Než si začal říkat Rango a vybájil si spoustu mýtů o svých hrdinských kouscích, obýval chameleon v havajské košili prostorné terárium. Nic mu v něm nechybělo, snad kromě trochy akce. Té si začne naplno užívat, když se nešťastnou náhodou ocitne uprostřed vyprahlé pouště, kde si na něm málem pochutná hladový jestřáb. A aby napětí nebylo málo, jeho další kroky vedou do města jménem Prach, v němž visí obyvatelům kolty proklatě nízko. Ve zdejší nálevně si chameleón vymyslí jméno Rango a pár hrdinských historek, čehož vzápětí lituje. Od zoufalých domorodců totiž obratem dostane šerifskou hvězdu a hromadu úkolů, mezi nimi i nalezení zdroje pitné vody a odstranění zdejších i přespolních zabijáků. Na Rangovi teď bude, zda neuvážené hrdinské kecy přetaví v činy, nebo zda zahodí hvězdu, kolty a stetsona, navlékne havajskou košili a uteče zpátky do civilizace... „Vítej, amigo, v poušti nekonečné, kde žízeň a prach jsou tvé družky věčné…“ Chór hrajících a zpívajících mexických sov vás uvede do světa, kde vás přejde sranda, ale přesto se budete bez ustání smát příběhu o nejnepravděpodobnějším hrdinovi, jakého kdy Divoký západ poznal. Režisér Pirátů z Karibiku Gore Verbinski znovu namíchal opulentní koktejl akce, humoru a nádherných kulis, který jede stejně dobře jako loď Jacka Sparrowa, ačkoliv z hraného světa možná nečekaně přeskočil do animovaného. (oficiálny text distribútora)

LencaN

Nadprůměrný animák s úžasnou animací, povedenou hudbou, která nádherně dokreslovala feeling divokého západu. Taková westernovka se zvířátky. Občas mi hlava nebrala třeba velikostní poměry některých zvířat, ale což, je to víceméně pohádka. Příběh měl jednodušší linii, ale objevovala se zde spousta gagů, hezkých inspirací právě filmy o divokém západě a pár vychytávek zvířátek tu taky bylo. ()

Karlosik_4

Animovaný film, s nejen western tématikou ale i western atmosférou, který překvapí každého, který má pro filmy pochopení, ale i pro toho, kde je jen obyčejným každodenním divákem. Film má nápaditou zápletku, zajímavé postavy a jejich osobní vlastnosti, preference a názory. Každá z postav má co nabídnout a ta hlavní krom jiného má i velmi zajímavý osobnostní vývoj. Animace je nápaditá a ačkoliv někdy se může zdát že postrádá kvalitu, stojí za ocenění nápaditost. Samotný audiovizuál s dabingem jsou už jen pastvou pro oči. ()

Carlita

Rango je příjemnou změnou v záplavě rádoby vtipných a ničím neoslovujících animovaných filmů. Víc než cokoli jiného oceňuji hlavně neotřelou ( místy až nelíbivou ) stylizaci. Přestože je zde mnoho dobrých nápadů, scén a hudby ( Danny Elfman - Kingdom ), něco málo mi přece jen chybělo a proto za čtyři hvězdy. ()

sten32

Príbehovo dosť predvídateľné, ale tie fóry stály naozaj za to. Kvalita animácie zatiaľ asi najlepšia akú som kedy videl. A aj napriek tomu že je to animák a každý by si povedal že to bude len pre deti tak verte mi že dospelý sa bavili viac ako ich ratolesti. ()

Palizer

Rozprávka pre dospelých inak sa to ani nedá pomenovať, som videl či v Slovensko, tak aj Anglickom jazyku. Obidva dabing sú dobre, ale ja sa prikláňam ku originálu trocha viac. Postava Rango je perfektne napísaná a dokonca ma aj pohyby typické pre Johnny-ho. Kamera, strih, grafika nemajú žiadnu chybu, ale zdá sa mi, že predsa len na rozprávku dosť dlhé. ()

Lal.V

Netradičný animák, ktorého cieľovou skupinou rozhodne nie sú tí najmenší... skôr by sa dal nazvať westernom, so zvieratami v hlavnej roli, pričom sa vtipné scénky striedajú veľkou rýchlosťou. Gore Verbinski si týmto u mňa fakt polepšil, po posledných Pirátoch z Karibiku to mal u mňa fakt nahnuté. P.S Cameo v podaní legendy westernového žánru si vychutnajú takmer všetci! :) ()

miromir

mozna ze sem mel zrovna spatnej den, mozna sem od toho hodne ocekaval, a mozna sem se nato jenom moc tesil, ale nejak me to nenadchlo, az na par velice povednych momentu sem se celkem nudil, mozna tomu dam jeste sanci a po dalsim shlednuti sve hodnoceni prehodnotim ale zatim prome prumer, letosni anymak zatim vyhrava megamind. ()

lavache

Po dlouhé době jsme se odohodlali jít do kina. A vůbec toho nelituji. Po dokoukání jsme se shodli, že je to nejlepší animák poslední doby. ()

teseth

Opravdová westernová podívaná naservírovaná v animáku. Verbinskému se podařilo stvořit opravdu věc, na kterou si hromada lidí vzpomene i za pár let. V tom přívalu animáku je to něco naprosto nečekaného a nezvyklého. Film jsem si užil na 100%. ()

d4

Rango je Verbinského veľká pocta Fordovkám. Malé odkazy na iné kinematografické skvosty (Transformers, Pirates of the Caribbean) iba nežne prispievajú k silnému zážitku. Zimmera som doteraz v podobnej polohe nepoznal, no veľmi pozitívne hodnotím aj jeho počin, nakoľko dokáže neraz podtrhnúť náladu. Čo som nečakal bolo milé prekvapenie v podobne inteligentného humoru. Keď som usadal, bol by som dal ruku do ohňa, že ma čaká detský animák. V skutočnosti však inteligencia humoru miestami skáče tak vysoko, že detský divák by sa viac nudil, než zabával. Aj charaktery, podľa môjho názoru, bude dieťa brať skôr ako hororové než ako rozprávkové. Čo sa ani neoplatí komentovať sú mastri z ILM, ktorí opäť raz ukázali, že právom patria na vrchol. Pre mňa je Rango asi najväčším prekvapením roku 2011. ()

Frfla

Zaslúžených 5 hviezdičiek, ba zaslúžil by si ich aj viac. Naozaj skvelo prevedené, čo sa týka vizuálu (ako inak ILM zahviezdili :)), aj príbehu, aj humoru. Hudba skvelo nabudzovala atmosféru, a na konci ma celkom prekvapilo, že bola práve dielom pána Zimmera. Vtipné narážky na staršie filmy a naozaj skvelo skvelo skvelo zvládnuté charáče. Len si to musím pozrieť v originálnom znení, pretože slovenský dabing Fazuľky ma neskutočne iritoval, a predsa len hlas Johnnyho Deppa sa tiež nedá nahradiť. Neočakávala som od toho veľa a dostalo sa mi toho neskutočné množstvo :). SKVELÉ :) ()

Zemřel herec Ned Beatty

Zemřel herec Ned Beatty