Osamelý jazdec

• Česko Osamělý jezdec (viac)

Čo všetko sa prihodilo, než sa mladý prokurátor John Reid ocitol mimo zákona a stal sa legendárnym hrdinom Divokého západu ako samozvaný pomstiteľ Osamelý jazdec? To všetko nám prezradí indiánsky bojovník Tonto, ktorý bol očitým svedkom udalostí v Texase v roku 1869 a Reidovým sprievodcom. Texaskí rangeri so šerifom a prokurátorom prenasledujú bandu zločincov Butcha Cavendisha. V kaňone padnú vďaka zradcovi do pasce a v prestrelke s banditami všetci zahynú. Keď svojrázny indiánsky bojovník Tonto pochováva mŕtvych, v plytkom hrobe sa zrazu preberie mladý okresný prokurátor John Reid, ktorý ako jediný zo skupiny mužov zákona prežil. V jeho zmŕtvychvstaní sú možno aj čary ducha Tontovho bieleho koňa, ktorý Johna zachránil, aby indiánovi pomohol dokončiť jeho misiu a potrestať dávnych vrahov kmeňa Komančov. Vďaka Tontovi sa John Reid už onedlho stane veľkou legendou a ako maskovaný Osamelý jazdec, nezmieriteľný ochranca spravodlivosti na bielom koni, sa preslávi po celom Divokom západe. Ale prečo sa mladý právnik rozhodol prejsť na druhú stranu zákona, aby mohol vlastnoručne trestať bezbrehé zlo v krajine? Indiánsky bojovník Tonto sa s nami podelí o doteraz nevypovedané príbehy, ktoré objasňujú, prečo sa tak stalo a muž zákona sa prerodil na samozvaného pomstiteľa. Budeme svedkami ich spoločných dobrodružstiev a humorných nezhôd, ktoré musia oba rozpačití hrdinovia spočiatku prekonať, aby napokon dokázali bok po boku bojovať s ľudskou chamtivosťou a korupciou a potrestali zločincov. (TV JOJ)

koukalek

Proč se nepodívat na akční western? I když ta pachuť Piratú z Karibiku,který moc nemusim,tam docela dost byla...Ale bavilo mě to,a to je hlavní...Líbil se mi i výběr hudebního doprovodu,zvlášť ten fajnovej marš u naháněčky na kolejích... ()

mobiler9004

Pokud hledáte skutečný western, dobrodružný a zároveň akční film, tak se podívejte jinde. Ale pokud hledáte spíš komedii s westernovou tématikou. Jste na správném místě. Obdoba Pirátů z Karibiku ve westernovém stylu. ()

Ferguson

Zbytečně uvozené a prokládané vyprávěním starého indiána (asi jako pocta Malému velkému muži). Až do poslední "honičky" vlaků nudné a dlouhé "akční" sekvence. Na dvě a půl hodiny dost prázdné. ()

Gnukleus

V celku slušná podívaná, u které jsem se dobře bavil. Ano, nejedná se sic o Johnyho nejlepší film ale 67% co tu má mi také nepřijde zrovna málo. Co tady pořád máte lidi ? Už delší dobu se mi zdá, že se to tu plní přechytralími komentáři, vulgarizmi a podobně. Přišlo mi, že původně se server zaměřoval na hodnocení obyčejných lidí a to bylo hodně fajn. Jenomže ejhle, tady už jsou názory horší, než u kritiků samotných a to ještě od samozvaných znalců co točí maximálně videa na mobil. No myslím, že to tu asi brzy opustím. Ale než se tomu tak stane, určitě k filmům které si špatné až nesmyslné komentáře nezaslouží, asi udělám výjimku ()

PORTER44

Je to taková western komedie,sice přestřelek je dostatek a ze začátku i docela vážná a drsná ale J.Depp to vždy svým hereckým výkonem odlehčil a trochu zesměšnil.Příběh je vlastně o dvou bratrech kteří se vydají dopadnout uprchlého padoucha a když je jeden z nich zabit druhý se ho snaží pomstít s pomocí indijánského bláznivého přítele (J.Depp). ()

dedavena

Koleje za chvilu konča, tuž je třa skočiť. Braška z indyjanem maju velke ščesti. Z braški se stava texaski šeryf a indyjana zavira do basy. Bandyti zabijaju braškovi brašku a postřela i brašku, ale ten se z teho dostava. Indyjan se tež jaksi zahadnym spusobem dostava z basy, ma vidiny a fšecko vi. A "Tonka to je kus" z dřevjenu nohu z kere umi fajně střilať, braškovi a indyjanovi fšecko vysvjetli. Varovny vystřel texaskeho šeryfa je famozni. Gdyž chcipně kuň, je tu ešče železny oř. Koněčně je tu tež otazka, kdo je vlastně braška? Kapitan se něsere a dava rozkaz do nich paliť. Nastava masaker, oslava a urychlene jednani. Zas se objevuje dřevjena noha. Tu zaživame kupu srandy, špatny obchod a kralika, kery požira štiry. No a stary indyjan už teho ma dosť. Ja tež. Ale bavil sem se. ()

kreyson13

Co to bylo??? Chvíli se to tvářilo jako western, chvíli jako komedie, pak drama a nakonec groteska. Srovnání s Piráty z Karibiku je úplně mimo. Tohle bylo tak nudný a navíc zbytečně dlouhý. Jedna hvězda za Johnyho Deepa, kterej ale stejně pod tím balakrylem na ksichtě nebyl pořádně vidět. ()

