Betty Anne, nezamestnaná matka dvoch detí a hlavná hrdinka filmu založenom na skutočných udalostiach, má brata Kennnetha, ktorý je odsúdený za lúpežnú vraždu. Betty Anne je však presvedčená o jeho nevine, a to tak, že strávi niekoľko rokov štúdiom práv, aby mohla svojho brata obhajovať pred súdom. Súd sa napokon uskutoční a na základe nových dôkazov dochádza k dramatickému vyvrcholeniu prípadu, ktorý je jedným z najpútavejších príbehov amerického justičného systému. (STV)

Ještěřák

Začalo to fakt bezproblémově: (1) V lokále vyhrává nikoli Kutálka, ale My Sharona. Ogulený to song! (2) Jsem háklivej na to, když se ve filmech násilně rozdělujou děcka. (3) Hilary Swank je výstavní hnědooká MILFkobrunetka a úplně mimochodem i suverénní herečka. (4) Hilary Swank pořád brečí. A když brunetky brečí, pak mám často chuť taky brečet. Sečteno podtrženo, nyní už víme, že Hilary Swank je výstavní hnědooká MILFí suverénní brečící brunetka. _____ Film jsem ale nesledoval úplně ptákem napřed. Takže vím například to, že za polovinou je v prdeli. Pointu ani průběh není kam schovat a ani to netočil Fincher. Stárnutí některých postav je prapodivně řešeno. Ale ona Hilary Swank už v MDB hrála pro Eastwooda skoro v telecích letech životem rozšlápnutou... paní. Paní Herečka to každopádně je! (70%) ()

DannyBoy80

Zajímavé téma podle skutečné události. Zahráno velice dobře od všech zúčastněných. Začátek mi sice přišel trochu zdlouhavější, ale brzy se to srovnalo a pěkně to frčelo. Sice to zapadá do typického amerického happyendového filmu, ale tentokrát se to dá omluvit díky tomu, že je to podle skutečnosti. Za toto všechno může velmi pevné rodinné pouto, respektive pouto bratra a sestry. ()

iampatrik

70% I když za to nejspíše samotný film nemůže (ale skutečný příběh), nemohl jsem se ubránit pocitu, že je to až moc jednoduchá, přímočará a okatá záplatka. Pokud tomu však osud chtěl takhle, divím se, že se taková věc může stát a na druhou stranu obdivuju Betty Anne za její neskutečnou odhodlanost. Vše klapalo, ale ona strohá záplatka - jak jsem už psal - za kterou film kvůli pravdivosti nejspíše nemůže, mě po filmové stránce nestačila. ()

Petullka.66

Tento film mě opravdu pohltil! Po celou dobu jsem prostě musela Betty Anne držet palce. Taková sourozenecká láska se jen tak nevidí. Ti dva by pro sebe snad udělali naprosto cokoliv. Silný příběh, vynikající výkony herců a velice pěkně zpracovaný celý příběh! Dojem ještě násobí fakt, že tento film je natočen podle skutečné události. A tento životní příběh jedné rodiny není jediný... Existuje mnoho případů, kde DNA testy sehrály svou roli. Nechci spoilerovat, tak se radši jukněte do zajímavostí tohohle filmu, jak dopadl osud Kennyho Waterse. Život je někdy pěkná sviňa... Nakonec bych jen dodala, že oči nezůstaly suché... /Dávám 5 hvězd z 5!/ ()

KatRi

Neuvěřitelná zarputilost ženy, jež svého bratra miluje natolik, že jde stranou i její vlastní život, aniž by si to uvědomovala, v podání Hillary Swank nedojímá. Usilovně se snaží, ale přesto z toho je jen takový filmařský průměr, navzdory scénáři podle skutečnosti - neuvěřitelnému lidskému osudu, který by nechtěl zažít nikdo z nás. ()

sona123

Lehký spoiler: Jak ty příběhy podle skutečné události nemusím, tenhle mne zaujal. Líbil se mi strohý a věcný styl vyprávění, samozřejmě Hilary (ale děvče, nebylo by od věci začít hrát i jiné postavy, než ty správné, bojující, morální a silné) a možná ještě víc i Sam Rockwell, k jehož postavě maskéři přistoupili velmi dobře a moc se mi zde líbil (a to bych málem zapomněla na Juliette Lewis, která byla, jak jinak, famózní. Ona dokáže vytřískat maximum i ze sebemenšího štěku a nebojí se roli obětovat hodně). I postavy a pohnutky k jejich činům byly poutavé. A obecně, o tom, jaká to je síla, sedět 16 let nespravedlivě ve vězení, k tomu je samozřejmě zbytečně se vyjadřovat. O to víc obdivu těm, kteří se i přesto nenechali zlomit a neztratili víru. ()

