Osamelý jazdec

• Česko Osamělý jezdec (viac)

Čo všetko sa prihodilo, než sa mladý prokurátor John Reid ocitol mimo zákona a stal sa legendárnym hrdinom Divokého západu ako samozvaný pomstiteľ Osamelý jazdec? To všetko nám prezradí indiánsky bojovník Tonto, ktorý bol očitým svedkom udalostí v Texase v roku 1869 a Reidovým sprievodcom. Texaskí rangeri so šerifom a prokurátorom prenasledujú bandu zločincov Butcha Cavendisha. V kaňone padnú vďaka zradcovi do pasce a v prestrelke s banditami všetci zahynú. Keď svojrázny indiánsky bojovník Tonto pochováva mŕtvych, v plytkom hrobe sa zrazu preberie mladý okresný prokurátor John Reid, ktorý ako jediný zo skupiny mužov zákona prežil. V jeho zmŕtvychvstaní sú možno aj čary ducha Tontovho bieleho koňa, ktorý Johna zachránil, aby indiánovi pomohol dokončiť jeho misiu a potrestať dávnych vrahov kmeňa Komančov. Vďaka Tontovi sa John Reid už onedlho stane veľkou legendou a ako maskovaný Osamelý jazdec, nezmieriteľný ochranca spravodlivosti na bielom koni, sa preslávi po celom Divokom západe. Ale prečo sa mladý právnik rozhodol prejsť na druhú stranu zákona, aby mohol vlastnoručne trestať bezbrehé zlo v krajine? Indiánsky bojovník Tonto sa s nami podelí o doteraz nevypovedané príbehy, ktoré objasňujú, prečo sa tak stalo a muž zákona sa prerodil na samozvaného pomstiteľa. Budeme svedkami ich spoločných dobrodružstiev a humorných nezhôd, ktoré musia oba rozpačití hrdinovia spočiatku prekonať, aby napokon dokázali bok po boku bojovať s ľudskou chamtivosťou a korupciou a potrestali zločincov. (TV JOJ)

Estrellita

"Víš, co znamená Tonto ve španělštině?" Tohle byla korunovaná krávovina, ale nepřehnaná, plná energie a chuti předvést se v té největší kráse! Zdá se mi, že postava zmagořeného indiána byla napsána Johnnymu "Jacku Sparrowovi" přímo na tělo - jeho přihřáté kreace a perfektní mimika dojdou svého uplatnění v plné míře. Film jako takový je samozřejmě hloupý, ale ani se nesnaží tvářit chytře. Naštěstí... :) Toho koně na stromě nechám bez komentáře a nakonec si dovolím citovat Enšpígla: "Pro králíky, co žerou škorpiony mám stejnou slabost, jako pro nezodpovězenou otázku "jak si se dostal z vězení", to je totiž naprosto nepodstatný. Podstatný je mít na hlavě mrtvýho havrana a dobře ho krmit." 80% ()

chelseaman22

Hlavní TOP borci s majitelem a jednatelem es-er-óčka v jednom před lety onanovali blahem nad nehomogenním a pseudo hustodémonskykrutopřísným Mrtvým mužem. A po letech se tenhle fenomén přetransformoval do hávu barevného. Hlavním hrdinou je kladrubák, jehož bratranec zachraňoval svou klisnu ve War Horse. A stejně jako bratranec je tenhle ten koníček nadmíru inteligentní - honí vrány po stromech či klusá po jedoucím vlaku jako prcek Cruise v MI I. Věčná škoda, že metráž nebyla poloviční a děj úplně jiný. 35% Celosvětový výdělek k 9. 11. 2013: $260,502,115, což je 1,21 násobek budgetu..........379. nejvýdělečnější snímek historie ()

Gonzi

Jediné plus tohodle filmu? Je drahý... jediná scéna byla vtipná a dobré akční finále už nezachrání tu kupu hnoje předtím. ()

