Duben 1945, Hitlerovo Německo stojí těsně před kapitulací. Wehrmacht mobilizuje poslední síly. Albert, Walter a dalších pět kamarádů ze třídy jsou povoláni na frontu přímo ze školních lavic, jako pomocná vojska k obraně strategicky nedůležitého městského mostu před blížícími se Američany. Mise se záhy ukáže jako boj na život a na smrt. Pouze jejich bývalá učitelka Elfie Bauerová se snaží, aby šestnáctiletí mladíci přežili zbytečnou a bezvýznamnou bitvu o most... (Bobek27)

Slartibarkfast

Ta jedna hvězda je snad ze soucitu. Tak pitomý film o naivitě mládí jsem již dlouho neviděl. Parta chlapečků, bránící několik dní most před četou američanů je jen jedna absurdní skutečnost, které jsem se musem zhluboka zasmát. Dialogy snad vymýšleli samotní herci, protože to nemělo hlavu ani patu. Dokážu si představit tisíce způsobů, jak to mohli natočit lépe, ale trefili se právě do toho zhovadilého a kýčoidního. 25% ()

Všežrout

Bohužel, oproti originálnímu Mostu o poznání slabší a méně naléhavé. Většina dospělých osob je pouhou jednorozměrnou karikaturou, povětšinou morálně slabou a zbabělou. Zcela absentuje přítomnost nějaké kladné osoby, kterou v originálu představoval pan učitel. Od této verze jsem přinejmenším očekával, že by mohla obsahovat reálněji natočenou scénu boje o most, ale bohužel marně. Pouze poměrně zdařilá výprava (lokace a něm.uniformy/výzbroj) stojí za zmínku, jen ta technika občas zabušila do očí - alespoň jsem si rozšířil obzory a od této chvíle poznám i švýcarský tank Swiss Pz 61 (obr.). ()

Georgex

Na tento remake jsem byl velice zvědavý, jelikož se mi původní film z roku 1959 líbil. Nečekal jsem nic velkého, přeci jenom se jedná o TV film. Sklamán jsem ale nebyl. Film má sice stejnou dějovou linii jako jeho předchůdce, ale je v mnohém jiný. Dá nám narozdíl od předchůdce možnost nahlédnout více do boje o most, naopak nesleduje tolik dění ve vesnici a minulostí sfanatizovaných kluků, kteří byli povoláni do bojů, nicméně velicí důstojník jim dal zaúkol bránit bezvýznamný most a jejich veliteli rozkaz, kdyby došlo ke střelbě je rozpustit. Kluci, ale byli tak sfanatizovaní, že byli ochotni zemřít, aby svůj úkol splnili. Je zajimavé pozorovat, jak kolem nich projíždějí z fronty transporty zraněných vojáků a oni si stále myslí, že na jejich úkolu stojí Říše. Film nabídl spousty nových scén, nicméně některé z původního spracování mi tam chyběly. Nepocítil jsem na tom nějáké špatné efekty či viditelné nedostatky, které tady mnozí popisují. Herecké výkony také nebyly špatné. Originál je vždy jenom jeden, ale o mnohé tento film svého předchůdce doplnil a přizpůsobil se dnešnímu divákovi. Celkově tedy hodnotím jako důstojný remake, který neurazí. Moje hodnocení 75% ()

DJ Kritik

Pre mňa osobne sklamanie. Bohužiaľ som videl pôvodnú verziu filmu a musím povedať, že silne scény filmu si pamätám už od detstva, keď som film videl po prvý krát. Z tohto filmu sa vytratila "vojna" a cely film je natočený ako TV film o rozmaznanom teenegerovi. Niektorým postavám zmenili pohlavie /učiteľa - nahradila učiteľka/, niektorým výrazne zmenili charakter. Celý film na mňa pôsobil veľmi neucelene a chaoticky. Akcia: ** Vtiahnutie do deja: * Realita: ** ()

V.Silver

V našem malém "supermarketu" chodím každý týden při nakupování okolo krabice s DVDčky. Že jsem asi předevčírem investoval 69,- Kč do tohoto DVDčka moc nelituju - jo, film není nějak úžasnej, herecký výkony spíš průměrný (občas mi přišlo, že herci začali hrát až pár sekund poté, co byli v záběru), režie občas trochu zmatená, ale na televizní produkci pořád docela slušný. Při prvním záběru jsem se namlsal, vůbec začátek vypadal velice slibně - ale ten konec mě nějak nevzal. Postavy mi nepřirostly k srdci, ani neměly moc času a jestli to mělo nějaký poselství, asi jsem to nepobral. Každopádně film jsem si pořizoval kvůli němčině a tento úkol byl splněn na 80% (10% jsou chatrnější dialogy a dalších 10% divná angličtina "Američanů":) Celkově bych film hodnotil rokem, do nějž se datuje jeho děj - 45% ()

• První zníčený americký tank má pancéřování. To však bylo vynalezeno až dlouho po válce. (Zodiak455)