Kamera:
Karol KrškaHudba:
Tibor AndrašovanHrajú:
Jozef Kroner, František Dibarbora, Vladimír Zimmer, Lea Juríčková, Branislav Koreň, Oľga Zöllnerová, Erika Markovičová, Eva Krížiková (viac)Obsahy(1)
Filmová veselohra podľa poviedky národného umelca Janka Jesenského. Príbeh malomestského "nóbl" bálu, ktorý skomplikuje príchod vojenskej jednotky do mesta, čo miestnym dámam náhle rozšíri možnosti výberu partnerov. Ostrý výsmech malomeštiackej obmedzenosti a súperenia. S týmto svetom kontrastuje svet služobníctva a prostých vojakov, ktorí si urobili vlastnú zábavu a nevedomky tým druhým ich zákon pokorili. (RTVS)
(viac)Hrajú
Jozef Kroner
Československo
Najlepšie filmy:
Obchod na korze (1965)
Sváko Ragan (1976) (TV film)
Rysavá jalovica (1970) (TV film)
František Dibarbora
Rakúsko-Uhorsko
Najlepšie filmy:
Dvanásť nahnevaných mužov (1979) (TV film)
Pštrosí večierok (1969) (TV film)
Šíleně smutná princezna (1968)
Vladimír Zimmer
Československo
Najlepšie filmy:
Utekajme, už ide! (1986)
Pomocník (1981)
Štvorylka (1955)
Lea Juríčková
Najlepšie filmy:
Oblomov (1964) (TV film)
Štvorylka (1955)
Posledný návrat (1958)
Branislav Koreň
Československo
Najlepšie filmy:
Šíleně smutná princezna (1968)
Pyšná princezná (1952)
Andersonvillský proces (1976) (TV film)
Oľga Zöllnerová
Československo
Najlepšie filmy:
Koniec a začiatok (1968) (TV film)
Na Bukvovom dvore (1993) (TV film)
Pieseň o sivom holubovi (1961)
Erika Markovičová
Najlepšie filmy:
Štvorylka (1955)
Eva Krížiková
Československo
Najlepšie filmy:
Pštrosí večierok (1969) (TV film)
Červené víno (1976) (TV film)
Henrich IV. (1987) (divadelný záznam)
František Krištof-Veselý
Rakúsko-Uhorsko
Najlepšie filmy:
Portrét Doriana Graya (1969) (TV film)
Pán a sluha (1938)
Bílá vrána (1938)
Otto Lackovič
Československo
Najlepšie filmy:
Tažní ptáci (1983) (TV film)
Těžká Barbora (1960) (divadelný záznam)
Balada z hadrů (1960) (divadelný záznam)
Jozef Adamovič
Slovenský štát
Najlepšie filmy:
Na skle maľované (1980) (TV film)
Rok na dedine (1967) (TV film)
Demeterovci (1976) (TV film)
Dano Živojnovič
Rakúsko-Uhorsko
Najlepšie filmy:
Štyridsaťštyri (1957)
Pacho, hybský zbojník (1975)
Výlet do mladosti (1982) (TV film)
Anna Grissová
Československo
Najlepšie filmy:
Nepokojná láska (1975) (seriál)
Skalní v ofsajde (1960)
Stud (1967)
Viliam Záborský
Československo
Najlepšie filmy:
Rok na dedine (1967) (TV film)
Jánošík I., II. (1963)
Štyridsaťštyri (1957)
Alexander Bada
Rakúsko-Uhorsko
Najlepšie filmy:
Sváko Ragan (1976) (TV film)
Tisícročná včela (1983)
Štyridsaťštyri (1957)
Štefan Winkler
Poľsko
Najlepšie filmy:
Boxer a smrť (1962)
Červené víno (1976) (TV film)
Jánošík I., II. (1963)
Magdaléna Schwingerová - Mutňanská
Rakúsko-Uhorsko
Najlepšie filmy:
Štvorylka (1955)
Senzi mama (1964)
Dialóg 20-40-60 (1968)
Karol Skovay
Československo
Najlepšie filmy:
Statočný zlodej (1958)
Šťastie príde v nedeľu (1958)
Posledná bosorka (1957)
Božena Slabejová
Československo
Najlepšie filmy:
Zhŕňajova nevesta (1978) (TV film)
Majster kat (1966)
Šťastie príde v nedeľu (1958)
Matúš Rajčok
Československo