Iron Sky

• Fínsko Iron Sky (viac)

V posledních chvílích druhé světové války se tajný nacistický program vyhnul destrukci a ukryl se na odvrácené straně Měsíce. Během 70 let přísného utajení Nacisté zkonstruovali gigantickou vesmírnou pevnost s masivní armádou létajících talířů. Když americký astronaut James Washington přistane se svým lunárním modulem příliš blízko tajné nacistické základně, měsíční Führer se rozhodne, že zářivý moment ovládnutí Země nastal… i když o něco dříve, než bylo plánováno. Washington prohlašuje, že jeho mise je jen propagační kampaní Prezidentky Spojených států, ale co jiného by člověk mohl být, když ne zvědem pro bezprostřední útok pozemskými silami? Čtvrtá říše musí reagovat! (oficiálny text distribútora)

Neuge

Ne úplně vyrovnané a koenzistentní, nicméně odvážné. Z větší části parodie, která místy přechází ve volnou satiru současné společnosti, zejména politiky. Bohužel obě dvě stránky jsou tak na půli cesty. Vyzdvihl bych povedený vizuál a efekty. Zamrzí absence výborných záběrů z trailerů vč. hud. doprovodu (osídlování měsíce). Za mě ale 4*, protože mi to, jak se říká, "sedlo". Nicméně tohle je film, u kterého si každý člověk obhájí své hodnocení. Čekal jsem dost a k mému překvapení jsem dostal dost, samozřejmě čistě z mého subjektivního hlediska. Jsem tedy překvapen...a spokojen. ()

dydl1

Ano všichni jsme pochopily na co film naráží a s čím si hraje,ale to neznamená,že to dělá dobře.Podle mě pořádnej kus odfláknutý práce. ()

Don82

Pokud by film o příletu nácků z měsíce natočil kdokoli jiný, např v Americe, pochybuji že by na to dostal nějak závratný rozpočet a tak bychom se dočkali debilního Bčka kterých je jinak spousty. Finové naopak vytvořili něco, co je v žánrové rovnováze mezi poctivým industriálním sci-fi a parodujícím filmem plným narážek, sarkasmů a pop kulturních odkazů. Z Iron Sky dýchá "Evropská nekonvenčnost" a snaha udělat od základů jiný film který má svoji přidanou hodnotu. Ve filmu je mnoho skvělých nápadů (parodujících i vážnějších) na různá témata a proto nelze o nudě ani uvažovat. ()

snek49

Po docela solidních trailerech je nám naservírovaný mišmaš parodie na .... já nevím co! Opravdové zklamání a 93 min dlouhá nuda. Pokud nejste fanoušci tohoto žánru směsice sci-fi, parodie, komedie, atp., tak s tímto filmem neztrácejte čas. A pokud na mě nedáte, tak vypněte mozek a snažte se neusnout... P.S. Jediné plus jsou slušné záběry z vesmíru, jinak nic... ()

sunfreedom

Upřímně řečeno mi asi něco muselo ve filmu uniknout. Netvrdím, že jsem se asi třikrát nezasmál, ale tenhle fiml prostě nemá příběh, resp. nemá linii, která by na sebe nějak navazovala. Invaze z měsíce, hlavní to motiv, trvá pár sekund a je zničena, megaübercool zbraň na konci vydrží asi taky deset minut. Absolutně nevím, s čím jsem měl odejít... upozornění na nebezpečí dalšího republikána v Bílém domě? Teď jak to tu píšu, tak jsem asi ještě víc nas*aný a možná ještě snížím hodnocení na 2*. Nebýt toho, že to kino bylo zdarma, tak bych byl v ráži ještě víc. Efekty jsou možná fajn, ženský taky, ale to je tak všechno. Scénář asi opsali z nějakého scifi fora, jinak to neni možný. ()

vozralec

Velké překvapení. Jen málo slabších míst. Pohledná Julia Dietze. Film pojednává originálním a zábavným způsobem o mnohých vážných skutečnostech. Tohle se fakt povedlo. ()

hiczech

Nehodnotím technickou stránku tohoto ojedinělého projektu. To, co mi ale rozhodně neuniklo bylo poselství, které je myslím nepřehlédnutelné - nenažranost lidské rasy. ()

Uhura

Je to škoda, ale Iron sky utrpěl podobnou porážku, jako Millerův Spirit. Ačkoliv nadšení filmařinou cítíte z každého záběru, kvality zůstávají pouze ve stylovosti. ()

