Titulní hrdina komediálního filmu je typický žižkovský frajer. S chytrostí a šarmem si vyřizuje otevřené účty s policejním inspektorem Mourkem, který ho chce stůj co stůj dostat do kriminálu. Jenže Fešák Hubert unikne z každé nastražené pasti a nakonec připraví na zavilého policistu a jeho podřízené elegantní podraz. Z hledaných zločinců, které Mourek díky Hubertovi se slávou dopadne, se vyklubou nevinní lidé. Děj se odehrává na počátku třicátých let, v době hospodářské krize. Snímek vychází z tradičního pojetí žánru a pohybuje se v rovině určité nadsázky. Jak příběh, tak atmosféra jsou značně idealizovány. (oficiálny text distribútora)

Aky

Takové lehce nadprůměrné pohlazení po duši - jako všechno, co zavoní První republikou, pokud se to úplně nepokazí. ()

Anderton

Fešák Hubert a sním Karel Heřmánek posiela správu cez oceán Newmanovi a Redfordovi, aby ho zobrali do party. S jeho nápadmi by určite neprehlúpili. Konkrétne ale tento jeden sa tvári viac elegantne, akým v skutočnosti je. Je to akosi zbytočne zašmodrchané a nie tak vypointované, ako som celý film očakával. Škoda, že nevznikla s touto postavičkou celá séria malých podvodíkov, rád by som si ich pozrel (alebo vznikla a ja o tom neviem?). Čistá komercia, ktorá napríklad cez také sviatky určite v televízii poteší. ()

dopitak

Karel Heřmánek má ve své filmografii celkem dva dokonalé filmy z období první republiky - "Srnce" a "Fešáka", přičemž Hubert je rozhodně veselejší. Emánek Vurm a komisař Mourek, kolegové Franc a Spirk, masérský salon, cirkus a spousta bezvadných kšeftů v jednom z nejlepších českých retro filmů všech dob. ()

raroh

Imitace stylu retrofilmů Karla Kachyni, dobová hudba vybrána dobře, Kostka je nemožný, ale jinak dobré pokoukáníčko k nostalgii. ()

Šandík

Kladem jsou slušná kamera, dobře chycená atmosféra a relativně fungující scénář. Minimálně hvězdičku ovšem Fešák Hubert ztrácí nepřesvědčivým herectvím, především mnohdy až neuvěřitelně amatérsky působícími, mechanicky odříkávanými dialogy, špatně padnoucími postsynchrony a obecně mdlou, bezvýraznou režií. Navíc se nemohu ubránit dojmu, že film do jisté míry vykrádá Sequensovy detektivní filmy (především Pěnička a paraplíčko) a v něčem také Kachyňovy filmové opusy (Láska mezi kapkami deště). Určité podobnosti lze ovšem trochu překvapivě najít i se Smoljakovým filmem "Rozpuštěný a vypuštěný", který byl uveden v témže roce. Fešák Hubert jakoby si z každého bral něco. Ze Sequense atmosféru a téma, z Kachyni civilnost a kulisy Žižkova, ze Smoljaka nadsázku a parodičnost. Novák z těchto podnětů vaří podivný kompromis, který není horký ani studený. Příliš málo bláznivý a prošpikovaný nadsázkou a přitom krajně nepravděpodobný. Vtipný jen občas a jenom poněkud... Škoda. A přitom to mohl být tak dobrý film... 70% ()

honajz

Spíše takový televizní filmeček, ze kterého mohl být klidně seriál typu odlehčených Hříšných lidí, avšak jako film je to velmi epizodické a nesourodé, kdy chybí nějaká ústřednější linka příběhu, než jen Kacafírkovy eskapády, jež by se mohly jako kolovrátek opakovat a opakovat stále dokolečka. Možná to i trochu tlačí na pilu, protože chvílemi mi byla postava Huberta nesympatická a fandil jsem policistovi, aby mu alespoň na chvíli zatnul tipec. Ostatně, pokud hlavní hrdina furt vyhrává a nemá rovnocenného soupeře, který by mu občas také políčil zdařilou pastičku, je to prostě nuda. ()

eraserhead666

"Já jsem dobrák, ale svině." Zábavně prostý film o lidech. Heřmánek je skvělý herec. Mě sice adorování první republiky docela sere, protože to nebylo tak super, jak by mohlo vypadat, ale komedie z té doby mě baví. ()

Blofeld

Nádherná oddychovka, v níž v hlavních rolích září Karel Heřmánek, Petr Kostka a krása a mnohovrstevnatost jazyka českého. ()

Pishin

Tohle je po Smrti krasných srncu druhy film na ktery díky nezapomenutelnemu Karlu Heřmánkovi nedam dopustit. Skvela dobova atmosfera, paradni zizkovsky figurky..nemam co vytknout - tenhle film u me vzdycinky funguje. Takze vazeni pro vas dycinky pan Fesak to si pamatujte!!! 90% ()

Qasa

Obsah včetně závěru: Hubert Hrabě, žižkovský frajer, se živí sháněním falešných svědků, přiživováním se na svatbách, spolupracuje se soukromým detektivem na šmírování nevěrné manželky ... Zakládá si na tom, že má čistý rejstřík, marně ho honí detektiv, který mu chce něco přišít. Hubert na něj navlékne boudu, detektiv místo penězokazů zatkne ředitele banky a Hubert se směje. ()

NinonL

Krásný prvorepublikový Žižkov, fešák Karel Heřmánek, spousta skvělých hlášek. Kam se jenom všichni fešáci poděli? ()

Adasin

Byla to docela nuda sledovat Karla Heřmánka, jak neustále utíká spravedlnosti, navíc, když je celkem jasné, že ho dostanou a že on se z toho pak zase dostane, že ho někdo zradí a někdo ho bude krýt. Nejzábavnější na celém filmu tak bylo komando v šedých kabátech s černými buřinkami a holemi. 5/10 ()