedená dvojka " unesla " dceru (Kristen Wiig). A role " Ripleyové " byla též úžasná! Super komedie!! ()

Remedy

Upřímně mám tvorbu Simona Pegga a Nicka Frosta velmi rád. Je to trošku jiný druh humoru, který když se dělá dobře a vkusně (a to v tomto případě opravdu platí), funguje většinou na výbornou. Další velmi nesourodá (nebo sourodá?) dvojice hlavních protagonistů, kteří žijí ve svém vlastním světě, touží po setkání s mimozemšťany a jejich střety s reálným světem většinou končí katastrofou. Kadence hlášek a gagů není sice tentokrát tolik vražedná jako třeba v Hot Fuzz, ale je bohatě vyvážena pohodovou atmosférou, která z celého snímku čiší a ten lehký patos v závěru mě vlastně i docela potěšil. ()

Helo

Pohodová jízda plná nejen spoustou odkazů na sci-fi klasiky, ale také nemravným slovníkem mimozemšťana Paula (což ho povýšilo na jednoho z nejsympatičtějších UFOunů vůbec). ()

MATADOR

Oblíbené duo a mimozemšťan, co by mohl bez okolků setřít E.T. ho. Avšak celé, je to takové zvláštní a po celou dobu se mi nepodařilo se něčemu alespoň pousmát, což je na komedii hlavní kámen úrazu. Ale i bez toho se na Paula příjemně kouká. ()

Herr_Flick

Tenhle malej borec uzemní vetřelce s predátorem, É.T.éčko, kreveťáky, lebkouny, klingony, goauldy, ... Všechny ukecá! Jeden z nejlepších alien-filmů i díky Simonu Peggovi, Nicku Frostovi. A když už má být film s emzáky pořádný, nesmí chybět Sigourney Weaver. Příjemné překvápko! ()

beran-ek

Jsou to silnější tři. Na další spolupráci Pegg/Frost jsem se dost těšil a Mottola Superbad bylo fajn. Ale tohle nebyla zas až taková jízda, jak jsem čekal. ()

togaf

Možná proto, že jsem čekala větší kumulaci rádobyvtipných scének, jsem byla mile překvapena. Hlavně samotným emzákem. Jeho hlášky byly skutečně vtipné a se Simone peggem a Nickem Frostem se dobře doplňoval. Nejde o žádného E.T.ho, kultovním se Paul asi taky nestane, ale mě tenhle film prostě padl do noty. ()

FilmFan24

Spousta narážek na všecko možné, které jsem, přiznám, všecky ani nepobral, v docela ujeté road-movie o dvou kamarádech (dvojice Frost a Pegg), kteří se z Británie vydali na dovolenou svých snů za Velkou louži. No a světe nebo aspoň diváku div se! Co čert nebo pánbůh nechtěl narazili na Paula. A to je pravý a nefalšovaný mimozemšťan, který hlasem Setha Rogena chrlí jednu sprostou hlášku za druhou. Že si takovou dovolenou s přítelem z vesmíru, vládními agenty a jedním naštvaným tatíkem v patách nepředstavovali ani v těch nejdivočejších snech netřeba dodávat. No a já dodávám za sebe, že bych se vůbec nezlobil být na jejich místě. Spielberg si střihl cameo roku a Sigourney "Ripley" Weaver přestože dostala na rypák, potěšila. ()

dawe04

"Get away from her, you bitch!" Normálně zběhlý divák ve sci-fi a konspiračních teoriích nemá absolutně šanci pochytat všechny popkulturní narážky. Ale i tak je to vydařená komedie s výborným obsazením a solidním roadmovie tempem. ()

runner85

Prečo sa to len mne nestane, tiež by som rád stretol mierumilovného mimozemšťana hovoriaceho našou rečou, len čo by som stretnúť nechcel je pán režisér a scenárista, bojím sa totiž že by som umrel od nudy ... a to som dal tomuto filmu prednosť pred inými filmami :o ()

Toj

Nenacházím asi příliš důvodů proč být k Paullvi nějak zvlášť tolerantní. Dokud Simon Pegg a Nick Frost pracovali s režisérem Edgarem Wrightem, tak bylo vše v pořádku. Potom je všechny pro sebe ukradla Amerika. Edgar Wright natočil geniálního, ale bohužel nedoceněného Scotta Pilgrima. Ale Simon Pegg šel do háje. Tohle je zatím vrchol dna, na které si v Americe šáhnul. Je sice fajn, že tu hrají herci spojovaní s "novou vlnou" americké komedie (Bill Hader, Seth Rogen) a občas tu třeba v dialozích je cítit jakási poetika jejich humoru (třeba mezi Bill Haderem a Joe Lo Truglio). Nicméně nakonec jsou to stejně jenom odporné karikaturky, veškerý humor musí být dost zřejmý, aby se náhodou nestalo něco, co by někdo nepochopil. Do toho naprosto 100x omletá narativní struktura, podtrhnutá odporně nápadnou a emočně agresivní hudbou. Tohle není žádná subverze, žádný humor, kteří ocení i chytří diváci, dokonce se nedá hovořit o nějakých rafinovaných sci-fi referencích pro zasvěcené. To většinou pochopí každý. Myslím si, že tohle není ani nějaký manifest nerdů.. I ten mimozemšťan je nechutně digitální. Celá ta sci-fi subkultura je zde semletá do instantního komerčního produktu, který má oslovit všechny. Myslím, že nerdové a geekové mají plné právo být dost naštvaný. ()

Dexter1

Najslabší film od dua Pegg-Frost. Filmu neprospieva scenár, nedotiahnuté vtípky a pre mňa nesympatické osadenstvo SNL. 3* si u mňa Paul vydupal nápaditými odkazmi na SW. ()

Ignus.cz

Dvojka nerdů žijící tak hrozně mimo realitu s tak nezajímavými životy až to ve mně smutek vyvolávalo. Snaha tvůrců vytvořit mimozemšťana, který je víc lidský než dvojice nerdů je dle mně velmi nepovedená... zbytečné sprostý, nevyužitý a krajně nesympatický. Suché a slabé vtipy. Nemastné, neslané a ani četné narážky a odkazy na sci-fi filmy vůbec filmu nepomáhají. ()

Skip

Všechno, co bylo v této komedii vtipné, pocházelo od mimozemšťana Paula. Nebylo toho sice nějak závratně moc, ale stačilo to na to, abych se nenudil. Jinak byly ostatí postavy spíš takové nijaké a celkově patří film k lepšímu průměru, na který se dá kouknout, ale vracet se k němu bude asi jen málokdo. ()

Ediebalboa

Bohužel jsem od Paula očekával trochu něco jiného, než jaký byl nakonec výsledek. Filmy s Peggem a Frostem mám hlavně rád kvůli jejich suchému anglickému humoru, který zde však vůbec nebyl. Myslím si, že kdyby režírování dali na starost tzv. třetímu ze známého tria - Edgaru Wrightovi, byl by potenciál filmu daleko lépe využit. Ve filmu je tato dvojka totiž pouze do party, protože pokud to tam někdo táhne, je to samotný zhulený mimozemšťan Paul. Jeho digitální zpracování a všechny ty grimasy co dělá, absolutně nemají chybu. U samotného humoru už to tak slavné nebylo, sice se tam narážky parodující známe sci-fi nacházely, ale většinu tvořil především klasicky připitomělý americký humor. I kvůli tomu se proto britští herci neměli šanci nějak výrazněji prosadit. Když se oprostím od svých očekávání, tak se mi ale stále dostalo nadprůměrné komedie, která měla ale daleko na víc. ()

Dubro

Šimon Pegg a hlavne hláškujúci E.T. si zaslúžia plných 80 percent. Čistá zábava, ktorá neurazí nikoho okrem mimozemšťanov. Mimochodom, natočené podľa skutočnej udalosti! ()

Fanucci

Filmy se Sethem Rogenem (namluvil Paula) jsou dle mně velmi vtipné. Protináboženské ironické hlášky, dobré dialogy, narážky na filmy...Mně se to moc líbilo:-) ()

Marvel ulovil Sigourney Weaver

Marvel ulovil Sigourney Weaver

09.10.2016

Na Netflixu právě debutoval Luke Cage a 17. března 2017 nás čeká Iron Fist, čímž se nám představí všichni čtyři Defenders. Televizní kolegové Avengers, mezi něž patří ještě Daredevil a Jessica Jones,… (viac)

Simon Pegg píše nový Star Trek

Simon Pegg píše nový Star Trek

22.01.2015

Britský komediální herec Simon Pegg dávno není jen komediálním hercem. K režii se ještě nedostal (a kdo ví, jestli o to má vůbec zájem), už ale stihnul nasbírat spoustu scenáristických zkušeností.… (viac)

Soumrak příliš rychlého konce světa

Soumrak příliš rychlého konce světa

26.01.2012

Edgar Wright, Simon Pegg, Nick Frost. Britské herecko-tvůrčí trio, které zaujalo zombie komedií Soumrak mrtvých a nadobro se prosadilo parodií na buddy-kriminálky Jednotka příliš rychlého nasazení,… (viac)

Seth Rogen svolává B-Team

Seth Rogen svolává B-Team

28.12.2011

Má za sebou rušný a opravdu pestrý rok. Byl komiksový v Green Hornetovi, digitálně animovaný v Paulovi a Kung Fu Pandě 2 a nakonec dojemný v 50/50. A jede dál. U studia Walt Disney Pictures zahájil… (viac)