Bohové smrti

• Japonsko Soul Eater (viac)
Japonsko, (2008–2009), 20 h 24 min (Minutáž: 24 min)

Predloha:

Acuši Ókubo (komiks)

Hudba:

Taku Iwasaki

Čiaki Omigawa, Akeno Watanabe, Hóko Kuwašima, Džunko Noda, Maaja Sakamoto, Takehito Kojasu, Ken'iči Suzumura, Kendžiró Cuda, Šin'ičiró Miki, Šózó Iizuka (viac)

Soul Eater pojednává o uživatelích, kteří využívají různé bojové techniky, a jejich zbraních, které mají dvě formy, lidskou formu a formu zbraně. Hlavní postavy, Maka a jeho Soul, Black Star a jeho Tsubaki, Death the Kid a jeho Liz s Paty jsou studenty Šibusenu, který byl založen Šinigamim pro ochranu světa před Kišiny, kteří uvrhují svět do šílenství. Aby se tomu tak nestalo, mají studenti za úkol zničit každého, kdo se živí dušemi nevinných, tedy potencionální Kišiny. (Devillka)

Terezinka198

Přestože mě zpočátku děsila délka tohoto anime, tak jsem na to vrhla a během pár chvil jsem věděla, že jsme závislák. Nebudu tady lhát - Soul Eater patří mezi moje první anime, ale oblíbila jsem si ho natolik, že jsem ochotna se na něj ještě párkrát podívat. Openingy i endingy mám pořád v mobilu a jedou mi vždycky na plné pecky. Postavy byly samy o sobě jedinečné. Některé mi nejdříve lezly na nervy, ale potom si našly místo v mém srdci. Jo a nejlepší na konec - SYMETRIE!!! Soul Eater patří mé TOP anime, která jsem zatím shlédla. Konec mě sice trochu tahal za vlasy, ale to jsem schopna přehlédnout. Za mě jedině plný počet bodů a krásná vzpomínka. (Jsem ráda, že toto bylo mé třetí nebo čtvrté anime v mém životě a udělalo na mě tak silný dojem, že od té doby nedám na Japonsko ani na anime celkově dopustit.) ()

Naushika.

Geniálnost! Takhle sympatické postavy už jsem v anime opravdu dlouho neviděla - ať jsou hrdinové jakkoli ujetí a jakkoli praštěného vzezření, divák si je prostě všechny oblíbí - což se třeba o Bleachi nebo Narutovi říct opravdu nedá. Ústřední trio týmů meister-zbraň bylo bez debat k sežrání, ale člověk prostě musí mít rád i hysterického Spirita, pana Smrtku (na jehož podobu a projev sedí snad jedině popis "WTF?!") i deprivanta/deprivantku Cronu... No a Excalibur, který je dokonalým příkladem toho, že mezi totální otravností a totální pomilováníhodností je někdy velmi tenká hranice, je je pak třešničkou na dortu. Humor Soul Eatera je minimálně ze začátku odzbrojující - první desítku dílů jsem se skutečně nemohla pomalu ani nadechnout přes tu smršť hlášek, gagů a narážek - infantilně zhovadilých, absurdno-dadaistických i překvapivě chytrých (víceméně 1:1:1). První opening parádní! Bojové scény luxusní, ačkoli si je normálně zas až tolik neužívám, neb nejsem velký fanda shounen. Co se týče nějakých těch vážnějších rovin - hlavní příběhová linka mě nijak neokouzlila, velice mě ale fascinovalo pojetí lidí-zbraní a zvláštního vztahu mezi nimi a jejich mistry - vzájemná ochrana a oddanost, svěřování se do moci druhého, s mocí spojená odpovědnost... Definitivně mě tohle anime ale dostalo tím, jak si dokáže dokonalým způsobem dělat srandu samo ze sebe. Například tím, že ve vypjatých a srdceryvných scénách (znáte to... všechno to otvírání ran z minulosti a odpouštění a shledávání, které už po nějaké době začne lézt krkem, obzvlášť, když tvoří intermezzo v téměř každé akční scéně...) hrdinům tečou po obličeji vedle slz dojetí také pěkné nudle. Tomuhle se zkrátka nějakou dobu nic nevyrovná a ještě pěknou dobu budu při sledování jakéhokoli anime v duchu vzpomínat na Soul Eatera a bude mě mrzet že to není ani zdaleka tak super. ()

