Titulní hrdina komediálního filmu je typický žižkovský frajer. S chytrostí a šarmem si vyřizuje otevřené účty s policejním inspektorem Mourkem, který ho chce stůj co stůj dostat do kriminálu. Jenže Fešák Hubert unikne z každé nastražené pasti a nakonec připraví na zavilého policistu a jeho podřízené elegantní podraz. Z hledaných zločinců, které Mourek díky Hubertovi se slávou dopadne, se vyklubou nevinní lidé. Děj se odehrává na počátku třicátých let, v době hospodářské krize. Snímek vychází z tradičního pojetí žánru a pohybuje se v rovině určité nadsázky. Jak příběh, tak atmosféra jsou značně idealizovány. (oficiálny text distribútora)

Denny

Velice povedená komedie, stojící na výkonu Karla Heřmánka, co by prvorepublikového frajera. Těžko si představit někoho jiného v hlavní roli... ()

ZackSawyer

Další z rolí Karla Heřmánka šitá na míru. Nonšalantní a vynalézavý švihák kuje pikle jak přežít těžká léta a dobu kdysi dávno minulou, ne však ne nepodobnou té dnešní. Petr Kostka skvělé líčí na Hraběte :-) Asi začnu žít jako fešák - vymetat svatby. ()

cure

Z tohoto filmu si pamätám len podomový predaj najnovšieho vynálezu a pomocníka pre ženy v domácnosti - vysávač. ()

tranquill

"Práce je vážně ta poslední šanc, jak sehnat škváru, tak proč ztrácet glanc?" Jedna z nejlepších Heřmánkových rolí. Jemu ty prvorepublikové situace a manýry naprosto sedí. Tato komedie patří ke zlatému fondu naší kinematografie stejně jako třeba Hříšní lidé města pražského, Rozpuštěny a vypuštěný atd... ()

Ozzy2

Je dost smutné, že tady ty filmy může komentovat kdokoliv.nechápu, jak mohl takový cure udělat vstupní test, když s klidem napíše, že mu z tohoto skvělého filmu utkvěl v hlavě jen podomní prodej vysavačů.Splést si Smrt krásných srnců a Fešáka Huberta nedokáže jen tak někdo. ()

kluzo

Když si uvědomíme, že fešák je vykastrovaný pes podobně jako vůl je vykastrovaný býk a valach vykastrovaný hřebec, tak tomuhle filmu rozhodně koule nechybí. ()

Schlierkamp

Československá komedie o žižkovském frajerovi Hubertu Hraběti, kterého vynikajícím způsobem ztvárnil K. Heřmánek. Tento elegán, hrdě se hlásící ke svému čistému trestnímu rejstříku, se živí různými podvůdky a obohacuje se tak na úkor zámožných občanů. Dává si však pozor, aby nezabrousil do vážnějších kriminálních činů a policie ho tak nenachytala na nějaký paragraf. Inspektora Mourka, který vyvíjí veliké úsilí, aby konečně mohl Huberta obvinit z trestného činu, si zahrál taktéž vynikající P. Kostka. Dokonce si obstaral tajného informátora z blízkého Hubertova okolí, konkrétně jeho přítele funebráka Emana (P. Zedníček), avšk ani tento krok nepřinesl kriminalistovi kýžený úspěch. V dalších rolích se představila hvězda italských erotických a hororových filmů 80. let Z. Kesslerová jako Hubertova milá Růža, Emanova partnerka L. Kozderková provozující masérskou činnost a zpívající úvodní a závěrečnou píseň, dále L. Kostelka jako soukromý detektiv Špirk a další Hubertovi kumpáni P. Nový a J. Somr. Komediální snímek I. Tomana spíš než souvislý příběh vnímám jako sled Fešákových lumpáren se závěrečným znemožněním inspektora Mourka, neboť díky Hubertověmystifikaci místo mezinárodně hledaných padělatelů bankovek zatkl ředitele banky Union (J. Holý) a vykutáleného komorníka obstarožní šlechtičny L. Lipského. V rolích policejních asistentů inspektoru mourkovi pomáhali J. Teplý a O. Lackovič. Velmi zábavná scéna se objeví na konci, kdy jdou inspektor a jeho asistenti zatknout domnělé padělatele do hodinového hotelu a omylem si spletou pokoj. Přestože je postava Fešáka spolu s prvorepublikovou atmosférou velmi sympatická, důmyslnost a propracovanost příběhu je poněkud slabší, a proto po krátkém váhání uděluji tři hvězdy a hodnotím tudíž průměrně. ()

Zevon

Je to více než na tři. Jedná se o komedii, pár nadsazených, ale nelogických a trošinku křečovitých situací nevadí, horší je, když na nich stojí celý příběh - žižkovský superman ala třicátá léta, který bohatým bral, chudým dával drobky, ale taky je sem tam dostal do průseru, čiže normál podvodníček, kterých je dnes na každém rohu pět. ()

Inozuka

Film vycházející z prostředí žižkovských bardů s reálným předobrazem Franty Sauera, Matěje Kuděje, Jaroslava Haška apod. umístěný trochu do pozdějších let třicátých. Dobře vystihnutá atmosféra a rázovité postavičky, sice trochu celé zidealizované, ale což... Obecně dobré, ale k dokonalosti cosi chybí. Jinak jedna z mála tuzemských větších rolí Zory Ully Keslerové, která se později v Itálii proslavila svým rolemi v horrorových filmech. ()

Tiiso

V druhé polovině osmdesátých let můj velmi oblíbený film. Svou atmosférou a sice poněkud zfušovanými reáliemi mě dovoloval se ponořit do prvorepublikové nálady. Výborný Heřmánek a komediální děj dokázal to, že se na film dá podívat i po tolika letech. ()

Belsazar

Já jsem dobrák. Ale svině, Vurm! Mám slabost pro Petra Kostku a v kombinaci s Karlem Heřmánkem mi po dlouhé době dopřál zasmání od srdce. ()

Ex_Machina

" Spadla klec fešáku ". No nespadla, pretože žižkovský podvodníček z obdobia prvej republiky v tom vedel chodiť. Kája Heřmánek musí byť každému filmovému fanúšikovi zapísaný v povedomí v dvoch nezabudnuteľných roliach. Ako lucifer v S čerty nejsou žerty a ako žižkovský grand Hrabě vo Fešákovi Hubertovi. Ale za zmienku tu stoja aj Kostka ako vytrvalý komisár Mourek a "schizofrenik" Lipský. ()

transbeskyd

Kdo jinému jámu kopá..Karel Heřmánek a jeho parketa - frajer, kterému to pálí a za kterým pálí ženský. Kromě šarmu mu ale samosebou neschází pořádná dávka českého "vychcánkovství" opět vítězící nad policejním "balíkovstvím", na kterém tyhle filmy staví. Dělat si srandu z policajtů a z podvodníčků dělat machry už tak nějak patří k národní povaze..:) ()

pekas

Prvorepubliková komedie, ze které sálá tak úžasná pohoda, až je to k neuvěření. Herecké obsazení naprosto super. Viděno mockrát a pořád líbí! ()

Jehan

Přijatelný odpolední čaj s dobrými sušenkami a na závěr možná i frťánek. Šarmantní Heřmánek, výborný Lipský. Ale jo. Docela jo. ()