Film vrací diváka do událostí před útokem Cylonů na dvanáct lidských kolonií a jejich téměř úplné vyhlazení. Dějově jej tak lze zařadit jako doplnění původní minisérie, sledující události před útokem Cylonů a následně po něm z jiného úhlu pohledu, a to sice očima Cylonů. Ti měli zpočátku jasný plán..... zničit lidské kolonie a vyhladit lidstvo (své stvořitele). S čím ale nepočítali, byli přeživší. Některým se podařilo uniknout a vést guerillovou válku na planetě Caprica. Zbytek lidské rasy vyráží hledat nové místo k životu jinde v nekonečném vesmíru, pátrajíce po bájné 13. kolonii, planetě Zemi. Krátce po zničení dvanácti kolonií se dva cylonští agenti setkávají a vedou debatu, jak řešit nastalou situaci a komplikaci s přeživšími zbytky lidské populace. Poprvé musí improvizovat... Každý se vydá samostatně svou cestou, jeden s povstalci na planetě a druhý s vesmírnými uprchlíky. Ve skrytu své anonymity jsou odhodlání bezezbytku uskutečnit svůj plán. (hlína)

BMAJTZ

Upřímně čekla jsem něco jiného. Tenhle "film" totiž jenom odhaluje něco málo tajemství, které nebyly přímo řečeny v seriálu, ale jako celek výslednému ději moc nepřispívá. Pouze naznačuje, že někteří cyloni byli pro a někteří proti. Nic víc nic míň, pro mě osobně dost zbytečný film, který tak v podstatě pouze rekapituluje celý děj seriálu. Jinak lidi co neviděli seriál z toho mít nebudou vůbec nic. Dále prakticky souhlasím s uživatelem HAL. ()

honajz

Skutečně jsem od tohohle filmu čekal víc. Větší hloubku, větší myšlenku. V seriálu to bylo tak hezky tajuplně zahaleno, mysticky obaleno, tady se jen opakují fráze z několika předposledních dílů a celé to vypadá jak z druhého dílu Vzpoury mozků, jj, toho komiksu, co vycházel v Abíčku. Čekal jsem větší propojenosti, více vysvětlení záhadných věcí na lodi, třeba i vysvětlení role Starbuck nebo průvodců Baltara a Šestek... Nebo jak přežil Baltar útok na Capricu... A tak nějak.. Proč je sem tam nechali Cyloni utéct... No, nekonalo se... ()

H34D

Již startovní pozice pro The Plan byla dost pošramocená, protože seriál jako takový skončil velice pěkně a uceleně, tudíž opětovně se hnípat v nějakých detailech by mělo smysl jedině, pokud by to událostem dalo zcela nový a nečekaný rozměr, nebo pokud by ona druhá perspektiva byla propracovanější a peprnější... Což není. The Plan se omezuje na triviální vysvětlivky z pozadí, trošku Cylony polidšťuje a nenápadně hlásá, že láska přenáší nejen hory, ale i mechanická srdce... Takže takhle, prosím, ne, chybí atmosféra, chybí nápaditější děj a chybí označení, že se jedná pouze o bonusový materiál. 5/10 ()

Helo

Příjemnej návrat na Capricu i palubu Galacticy z trochu jiných úhlů pohledu ukazujících, že celej plán vlastně skončil útokem na Kolonie a zbytek byla už tak nějak Cylonská improvizace. Ubrat z pěti hvězdiček mě nakonec donutilo to, že některý věci mi úplně nesedí s tím, jak byly podaný v seriálu. Třeba vyloženě zdejší linka Boomer docela dost změní pohled na její postavu a z mýho pohledu je to změna nepříliš vítaná. Ale pak jsou tam zase jiný super momenty a dějový linky, jako ta kolem Cavilla, kterej je tady defacto hlavní postavou, nebo linka s techničkou a Simonem. Kolem a kolem prostě spokojenost. ()

HAL

Je fascinující jaká se z kdysi takřka geniálního seriálu dokázala postupem času stát dementní a nudná fraška. Celý BSG:Plan je víceméně jen nesouvislý výcuc informací o Cylonech žijících mezi lidmi, jakýsi soubor dodatků doplňující "pohled z druhé strany"... ovšem celé je to jen nudný a zbytečný blábol ze kterého se dozvídáme jen že celý Plán je o tom, že Jedničky touží po moci a chtějí zabíjet lidi. Vskutku nečekané, otázku proč vlastně neradno si klást. Díky bohu, že aspoň ten Baltar tu má jen pár svých nepříliš smysluplných výstupů, a že rozebírání pochybných náboženských otázek se až na pár vyjímek omezuje jen na konstatování (sice hned zpochybněné, ale pořád lepší než extatické fanatizování v převážné většině seriálu): "Není žadné Bůh. Božstva jsou odpovědí divochů na otázku, proč večer zapadá slunce". Btw kdo čeká akci a kvalitní triky ať raději prchá někam velmi daleko, obojí tu skoro není a když náhodou je, tak na nesmírně mizerné úrovni. 4/10 ()