Návrat do Silent Hill 3D

• Slovensko Návrat do Silent Hill (viac)

Už několik let je Heather na útěku před temnými silami. V den svých osmnáctých narozenin, po strašných nočních můrách a náhlém zmizení otce, si uvědomí, že už není tou Heather, kterou bývala. Toto nové poznání ji zavede hluboko do světa démonů a hrozí jí věčné uvěznění v Silent Hill. (oficiálny text distribútora)

Xmilden

Stále jsem si kladl otázku, zda-li druhý díl musel vznikat a když už tak proč producenti nedohlédli lépe na kvalitu scénáře nebo castingu. Ústřední mladá dvojice je nesnesitelná. Celý příběh je neskutečně doslovný. Vodítka, které nám mají vysvětlit o čem byl předchozí díl jsou zoufalá. Trošku bych pokračování přirovnal k druhému dílu 96 hodin, které má rovněž syndrom naprosté zbytečnosti. Když se navíc pod něco podepíše J. Bassett tak je u mě vymalováno. Mám jasno. Silent Hill no more! ()

-bad-mad-wolf-

Páni kritici sice rozcupovali první Silent Hill jako noviny, stejně ale šlo o film, do něhož se temnofilní videoherní duše ráda zamilovala. Byl to prostě fajn fanouškovský počin, který si našel ten správný poměr mezi potemnělou krásou a přiúchylnělou brutální historkou o příšerách a paralelních světech. Dvojka se rozhodla, že situaci zkomplikuje, takže se na scénu vrací Sharon, zatímco její táta se stává jakýmsi anti-silenthill agentem. Vedle toho by také ráda vysvětlovala... abych ty řeči zkrátil, oboje je solidní průšvih. Postavy si jsou vědomy nejasného, ale velikého nebezpečí a přesto vykonávají neuvěřitelně zbrklá a nesmyslná rozhodnutí. Celý druhý Silent Hill je souvislým sledem drastických výjevů, mezi nimiž se dozvídáme, že je třeba jít tam a tam, najít tohohle a tamhletu, spojit se s tímhle a vybodnout se na tamto, což je ozvláštněno zejména tím, že se titulní hrdinka chaoticky rozhoduje, co z toho udělá a co ne. Zásadní nedostatek spočívá v nesmyslné existenci všeho: Některá monstra se objevují zcela náhodně a nevíme proč, stejně tak některé osoby a situace. Když už je nám něco objasněno, tak si zase uvědomíme, že příběh buď nedává smysl vůbec, nebo pajdá na obě nohy a slintá si na triko. Jistě, pro kdekoho půjde o snáze pochopitelnější story, než jakou disponovala jednička - což není nutně klad. Potěšen jsem byl v průběhu celé stopáže celkem třikrát: V prvních sekundách filmu, při nástupu "pavouka" z figurín a při závěrečném souboji, protože mě bitka Pyramid Heada s dámou fetišisticky bavila (dáma ve své finální podobě připomíná slayery z videohry Suffering, což je mimochodem velice podařená hororová záležitost). Bohužel, impozantní scéna z jedničky, v níž úřaduje temnota a Pyramid Head před kostelem, strčí celou dvojku do kapsy... ()

darkrobyk

Surrealistické filmy mám rád, i když jsem očekával ještě větší explozi fantazie. Nakonec putování mezi snem, skutečností a SH nebylo až tak špatné. Co mě nepotěšilo: z hlavní hrdinky se tvůrci rozhodli udělat totální magorku s chováním splašené krávy - ne, sympatická prostě nebyla, většina digi efektů byla opravdu mizerná a Freddy nedorazil... Líbily se mi potvory, zejména pavouk, tovární prostory v měděném oparu a závěrečný souboj + účast McDowella a Mossové. Jednička mi přišla lepší, ale zklamaný nejsem. A navíc měl film místy i pěkné napětí - 3,5* ()

