Než si začal říkat Rango a vybájil si spoustu mýtů o svých hrdinských kouscích, obýval chameleon v havajské košili prostorné terárium. Nic mu v něm nechybělo, snad kromě trochy akce. Té si začne naplno užívat, když se nešťastnou náhodou ocitne uprostřed vyprahlé pouště, kde si na něm málem pochutná hladový jestřáb. A aby napětí nebylo málo, jeho další kroky vedou do města jménem Prach, v němž visí obyvatelům kolty proklatě nízko. Ve zdejší nálevně si chameleón vymyslí jméno Rango a pár hrdinských historek, čehož vzápětí lituje. Od zoufalých domorodců totiž obratem dostane šerifskou hvězdu a hromadu úkolů, mezi nimi i nalezení zdroje pitné vody a odstranění zdejších i přespolních zabijáků. Na Rangovi teď bude, zda neuvážené hrdinské kecy přetaví v činy, nebo zda zahodí hvězdu, kolty a stetsona, navlékne havajskou košili a uteče zpátky do civilizace... „Vítej, amigo, v poušti nekonečné, kde žízeň a prach jsou tvé družky věčné…“ Chór hrajících a zpívajících mexických sov vás uvede do světa, kde vás přejde sranda, ale přesto se budete bez ustání smát příběhu o nejnepravděpodobnějším hrdinovi, jakého kdy Divoký západ poznal. Režisér Pirátů z Karibiku Gore Verbinski znovu namíchal opulentní koktejl akce, humoru a nádherných kulis, který jede stejně dobře jako loď Jacka Sparrowa, ačkoliv z hraného světa možná nečekaně přeskočil do animovaného. (oficiálny text distribútora)

dogrose

Od filmu jsem pranic nečekala a šla na něj náhodou... o to víc jsem byla nadšená. Žádná líbivost, podbízivost, sladkost, ale animáč o hodnotách. V bance místo peněz strážený rezervoár s nejcennější komoditou - vodou. Je to dynamické, civilní, strhující - až jsem si neuvědomovala, že nejde o hraný film - vtipné, spousta nápadů, výtvarně chutné. České dialogy poměrně dobré, místy cizí slova pro děti asi neznámá, ale neubírají ději na srozumitelnosti (ačkoli myslím, že si film vychutnají spíše starší diváci). Banda mexických zpěváků v podání lelkounů sovích je boží. Westernový žánr mne nikdy nebral, ale tohle mě fakt dostalo. ()

czjezisek

Jeden z nejlepších animovaných filmů, co jsem kdy měl možnost vidět. Skvělé scény, animace, postavy, příběh, který mi za celou dobu nedovolil ani si dojít na záchod :) Skvěle namluvené postavy a výborně napsáno. Bavil jsem se od začátku až do konce, a proto si tento film podle mě zaslouží 5/5. ()

zipS

... začiatok bol skvelý, potom to prešlo to takej nudnej línie, občas sa vyskytol gag na zasmiatie, neskôr prišlo hľadanie ukradnutej vody, kedy som už už chcel ranga vypnúť a zmazať... no prišiel akčný koniec, ktorý ma zasa začal baviť. Rango nebude patriť medzi moje obľúbené animáky, no kvôli niektorým skvelým gagom si to maybe pozriem neskôr ešte raz. Zaslúžené čisté 3* ()

HerMister

Super animak urcite lepsi nez Sovy...Panda asi bude urcite vtipnejsi...zacatek hodne povedenej pote se to obrati do klasickeho vypraveni o podvedeni milujicich bliznich hrdinove transformaci do hrdiny a konecneho souboje nastesti bez zbytecneho patosu...jinak duch zapadu vypadal jak Clint Eastwood tak skoda ze ho nenadaboval...*** ()

regin

Staré téma v novém kabátu aneb westernová verze Slepičího úletu. No, proč ne. Vizuálně přitažlivé a vkusně vtipné. Uznání za Deppovo namluvení a bonus body za Eastwooda. ()

Chlo0opek

Tento snímek ve mně vyvolává takové smíšené pocity. Občas je dost dobrej, místy zas slabej. Asi jsem měl na něj velké nároky. Jinak animace je zdařilá, ale jak píšu - něco mně na vyšší hodnocení schází.. ()

michalkop

Rango bylo příjemným překvapením. Ač mě ze začátku odrazovala jeho délka i vlastně vzhled postaviček z plakátů, tak nelituji jeho shlédnutí. Film byl zábavný, dobře animovaný. Výborně zvolené hlasy i charaktery postaviček. Příběh ze začátku o typickém antihrdinovi, který se postupem přetaví v opravdového hrdinu. Ve filmu je spousta různých gegů i hlášek. Doporučuji shlédnout. 80% ()

