Než si začal říkat Rango a vybájil si spoustu mýtů o svých hrdinských kouscích, obýval chameleon v havajské košili prostorné terárium. Nic mu v něm nechybělo, snad kromě trochy akce. Té si začne naplno užívat, když se nešťastnou náhodou ocitne uprostřed vyprahlé pouště, kde si na něm málem pochutná hladový jestřáb. A aby napětí nebylo málo, jeho další kroky vedou do města jménem Prach, v němž visí obyvatelům kolty proklatě nízko. Ve zdejší nálevně si chameleón vymyslí jméno Rango a pár hrdinských historek, čehož vzápětí lituje. Od zoufalých domorodců totiž obratem dostane šerifskou hvězdu a hromadu úkolů, mezi nimi i nalezení zdroje pitné vody a odstranění zdejších i přespolních zabijáků. Na Rangovi teď bude, zda neuvážené hrdinské kecy přetaví v činy, nebo zda zahodí hvězdu, kolty a stetsona, navlékne havajskou košili a uteče zpátky do civilizace... „Vítej, amigo, v poušti nekonečné, kde žízeň a prach jsou tvé družky věčné…“ Chór hrajících a zpívajících mexických sov vás uvede do světa, kde vás přejde sranda, ale přesto se budete bez ustání smát příběhu o nejnepravděpodobnějším hrdinovi, jakého kdy Divoký západ poznal. Režisér Pirátů z Karibiku Gore Verbinski znovu namíchal opulentní koktejl akce, humoru a nádherných kulis, který jede stejně dobře jako loď Jacka Sparrowa, ačkoliv z hraného světa možná nečekaně přeskočil do animovaného. (oficiálny text distribútora)

SKreyn

Pekne spracované a zaujímavý príbeh, no veľa som sa na tom nezasmial. Myslel som si, že to bude o niečo lepšie. Nevadí, určite sa to oplatí pozrieť. ()

Neuge

Animák, který bych vzhledem k přemíře odpudivých zarostlých postaviček nepřál vidět žádnému dítěti. Krom případných nočních můr by stejně ty narážky na všechny možné filmy nepochopilo. Takhle si představuji animák pro dospělé, možná bych ještě o stupínek přitvrdil, ale chápu producenty, zkuste si prodat animák s ratingem 18+ ;-)...nádherná dirt grafika v čele se skvěle vykreslenými charaktery (zejména Snake Jake, Spoon, Starosta a Rango samozřejmě). Musím pochválit též excelující originální dabing a v neposlední řadě i soundtrack, který dokonale podtrhnul všechny ty epické, parodií nasáklé scény. Spirit of the West už je jen taková třešnička na dortu. Víc takových! ()

eagles22

Pro mě další případ, kdy se absolutně neztotožňuji s celkovým hodnocením a vzhledem k tomu, jak jsem se na film těšil, jsem obrovsky zklamán. Jediné co mě nadchlo byla animace, ta je opravdu špičková. Jinak děsivá nuda a celé mi to přišlo prostě divné a nezachránila to ani hromada odkazů na jiné filmy. Asi někdy zkusím zopakovat, ale tenhle film mi prostě nesedl. A to mám westerny hodně rád :) Edit: Musím říct, že po opakovaném shlédnutí se můj dojem přeci jen zlepšil a proto přidávám jednu hvězdu navíc. ()

RajCZitko

Suprový a zábavný film, který mi tedy občas přišel, že pro děcka není leckdy vhodný. Pár scén bych tam předělal, upravil, neco zase přidal, ale ve výsledku to byla hezká podívaná. Jednou jsem i brečel smíchy (scéna jak je Rango poprvé v saloonu). ()

Don82

Překvapivě originální animák, který velmi vkusně vybírá veškerá klišé z western filmů a vtipně je zasazuje do světa obyčejných zvířátek na poušti. Celí film se krásně oprostil od všech "roztomilostí" klasických pixarovek. Navíc různé narážky na Mexiko a další zažité vlastnosti hrdinů ze "Západu"jsou rozhodně velmi zajímavým zpestřením. Také musím pochválit hudbu, která zde krásně dokresluje celí příběh. Konec byl možná až příliš rychlí, ale i tak se mi Rango jako celek líbil. ()

dj_kure

Klasický příbeh, akorát na divokém západě. Příjemná zábava, ale určitě ne nijak nadprůměrný animák. Škoda, trochu mě to zklamalo. 55% ()

Shredder

Cely dej sa toci vylucne okolo Ranga a Verbinski asi dufal, ze jeho postava bude v Johnnyho podani rovnako zabavna, ako Jack Sparrow. Zmenili sa vsak scenaristi a napriek dobrej animacii a fantastickemu Johnnyho hlasu, hlasky proste nie su vtipne. Nahanackova sekvencia posobi dojmom, akoby ju natocil Stephen Sommers, samozrejme myslene v dobrom. Dve velke plus su urcite cameo muza bez mena a dojimava scena. Najviac ma vsak nesklamala komedialna impotencia, ale to ze kostra pribehu stoji na jednom velkom klise - pride chudak, vytvori si falosnu identitu, ludia ho zboznuju,dojde do momentu kedy ho odhalia, odchadza zniceny sprevadzany neveriackymi pohladmi ludi, vzchopi sa a nakoniec vsetko zachrani a stava sa skutocnym hrdinom. ()