Fiftis

Náhodnosti všetkého diania vzbudzujú dojem, že Bassett Silent Hill nikdy nehral. Hrdinka chodí z miestnosti do miestnosti a rieši viac-menej banálne situácie a jediným svetlým okamihom je level s plastovými figurínami a ich pavúčím vládcom. Byť vo filme takýchto sekvencií viac, možno by človek prižmúril oko nad obmedzeným rozpočtom, obmedzenou inteligenciou a novou mladou pič*ou, ktorá si po tomto výkone už asi nikde nezahrá. Ak sa oprostíte od predlohy, môžete vziať Návrat do Silent Hillu na milosť ako priemerné hororové béčko. ()

playboxguest

Znáte to, na pouti vás zaujme zámek hrůzy, vlítnete do vozítka, v rychlosti míjíte jednu atrakci za druhou, a než se strachy poserete, případně pobavíte, už jste zase venku. Tak přesně tak by se dal v krátkosti popsat druhý Silent Hill. Je to cítit Silent Hillem, ale není to Silent Hill... (Hodnoceno po zhlédnutí ruského a amerického kinoripu, celkem zklamání. 1) z depresivní pecky udělali popcornovou horskou dráhu pro teenagery, 2) Jak se jednou vleze do temné verze SH, už se z ní do konce filmu nevyleze, 3) ústřední duo mi není zrovna nejsympatičtější). Oficiální koment a případná úprava hodnocení každopádně až po oficiální návštěve kina. 23.11.2012 edit - návštěva kina - pocitové rozdíly vesměs žádné, 60% 3D ** ušlo, ale zrovna u scén, kde by si dle mého zasloužilo nejvíc využít, zůstalo ve spánkovém klimatu. Po zhlédnutí half sbs verze z BR zvedám palec do výšin, 3D na mě udělalo daleko větší dojem, než při návštěve kina, krásné, prostorové, každou chvíli něco čouhá a popílek mi lítá až do postele. Za br verzi házím **** ()

sheen

Po velmi nadějné jedničce je tento díl studenou sprchou, bohužel. Vytratilo se z tama úplně vše co měl předešlý Silent, v kině jsem byl posraný strachy...tady těch chvil, kdy bych si rval vlasy bylo poskromnu. ()

Pilda17

Velmi dobrý potenciál, ale minimálně využitý. Při nejmenším může být spokojený aspoň divák hry. Temných postav se pár objevilo a nebyly vůbec špatné. Teď už ale k záporům, nicotní atmosféra od začátku, kterou jednička strčí do kapsy. Jenže největší zápor bijící do očí je "paskvilní" 3D. Několik naprosto zbytečných scén a i několik věcí. Místo toho, aby se zaměřili na temnou atmosféru Silent Hillu, tak to zničí přebytečnými efekty do 3D. Je jasné, že se hledělo hodně na výdělek, ale podle toho to také vypadá.. 4/10 = 43% ()

666teen

Ned Stark má po první sérii Hry o trůny volno a Jon Sníh má pauzu, takže Silent Hill podruhé. No, poprvé bylo líp. Nicméně vybydlený a doutnající hornický zapadákov má svoje kouzlo i bez joysticku. P.S. A to jsem neseděl se ségrou v multikině s 3D brýlemi na vodnaté hlavě a nehýkal jako pyča: "Jéééé!" ()

S.Quentin QUALE

Kvůli tomu plesu příšer se na to stojí za to podívat - tři hvězdy. Zbytek je bohužel jen amatérismus s pozlátkem, což u Bassetta není nic až tak nového, ale doufal jsem, že po dvou předchozích filmech se stejným problémem už by mu to mohl někdo z produkce vysvětlit...Škoda! Takhle tlupě nejrůznějších digi-degen stvoření sekunduje plesnivá puberťačka našlapující jak lipican a stokrát probuzení se ze sna s výstavním výkřikem. 60% ()

Ruut

heeeh moc chci, protože jednička je skovostná, ale fakt to nejde. Bassette za tohle si zasloužíš sedm let režijního neštěstí. ()

