Hvězdná brána: Hluboký vesmír

• USA SGU Stargate Universe
Kanada / USA, (2009–2011), 29 h 21 min (Minutáž: 44–45 min)

Robert Carlyle, Louis Ferreira, Brian J. Smith, Elyse Levesque, David Blue, Alaina Huffman, Jamil Walker Smith, Peter Kelamis, Patrick Gilmore (viac)

Jean_Calid

Po shlednutí první řady a několika dílů řady druhé, jsem se rozhodl rozloučit se se seriálem. Dostal ode mne jednu hvězdu jen díky fandovství ke Stargate. Máte loď Antiků, na které se ocitne skupina vědců spolu s americkou armádou. Čekáte seriál v jasném stylu Hvězdných bran, ale dočkáte se čehosi úplně jiného. V tomto bodě mi nezbývá než souhlasit s Djkoma a jeho srovnání s Heroes. Naopak vědátor Carlyle mě dováděl k zoufalství. Pro mne je to jednoznačně nejhorší STARGATE. ()

yponiko

Musím se přiznat že seriál mě zcela pohltil až po opakovaném zhlédnutí všech čtyřiceti dílů.A ty co jsem napoprvé považoval za slabší nyní beru jako nejlepší. Mám rád všechny stargate seriály i film, ale SGU je pro mě jasná jednička. Žádné bezchybné hlavní postavy , žádné odlehčující vtípky ale cynický Dr.Rush v hlavní roli bylo první příjemné překvapení. Plukovník Young a jeho soupeření s Rushem přibylo vzápětí. Hodně psychologie, nedůvěra mezi civilisty a armádou ,vzpoura - před SGU nevídané věci. Desing Destiny se také velmi povedl je to nádherná loď a její průlety hvězdou jsou úžasné scény. Nemám nic co bych mohl vytknout od herců přes triky po scénáře jednotlivých epizod až k originálním emzákům. Prostě za 100% ()

divokeprase

Zhlédnutí dvou sérií této již třetí generace Stargate, která nás tentokrát zavedla na palubu Antické lodi Destiny, vyslané na osudovou cestu mezi galaxiemi ve mně vyvolávají rozpor mezi absencí humoru (kdy tento zde pro mě až na přítomnost Dr. Rodneyho McKaye zcela chybí) a důrazem kladeným na osudy jednotlivých postav, jejichž vykreslení na úkor akce bych čekal spíše jenom u první série. V hereckém obsazení jsem uvítal Richarda Deana Andersona (i když bez klasických O'Neillovských hlášek) a překvapil mě i hráč wow David Blue jako Eli Wallace. Rovněž Robert Carlyle jako Dr. Nicholas Rush a Alaina Huffman jako zdravotnice Tamara Johansen jsou důležitou součástí posádky. Naproti tomu přítomnost poručíka Matthewa Scotta bych klidně oželel (či jej vyměnil za plukovníka Johna Shepparda nebo Dr. Zelenku :)). Snad se po třech letech hibernace ve stázové komoře dočkáme kvalitního pokračování. ()

Dabec

1. Série 50% . Moc se mi nezamlouvala, hrozné pomalý rozjezd, který se táhl celou sérii . Náznaky pořádného rozjezdu tam byly, ale vždy se nějak hodily pod poklicu . Když začínala 2 . série nedával jsem tomuto seriálu moc šanci, protože všichni SGéčkaři milovali ten jednoduchý děj :) já taky, ale po začátku 2 série (100%) jsem přesedlal na ten vážnější a byl mnohem lepší jak klasické SG, ale u moc lidí se neujalo bohužel :( Proto jsem si v poslední scéně finále pobrečel, protože SG jsem sledoval už ve školce a táhlo se to semnou celou dobu . Miluji tento seriál , Miluju SG ! ()

qamar odpad!