BadWolf

Asi jsem zmlsaný všemi těmi skvělými animáky, ale tohle je krok zpět. Zápletka podivná, hlavní hrdina nemastný neslaný, žádné dojemné momenty u kterých bych si mohl zabrečet. Žádná sláva. ()

TSZ

Animovaný western s prvky art-movie od Gore Verbinskiho. Rango je určitě jeden z těch lepších animáků, určený asi spíše pro dospělé publikum. Klasický příběh o příchodu do cizího prostředí, prosazení se z úplných sraček na vrchol, hledání sebe sama atd... Nic co bychom už neviděli x-krát jinde (a lépe), na animák dobré, ale hraný film bych určitě nehodnotil více než třemi body, proto nevidím důvod, proč by Rango být považován za něco výjmečného. Z kvalitní animace už se dnes asi nikdo neposere a i ostatní technické aspekty jsou na standardní, tj. slušné, úrovni. ()

Uhura

Co na to říct - místy vtipné, jede to ale pořád podle toho samého animákového kodexu včetně blbého hlavního hrdiny, který si mé sympatie nezískal. A ta filmařská rovina "pro dospělé", ta už tam vůbec neměla co dělat, a působila trapně. ()

TommyDiamond

Prvních deset minut bylo naprosto ubohých a trapných. Nebýt moji nekonečné trpělivosti určitě bych film vypnul. Jenže jak se Rango dostane ze silnice do pouště už je to uplně jiný kafe. Film se od tý doby líbil. Měl náboj, akci i vtip. Rango určitě stojí za shlednutí. Je to takový animák pro ,,dospěláky''. Celkově 65% ()

Adrai

Vzít klasickej western i s Clintem Eastwoodem, nacpat do něj humor, za hlavní postavu určit chameleóna a rovnou to udělat jako animák? To je hodně, ale hodně šílenej nápad, kterej se ale přetavil v hodně, ale hodně dobrej výsledek. Má to švih, má to humor, má to akci, má to odkazy na filmové klasiky, má to dvojsmysly, má to Deppa, má to Zimmera ... má to jasných 5 hvězd. PS: To já jednou vyvrhl celej kmen Pygmejů. Čučeli na mě jak z jara ... ()

Fafyna

Po dlouhé době originální a vtipný animovaný film, konkurence Madagaskaru (1), Nema, Shreka (1) atd.. Vážně jsem se nasmála. A Deppův hlas tomu ještě dodává šťávu. Miluju "dětské" filmy se spoustou narážek = vtipů pro dospělé. Vynikající zábava, kterou provází skvělá hudba v podání rozkošných soviček. Zároveň ale plné akčních scén (kdy je např. hlavní hrdina pronásledován skrz westernové městečko). Nejvíce mě však udivilo výtvarné zpracování, "kamera" byla překvapivě dobrá, spousta kvalitních záběrů a scén.. Vážně stojjí za zkouknutí. ()

Najlvin

Vlastně jsem od toho nečekal nic extra, ale ve skutečnosti mi to nakonec skoro vyrazilo dech. Po všech stránkách tento snímek vyčnívá nad ostatní současné filmy tohoto žánru a navíc se nebojí děj, který je plný odkazů na slavné westerny, podat poněkud dospělejším způsobem, než bývá u těchto filmů zvykem. Tak povedený animák tu už opravdu dlouho nebyl. Já se u něj velmi pobavil a proto nemůžu jinak než mu dát plných pět hvězd! Opravdu skvělá podívaná! ()

VvV14

Je to trochu dlouhý a kuli tomu i místy nudný, ale stálo to za zhlédnutí. Už úvodní příchod mexických vypravěčů byl zajímavý což mě navnadilo k dalšímu koukání. Všude byl vidět chameleonský komplex splynout s okolím a z toho vyplývalo (k jeho smůle) lhát všem okolo. Konec celého příběhu je samozřejmě happyend jako prase protože se.... no podívejte se sami;) ()

Derek7

Pro mě vyloženě překvapení... Z pro mě přehlíženého snímku se rázem stal můj oblíbený animovaný film, u kterého jsem se vyloženě zasmál, ne pouze pousmál, jako tomu je u ostatních animáků. Vůbec mi nevadil fakt, že starosta je jako vždycky hajzl, že se z přehlíženého outsidera stal hrdina, že byla použitá všechna tahle westernová klišé, mě to prostě hrozně bavilo. A třeba scéna, kde Rango celej smutnej přechází přes silnici, mě opravdu chytla za srdce! :-) ()

Zombiepod

Rango je viac menej rozprávkou pre starších ako pre deti. Obsahuje totiž také obrovské množstvo nám blízkeho humoru ako len máloktorý film, o animákoch nehovoriac. Energické akčné scény vynikajúco prestrihané nápaditými, humornými a často aj ľahko romantickými, Johnny ako nebojácny vyziabnutý chameleón a Zimmerova hudba, ktorá film vypumpuje na ešte vyššiu úroveň. Mnoho scén sa mi však zdalo povedomými, ale napriek tomu si myslím že hold vzdávajúcimi tým originálnym. Jednoducho Rodriguezovka pre celú rodinu. ()

Zemřel herec Ned Beatty

Zemřel herec Ned Beatty