Omnibus

První Silent Hill byl pětihvězdičkový, pěkně vypečený film. Ještě týden po zhlédnutí jsem vykašlával saze a fobii z požárních sirén mám dodnes. Takže na dvojku jsem se těšil jak pyroman na exkurzi do šachty Darkov a natěšeně jsem si u ucha chrastil krabičkou sirek. Cha! Zvlhlýma sirkama se teď můžu akorát tak šťourat v zubech a dolovat z nich ty zbytky sazí z jedničky. Dávám jen jednu očazenou hvězdu. A i ta je jen na znamení upřímné soustrasti s pozůstalými po obětech pětihvězdičkového požáru v původním Silent Hill. ()

kingik

Druhá návštěva městečka ztracených duší s větším spádem událostí a údernějším drajvem. Je mně jedno, jak moc tvůrci oblíbenou hru podělali, nebo naopak vylepšili, protože s ní nejsem plně obeznámený, ale tohle byla bizarní až surrealistická jízda s horečnatou snahou být údernější, než poněkud temně přeplácaný a komorní první díl. Dvojka je fantaskní slepenec nekonečně bizarních a surrealistických obrazců. Sektářský řád ze Silent Hill jde nemilosrdně ve své fanatické touze po mladé dívce Sharon, která má v reálném světě na krku vraždu, a kvůli této skutečnosti se musí se svým adoptivním otcem stěhovat z místa na místo. I přes přísný zákaz se krok za krokem postupně přibližuje k tomu prokletému místu, kde neustále padá popel, a se kterým je spjata přes jistou holčičku, kterou zde kdysi upálil fanatický dav. Jak si v městečku bude počínat, je velmi důležité, protože na tom závisí život jejího otce, kterého sem přišla zachránit. Možná Adelaide Clemens v hlavní roli nezahrála na jedničku s hvězdičkou a klidně mohli vybrat někoho atraktivnějšího, ale jinak nemám připomínek, protože děj pěkně odsýpal, akorát je škoda, že nepřišel s nějakým mega závěrem a spokojil se s tou horší variantou. Však taky Michael J.Bassett není žádný extrovní režisér, ale spíše koketér béčkových opusů, a je tedy div, že z toho vyšel tak zajímavý film. A srovnávat film s konzolovou hrou je zcestné, protože obě díla mají zcela rozdílnou koncepci, která vzájemně nemůže nikdy být funkční. Film měl spád, originální nápady a bavil mě, ale do Silent Hill se přesto překotně nepohrnu. Bojím, bojím. Mé hodnocení: 80% ()

dr.horrible

Prvý Silent Hill bol výborný film s pekelnou atmosférou, barkerovskými monštrami, kvalitnými hercami, scenárom a úžasnou Jodelle Ferland. Prvý Silent Hill bol film plný strachu a napätia a niektoré jeho detaily (sirény predovšetkým) patria medzi moje najobľúbenejšie hororové nápady vôbec. Druhý diel nemá takmer nič. Sirény sa ozvú raz, Jodelle nahradia nevýrazná Adelaide Clemens a extra počítačové dievčatko spôsobujúce akurát rozpaky, a monštrá sú poväčšine skopírované z jednotky. Nájde sa aj pár nových - do jedného bolestivo digitálnych (figuríny), rovnako na smiech ako cameá známych hercov (dokonca aj Radha Mitchell iba kazí dojem zo záveru jednotky). Druhý diel je béčko jak vyšité, skôr ako jednotku pripomínajúce kdejaký teen slasher a celé to navyše končí happy endom, ktorý prežijú všetky hlavné postavy (ešte aj Sean Bean!). A s prísľubom ďalšej časti. Dávam tri iba zato, že je to Silent Hill. Edit: Po druhom zhliadnutí znižujem na dve hviezdy. Ten námet mám rád, ale tento film je proste shit. ()

Frajer42 odpad!

Moc pěkné zrůdičky, ale celé 3D mi přišlo dost odbyté. Tohle byl první celovečerní horor, který se mi ve 3D naskytlo vidět. Kromě pár probodnutí a několika mála dalších momentů se tu ani moc o 3D mluvit nedá. Příběh se samozřejmě absolutně a nepopsatelně debilní, ale tu už jsem věděl, neboť jsem viděl jedničku. Strašidelné to samozřejmě není ani trošičku, což je děsný škoda. Tenhle nesmysl vážně kromě moc hezkého vizuálu (vázně tak nízký rozpočet?) nemá naprosto čím oslovit. Když už by byl efekt v rámci rozpočtu neudělatelný, tak se tam zkrátka hodí tma a je to. Nikdo si ničeho nevšimne. Děj je debilní, zdlouhavý a neskutečně nudný. Na jedno zhlédnutí to zvládnou jen skuteční frajeři. Každému hodnocení různému od odpadu se od srdce divím. ()

Kothy

Rozhodně slabší než předchozí díl. Sice některé příšery jsou zajímavé, ale už to není ono. Chybí atmosféra. Ale Triangle head byl celkem drsný. Sean Bean kupodivu neumře a hraje tam Jon Snow z GoT. :) ()

AllShallFall

Nečekal jsem, že pokračování Silent Hillu bude nějaký trhák. Čekal jsem, že to bude alespoň na úrovni jedničky. A to se bohužel nestalo. V celku to bylo utahané a ak přeplácané lacinými lekačkami. Závěr nudný....mno. Tak ale 3 hvězdy si to zaslouží. ()

Campbell

Takže je možné že tu uvedu pár spoilerů, takže pokud jste film neviděly nečtěte. Nejdříve bych chtěl říct můj hlubokej nesouhlas s hodnocením tady, jednička je sice o něco lepší ale rozhodně ne o tolik. Další věc kterou chci říct je to že pokud jste nehrály hru tak vám pár věcí unikne. Právě že Silent hill bych přirovnal k asi nejvěrohodnějším adaptacím. Trošku mě sice naštvalo to že ve hře přežije/umře detektiv na konci, ale tady umře hned na začátku a místo něj nastupuje ten mladík Vincent. To mě popravdě trošku zklamalo. Ale třeba oblečení co má Heater, nebo postava Leonarda jsou poměrně věrohodné a je tu i plno odkazů prostě paráda. Je navíc dobře že udělaly třetí díl(film pdole třetího dílu) protože druhý díl/tím myslím hru) je film sám o sobě. Herečka hrající Heater byla též věrohodná. Prostě si spíše myslím že film je dělaný pro hráče Silent hillu(konkrétně trojky) než pro ty rádoby intelektuály. ()

predators

Já myslím, že jeden SH stačil. Ono, vyždímat ze stejného prostředí (které je, řekl bych, slabší, než v prvním díle) něco nového, dá zabrat a bylo to patrné i při návratu do Silent Hill. Atmosféra se vypařila jako pára nad hrncem a hlavní hrdinka na radu Mitchell prostě neposlouchá a jde si za svými pitomými sny. Ba co víc, je tak blbá, že couvá v místnosti, do které právě vešla!!! Oba mladé představitele bych ještě nechal rozkoukat se v seriálech. 30% ()

PetrPan

Zjišťuju, že jsem PC hry nehrál ze stejného důvodu jako verbal, možná jsem jen o trochu větší romantik a tak jsem s děvčaty byl spíš venku nebo to možná nebylo přirozenou vlohou k romantice, ale naši ani její(ch) nám nedovolili si se sebou hrát doma a na hotely jsem tenkrát ještě neměl a nemám na ně do teď, zato mám auto, pořád krásný oči a umím to už o něco lépe ... No nic, vraťme se do Silent Hillu, byl jsem tam podruhé a znovu se mi tam líbilo. Chlapík s pyramidou na hlavě, který mne minule naprosto okouzlil měl tady třeba daleko víc prostoru ke své bohulibé, ops, blbost, satanolibé činnosti se svým sekáčem, do panoptika podivných monster přibyla další a nechyběly ani slepé sexy sestřičky s nožíky..bavil jsem se tímhle lunaparkem příšer a tak jako mi u prvního dílu nevadilo, že to není příliš děsivé, tak tady mi to nevadilo ještě o trochu víc. Čtyři hvězdy tady tedy nejsou z romantických důvodů jako u jedničky:) ()

silentname odpad!