Stargate Universe ode mě dostala dvě nové šance, jenomže to bylo v podstatě stále stejné zoufalství. Můj dojem (na základě těch dvou šancí jsem se dostala prakticky do poloviny série) je, že se tam nic neděje, schází tomu humor, schází tomu jakákoli sympatická postava, schází tomu všechny důvody, proč se na Stargate dívat. S předchozími dvěma seriály má společný jenom název a pak taky ten kruh pro cestování vesmírem (podobnost čistě náhodná). ()

Ounil19

Ač je to úplně něco jiného od klasického světa SG World, Tak SGU je jiný a hlavně odlišný tím že dějově je návazový a contunuitální. Ač bylo řečeno seriálu chybí na humoru ale bylo to trochu napraveno v druhé SE. Zde se dává více prostoru emocím, vztahům a dalších. 1 SE hodnotím na 85% 2 SE je o dost lepší dávám tak 92%. Některým se seriál nelíbí některým ano já ho osobně doporučuji má co do sebe. ()

Dr.Mattes

Ak už to seriálu alebo filmu nejde po dejovej stránke tak sa pozerám na tú efektovú a zhodnotím aspoň výkon hercov. Tieto dve zložky ma prinútili dať Universe 4*. Prekvapením je urečite David Blue, ktorý bol bezpochyby od začiatku môj favorit v seriáli a rola mu sadla. Prezretím určite nič nestratíte skôr si oddýchnete pri poobedňajšej kávičke pri akčnom sci-fi ak ste milovník. ()

+sfinx+

Navážu na hodnocení od Djkoma - ten potenciál v hrstce lidí přežívající v izolaci a neznámém prostředí antické lodi byl dokonale promrhán. Už ten první díl se blížil spíše reality-show než Hvězdné bráně, jak jsme na ni zvyklí. Pár příkladů za všechno: už při vstupu na loď se náš doktůrek Rush projevuje jako psychopat, když s úsměvem sleduje, jak se lidé řítí bránou a na druhém konci padají na zem a zraňují se. A když se vám hlavní postava zprotiví hned na začátku, pak je těžké si takový seriál oblíbit. Tím tahle blbost ale bohužel nekončí - přišly další chvilky - jako když se Rush provolal za velitele a i když si to všichni mohli ověřit, tak se radši budou hádat dál. Pro další pitomost ani nemusím opouštět úvodní díl - jistá nesympatická Asiatka považuje za prioritu ustanovení válečného soudu, když se v této strašlivé situaci, kdy ani nevědí kolik mají jídla, vody, vzduchu, zajímá především o to, zda jeden poručík nebyl před zničením planety ve vazbě. To už jsem se neudržel a asi měsíc mi trvalo než jsem pustil další díl. Opravdu Vyvolení hadr. Namísto klasického řešení technických a jiných obtíží tu jsou spory, hádky, těhotenství a utváření skupinek podle toho, kdo se s kým zrovna baví. Abych to shrnul - U Hvězdných bran platí to, že každá inovace je jen k horšímu - odpovídá tomu i počet dílů - zatím co stará dobrá pětihvězdičková SG-1 měla deset řad, tak Atlantida už jen pět a na tohle už se nikdo nemohl dívat po dvou ubohých řadách. Pokud bych to hodnotil jen v rámci těchto třech seriálů, pak by toto za promrhanou příležitost a zneužití dobrého jména dostalo maximálně odpad, ale celkově znám i horší, takže...2* ;-) ()

Eclipsis___

Málo akcie, takmer žiaden vtip, akoby to bol úplne iný seriál - čo aj mali scenáristi v pláne. Musím sa priznať, neviem čo ma nútilo sledovať ďalšiu časť, ale vždy som sa na ňu tešil. Je to dosť o vzťahoch, ponorková choroba naplno a keď je toho už moc, objaví sa nejaký emzák, aby rozvíril emočné vody. ()

Figuto

Zatím vynikající sci-fi seriál. SGC je klasika, měl jsem ji velmi rád, Atlantis jsem úplně vynechal, SGU mě překvapila. Nejde mi do hlavy, jak to mohlo mít nízkou sledovanost. Doufám, že druhou řadou to neskončí! ()

NickSloterSG

Pro fanouška SG není jiné možnosti než mít tento seriál rád. Škoda jenom pomalého rozjezdu (první série), kvůli které byl seriál zastaven po druhé sérii, která už ale nabrala hodně solidních obrátek a nebyla nouze a zajímavé epizody. Bohužel to nevypadá, že by se mělo natáčení obnovit a je to opravdu škoda, potenciál tento seriál měl. ()

NovotassCZ

StarGate Universe přinesla úplně něco nového, což mnoho skalních fanoušků StarGate neuneslo. Je pravdou, že když došlo ke zrušení SG: Atlantis, sledovanost šla dolů - SG: Universe měla proto zase nalákat nové publikum. Škoda, že se to nepovedlo. Přijde mi nesmyslné hanit SGU jenom protože je jiné - právě díky tomu je to podle mě nejlepší ze tří, protože příběh a charaktery postav jsou zde na daleko vyšší úrovni než v předešlých. Nakonec už jenom dodám, že mám rád všechny tři seriály SG - všechny jsou skvělé a přinesly do SciFi zase něco jiného. ()