Rathe

Myslím si, že Gore Verbinski si s tímto filmem skvěle pohrál. Alespoň ve většině času. Divoký západ a Johnny Depp jako Osamělý jezdec neměli chybu. Ani se nedivím, že film byl nominován na Oscara za Masky a Vizuální efekty, protože byly hodně povedené. A já jsem se u tohoto filmu bavil. Líbilo se mi, že začátek filmu byl dost vážný a přesto postava Jezdce to pořád rozveselovala. ()

mfanta

50% - Po měsíci a kousku od shlédnutí těžko lovím z paměti děj filmu a moje dojmy z něj. Nebyl to tak špatný film, protože se mi postupně všechno vybavuje. Mám takový pocit, že film měl být založen na postavě indiána Johnnyho Deppa. Částečně se to daří, ale scénář není nijak úžasný a tak Depp často nemá co hrát a tak se pitvoří a nevypadá to dobře. Hlavní zápletka nepostrádá zajímavost, ale je vcelku předvídatelná. Takže, vzato kolem a kolem, takový průměr. ()

Mountain

Takový film na stříbrném plátně hodně dlouho nebyl. Jedná se o ryze zábavný popcornový westernový příběh, kde svá společná dobrodružství prožívají indián Tonto a jakýsi John Reid coby Osamělý jezdec. Ne, nic rodokapsového tu nehledejme, neboť nic takové tu prostě není. Ani s realitou to nemá nic společného a hledání něčeho takového by bylo hodně pokrytecké. Co si takhle připomenout Luckyho Lucka? Motivy divokého západu jsou však plně zachovány a v takovéto vizuální podobě jsou dané scény vskutku ohromující. Dobrodružný žánr byl ve své zábavnosti zcela naplněn a je vidět, že představitelé hlavních dvou postav, tedy Johnny Depp a Armie Hammer, si to náležitě užili. Největší vadou na kráse je ale stopáž celého filmu. Dvě a půl hodiny je na takový film opravdu moc. Režisér Gore Verbinski je na to sice od svých několika Pirátů z Karibiku zvyklý, ale tady se to prostě nehodí. Zas tak bohaté dějství scénář neobsahuje. Přesto se jedná o výjimečný film, který sice každému nepadne do noty, ale který si plně zaslouží své místo. ()

Van_Stajpen

Někdy není špatné si o zhlédnutém filmu nic dopředu nezjistit. Někdy je to naopak horší. U Osamělého jezdce jsem dopředu věděl pouze to, že v něm hraje Johnny Deep. A to mi stačilo k tomu, abych ho zhlédl. Abych se popravdě přiznal, úvod mi trochu seděl k Burtonovi, jen to bylo na jeho vkus příliš málo psycho, takže jsem si říkal, že jde nejspíš o nějakého řežiséra, který ho má hodně nastudovaného. Žánr filmu byl od prvních minut jasný, western komedie, a to hodně šílená. Ale jak klapka střídala druhou, střih po střihu se mi některé pasáže nejevili přímo k popukání. Byl jsem z toho pěkně na vážkách.V polovině filmu nabrané tempo celkem ustalo a já začal bilancovat. Zatím jsem se celkem bavil, ale pořád jsem film nedokázal zařadit. Konečná scénka na vlaku mě ale naprosto odzbrojila a misky vah se posunuli na stranu komedie. Místy jsem se opravdu ze srdce smál. Mám prostě tyhle odpočinkové, sice místy hloupé (scénka jak kůň jezdí v kabině vlaku sotva o něco vyšší, než jsem jsem já) filmy rád. Mysl si naprosto odpočine a na chvíli ztratí smysl nad realitou. Za mě 4 hvězdy z 5 a to jen kvůli délce filmu, která mi přišla zbytečně dlouhá. Johnny Deep opět herecký výkon „par excellence", až si tak pro sebe říkám, kdy naposledy jsem ho viděl hrát v nějakém béčkovém filmu, Asi nikdy. ()

Oxytocin

Pan Verbinski neměl kousek studu podepsat pod ultradlouze trvající SRAČKU, kde se na nějaké fyzikální zákony vůbec nekouká. V téhle kombinaci parodie a dobrodružného filmu zažijete běžícího koně po střechách městečka, po střeše vlaku a dokonce i přímo ve vagonu. Depp skočí z mostu (veliké výšky) přímo na hroudy stříbra a fantasticky se mu vůbec nic nestane. Při útěku z hořící stodoly společně opět seskočí koněm ze střechy stodoly, kroužení ve vzduchu zaháknutým řetězem o výhybku. DLOUHO JSEM NEZAŽIL TAK STUPIDNÍ VYVRCHOLENÍ A ZÁVĚR FILMU JAKO JE TADY. Za určité dějové pasáže přeci jen maličkou hvězdičku (odpad to zcela není). ()

omadlik

Pripada mi, jakoby to tocili 2 reziseri - jeden s citem pro akci a krajinu a druhy s pokusem o zachyceni brutality a obcasne epiky. Anebo 2 scenaristi. Protoze jak jinak si vysvetlit, ze pomerne dobry napad na film ma tak ukrutne nevyvazene emotivni sceny, ktere na jednu stranu cloveka nalakaji na komedialne ladeny western v paradnim prostredi s velmi dobrou akci a vzapeti ho totalne uzemni ostre brutalnimi scenami masakru lidi. Velka skoda, kdyby se film udrzel v rovine parodie nebo alespon komedie, tak se vsadim, ze ziskal nasobne lepsi hodnoceni. Takhle s bidou 70%. ()

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt

03.03.2021

Gore Verbinski (Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly) natočil svůj poslední film v roce 2016, Lék na život stál nějakých 40 milionů dolarů a v kinech vydělal 26. Ještě předtím stál režisér za… (viac)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády