Lekcie neslušného správania

• Česko Lekce neslušného chování (viac)

Larita, krásná a rozvedená Američanka, se ve Francii seznámí s pohledným anglickým mladíkem Johnem a záhy se za něj provdá. Ihned po svatbě se vydávají k jeho rodičům na starobylé anglické venkovské sídlo, aby jim John představil svou okouzlující ženu. Johnova matka má ihned averzi vůči své nové snaše. Naopak Jim, Johnův otec, v ní nalezne spojence a spřízněnou duši v tomto staropanensky nudném prostředí. Začíná hra bez pravidel... V níž ten (respektive "ta") nejdůvtipnější vyhrává. Anebo prohrává...? Komedie, plná typicky sarkastického anglického humoru.V hlavních rolích účinkují Jessica Biel (Iluzionista) a Ben Barnes (Hvězdný prach). Jejich výkony dokreslují Colin Firth (Deník Bridget Jonesové) a na cenu akademie nominovaná Kristin Scott Thomas (Anglický pacient). (oficiálny text distribútora)

krizi

Střet dvou společenských vrstev, generací, způsobů života, národností. Prostě boj matky s nevěstou o syna. Velice ohrané téma, ale přesto překvapivě dobrý film, který těží hlavně ze skvělých hereckých výkonů. ()

andrew88

Lepší verze klasické Monster-in-law s JLo, krásná doba, krásné kulisy, tchýně stejně odporná, krásná jessica biel a celkem sympatický humor...a to se mně většinou britský humor příčí! Asi to bude tou koprodukcí či co =) ()

dodona

Prekvapenie večera. Toľko grácie, skvelého britského humoru, lásky a bolesti a vynikajúcich hereckých výkonov vtesnaného do jedného filmu ... Fakt sa mi to strašne páčilo. Do toho nádherná a vynikajúco hrajúca Jessica Biel a pravdaže Colin Firth ... ()

mira.l

Já jsem se velmi dobře pobavil. Zase se mi potvrdilo, že Britové dokážou udělat velice dobrou komedii. Tentokrát to bylo založeno na kontrastu jakési vážené rodiny na britském venkově (která je ovšem na mizině, jak se nakonec ukáže), do níž syn přivede coby novomanželku, s níž se tajně oženil, atraktivní američanku, která má na svou dobu poměrně uvolněné mravy nejen díky tomu, že je automobilovou závodnicí. A na dobrou zábavu s řadou nevšedních situací je založeno. Nakonec je zahráno i na vážnou notu, ohledně novomanželčina utajeného předchozího manželství a ta nakonec odchází s otcem svého manžela (který je také poměrně svérázný), když si uvědomuje, že její "vyvolený" asi nebude úplně tím pravým. Výtečné bylo i herecké obsazení, kouzelná Jessica Biel, Colin Firth, ale i Kristin Scott Thomas a ostatní včetně sluhy zvládli své role skvěle. ()

Veronica27

Líbil se mi tvrdý a upřímný přístup Larity, která se s tím nepárala, však proč taky ? Její názor na pravou lásku ...hold ten její zajíček toho moc o lásce nevěděl a taky, koho vlastně miluje.Pro mě sice předvídatelný konec, ale fajn : )! ()

ZnalecH

Přestože se film tváří jako komedie, tak se o komedii nejedná. První polovina filmu sice komedie je, ale druhá část je tragédií. Film má mnoho hlubokých myšlenek a je zasazen do anglické společnosti. ()

bearmeedek

Slabší průměr. Asi jsem čekal víc. Anglický humor mi není cizí, ale tady skoro chyběl. Je pravda, že u několika málo scén jsem se zasmál. A z hereckých výkonů byl dobrý jediný, ve vedlejší postavě - Colin Firth. ()

rivah

Stará hra v moderním provedení. Živá, ironická, nepochybně anglická, ale je to stará hra. Proti prvním dvěma Elliottovým filmům, plných výstředních nápadů, je to ústupek líbivosti. ()