Johannez

První díly jsou (především pro fanoušky SG-1) jasným odpadem. Pár zajímavých nápadů, jinak vykrádačka Battlestar Galacticy, hraní si na drama, pochybné postavy (Eli, Chloe...). Ti, kdo se smířili s tím, že prvních (minimálně) deset dílů je totální průser a dali SGU šanci, se dočkali mnohem zajímavějších epizod - přiznám se, že já jsem to nebyl, ale zpětně jsem se pokusil o dokoukání a je pravda, že i když jsem neviděl všechny díly, seriál šel kvalitativně nahoru. Uznání zaslouží (obvzlášť markantní to bude pro diváky původních Bran, BSGčkaři ohrnou nos) velmi hutná, až temná atmosféra a asi nejluxusnější hudba co zatím svět bran nabídl. Přesto jsem nikdy nepřekousl takovou nepopsatelnou... divnost toho všeho. Tvůrci si ukousli příliš velký krajíc a řekl bych, že nakonec to není vítězství, spíš plichta. 50% ()

Dandynes

Pro mě naprosto skvělá záležitost. Po mé nechuti z SGA, která mě absolutně nebavila, velmi příjemná změna. Vyrůstala jsem na původní sérii SG-1 a mým miláčkem byl Dr. Daniel Jackson. Od shlédnutí prvního dílu SGU ho nahradil Dr. Nicholas Rush. Naprosto miluji tuhle postavu, skvěle napsaná. No a navíc je to kus :-) Asi si většina lidí Rushe zrovna neoblíbí, kvůli neočekávaným zvratům, tajemstvím a různým manipulacím. Mě se naopak ta tajemství, kterými je obestřen strašně líbí. Je to dobrý chlap, kterému svým způsobem na ostatních záleží, ale záleží mu i na misi Destiny, která mu asi dává po smrti jeho ženy nový smysl života.Vlastně Rush - to je asi hlavní důvod, proč jsem z tohoto seriálu tak unesená. Celkově se mi na seriálu líbí temnější prostředí a vážnost většiny postav a hlavně tato série nemá potřebu se opírat o někdy až stupidní vtipy a hlášky. I když uznávám, že první série není úplně nejlepší, druhá nabírá pěkně na obrátkách. Mrzí mě, že se netočí další řady, myslím si, že SGU má ještě co nabídnout. Jen kdyby se náhodou točila třetí série, doufám, že někdo sejme Younga a nahradí ho na postu velitele, aby se konečně začalo něco dít a nevrtalo se pořád jen v jeho lítosti a neschopnosti velet. ()

martan1

Jako fanda stargate jsem přetrpěl prvních DESET slabých, co slabých - příšerných - dílů, už jsem myslel, že tomu půjdu dát tak 1, 2 hvězdy jenom kvůli jménu Stargate. Potom se ale děj začal rozbíhat (nicméně pořád dost pomalu, dokonce pomaleji, než se děj rozbíhal v seriálu LOST, a to už je co říct) a kvalita šla přeci jenom nahoru. Po celých dvou sériích jsem se rozhodl hodnotit takto, protože seriál konečně vypadal jako sci-fi, ačkoliv by mohl být o dost lepší... proto dávám tak těch 70 %, tedy 3 a půl hvězdičky ()

Moviak

Zatím jsem sjel 11 epizod. Postavy a vztahy většinou trapas a nuda - nepovedená napodobenina BSG. Ale jakmile se konečně děje něco sci-fi, tak jsou to pro mě naprosto lahůdkové záležitosti (při sledování 11 epizody jsem slintal blahem), kvůli nimž má cenu se na seriál koukat. ()

mpet

Z úcty k SG1 a SGA dávám jednu hvězdičku. Jinak mě to přijde jako seriál o ničem. Bohužel začne být zajímavý až ve chvíli kdy téměř končí, což je dost málo na 2 sériový seriál + narychlo splácanej konec, nedělají hvězdné bráně dobré jméno. Bohužel ačkoliv hvězdnou bránu miluju, tak k SGU se dá říct jedině odpad!! ()

Hvězdnou bránu čeká reimaginace

Hvězdnou bránu čeká reimaginace