Nočná mora z Elm Street

• Česko Noční můra v Elm Street (viac)

Pětice dospívajících přátel, která žije ve stejné ulici, má sny o hrozivém muži se znetvořenou tváří, strašidelným hlasem a zahradnickou rukavicí s noži místo prstů. Jednoho po druhém terorizuje ve snech – kde platí jeho pravidla a jedinou cestou, jak před ním uniknout, je probuzení. Když ale jeden z nich zemře, ostatní pochopí, že se jejich sny staly skutečností a jediný způsob, jak přežít, je zůstat vzhůru. Kdesi v jejich minulosti se skrývá dluh, jehož splatnost právě vypršela. Aby se zachránili, musejí se ponořit do mysli nejzvrácenější ze všech nočních můr: Freddyho Kruegera. Legendárního zloducha hraje v současné verzi klasického hororu Jackie Earle Haley. (oficiálny text distribútora)

Jansuper

Já tedy opravdu nechápu, proč tento remake nebyl moc pozitivně přijat, mě padala čelist, pocit strachu a napětí je tu časté, lekačky tu sou taky, v průběhu filmu sem se vůbec nenudil, byl sem do toho opravdu velice zabraný, děj a scénář je dobrej, vraždy sou fakt hodně pěkný a brutální, jen škoda, že jich nebylo víc, nechápu proč jich nemohli udělat více, nakonci teda solidní scéna, skvělé Fredyho hlášky, Freddy působí tedy docela divně, ale určitě ne trapně ()

Breeg

Tak tady máme remake poskládaný z 15 verzí scénáře. Jak to asi dopadlo? Jistě že katastrofálně. Tohle snad Michael "výbuch sem, výbuch tam" Bay nemohl myslet vážně. Takhle sprznit jeden z milníků hororu. Ale že já se vůbec namáhám. Nic tady nefunguje. Je to sterilní, je to nudné. Herci jsou nesympatické loutky, které jenom čekají, kdy že je to Freddy odpráskne. Takže mi bylo více méně jedno, jestli to někdo vydrží do konce. Z Freddyho udělali jen směšnou karikaturu Roberta Englunda. Vždyť tady hraje nejmíň až druhé housle. Masky taky nestojí za nic. Ano možná ji chtěly více reálnou, ale odpadl zde nějaký strach z Freddyho vzhledu. Masky v předchozích dílech byly teda mnohem lepší. Prostředí taky nijak extra nezaujme. Celé je to špatně. Já jenom čekám, jaky další horor Bay zlikviduje. Ať si ho můžu škrtnout z mého seznamu. ()

JackBauer

Tak ono originál je veľmi nadhodnocovaný brak, v podstate tento film je to isté, len na efekty sa pozerá lepšie aj na tie kočky ..rozhodne nie ako na pipku Heather Langenkamp zcela pochopiteľne držiacu sa modných trendov 80 rokov) ... V základe naozaj žiadná inovácia. Je to nemastné, neslanné a nudné, Našťastie som od toho nič nečakal, koniec koncov ako môže niekto od bečkového hororového remaku čakať niečo viac ako z pravidla vždy dostane.. Hlúposti typu akú ma Freddy masku a podobné kraviny, ktoré tu iní riešia ma vôbec nezaujímajú a nemám potrebu ich riešiť... Neviem prečo tu niektorí ľudia píšu ako je to zmršené a prirovnávajú originál k dokonalosti, keďže pôvodný film okolo dokonalosti ani len nechodil, možno sa priblížil nanajvýš tak priemeru... A zároveň prečo odsudzovať tento remake a topiť ho v kalných vodách odpadu, keď je kvalitou na vyššej úrovni ako dementné mory 2 3 4 5 6? Či Englund či Haley, je to jedno, myslím si, že takéto herecké výkony by v kľude zvládli aj pacienti s Dawnovým syndrómom ... Samozrejme originál musí mať vyššie hodnotenie už len kvôli napaditosti a originalite, takže pôvodná MORA: 50% Nová MORA: 30% .. ale ani o trochu viac ()