Dr Lizal

Pěkný příběh sourozenecké lásky a sebeobětování v možná trochu zbytečně dlouhém snímku z nespravedlivého justičního světa. Seriálový specialista Tony Goldwyn tlačil místy až moc na city, ale nejspíš to nevědomky způsobily skvělé výkony Swankové s Rockwellem. ()

dehlie

Justičné omyly sú vďačné námety mnohých filmov, a ak ide o skutočnú udalosť, je ešte silnejší. Ešte som snáď nevidel film, ktorý by si "neukradla" Hilary Swank. ()

filipvrbik

Další z filmů o chybách americké justice.. Jednoznačně to stojí na dvojici herců Hilary Swank a Sam Rockwell a jejich perfektních výkonech. I ten případ byl zajímavý, protože se jedná o pravdivý příběh podle skutečné události. Snímek je super natočen, ale celou dobu jsem měl pocit, že už jsem ho viděl, i když jsem ho neviděl nikdy přetím, a to asi proto, že nepřináší nic nového, je velmi podobný další spoustě filmů, ale jinak je super...80% ()

M.E.K.Y

Tony Goldwyn, úspěšný seriálový režisér, si vzal na paškál jeden z nejpozoruhodnějších případů, které lze v právním oboru zaregistrovat a natočil to opravdu se vší parádou. Skutečný příběh sourozenců, jejichž lásku nezpřetrhá ani pochybení soudního systému je v prvé řadě o víře, naději a lidskosti a přesně takhle to pojal i režisér. Toto drama nabízí spoustu emocí a přirozenosti, z čehož vyplývá, že herecké výkony jsou opravdu věrohodné. Hlavně pak Hilary Swank, která své pověsti nezůstává nic dlužná. Také chválím výběr Sama Rockwella, který se do role naprosto hodí, protože je to prostě hajzlík, jak se patří. A má na to ksicht. Hudba také přispěla k lepšímu vžití se do postav i celého filmu, takže také chválím. Závěr? Tento skutečný příběh není promyšlený a zbytečně složitý, ale je natočen lidsky, což vyrovnává misky vah. ()

Illy

Nečekejte rozhodně thiller. Nečekejte ani napínavé soudní drama. Je to film o sourozenecké lásce a síle obětovat pro ni nejen sebe, ale málem i celou rodinu. psalo se tu o nominacích na Oscara. Pro mě je nejlepší Jiliette Lewis a její výslech v karavanu. Mrazivé. P. S. To bys pro mě bratře neudělal, že jo?? :-)) No s tvou pamětí.......... ()

Ole92

Tento příběh na mě velice silně zapůsobil i když se může zdát že film nemá spád,pomalu se vleče a je všechno až přesříliš zdlouhavé, pro mě je to film ve kterém se ukazuje co je opravdu jeden člověk ochotný obětovat kvůli blahu toho druhého a i když situace už vypadá bezvýchodně neztrácí naději a stále hledá nové způsoby jak zákon obrátit na svojí stranu. Film podle skutečné události. ()

bolan

Hilary Swank bohužel od Million Dollar Baby nedostala šanci ukázat se v pořádném filmu. Odsouzení je další akademická nuda a šeď nezajímavých scénářů a průměrných kousků, na které si druhý den ani nevzpomenete. ()

KOZEL84

Mám o rok mladší ségru a sme sice zadobře,ale stejně bych to když tak viděl na nějaký banán a pomeranč při sobotní návštěvě.Budu se prostě muset vyhýbat všem potenciálním místům činu.Je fakt,že kdyby někdo zamordoval tu plesnivou čočkovou polívku co bydlí přes chodbu,tak bych to na sebe možná z vděčnosti vzal.Role Sama a Hilary sice mají oscarový potenciál,ten ale ubije rutinní scénář.Hilary už jich stejně pár má a Sam může být rád,že po delší době nemrhá svým talentem.Ale příběh je to pěkný a dojemný,to jo. ()

jane1106

Mírně nadprůměrná zívačka s tak nějak samozřejmými výkony Swank a Rockwella, které ale ještě o kus přehrála, byť v menší roličcce, Juliette Lewis. ()

goniss

napětí, drama, stres, deprese a docela těžké situace.. nebylo to špatné, ale chyběla tomu náplň, je to jak bych jedla suché vysušené hranolky nedělané ve friťáku ale v horkovzdušnem fritaku= suché, nešťavnaté, bez tatarky, ale stejně sem je snědla, protože je mám ráda ()