Looperi sú nájomní zabijaci pracujúci pre zločineckú organizáciu, ktorá im ľudí určených na popravu posiela z budúcnosti. Ich úlohou je fyzicky likvidovať určené ciele a zbaviť sa ich tiel, aby definitívne zmizli zo sveta. Štedrá odmena za krvavú prácu je pribalená k obeti a platí iba jediné pravidlo - nikdy nesmú nechať svoj cieľ ujsť, a to za žiadnu cenu. Joe (Joseph Gordon-Levitt) je looper, ktorý spoľahlivo vykonáva svoju prácu a užíva si luxusný a bezstarostný život. Ale to platí len do chvíle, keď dostane najnovšiu zákazku. Na jeho veľké prekvapenie sa totiž pred jeho pripravenou zbraňou objaví on sám, len o niečo starší (Bruce Willis). Ako je to možné? Organizácia totiž looperom posiela ich klientov z budúcnosti. Obete určené na popravu vždy prenesú späť v čase, a to priamo pred hlaveň určeného loopera. A Joeovi ostáva len zlomok sekundy na zásadné rozhodnutie - má zastreliť sám seba? (TV JOJ)

A. Murray

Když někdo nemá nato aby dělal film (příběh) o cestování časem tak ať to raději nedělá. Při sledování filmu jsem se neubránil srovnávání s filmem Twelve Monkeys ale k tomuto filmu si to nemůže ani čichnout. Film ani nepřinášel novou či jinou myšlenku na cestování časem, vypořádání se s kauzalitou. ()

Stanley619

Fu*k Yea. Bruce Willis zavzpomínal na starý dobrý časy 12 opic a oprášil svoje zkušenosti o cestování v čase. Joseph Gordon-Levitt sice vypadá, jako po nepovedené plastické operaci, ale kariéra mu šlape čím dál tím lépe. Emily Blunt je prostě nádherná a ještě k tomu je i dobrá herečka. Ale to úplně největší překvapení z celého filmu pro mě byl malý Pierce Gagnon, který mě svým výkonem absolutně rozebral. Samozřejmě bych mu přál klidné prožití jeho dětství, ale myslím si, že po tomhle jeho výkonu se mu nabídky jenom pohrnou a určitě o něm v budoucnu ještě uslyšíme, protože jeho Rainmaker byl jednoduše vynikající. Soundtrack byl taky velice dobrý, takže se o něm musím zmínit alespoň takhle. 79% ()

wampire23

Zaujímavé sci-fi, ktoré stavia viac na emóciách ako na čomkoľvek inom. Ani sa príliš nesnaží vysvetľovať sci-fi prvky a princípy svojej verzie cestovania časom. Celkovo mi to celú druhú polovicu pripomínalo druhého Terminátora. Hlavnú zásluhu na celkovej úspešnosti filmu má Joseph Gordon-Levitt, ktorý mladé Willisove ,,ja" zahral bravúrne. Tvrdenia zahraničných serverov o tom, že toto je 12 opíc pre nové tisícročie sú veľmi nadnesené, ale za pozretie to určite stojí. ()

LaGomme

Začátek předznamenával, že mě čeká něco velkýho, bohužel s nástupem Bruce se tato "velikost" smrštila na pouhý klasický pocorn s "cool" žvástama o time-travelingu. Konec už byl natolik roztříštěný, že mi bylo uplně fuk, jak to dopadne. Jeden z těch slabších nízkorozpočtových future filmů poslední doby. 65% ()

Bukk

Jeden z mála filmů letošního roku, který bych se nebála doporučit ani filmovému fajnšmekrovi. Sice by nejspíš zkritizoval, co se dá, ale nemohl by popřít, že se vlastně dobře bavil. A po dlouhé době jsem viděla film s Josephem, takže spokojenost je na místě. A víte co? Vzhledem k tomu, že jsem mnoho filmů nejspíš přecenila svým hodnocením a už se mi to nechce projíždět, tak se nebojím dát tomuhle plný počet. ()

JM87

Nebýt pár nelogičností a přeplácanýho konce, tak by to byl fakt skvělej film. Bohužel to bylo trošku připosraný... ona je někdy v jednoduchosti opravdu síla. BTW: Co ta erotická scéna, ta měla jakej smysl? ()

Erik7595

Veľmi zaujímavá myšlienka pretavená do veľmi dobrej výslednej podoby. Aj tak mám z filmu pocit, že sa z neho dalo vykresať o dosť viac. Čo ma veľmi milo prekvapilo, je skutočnosť, že film nie je žiadnym spôsobom predvídateľný - naozaj som si nevedel predstaviť, čo sa bude vo filme diať následne.. Je tiež sympatické, že film predkladá svoje postavy nie ako vyslovene kladných hrdinov príbehu, ale v každom drieme určitá časť negatívnych vlastností a nerestí. Napríklad som sa nevedel rozhodnúť po pozretí, či je väčší bezcitný sebec mladšia alebo staršia verzia Joea. A to tu platí u každej postavy. Z malého rozpočtu režisér vyčaroval solídnu neoptimistickú víziu budúcnosti, v ktorej sa pravdepodobne cena ľudského života príliš necení.. V prvej polovici má film veľmi dobré tempo so slušnou potemnelou atmosférou. Približne po polovici sa ale tempo náhle zvoľnilo a trošičku som sa v tých dlhších dialógových pasážach začal nudil. Viacmenej to ale napravil efektný a popravde aj prekvapivý záver. Jediné, čo by som zásadnejšie vytkol je tá strata tempa a popravde by mi tiež neprekážalo dodanie nejakých nejasných informácií vo filme. Pierce Gagnon wow... Pekné 4* (78%) ()