Devon74

Těžko se u toho někdo bude bát když už všichni v podstatě víme "vo-co-go". Je to fakt tak napůl. Freddyho ne moc dobře udělanej ksicht zachraňuje drsný hlas a cool hlášky, někdy až moc podobné těm Jokerovým " LOOK AT ME" ()

bakda

No je pravda že oblyčej Freddyho je dosti podivnej ale víc realnej než ve starších dílech a líbílo se mi ztvárnění Freddyho od Jackiho Earle Halye je pravda že Englundův Freddy byl vtipnější a akčnější ale tenhle byl víc vážnější a hrozivější. Občas se Bayerovi nepovedlo mě vylekat :D ale byli okamžiky kdy jsem se i trochu lekl a za celkové podání a zpracování davam 4 hvězdy. ()

sovel

Celkem velké zklamání. Originálu to nesahá ani po paty. Hlavně postava Freddyho mě zklamala. Jak vzhledem tak absencí jeho zvráceného humoru. Jedna hlvězda navíc z nostalgie. Jinak mě film zcela neoslovil. ()

Natura

Určitě to neni horší než klasika z roku 1984, ba je to i lepší a to o dost. Pro mě originál je blbost a remake je skvělej ! Už kvůli tomu že originál je starej a mě se prostě starý filmy nelibí ale v porovnání s jinými filmy které vyšli v roce 2010 to není zas taková sláva, jako například Predátoři a nebo Počátek se tento film srovnávat nemůže na to nemá. Ale já srovnávám originál z roku 1984 a tento remake, takže 4 body tomuto remaku. ()

stepka1978

Nová noční můra je i pro mě zklamáním, ale není to tak hrozné jako remake pátku 13. Popravdě nesouhlasím s tím, že je to trapné a zoufalé. Vcelku se jim to povedlo jen pár much to má. Nikdo nenahradí wese cravena, nikdo nikdy nemůže nahradit roberta englunda, který je strašidelný a vtipný zároveň. Děj je podle mě přehnaně zjednodušený, herci nevýrazný, režie ...nebudu radši ani komentovat. ALE mrazivá atmosféra tam je, to mi nemůže nikdo upřít. DOPORUČUJI pro fanoušky horroru, doporučuji fanouškům noční můry s přivřením obou očí. A hlavně si odmyslete nového Freddyho, který je ... prostě to NENÍ Freddy. !!! ()

Novik

Dlouho jsem se nenudil u nějakýho filmu až u tohodle. Sám Freddy byl uplně jiný Haley ho hrál nejlíp jak mohl ale Englund si ho prostě užíval víc. Atmosféra zmizela neznámo kam, herci jsou víceméně průměrní a jinak není nic co mě zaujalo, vlastně jo scéna kdy je Freddy upálen a to bylo maximálně vše. Remake se nepovedlo, mělo to skončit filmem Freddy vs Jason to bylo něco, tohle je akorát ždímání peněz. Škoda. ()

Deacon59

Největší problém byl v neangažování Roberta Englunda, protože Haley byť se snažil tak to nebylo ono. Celkově shrnuto podtrženo nuda. Freddy neměl skoro žádný prostor narozdíl od předchozích dílů. ()

dadiak22

Mne sa Nočná mora celkom páčila. tento horor mal všetko čo mal mať:nahnal mi strach, brutalita ale predsa tam niečo chýbalo. To niečo ani neviem čo je, takže si musím pozrieť tu prvú nočnú moru a aj preto dávam filmu takéto hodnotenie. ()

