Příběh muže, který žil s hlavou v oblacích.  Hrdina komedie Lítám v tom, Ryan Bingham (George Clooney), je šťastný člověk. S hlavou v oblacích neochvějně míří za splněním životního snu, jenže život bývá pěkná mrcha. A ta dokáže i v cílové rovince říct: „Hochu, běžíš po špatné trati.“ Režisér Jason Reitman má slabost pro anithrdiny, ať už je to lobbista hájící zájmy tabákových firem (Děkujeme, že kouříte) nebo těhotná teenagerka (Juno). Tentokrát se zahleděl do stoprocentního sobce a to tak neodolatelně, že stvořil jeden z nejlepších filmů uplynulého roku... Životní cíl Ryana Binghama asi většině z vás bude připadat směšný. Chtěl by nalétat 10 miliónů leteckých mil a díky tomu vstoupit do elitní společnosti několika málo vyvolených. Pravděpodobnost splnění téhle „mission impossible“ je velmi vysoká, protože Ryan prakticky žije v letadle. Jako zaměstnanec společnosti, která se zabývá podnikovou optimalizací (v překladu to znamená, že jde o profesionální vyhazovače z práce), nepřetržitě létá po Spojených státech a snižuje stavy ve firmách, jejichž šéfové nemají dost odvahy na to, aby své lidi propustili sami. Nomádský život Ryanovi naprosto vyhovuje. Jeho vlastní byt je méně útulný než libovolný hotelový pokoj, rodina s ním už dávno přestala počítat a všechno, co má, se vejde do jediného kufru, který ovšem musí splňovat kritéria pro příruční zavazadlo. Na letištích se navíc dají potkat dost zajímaví lidé jako například příležitostná spolucestující podobného ražení (Vera Farmiga), ochotná mít vztah „když to letové řády dovolí“. Žádný strom ale neroste až do nebe a Ryanovo ohrožení má podobu mladé ambiciózní kolegyně (Anna Kendrick), která v rámci úspor vymyslela propouštění lidí online. To by znamenalo, že se Ryan snese z nebes zpátky na zem a ztratí tak všechno, na čem mu záleželo. Tváří v tvář téhle nejpříjemné pravdě začne trochu přemýšlet o tom, jestli by se smysl života nedal nakonec najít i na zemi. (oficiálny text distribútora)

Kaučuk03

Škoda, že tu nejsou půl *, tohle bylo přesně na hranici. Dlouho jsem uvažoval o 3, ale nakonec jsem si uvědomil, že ten film ve mně něco zanechal a já o něm do těď přemýšlím. A jen kvůli svému vnitřnímu pocitu, hodnotím takto vysoko, jinak mám plno výhrad. Čekal jsem více vtipu, od seznámení s dalšími postavami je film hrozně průhledný, vytrácí se z něj kouzlo a sklouzává do vaty, tlačící na city. Závěrečné rozhovory s lidmi byly fakt už moc vykonstruované a rádoby moralizované. Clooney hraje dobře, ale pořád mi to připadá takové nemastné neslané. Skoro žádné emoční vlny, jen takový neustálý klídek. Z hudby jsem byl ze začátku taky nadšen, ale postupem času zněla jak jedna obehraná písnička. Up in the air má bohužel největší slabinu v tom, z čeho pramení jeho síla a to je xkrát omýlané téma uvědomění si životních hodnot a překopávání svého žebříčku od základů. ()

ZackSawyer

Clooney si lítá po všech možných koutech, propouští lidi, je v tom dobrý, bydli po hotelích, sekne mu to a co víc má kolem sebe dvě nádherný baby ;-) Ale jak už to tak bývá nic není tak idylické jak se zdá... Pohodový film ze současnosti, občas protkaný příjemnou hudbou. Film nejen o tom, jak se cítí člověk když je sám a jak na něj může doléhat samota, či jak ji řešit... Potěšilo. ()

aR3Zz

Velice příjemný zážitek, který se vryje pod kůži na delší dobu. Celý snímek je postaven na obrovském charisma George Clooneyho, kterého doplňují neméně kvalitní herci. Neokoukaný příběh, často zajímavý vývoj děje, sem tam překvapení či menší zvrat. Film zkrátka nenudí a získá si i Vás. Po vstřebání zážitku přidávám i pátou hvězdičku. 80% ()

Skleni

Tak konečne to tu máme. Film v ktorom je George Clooney a nieje to komédia alebo nejaká tuposť na štýl "okradnem ťa a ešte mi aj poďakuješ". Nie! Tento film sa vydal rovinou bezmocnosti voči svojmu osudu, rozbehnutý samotou a depresiou. Pri začiatkoch som is vravel: "bože to je ale grc! A navyše nudný!". No pri konci ma uchvátila otázka rodiny, potreby byť súčasť niečoho a niekoho. No neuchránilo to film pred nejasnosťou vo výbere správnosti. akoby to bolo na divákovi. Ale pri jasných odpovediach a jasných cieloch by si diváci želali iný koniec. Trochu moc inteligentnejší a možno aj viac "happyendovský". A to je to hlavné prečo tento film je pre mňa viac stratou času ako zážitkom. skoro dve hodiny som presedel či preležal pri divnom, nudnom a miestami nelogickom dramate, ktorý i napriek geniálnom filmovom cítení je... o dvoch veciach. Dúfam, že každý vie čo myslím. ,b>56% ()

bif

Vera Farmiga rullez! Tím bych začal, protože je vážně kouzelná, je úžasně napsaná a charismatická. Anna Kendrick je prostě nádherná a její brek je nejlepší scénou filmu. Filmu, který je opravdu (ještě jednou palec nahoru za scénář) výborně napsaný. Něžná Reitmanova režie určitě nenudí a kamera je vynikající, celý tenhle snímek působí jako opravdu poučná bajka, kde jsou však místo zvířat lidé :)). ()

kiimi

Tento film mě velmi silně přivádí k myšlenkám, jestli to, co jednou chci dělat, skutečně chci dělat. Chci to tak dělat? Výborný kousek, který by měl vidět každý, který přemýšlí nad svým životem. Další výborný kus Georga Clooneyho, překvapila i Anna Kendrick ()

guri

Pomale a prehnane ukecane. Aspon ze ustredne herecke trio taha film vpred. S Jasonom Reitmanom si stale neviem uplne sadnut... ()

Stíba

Film plný zvratů v životních postojích a hodnotách, místy vtipný, místy melancholický, jako celek velmi kompaktní a nadmíru příjemný. A to, že ženský uměj a chtěj tahat chlapi za nos a pak je ještě sekýrovat se nám ukázalo na konci filmu, sme vážně chudáci :-) ()

foundation

Prva polovica filmu je absolutne bezchybna. George Clooney je naozaj pan Herec ale lepsiu herecku ktora mu robila spolocnost snad ani vybrat nemohli. V niektorych momentoch ho jasne prehrala. Nehovorim samozrejme o Vere Farmiga ktora sa takisto predviedla velmi dobre, ale o Anne Kendrick. Jej vystupovanie a dialogy s Cloonym a vlastne so vsetkymi postavami boli snad najlepsou castou celeho filmu. To jasne hovori aj v prospech celeho scenara ktory je takmer bezchybny pocas celej sou. Niekde za prvou polovicou sa film prehupol do trochu inej roviny ktora mi nie celkom sadla,vlastne ked nad tym rozmyslam bolo to niekde potom ako Anna Kendrick zmizla s obrazovky, ale ku koncu uz sa to vlastne znova dostava spat na uroven prvej polky. Skvela hudba pridava na zazitku aj ked niektore sceny trochu smrdia sentimentom a davkou klise. Najma v tej casti ktora mne trochu pokazila ten vysledny dojem. Ale to nic nemeni na to ze je to ozaj vyborny film ktory rozhodne stoji za to vidiet. Mozem doporucit naozaj vsetkym ale mne osobne do plneho zasahu trocha chybala. 87 percent. ()

Petyas

Docela příjemná lehká komedie. Nic náročného, prostě velmi odpočinkové. Dobré herecké výkony, zajímavá kamera. Jen mohl být trošičku svižnější. ()

jacko

dotal jsem vic, nez jsem cekal...moc fajn film, ktery stoji za to videt...uvahy o zivote strizene ekonomickou recesi a k tomu sarmatni clooney ()

pepa3rd

Když se na to tak dívám, film vlastně vůbec nesplnil mé očekávání. Od komedie, kterou jsem čekal, jsem se v průběhu děje dopracoval až k dramatu, které jsem skutečně dostal. Zajímavé je, že mi to vlastně vůbec nevadilo. Zásluhu na tom nemají jen přesvědčivé herecké výkony George Clooneyho a dalších herců, ale také velmi originální příběh, který netěží ze stále se opakujících klišé a růžových happyendů. Nejsou tu žádní padouchové, nikdo nikomu o nic neusiluje. Je tu jen jedna filozofie života, kterou jsem určitě stihl během filmu několikrát razantně přehodnotit. 80 % ()

mi-ib

To jsem zas naletěl. Kouknu na hodnocení a zařazení do žánru komedie, tak po tom chňapnu. Jenže... já od komedie čekám něco jiného, než mi tenhle snímek dal. Ani jsem vlastně moc nepochopil včem spočívala jeho komika. Nejvtipnější mi přišlo focení papundeklových snoubenců. Párkrát jsem se pousmál, ale já bych chtěl, abych se u komedie aspoň jednou od srdce zasmál, jenže tady... ani jednou přátelé. Vidim drama - v čem to sakra bylo dramatický? Jesli nalétá ty miliony kilometrů, jak chtěl? Jesli se snoubenci nakonec vemou? Jesli přijde o to svoje létání? Sakra co je na tom dramatického. V pár filmech se mi Vera Farmiga líbila, zde ne. Navíc jak ji minimálně pětkrát za film řeknou, že je nádherná... to mi přišlo už přehnaný. Jednu hvězdu dávám za seznámení s novým povoláním, o kterém jsem neměl tušení, že existuje a druhou za Clooneyho, ze kterýho se na zadek neposadím, ale když se na to podívám celkově, tak on byl snad jediným světlým prvkem v jinak celkem dosti nudné a rádoby chytré "dramatické" "komedii". ()

Dimo

Film táhne příběh a tak to má být, tak to mám rád a nevím, nevím... nevídám to tak často. O to víc potěšilo. Herci, včetně hereckého boha G. Clooneyho sekundují dokonalému příběhu, kameraman utváří účelné a chytré kompozice a záběry z letadla na města, kde se bude odehrávat příběh lehce doplňuje ševelení vzduchu. Nemám výhrad, ten film je jak dokument reálného vyhazovače a lidé, které vyhazuje jsou opravdoví lidé ztrácející práci. Emoce jsou zde totiž opravdové. Film "Lítám v tom" mi naložil jednoznačně mnohem více, než jsem čekal a pan režisér a zároveň i spolutvůrce scénáře si vysluhuje neomezenou pozornost nad dalšími počiny. 90% a pocitově házím 5 hvězd. Jednoznačně doporučitelné pro chytřejší, životaznalejší a starší diváky. ()

Kissak

Vynikající snímek, který vezme za srdce a donutí vás se zamyslet nad svým vlastním životem. Co dodat, snad jen plný počet hvězdiček. ()

HappyDeath

Jako hlavní bod komentáře zřejmě vystihuje - Komediální Drama. Do posledního puntíku. Jestli to je životní role G. Clooneyho, to fakt netuším, ale rozhodně mu ta role víc než sedla. Silný, fascinující a úžasný film. ()

frbulka

Lítám v tom mohu nazvat jako snímek netuctový, s pravdivou a aktuální myšlenkou. Ale mohu taky s klidem říct, že celkové vyznění filmu na mě působilo chladně, odtažitě a snímek mě o nicmoc neobohatil, v čele s Clooneyem, kterého prostě nemusím. ()

Porp

Pre mňa rozhodne bravúrne dielo, aspoň, čo sa scenáristickej stránky týka. Kto vymýšľal tie dialógy musí byť majster svojho oboru. Neviem si predstaviť už nič rafinovanejšie v scénkach ako, keď má Clooney ako zarytý staromládenec vysvetliť váhajucému ženíchovi, prečo ísť do manželstva, alebo keď obhajuje pred novou kolegyňou prečo nevyhadzovať ľudí cez sieť, ale priamo, tvárou v tvár. Áno, je to agitka na rodinné hodnoty, ale aká agitka! Ja som určite v tomto filme nepočul zaznieť nejaké klišé, ako to tu píšu iní. ()

Co chystá Jason Reitman?

Co chystá Jason Reitman?

10.05.2016

Po Děkujeme, že kouříte, Juno a Lítám v tom patřil Jason Reitman mezi nejobletovanější mladé režiséry. Po Znovu a jinak, Prodlouženém víkendu a Mužích, ženách a dětech už mu ale tolik lidí nevěří.… (viac)

Karlík a továrna na mrtvoly

Karlík a továrna na mrtvoly

17.09.2012

Vera Farmiga v kovbojce

Vera Farmiga v kovbojce

18.04.2010

Byla oslňující v Lítám v tom (za které získala nominaci na Oscara) a snad ještě víc v hororu Orphan. V dalším filmu si pořádně zastřílí. Půjde totiž o nezávisle financovaný western A Thousand Guns, v… (viac)

Mezinárodní filmový festival Cinema Mundi

Mezinárodní filmový festival Cinema Mundi

08.02.2010

Město Brno a Jihomoravský kraj budou mít konečně velký filmový festival. Cinema Mundi 2010 se uskuteční 24. 2. – 3. 3. 2010 v Palace Cinemas Velký Špalíček. Přichází nejen s unikátní dramaturgií, ale… (viac)