John8

Neuvěřitelný nářez zabalený do malé krabičky, což z něj dělá nářez ještě komprimovanější! naposledy viděno 2008 a silně uvažuju o znovuslhédnutí. ()

fablefavorit

Anime po Burtonovsku. I tak by se dal Soul Eater popsat. Art style i animaci jsem si zamiloval hned v první epizodě, a i přes některé tradiční bolístky (ale není jich tu moc) mi byl v 51 dílech naservírován velice originální zážitek. Jen škoda, že od druhé poloviny to trochu ztrácí dech a především to vybočuje od dění mangy. Jinak by to bylo na plné hodnocení. ()

cogi

Konečně dokoukán poslední díl :-) ... musím konstatovat, že při sledování tohoto seriálu jsem si prošla různými fázemi záliby v tento příběh. Po prvních dílech mě nic moc netáhlo se podívat, co se bude dít dál. Když se ale pomalu příběh rozvíjel a zjistila jsem konečně, co je hlavní náplní děje, tak jsem se i začala těšit na pokračování. Nakonec jsem dosáhla vrcholu diváka a dokoukala jsem příběh v co nejkratší době se zatajeným dechem. Vyvrcholení bylo jedním slovem parádní. Určitě doporučuji Soul eatera, nenechte se odradit prvními díly, navíc vše doprovází zajímavé grafické zpracování ()

Haide

Dostat se přes prvních cca. 5 dílů bylo pro mě veeeelké utrpení, a i když velký bonus je super stylizace a hudba, začínala jsem se na toto anime koukat asi pětkrát... Když se však přeneseme přes pomalý začátek, pak je to opravdu zábavná oddechovka se zajímavými (hmm... klišé, ale tak...) postavami a prostředím. Bohužel, stejně jako mě nebavil začátek, nebavil mě ani konec, který mě dost zklamal. Přišlo mi to, jakoby chtěli autoři celý děj prostě hlavně nějak rychle ukončit a zamotali ho tak, že už to nešlo udělat normálně. Veeelká škoda. Ale zbytek seriálu byl super, takže si nebudu kazit dobrou náladu... :o) ()

Moiraine

Trochu jiná animace, ale to smějící se sluníčko mě vždycky rozesmálo. Původně moje hodnocení bylo na 4*, ale poslední dobou se pár lidí k tomuto anime vrátilo, a když jsme se o Soul Eaterovi bavili, nasmála jsem se stejně, jako když jsem na to koukala sama. Začala jsem přemýšlet, proč jsem tomu nedala pět a nenašla odpověď. Jen jak bude trochu času, musím se na to znovu podívat. Už se mi trochu stýská po Kidovi, Shinigamim, doktoru Steinovi.... a všech ostatních:) P.S. Japonský dabing je skvělý, u anglického jsem se bavila, ale ten český je katastrofa. Viděla jsem česky jen jeden díl a je až neuvěřitelné, jak z toho najednou vyprchal všechen vtip a postavy začaly lézt na nervy. Anime jedině v originálním znění. ()

kukkik odpad!

Velice nadhodnocené anime. Ve skutečnosti hrozná nuda, klišé střídá klišé, děj je chabý a ospalý a ani grafika nestojí za nic. Pokud člověk nemá s čím srovnávat, tak možná zaujme ale když porovnám s jinými anime, co jsem viděl, tak tohle je bezcenný televizní brak. Vzdal jsem po šesti dílech trapnosti a nudy. odpad! ()

Rimer545

Naprosto akční, místami dramatické, velmi vtipné a vtipné a vtipné. To je přesný popis Soul Eatera. Naprosto zábavné postavy a můj oblíbený citát Kida "Simetrie. To je moje filozofie krásy." ()

JohnyTrava

Tak prvé čo zaujme a hlavným lákadlom bol vydarený dizajn, "krajší" mesiac som nevidel :), ale bohužiaľ aj ten časom trochu omrzí a kamsi odpláva (chce to viac Steina a šialených výrazov). Potom tu máme hudbu, miestami vydarená, miestami si ju ani nevšimnete, ale do popredia sa dostane "božský" druhý opening. No a nakoniec tu máme posledný a často úrazový dej. Trošku pretiahnutý úvod na zoznámenie kým sa dej rozhýbe a to všetko sem tam prepchaté vskutku protivným "fillerovým" Excalibrom... miestami nadupané ale predvídateľné bitky a k tomu v šónen logike, ktorá siaha až k záveru a kazí dojem. Ale ako oddychovka celkom podarené niečo okolo 7,5. ()

pekas

Viděl jsem první DVD (myslím, že to byly první tři části) a nějak zvlášť mě to nenadchlo. Při možnosti shlédnout druhé a třetí jsem chvíli váhal a poté odložil na neurčito. Je to takové špičaté, veselé, bláznivé, těžko říci, jestli to má šanci se rozjet v něco koukatelného. ()

L3G1ON4R

Další kvalitní Japonský animák vycházející z mangy, krása tohoto seriálu spočívá hlavně v démonických zbraních, které získávají z lidí a čarodějek duši. Díky těmto duším se stávají zbraně silnější a smrtelnější, někdy i zbraně smrti. V seriálu je možno potkat rozsáhlý magický svět, čarodějky, lidi, démony, duše a hlavně démonické zbraně. Zajímavými konkurenty ke shlédnutí pro tento "anime" jsou například: Bleach, Naruto Shippuuden nebo třeba Fullmetal Alchemist a mnoho dalších... ()

Chinese Ashio

Soul Eater som už videla nejaký čas dozadu, no i tak si stále myslím, že je to skvelý seriál. Jemne mi tam vadí Black Star... ľudia hovoria, že je presne ako Naruto a v tom je ten problém. Až moc je podobný Narutovi, ale pripadá mi to tak, že ho chceli urobiť ešte... komickejším... no nevydarilo sa to. Každopádne, Kid to úplne prebil so svojou "symetriou"... absolútne som si ho zamilovala a môžem iba povedať, že je jednou z mojich obľúbených postáv spolu so Soulom. :) Ku koncu poviem iba toľkoto: IBA 51 epizód? Na mňa je v niektorých seriáloch aj tých 13 veľa, ale tu to bolo vážne málo... priemerné 4/*. :) ()

ikilledjenny

Soul Eater je velice zajímavé a originální anime. Těch 51 dílů uteklo jako nic. Líbí se mi přechod mezi vtipnou první polovinou a vážnějším koncem. Kresba nemusí někomu sednout, ale mně se osobně líbila. Mezi klady určitě patří postavy, vyvíjejí se, každá je jiná a zábavná. Black Star mi připomínal chováním Naruta. Chrona je snad ta nejlabilnější postava, kterou jsem, kdy viděla. Dále sympatický šílenec Dr. Stein. Příběh je dobře propracovaný a napínavý až do konce. Chválím dva díly o Česku a golemech. ^^ ()

Kimkong

Zajímavá animace a slušná hudba, První půle seriálu byla jednoznačně lepší. Konec byl až trapný. Postavy jsou opravdu různorodě a ze začátku vtipné. Později se již vše opakuje. ()

darthvader77

Anime, které mě absolutně nadchlo především notnou dávkou humoru, který se mi velmi líbil chemie mezi postavami šlape jako hodinky. Druhou věcí je výborné vizuální zpracování,(ten měsíc a slunce nemají chybu). Z postav se mi nejvíc líbil Dr. Frankenstein, Shinigami a Dead the Kid, jehož zbraně mě ani na chvíli nenechali zapomenout na výraz švédská trojka. K příběhu též nemám výtek musím ocenit, že tohle anime se zatím od těch co vídám liší zápornými postavami, neboť dvě ze tří hlavních postav jsou ženy a to je velmi dobře. A Kishin Asura je geniální postava jeho dialogy se shinigamim jsou napsané velmi kvalitně a hlavně ten charismatický hlas je něco nezapomenutelného(musím zjistit kdo ho namluvil. Hlavní myšlenka, že i v tom největším zbabělci se skrývá kousek odvahy a v tom největším hrdinovi kousek zbabělosti aneb v tom nejlaskavějším člověku je kousek zla a v tom nejhorším padouchovi kousek dobra mě totálně posadil na prdel. Je to všudypřítomně stejně jako šílenství. ()

HakuSaku

Po prvej epizode som toho cakal od serialu viac. A pritom som netusil, ze serial ma 52 casti... Pozrel som si prvych desat a potom pretocil na poslednych 5 a nemal som pocit, ze som o nieco prisiel... Ak by sa to cele "scvrklo" na 24 casti serialu by to velmi prospelo. ()