Hystory

" ... ak chcem vytvoriť remake, snažím sa poučiť z kopírovaného diela, so zámerom vytvoriť niečo hodnotné. Už samotné dielo, ktoré slúži ako základ môjho projektu je znamenité, preto sa mu chcem pokloniť, chcem ho obdariť a nie do bahna sotiť. Bayerovi sa podarilo to posledné. Vtrhol nielen Freddyho, ale celú plejádu postáv a všetko, čo sme milovali na tejto sérii. (...) Po úvodnej smrti a didaktického predstavenia deja, vkročí do príbehu ničím výnimočná Nancy, ktorá je bolestivo nevýrazná. Nie je však jediná, lebo spoločnosť v ktorej sa ocitá, je podobne nudná, nesympatická a hlúpa. Títo psychickou vadou obdarení jedinci sa veľmi dlho hrajú na novodobého Columba, zámerom vyriešiť každému známu záhadu. Pritom celá 102 minútová pasáž pôsobí dojmom roztrhaného scenára a nijako sa nezlieva v jeden celok. Vyvražďovania sú presne prevzaté z Cravenovho hitu, mimochodom pôsobia, akoby boli nátlakom vložené do deja, a medzi nimi sa odohrávajúci „príbeh“ je akoby chaotickým hľadaním tej správnej časti textu, ktorú roztrhal pes. (...) Naostatok môžem vyvodiť záver: o hrôze, strachu a ucelenosti príbehu si nemôžeme hodiť reč!" Celý článok na http://najfilmy.wordpress.com/2010/11/03/nocna-mora-z-elm-street-2010/ ()

headhot

Bohuzel musim hodnotit pouze jednou hvezdickou, 2x jsem u toho usnul a dokoukal na treti pokus. To ze tam nehraje Robert Eglund bych oželel,ale absolutni absence strachu, to už ne. ()

oskar3 odpad!

Dal jsem hodnocení odpad. Tento díl je opravdu děsný a navíc abych pravdu řekl tak Freddy vůbec nenahání strach a jsou tam jen použity některé scény ze starších dílů. Už jako malý kluk jsem viděl Freddyho a bál jsem se ho jelikož vypadal opravdu hrůzostrašně, ale tento je jen pro smích. Vypadá jako mumie a ješt k tomu špatně ofáčovaná a pak trochu opálená. Tento film je opravdu k nekoukání. Zlaté starší díly. ()

BigJohn02

Právě jsem to dokoukal a jsem dost otrávený. Jedna hvězdička jen z nostalgie. Špatný film bez nápadu, extrémně nesympatičtí herci, nuda, nuda... Místo obvyklého hláškujícího charismatického Freddyho nudná trapná zrůda. Ve srovnání s ostatními remaky (Halloween, Pátek 13., Usvit mrtvých atd...) jednoznačně nejhorší pokus.... Opravuji: 2. nejhorší, první byl remake Psycha. ()

Remake Noční můry v Elm Street na cestě

Remake Noční můry v Elm Street na cestě

26.12.2018

Noční můra v Elm Street už se jednoho remaku dočkala. Snímek z roku 2010 byl ale těžký propadák, a to jak po stránce finanční, tak i mezi diváky a kritiky. Studio New Line Cinema ale o pět let… (viac)

Hororoví bubáci ve 3D

Hororoví bubáci ve 3D

30.04.2010

Saw VII, Nezvratný osud 5 a Kruh 3. Všechno ve 3D. Tím bychom to mohli uzavřít – řekněte, kdo potřebuje podrobnější informace? Nebylo by ale fér nařknout horory z poplatnosti trendům. Pokud nějaký… (viac)

Vřískot pěkně postaru

Vřískot pěkně postaru

26.11.2009

To znamená se všemi, kteří přežili původní trilogii. Včetně Wese Cravena. Žerty stranou, v srpnu mu bylo rovných sedmdesát a pokud se naplní „hrozby“ scénáristy Kevina Williamsona, že Scream 4 bude… (viac)

Rorschach z Elm Street

Rorschach z Elm Street

06.04.2009

Přes 100 miliónů dolarů na celosvětových tržbách, to je víkendové skóre Rychlých a zběsilých. Znamená to snad, že duben se pozvolna stává součástí letní blockbusterové sezóny? Možná. Zhruba za rok,… (viac)