"Za Řím a s Římem!" To bylo heslo, jímž se řídili vojáci slavných římských legií v době císaře Vespasiána. Řím byl kvetoucí říší, v níž se dařilo obchodu i uměním a jeho města se skvěla nádherou chrámů, divadel, paláců bohatých patricijů, stejně tak jako důmyslností inženýrských staveb. Bojovat za Řím bylo nejčestnějším úkolem urozených mužů. Jedním z nejkrásnějších měst této říše byly tehdy Pompeje. Rozložené v úrodném údolí Neapolského zálivu, v němž se pro jeho strategickou polohu dařilo obchodu i zemědělství, žily svým všedním životem pod stínem sopky Vesuv. Velitel šesté římské legie Marcus Saverius se právě chystá oženit s krásnou Valérií, když je povolán do dalšího válečného střetnutí za slávu a čest Říma. Diuvirové Chelidon a Meleagros, pověření vládou nad Pompejemi, se zajímají především o svůj blahobyt a rozmařilé večírky a někde v obyčejných domech a ulicích se začínají potkávat první křesťané. Každý žije svůj osud a do výbuchu ničivé sopky mnoho času nezbývá. (oficiálny text distribútora)

Agatha

Upoutávky vypadaly celkem solidně, ale následná podívaná nebyla ani ucházející. 1. díl docela ušel, ale 2. vyzněl spíš humorně než tragicky. Já nevím proč televize zpracovávají takovéhle megalomanské příběhy, které vyžadují tučný rozpočet. Scény, které by měli být vrcholem filmu pak působí lacině a nevěrohodně. Nejinak tomu bylo i v tomto případě. Herci jsou navíc nepříjemní, nehrající a dialogy jsou směšné, ubrečené nebo uřvané. Za větší pozornost nestojí nic. A ještě takový detail: nebyly náhodou Pompeje pohřbené pod lávou, já jen že jsem jí ve filmu jaksi neposřehl... ()

filmmovier

První část filmu není nic moc. jsou tam akorát pěkné kulisy a občasné probuzení Vesuvu je nejlepší. Prostě to ukazuje jak se kdysi žilo v římských městech, jako byly Pompeje. Hlavní je, že dívat se na to dá a navnadí vás to ke skvělé druhé části filmu... Tam konečně Vesuv bouchne, nastane zmatek a moc pěkné pokoukání a ten konec je fakt dojemný... Zatímco část 1 je spíše drama, ta druhá už je poctivý katastrofický film. Myslím, že italové umějí ty historické filmy nejlíp. A tenhle je povedený dost. Kdyby nebylo dvou částí, možná bych dal o něco větší hodnocení. Takto však poctivé a zasloužené ***. ()

morasten

chtěla jsem dát 3*, ale prostě mi pořád leží v žaludku ty počítačové efekty, jako padání popela, sopečných kamenu a tak. Chvílemi jsem si připadala jako v nějaké PC hře. Nicméně, ikdyž to žádná sláva nebyla, byla to ale celkem příjemná změna od amerického historického filmu, který by jistě s největší pravděpodobností skončil jako odpad. Tady se také vyskytly chyby, a to třeba když tam jeden typa držel pod krkem tu hezkou ženu, tak ho zasáhl sopečný šutr přímo do hlavy a podobných případů bylo víc, takže tohle taky srazilo hodnocení, jako je docela síla to nějak přerostlé a umyté novorozeně nakonci, ale jednu hvězdičku navíc bych přidala za smrt lidí na pláži, za to, že loď, která se blížila na pomoc, to vzdala a prostě když někdo umřel, tak umřel, žádné zpětné vzkříšení se nekonalo jako v amerických filmech. Akorát mi ještě přijde divné, že jakmile parta zachráněných vylezla z tunelu, že tam venku nebylo víc popela a obloha nad nimi byla celkem jasná.. Takže nechám 2*, možná si to časem rozmyslím ()

saaaky

Nechápu v popisu filmu položku "Historický" na prvním místě. Protože tento snímek je právě mnohem více romantická slaďárna s lehce tragičtějším historickým zakončením. Po celou dobu se sice dozvídám vše možné o romantickém životě a slastích a strastích místních obyvatel, avšak o sopce, jejím výbuchu, či alespoň nejpravděpodobnějších předcházejících událostech jen pramálo. A tak si ve výsledku nedonáším nic, co by filmu mohlo vynést více než nějakých 25-30%, tedy alespoň za mě. ()

curunir

Nemôžem si pomôcť, ale ja by som to s týmto filmom rozhodne tak čierne nevidel a nijak výrazne nezahanbuje podobné filmy zo svojho žánru (myslím ako historický, tak i katastrofický). Tvorcovia Pompeje vystavali na klasickej schéme skazeného mesta, utápajúceho sa v korupcii a podvodoch, kde ľudský život nemá žiadnu hodnotu a kde všetko už dosahuje svojho vrcholu, systém sa rúca a aby sa mohlo mesto znova očistiť, nasleduje jeho pád (dá sa chápať aj ako určitá forma trestu). Zároveň sa naskytá otázka, ako dlho môže takáto civilizácia existovať. Civilizácia, ktorá je v mnohom viac než len podobná tej súčasnej. Film inak trpí všetkými nešvármi, ktoré televízna produkcia ponúka. Všetko pôsobí príliš lacno a strojene, dĺžka je až nesmierne natiahnutá, aby ukázala všetko to, čo pokaždé tieto filmy ponúkajú na omnoho kratšej dĺžke, nehovoriac ešte o zbytočnej a zamotanej detektívnej zápletke a strastiplného osudu prvých kresťanov. A pokiaľ viem Pompeje boli zničené počas noci, no tu sa všetko odohrá za jasného dňa. ()