Doudis19

Johny Depp hraje hůře artikulujícího Jacka Sparowa s mrtvým havranem na hlavě a sympatickým ňoumou po boku. Zábavná, dobrodružná jednohubka, která nenudí, ale hlubší dojem také nezanechá. ()

filmmovier

Piráti z Karibiku ve filmu, ve kterém jejich tvůrci včetně Johnnyho variují sebe sama. Je škoda, že mě tenhle film neoslovil tak, jak jsem chtěl a že mě spíše zklamal, ale bohužel je to tak. Sice to dobře vypadá, odehrává se to v pěkném prostředí a kamera je zajímavá, navíc je to vážně dobře natočeno a finále bylo fajn, ale... snad poprvé mi přišlo, že Depp tady jen tak nezajímavě šaškuje a pronáší podivnosti beze smyslu, i když kostým měl dobrej (čímž ho nechci shazovat, prostě ne!) Humor mi povětšinou přišel laciný, scénář ale nebyl špatný, jen byl prostě hrooozně moc nedotažený. Akce ale nebyla špatná, naopak, Fichtner v záporácké roli skvělý, Helča BC zbytečná, ale fajn, jednotlivé situace s potenciálem koukatelné a vlastně si je i docela zapamatujete (jen je otázka, z jakého důvodu). Osamělý jezdec vůbec, ale vůbec není špatný film, a vůbec nevím, proč to dopadlo, jak to dopadlo, nicméně si myslím, že je to scénářem a nijak velkou snahou vymyslet originální projekt, prostě se to svezlo na úspěchu Pirátů. Ještě nikdy mi žádného filmu nebylo tak strašně líto, obzvlášť, když je na něm vidět, jak hrozně dobrý mohl být. Za mě nicméně 65%. ()

Liznic

Strašná nuda, kdyby se film tak o hodinu zkrátil... možná by to dotáhl až na 3*. Přitom potenciál tu je a Depp pořád zvládá být vtipný. Akční závěr dokazuje, že by to šlo, ale to je jediná pasáž, u které se vám nebude chtít spát. Už jen ten začátek, než se film rozjede, trvá hrozně dlouho (a hlavně se nikdy nerozjede). I casting tu je prapodivný, Depp je jasnej, ale Ruth Wilson je ošklivá jak půlnoc, Hammer velmi nezajímavý, Fichtnera, Wilkinson a Wilson taky žádná sláva. Wilson přehrává až na půdu a Fichtnera jsem poznal až úplně na konci. Tento film nebrat! ()

PeterNet

Velice vtipné. Řekl bych - až situační komedie. Depp výborný. Ale zapoměli to prostříhat - o hodinku kratší a byl by to super film. Takto průměr, který nechce skončit, mnoho vtipných a mnoho nudných scén. Ještě, že v kině bylo poloprázdno, mohl jsem se všelijak překrucovat, když už to nešlo vydržet. Ale vtipné, to Jo! ()

honx

Naprosto se ztotožňuji s komentářem uživatele Tom Hardy. Dlouhé, občas nudné... a ti králici??? Nebýt vizuální stránky, jdu s hodnocením ještě níž. ()

Mirokukii

Moc hezky se na to kouká. Každý záběr je zde vypiplán do posledního detailu a vizuální stránka je prostě skvělá. Johnny si zde podobně jako v prvních pirátech krade celý film pro sebe a z vedlejší role dělá (nebýt názvu určitě) hlavní. Má to jednoduché. Armie je prostě otřesný a já doufám, že dvojka už bude pouze s trhlým indiánem. Příběh samotný je neucelý. Režisér neví co vyprávět, a stopáž tak dostala naloženo. Nebýt geniálního a zábavného závěru s uhánějícími vlaky byl by dojem ještě slabší. PS: Bělouš je nádhernej. ()

Mrkvič

Místy je to zábavné a zajímavé, ale na 150 minut je toho málo. Depp je pirát obarvený na indiána s chcíplým ptákem na hlavě, ale pořád je to to nejlepší na celém filmu. Bez něj by film nenabídl vlastně vůbec nic. Přehnané honičky a přestřelky a spousta digitálních triků, které filmu moc nesluší. ()