Lobotommy

Snůžka nesourodých ale ve většině případů děsně šáhlejch fórků, které jsou naházené do jednoho pytle, na který kdosi nadepsal "příběh". Dohromady to ve mně nic nezanechalo, ale po částech jsem se málokdy tak nasmál jako u tohodle filmu. Náckové diskutující nad podobností holení Hitlerova xichtu a ohanbí skotačivých děvčat nebo po zuby ozbrojený a útočící MIR. Měl jsem dost... tam už chyběl jen Hitler na ledě ()

markyzgero

projekt, kterej měl na víc a stal se jen další evropskou píčovinou. škoda, protože našlápnuto měl dobře, vizuálně funguje a popkulturníma odkazama se to jenom hemží. bohužel je příliš povrchní, příliš okatý a příliš prvoplánový a to v době, kdy se akcentuje nacistická estetika je trochu málo. přes to všechno musim pochválit timo vuorensolu za svěží přístup, severskej nadhled a laibach za to, že udělali soundtrack. tohle tak nějak sedělo, bohužel prdel na hrnci to nebyla... zkrátka evropská ujetá pakárna hollywoodskyho střihu, ani jsem to moc nepobral. ale mam pocit, ze za 10 a více let se o ní bude mluvit s velkou úctou................................................................................................................................................................................................ po delším přemejšlení a opětovnym zhlídnutí měnim počet hvězd a z původních třech dávam full house, protože s každym dalšim odkrytym odkazem ten film přibírá na síle. ()

Marty7CZ

Obdivuhodná pecka!!!! Jak je vůbec možný na takovej kousek sehnat prašule v Evropě a Austrálii, je s podivem. Ale skvělá záležitost. BRAVO!!! ()

godspeed

Audio vizuální orgie na pozadí trochu nemastného neslaného příběhu s mizernými hereckými výkony. Kdyby na místě Otto Götz dostal tu roli Christoph Waltz, tak ten film bude patrně úplně někde jinde. ()

BrianStorker

Na filmy s bombastickou reklamou, která na nás útočí ze všech možných koutů se dívám s nedůvěrou, neboť právě tyto filmy za moc nestojí. Nicméně trailery i celá propagace Iron Sky nebyla násilná a vcelku dobře zvolená. Proto jsem se na film těšil. Mám rád filmy tematicky řazené do období II. světové války. Iron Sky je však zcela jiný. Jedná se o sci-fi komedii a kdo očekává nějaké události týkající se historie největšího válečného konfliktu všech dob, bude jistě zklamán. Jako ke sci-fi komedii jsem k filmu také přistupoval a v žádném případě jsem nebyl zklamán. Jedná se o nadsázku, humor a svým způsobem i parodii honby po moci současných světových politických špiček, stejně tak o absurditu nacismu a nesmyslnost celé Třetí říše. V tom vidím poslání snímku Iron Sky a dovolím si tvrdit, že toto poslání se tvůrcům podařilo splnit téměř beze zbytku. Klobouk dolů. ()

M4rkl4r

Nazis from the moon?! Každý scénárista musí mít mokré sny při pomyšlení, že by se mu něco takového dostalo do rukou. Bohužel se to proměnilo v nekonzistentní, křečovitý sled scén, který má svá silnější a také velmi slabá místa. Spousta vtipů ani tolik nevyzní a může zůstat nepovšimnuta. A jako politická satira je to příliš okaté. I Komlu z pralesého kmene, který byl doposud netknut západní civilizací, by pochopil na co film naráží. A myslim si, že by se mu ani nelíbila ozdravná pigmentová kůra, kterou milí nacisté prováděli v rámci očisty rasy. Přesto by mohl být spokojený s hudebním doprovodem a místy zábavnými momenty. :) ()

Kinpr

Pro mě jednoznačně film plný rozporuplných pocitů. Má to vše a nemá to nic. Iron Sky na mě působí nedotaženě, jakoby vše bylo děláno jen napůl. Nápad s nacisty na Měsíci zajímavý, ale provedení horší. Na druhou stranu, mohlo to dopadnout mnohem hůře. Triky jsou obstojné, ale střih a scénář nestojí za moc. V každém případě doporučuji vidět a udělat si vlastní názor. ()

Marfab

to je snad poprvé co zahraničí zkopírovalo naše dílo......já v tom prostě vidím "Zítra vstanu a opařím se čajem" v moderním kabátu :)))))).......je to vlastně kokotina ale má to děj a i vizuálně je to zvládnuté moc dobře.nevěděl jsem co od toho mám očekávat ale byl jsem překvapen a mile ()

Be2Can: unikátní přehlídka festivalových filmů

Be2Can: unikátní přehlídka festivalových filmů

30.09.2014

Berlín, Benátky, Cannes – tři prestižní mezinárodní filmové festivaly, které každoročně přináší divákům to nejzajímavější ze současné filmové tvorby. Společnost Film Europe Media Company přinese… (viac)

Tvůrce Iron Sky zpátky ve vesmíru

Tvůrce Iron Sky zpátky ve vesmíru

19.11.2012

Ale tentokrát to nebude taková sranda. Alespoň pokud nemáte hodně morbidní smysl pro humor a nedokážete se smát třeba u komiksu Lobo. Jeho tvůrci Keith Giffen a Alan Grant totiž stojí za komiksovou… (viac)