Alvin

Vizuálně i hudebně vyšperkovaný animák, několik povedených odkazů na moje oblíbené filmy, ale k dokonalosti tomu něco chybí... možná originálnější zápletka. ()

Tanulin

Ano, překvapení letoška, jak píše "Tetsuo", jen pro mě naopak.Nebavilo, strašně moc nebavilo, ale jelikož jsem ženského rodu, je to asi nejspíš tím, z jakého prostředí na mě ty podivné postavičky promlouvaly.Umím pochopit, že tohle se opačnému pohlaví rozhodně líbit bude, určitě jsem ocenila i skvělou grafiku, námět a vtip, ale jako celek mě to nenadchlo. Ztotožňuji se s "Cival" a hodnotit nebudu ať neškodím :o) ()

CSFDmisika

Velmi jsem se na tento film těšila. Bohužel, jak už to tak občas bývá, to co mě nalákalo v ukázkách bylo také to nejlepší z celého filmu. Každopádně tento roztomilý a místy velmi zábavný animovaný film stojí za zhlédnutí, přesto že se tam občas objevují zbytečné scény, které ředí děj a kazí celkový dojem. ()

fikee

Technicky a vytvarne uzasne, ale jako film prumerne a zapomenutelne. A muze za to kopa hlusiny mezi nekolika temer genialnimi scenami. ()

m.marty

Docela jsem tomu animáku věřil. Bohužel mě ale zklamal. Možná to bylo tím, že western moc nemusím, ale spíš bych viděl problém v tom, že film byl moc utahaný. 90% akce bylo na konci, těch zbylých 10% na začátku. A ta hodina filmu mezi tím mě spíš unavovala místo aby bavila. Nutno podotknout, že autoři si dali záležet na detailech a každou postavu, každý kaktus, každý kámen v celé poušti do detailu propracovali, ale základ každého filmu - děj - nechali bez povšimnutí. ()

Draconic

Na animovanou kovbojku to nebylo špatné. Mělo to děj, zápletku dokonce i humor se tam našel. Akorát mi tam vadilo to že hrdina musel řešit otázku "Kdo vlastně jsem?" Ale to je u těchto filmů běžné a podle mě už i trochu ohrané. Ale jinak sem viděl už mnohem horší filmy. ()

mimuzik

Po nepřekonatelných Autech je Rango můj druhý nejoblíbenější "animák". Skvělá práce režiséra Verbinskeho, kterému není cizí žádný žánr. Studio Pixar by se mělo začít obávat, protože tak skvělou animaci jsem dlouho u žádného filmu neviděl. Líbili se mi charaktery všech postav a především had Jake, ten byl jednoznačně nejlepší. Jeho nástup na scénu si bude pamatovat i můj subwoofer, který na takové zvukové peklo není zvyklý. Vše podtrhává skvělý dabing Johnyho Deppa a především skvělá hudební kulisa od mistra Hanse Zimmera. Více takových "animáků". ()

karel63

asi nejsem ještě tak starej a senilní, aby se mi líbilo všě "kreslené". Nepochopil jsem, pro jakou věkovou skupinu je film určen, Ale to je jedno, tyhle snímky se stejně budou točit dál a budou brutálnější a vulgárnější, to aby jim děťátka lépe porozuměla. Když zabily toho velkýho ptáka s kovovým zobákem, bylo mi ho docela líto. přesto jsem dokoukal. ()

Lucije

Animáč jako dlouho žádný, příběch chameleona a jeho životě v drsné scenérii. A k tomu Johnyho hlas..palce nahoru všemi deseti..:) ()

zekon

Každého musí dostat vynikající animace a grafika, to je až neuvěřitelné kam se animace posunuje, a famózní hudba mistra Zimmera. Tak poskládat hitovky z různých filmů a funkčně je spojit z obrazem, fantasie. Ač animák tak žádný klon, navíc vtipný, plný narážek a to navíc dospělých, soví grupa.... Nástup ducha Západu......no kdo jiný to mohl být :) Spokojenost celé rodiny. Jde to i bez 3D a nekopírováním toho co už tu bylo. ()

Kubasino

Možná jsem od toho moc očekával, ale moc jsem se nebavil. Nejlepší to celé bylo víceméně do té doby, než Rango přišel do městečka. Pak v té zbytečně zmatené změti upadl vtip a říz a nějak se to táhlo. Na jedno podívání dobrý, ale vícekrát už ne. Tohle drží nad vodou snad jen technické zpracování. ()

Zemřel herec Ned Beatty

Zemřel herec Ned Beatty