Acrux

Zase jednou film, který mě úplně vtáhl do děje, a to se mi moc často nestává. Zajímavý námět, i když pravda, že celá ta záležitost s cestováním v čase a odpravováním nežádoucích byla celkem překombinovaná a tak nějak prostě divná. Ale musím říct, že film jako celek působí skoro bezvadně, i přes nějaké ty jemné nedostatky, které se při sledování skvělých herců, napínavého děje a dojemného závěru vytratí. ()

METHOD_

Tento film mi sadol, kvalitny sci-fi akcnak. Bavil ma od zaciatku az do konca. Mozno hodnotim az prehnane dobre, ale po nezmyselnych Lynchovkach konecne nieco co davalo zmysel, 5/5 :) ()

B_EyE

Od prvních trailerů se mi velmi líbila premisa filmu a po shlédnutí musím uznat, že potenciál nebyl vyplýtván. Ikdyž to není úplně stoprocentní, jsem velice rád, že se tvůrcům podařilo natočit docela inteligentní snímek a nenechat se svést k bezduché akci. Mezi akčními snímky posledních let rozhodně jeden z těch promyšlenějších ... ()

jacksax

Willis válcuje Gordona-Levita od prvního okamžiku do konce, takže podle mě špatně zvolený hrdina a logika tohoto cestování v čase je s prominutím obrovská pitomost. Asi nejslabší time-travel záležitost poslední dekády. ()

Steel32

Po prvních patnácti minutách, kdy jsem na to koukala nechápajícím pohledem a nebyla jsem schopná určit o co vlastně jde, jsem si ten začátek musela pro jistotu pustit znovu. To už jsem všechno chápala pořádně a mohla si užít ten skvost, který na mě čekal. Rozhodně mě dostal skvěle propracovaný a propojený příběh, u kterého jsem musela přemýšlet, co mi chce jaká scéna vlastně říct. Film je jakoby rozdělen na dvě části, z čehož ta první nás seznamuje se situací a ta druhá vypráví zase následek celé té situace. Teda, originalitu tomu nikdo nezapře a toho si cením. ()

kubyno

Looper je velice originální film. A strašně zvláštní. Je hrozně chaotický, necelistvý, člověk se to všechno pořád snaží pochopit, skáče se tam ze strany na stranu a některé věci jsou hodně nedotáhlé (ať z hlediska logiky nebo nevyužitého potenciálu). Ovšem zároveň je strašně působivý a hrozně dobře se na něj dívá. Looper přitahuje výrazně dobrým hereckým projevem a také vizuální uhlazeností (např. Josephovi outfity - scény z jeho "všedního" života, jako jsou párty apod.,jsou strašně specificky poutavé). Ve výsledku je to opravdu dobrá podívaná. A scény s malým Rainmakerem jsou maximálně děsivé - ty jeho proměny jsou brutální. Jinak nemůžu si pomoct, ale stejně by mě asi zajímalo, jak by si s takovým námětem poradil Nolan. ()

andio

Nehledě na mnoho nelogičností se uchýlím k poměrně vysokému hodnocení. Paradoxu cestování časem se vyhnout nedá a tak to nebudu brát jako velké mínus. Nicméně mi vadí věc, která se vyskytuje snad v každém akčním filmu: Na scénu přiběhnou dva záporáci. Jeden z nich začne střílet a ten druhý čeká, až první umře, aby se až pak pokusil o případnou střelbu, nebo cokoli. Looper je zábavný film, plný zvratů, někdy znatelně prvoplánovějších, než asi autor zamýšlel. Námět je zajímavý, leč nedomyšlený a dalo se z toho vykouzlit něco lepšího. Finální verdikt 7/10 ()

jajsemja

Není moc co dodat, je tu spousta dalších výstižných komentářů, kde už bylo napsáno to, co bych napsal a mnohem více. Je to pěkný film, nezabývejte se moc tím cestováním v čase, prostě v tom filmu je, tak to nechte být a žijte s tím (taky se nezabýváte tím, co a proč jsou peníze, prostě s tím žijete). ()

xxxvodnikxxx

Žijete víceméně poklidný život, sem-tam nějaká ta špinavá práce někoho odprásknout, někoho o kom ani nevíte, co je zač. Nejdříve začnete bojovat sami se sebou a s vaším já, následně s ostatními, a aniž vám to dojde, tak tito dva nepřátelé splynou v jednoho. ()

Sci-fi detektivek není nikdy dost

Sci-fi detektivek není nikdy dost

21.05.2015

Obzvlášť těch ambiciózních, mezi něž se bude chtít zařadit i Genus. Co si pod tímhle slůvkem máte představit? Hodně depresivní příběh z futuristického Londýna, v němž si můžete předem koupit… (viac)

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

21.06.2014

... Rian Johnson. Kdo že to je, ptáte se? Za nepříliš známým jménem se skrývá jeden z nejtalentovanějších mladých režisérů, jenž prorazil středoškolským noirem Zmizení, bavil podvodnickou komedií… (viac)

Režisér Hry o trůny natočí nového Terminátora

Režisér Hry o trůny natočí nového Terminátora

06.09.2013

To je docela překvapení. Podle magazínu Variety je vyvoleným pro znovuoživení zabijáckého kyborga z budoucnosti Alan Taylor. Televizní veterán režíroval epizody prvotřídných seriálů jako Řím,… (viac)

Fincher si prolistuje prorocký komiks

Fincher si prolistuje prorocký komiks

10.07.2013

Americký remake britského seriálu House of Cards s famózním Kevinem Spaceym v hlavní roli patří k tomu nejlepšímu, co se letos na obrazovkách objevilo. Není divu – za projektem stál jako producent a… (viac)