BaronX

Krásný dámský souboj mezi Jessicou Biel a Kristin Scott Thomas, muži tvoří jen pozadí a dekoraci - inu jsou naprosto zbyteční... nicméně povězme si na rovinu bez nádherné (bojím se použít přesnějšího výrazu "božské") Jessicy, by Easy Virtue byl filmem, který by z hlavy vyprchal pět minut po shlédnutí závěrečných titulků, dějově ploché, předvídatelné a beze zvratů ... nejzáživnější částí byla epizodka s pejskem ;-) ()

coco.brice

tak ja Vám nevím...film je ok ale prostě český dabing mne dorazil...bože...co to ma byt za jazyk co se vydava za francouzštinu?protože at je to cokoliv,francouzsky to není...což je trochu nefer hodnoti film dle dabingu,možná že až to uvidím v originále tak nějakou hvězdičku přihodím..takhle mi zbyla jen poměrně nepříjemná pachut ()

KdG

Celkem fajn zfilmovaná divadelní hra. Je to dost ukecané, ale některé scény jsou výborné a člověk se fakt baví. Konec je celkem elegantní. ()

Svetlusacek

Od filmu jsem moc nečekala, ale popravdě musím říct, že mě opravdu překvapil. Ani na chvilku jsem při jeho sledování neuvažovala nad tím, že bych ho vypla. Je to takový ten film, který vás neurazí. Byl příjemný, některé scény byly opravdu vtipné (např. když Jessica Biel zasedla psa), ohromně jsem se bavila při pohledu na Colina Firtha..a vůbec, hereckými výkony jsem byla mile překvapena... ()

fantomas19

* Jessica Biel * Colin Firth, Kristin Scott Thomas * anglický humor * Britsko-kanadská romanticko-dramatická komédia z roku 2008, ktorú natočil Stephan Elliott, je príbehom mladej američanky na anglickom vidieku na začiatku 19. storočia. Larita Whittakerová (Jessica Biel), automobilová závodníčka z Detroitu, prichádza ako nevesta Johna Whittakera (Ben Barnes) do Johnovho rodičovského domu. Pani Whittakerová (Kristin Scott Thomas) a pán Whittaker (Colin Firth), spolu s Johnovými sestrami Hildou (Kimberley Nixon) a Marion (Katherine Parkinson) pripravia Larite horúcu pôdu pre konflikty vyplývajúce nielen z rozdielnych kultúrnych tradíc Ameriky a Británie, ale i nezľaditeľných plánov a cieľov nevesty a svokry. Každodenný boj v anglickom vidieckom sídle je nielen nadmiernou snahou nájsť kompromis, ale najmä vojnou plnou podrazov, ostrých výmien názorov, dôvtipných a ironických narážok, prekvapení a prania hriechov minulosti. Film je svižná komédia s typickým anglickým humorom, miestami čiernym, striedajú sa dramatické situácie s humornými, optimistické s dezilúziou. Herecké výkony zvláštnych typov postáv - hysterickej anglickej paničky (Kristin Scott Thomas), mladej energickej americkej dievčiny (Jessica Biel), či anglického zlomeného veterána (Colin Firth) - sú nadštandardné. ()

štíple

Kvůli hereckému obsazení a britskosti filmu bych ráda dala hvězdičky čtyři, ale příběh byl předvídatelný a ničím mě nepřekvapil. ()

DadysGirl

Konečně se pro mě známé jméno Jessica Biel a obličej z časopisů stalo konkrétním... A nutno říct, že mě okouzlila... Colin je můj favorit a tady je jednou ze dvou mužských postav, která posouvá tento film vysoko na mém žebříčku... Druhou je naprosto famozní sluha v podání Krise Marshalla, pro kterého začínám mít také slabost... Celkově tento film vybočuje perfektním obsazením, hudbou, kamerou, atmosférou a humorem... Pro mě jeden z nadprůměrných! ()

Sundance.cz

Poslední dobou narážím na takové polodivadelní inscenace. A ty já moc nemusím. A tohle patří mezi ně. Děj se víceméně odehrává v jednom domě. Párkrát jsem se zasmál, spíše tedy usmál. 45 % ()

Talina

Tento film jsem zkoukla na doporučení jedné kámošky a docela mě to zklamalo. Některé scénky sice byly vtipné, ale jinak jsem celý film čekala na nějaké "husté" vyvrcholení nebo něco v tom smyslu. A bohužel jsem se nedočkala. Kromě tohoto zklamání ale musím ještě podotknout, že Jessica Biel je skvělá herečka a Ben Barnes má nádherný úsměv :D ()