Mr.Bulanek

Kapitán Jack Sparrow se napil z fontány mládí a přežil až do dob divokého západu, kde se maskuje jako indián. A závěrečná scéna s hudbou od Gioachino Rossini - William Tell Overture, byla skvělá. ()

ivan_drago

Exkluzivně natočený průměr, který však baví každým záběrem a westernová atmosféra by se dala krájet... místy jistěže zdlouhavé, zbytečně natahované a unylé, ale v celku zábavné se vším co má takový film mít... originalitou také neoplývá, ale film se může opřít o parádní padouchy v podání Toma W. a Williama F. ... Závěrečná, za vlasy přitažená, honička vlaků a akrobatické kousky všech zúčastněných krásně balancují na hraně radosti, přehnanosti a zábavy a ani moc nevadí, že je to celé takové nesmyslné... ()

LiborGondek

Gore Verbinski, Johnny Depp, scénář Ted Elliott a Terry Rossio, hudba Hans Zimmer. Komu se zdá už jen těchto pár jmen něčím povědomím, věřte mi, neplete se. Osamělý jezdec je skutečně westernovým remakem Pirátů z Karibiku na divokém západě. Kdo očekává klasický western bude zklamán. Je to komedie každým coulem a navíc opravdu dobrá. Jsou zde absurdní prvky známé z Pirátů, typický herecký projev kapitána Sparrowa, spousty narážek a dvojsmyslů, kůň, který ujíždí asi na nějakém dobrém matroši a mnoho dalšího. Ono ve své podstatě k tomu nejlepšímu pobavení stačí i pár úplně obyčejných věcí - slovní spojení "Kůň chcíp..." v dané situaci mě dost rozbouralo, nebo prachobyčejné házení kamenů... Ano, k dokonalosti má film daleko, dost mě mrzelo, že se zde zcela "nevyřádil" Hans Zimmer, mohlo to být lepší, ale to vždycky. Dobrý film 75% ()

Tyny

I přesto, že Johnnyho Deppa zbožňuji, tak mně tento film vůbec nezaujal. Nejdříve jsem viděla Trailer a už i v něm se mi zdálo, že se tam snažili naházet co nejzábavnější scénky, které ve filmu byli a potom, když si člověk pustí celý film, už se takřka nebo na co těšit. Měla jsem co dělat, abych film dokoukala do konce, jelikož to bylo nuda, jedná velká nuda. Johnny v Roli Tonta, jakoby to byl druhý Jack Sparrow s ptákem na hlavě a pomalovaným obličejem. Nebo, že by už snad Johnny nedokázal ukázat druhou část své vtipné stránky, ve scénách, které měli být vtipné a originální? A nebo snad všechny síly komika vypotřeboval na kapitána Jacka Sparrowa? To snad ne. No uvidíme v další komedii, jestli se projeví i nějak jinak. :) ()

Johnny.ARN

Ach toto už čo bolo??? Mi nehovorte, že sa to nedalo minimálne o pol hodinu skrátiť, dať Deppovi viac hlášok a ubrať z CGI. Dlhé, polonudné, pritiahnuté za vlasy, polovtipné, s prehnanými efektami a rozvláčnym scenárom bez gradácie deja. Som zvedavý, lebo zatiaľ čo sa masiek týka vedie u mna Bad Grandpa. Jedna za Deppa, jedna za koňa ( ten tam mal pomaly tretiu hlavnú úlohu ) a jedna za cheat no limit ammo, ktorý s radosťou používajú v Resident Evilovi. 3 z 5 ()

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt

03.03.2021

Gore Verbinski (Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly) natočil svůj poslední film v roce 2016, Lék na život stál nějakých 40 milionů dolarů a v kinech vydělal 26. Ještě předtím stál režisér za… (viac)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády