Poltergeist

• Česko Poltergeist (viac)

Z čoho máte najväčší strach? Pokojný život rodiny Bowenovcov sa navždy skončí, keď sa v okolí začnú diať podivné veci, ich dom na predmestí napadnú rozhnevaní duchovia a všetkých obyvateľov prenasledujú zlé sily. Keď desivé bytosti začnú svoje útoky stupňovať a unesú najmladšiu dcéru, musia ostatní členovia rodiny spojiť svoje sily, aby ju zachránili, skôr než navždy zmizne v inej dimenzii. (TV JOJ)

Knor

To je hanba a ostuda .....takovouhle urážku v podobě remaku si slavný Poltergeisti nezasloužili. Opravdu jde o jeden z nejhorších remakeů co jsem viděl. Strach, atmosféra, lekačky - nic. Tohle je natočený pro děti prvního stupně základky a to ještě americký, protože nikoho jinýho tohle asi bavit nemůže. Jediný co stojí za vyzdvihnutí je role Sama Rockwella, protože ten jedinej mě trochu pobavil, proto nedám odpad. A nejhorší na tom celé je, že těch mých 120 Kč za lístek do kina mi už nikdo nikdy nevrátí. Velká slabota a zatraceně velký zklamání. Každýmu komu se líbí původní Poltergeist doporučuju tohle obejít velkým obloukem. ()

liberita

Pôvodný film z 80.rokov som zatiaľ nevidela, takže nemôžem porovnať. Mne sa Poltergeist páčil, hoci vo viacerých momentoch zachádzal trochu do klišé, niektoré veci vôbec nedávali zmysel a rodičia, čo si najprv nevšímajú varovné signály a potom vykrikujú, ako len chcú späť svoju dcéru, sú už mierne otrepanými postavami. Na druhej strane zapôsobilo na mňa, ako sa horor vo viacerých sekciách prelínal povedala by som s temnou fantasy (svet duchov, svetlá, útočný strom). A nechýbajú ani vtipné scénky na odľahčenie. Herecky zaujala hlavne dvojica najmladších súrodencov, Sam Rockwell si nikdy moje priveľké sympatie nezískal a Jaredovi Harrisovi chýba charizma, akú by si jeho postava vyžadovala. ()

Zombiepod

Ja by som to až tak tragicky nevidel. To, že originál už nikto nezopakuje ani nenapodobí je samozrejmosť, no nový Poltergeist má v podstate všetko, čo súčasné kinohorory ponúkajú ako na bežiacom páse. Áčkový horor bez štipky nápadu, ktorý skladá poctu originálu miestami výstižným spôsobom, no dokázal by sa obísť aj bez tradičných (občas prehnaných) trápnych a absurdných scén, predovšetkým v poslednej štvrtine. Poltergeist nie je zlým filmom, ale "iba" typickým kasovým hororovým priemerom, ktorý však tento rok nepatrí medzi najhoršie. ()

eagles22

Opět přidám jednu hvěždičku navíc, za zdejší odpady a jednohvězdičková hodnocení. To si tenhle horor, nezaslouží ani náhodou. Vůbec to není tak špatné. Některé scény byly dokonce vynikající a já se bavil. 65%. ()

Marty7CZ

Rockwell je snad poprvý ůplně trapnej a nedůvěryhodnej. Slabota promarněná, která se nemůže ani za kus jitrnice rovnat původnímu origoši!!! Jen názvem, snad jen tím názvem... 30% ()

Bube1

Určitě ne takový průšvih, jak by se podle hodnocení mohlo zdát. Osobně jsem nebyl příliš unešen z původního Poltergeista (1982), takže jsem se na tenhle remake díval bez očekávání a výsledek je skrz-na-skrz průměr. Námět všichni známe, chování postav jen o málo snesitelnější než tomu běžně bývá, exorcista Harris celkem sympaťák, ale na malém prostoru toho moc vymyslet nemohl, a tak jediným pořádným kladem nového Poltergeista zůstává tempo. Začátek není protahovaný a finále je náležitě (i když možná až moc digitálně) strhující. Takže když to vezmeme všechno v celku, jsou to slabší 3 hvězdy. ()

biergof

z kultovního hororu uděláme rodinnou podívanou...Ale proč? Nechápu to. Efekty, herci, volnost tvorby, vše tu je a může být ještě víc a my..MY diváci dostanem nešťastně neosobní film...i Harry Potter měl větší horor koule! Velká škoda! Filmařská ostuda! ()

TSZ

Neznaje originál, přistupoval jsem k nové verzi Poltergeista jako ke klasické duchařině a nic víc jsem rozhodně nedostal. Průměrné a zaměnitelné asi se vším, v čem se v posledních 10 letech objevili duchové, duše mrtvých a podobné veselosti. Hodnocení píšu po pár dnech od shlédnutí a popravdě nevím moc, co napsat - prakticky nic si z filmu už nepamatuji (kromě přímé špagátové linky Svět duchů - Svět živých). ()

TommyDiamond

Oprašování starých hororových klasik je cesta, která nikdy nepovede k úspěchu. Nový Poltergeist tak nenabízí nic převratného. Hlavním problémem je, že vinou afektovaných nehereckých výkonů, slabé režie a některých nevhodných vizuálních efektů film nedokáže navodit tu správnou atmosféru. Hodnotím jednou hvězdou.... ()

elimS

50% - komentář 20ti slovy: Občas to bylo napínavé a občas trapné pokusy o vtipy. Tak nějak to všichni brali celkem v klidu. Chyběla tomu ta hororová atmosféra. ()

Uberlord

Já prostě nemám horory rád a tohle byla spontánní akce, která sice neskončila totálním brakem. Ale nebyla to žádná sláva. Film začíná stejně, jako 90% naivních, amerických hloupostí... Sam Rockwell a Jared Harris sice potěší... ale to je tak vše. Některé postavy se chovají zcela nelogicky a jdou zcela proti proudu veškerého dění. Stejně tak velký úlet je pak samotná postava, ztvárněná Harrisem. Možná, kdyby Rockwell trochu zatancoval, byla by to větší paráda... Ale tohle byla vyloženě jen slátanina několika hororových prvků dohromady. Jako by si tvůrci nebyli jisti tím, co zabere na diváka nejvíc, a tak dali zlu vícero podob, ať si každý vybere. Temná strana síly, tak vypadá každou chvíli nějak jinak a nakonec se objeví mecenáš, který v tom všem zmatku a chaosu, najde systém, jak z pohádky o kouzelné fazoli. Co peklo zchvátí, to už nenavrátí... ale možná, že když dáte na karabinu provaz, tak to dáte... Klasické, laciné lekačky a staré triky, které jsou v každém hororu. A přesně proto, tenhle žánr nevyhledávám. Film beze smyslu. ()

ramislav odpad!

PG-13, to jako vazne? Co bude priste? Remake Aliena v PG-13? Kam ten svet speje... Ted k filmu samotnem. Priserne zpracovany remake - dialogy, lekacky, CGI hruza. ()

lusa

Mať plnú skriňu klaunov je môj sen.... Ku podivu to za originálom zas až tak veľmi nezaostávalo, niektoré lakačky ma narovnali zarovno s operadlom. Ale je na škodu, že remake podáva všetko tak nejak po lopate, aby pochopil aj národ americký, čo samotnému hororu uberá patinu tajomna. 3* ()

Nikca2112

Celkem se mi to líbilo, ale něco bylo až moc přehnaný. Například ten strom, ten s Poltergeistem přece neměl co dělat. A taky zbytečně moc světelných a digitálních efektů. ()

Agneszka

Mám z toho hodně smíšené pocity. Začátek úplně luxusní. Hltala jsem každou scénu a libovala si, jak to byl skvělý nápad jít do kina. Nadšení mi vydrželo cca 1/2 filmu. Pak se asi něco stalo, možná erupce na slunci, ale druhou půlku filmu jsem strávila mlácením se do čela a ironickým úsměvem. Nikdy bych nevěřila, že tolik siláckých řečí, klišé a nesmyslů, se vejde do jednoho filmu, natož do 1/2. Ale i tak nelituji, že jsem na to šla. ()

Čeká nás várka hororových pokračování

Čeká nás várka hororových pokračování

02.11.2023

Další Krotitelé duchů našli nového režiséra

Další Krotitelé duchů našli nového režiséra

06.12.2022

Snímek Krotitelé duchů: Odkaz z loňského roku slavil u fanoušků série úspěch. Režisérovi Jasonu Reitmanovi se v něm podařilo představit nové postavy a navodit silnou dávku nostalgie k originálu. S… (viac)

Cruise nepovede nových Sedm statečných

Cruise nepovede nových Sedm statečných

05.01.2014

Nejspíš dobře víte, že je současný Hollywood semeništěm nepřeberného množství remakeů a rebootů. Zvláštní zálibu v nich má studio MGM, které spoluprodukuje Hobity nebo Bondovky a i jinde se snaží… (viac)