Myslím, že vidieť tento film v plnej kino sále s ľuďmi, ktorí sa rehocú alebo sa viac medzi sebou bavia bol highlight tohto filmu. Jeden z filmov, kde absolútne nechápem myšlienkové pochody tvorcov, keď to zliepali dokopy, lebo výsledne je tu film tak príšerný, že ak by som bol v tíme tvorcov, nikdy by som nechcel, aby sa na ktorejkoľvek kópii objavilo moje meno. Kde s týmto začať? V prvom rade je nutné povedať, že nič v tomto filme nedáva zmysel. Ide sa z bodu A do bodu B, postava robí také rozhodnutie a jedno z druhým. Prvá polka filmu je maximálna nuda a nezáujem, lebo z toho urobia high school fim, ktorý je vám úplne ukradnutý a zrazu počas dňa začne mať Silent Hill vízie a všetko sa začne transformovať. Vyzerá to hnusne, dívať sa na to je utrpenie a ani to nijako nedesí, skôr vyzerá hlúpo. Originál vyzeral v temných časoch absolútne vizuálne fantasticky, no toto je hrozné, nechutné a viac odpudzujúce než zaujímavé. A potom druhá polka sa odohráva v Silent Hil, kde takisto nič nie je zaujímavé a pôsobí len ako keby ste pozerali na Youtube Let´s Play viac než čokoľvek iné. Herci sú podľa mňa úplne strašní a najmä postavy ktoré predstavujú sú mi úplne ukradnuté a asi by som bol radšej, keby ich zabili ešte na začiatku a ušetrili by sme si jeden sprostý film. Atmosféra filmu nefunguje, lebo nakoľko viete presne ako to bude pokračovať a najmä z faktu, že to pôsobí ako hlúpy let´s play sú scénky viac komické než desivé. Osobne som sa už dávno tak na filme nerehotal ako tu. Problém je, že toto má byť horor, nie filmová paródia. Plus neviem ani ako sa to spája s originál filmom z roku 2006, nič nedáva zmysel, vysvetlenia sú úplne mimo, je to film, ktorý je podľa mňa len jedno - Utrpenie od začiatku až do konca a najradšej by som ho nakopal do zadku. Do mojej osobnej TOP 10 najhorších filmov, čo som kedy v živote videl. V osobnom TOP 11 filmov, ktoré nenávidím absolútne najviac sa umiestnil na 9. mieste ()

Od fantasy zpátky k hororu

Od fantasy zpátky k hororu

28.11.2010

Touhle cestou se ubírá kariéra britského sympaťáka Michaela J. Bassetta (foto). Není divu – Solomon Kane byl sice fajn, ale (i díky neuvedení v amerických kinech) na sebe nevydělal a na původně… (viac)

Silent Hill pokračuje

Silent Hill pokračuje

08.11.2010

„Neexistují kvalitní filmové adaptace počítačových her,“ tvrdí někteří. „Kromě Silent Hillu,“ kontrují jiní. Na dvojku úspěšného hororu z roku 2006 se čekalo hodně dlouho. Christophe Gans má ale… (viac)

Anderson kráčí v Bollových stopách

Anderson kráčí v Bollových stopách

17.11.2009

Přinejmenším co se posedlosti adaptacemi počítačových her týče. Právě v těchto dnech natáčí Paul W.S. Anderson v Torontu čtyřku Resident Evil s podtitulem Afterlife. Ale už má samozřejmě další plány.… (viac)

Do vězení, z vězení

Do vězení, z vězení

01.10.2009

Tento týden se roztrhl pytel se zprávami kolem vězení a vězňů – těch filmových i těch skutečných. Jak už určitě víte, ve Švýcarsku byl za své 30 let staré hříchy zatčen Roman Polanski a bude to mít… (viac)