10 ročný Jimmy žije na vzdialenej farme spolu so svojimi rodičmi a troma mladšími súrodencami. Jeho otec je kamionista a preto býva často mimo domu. Jimmy si jedného dňa všimne, že s jeho každodenne stresovanou matkou nie je čosi v poriadku a upozorní na to otca, ten ho však uchlácholí s tým, že na jej správaní nie je nič neobvyklého. Počas jedného večera, keď otec musí opäť odísť s nákladom, sa matkin duševný stav výrazne zhorší - prepadne popôrodnej depresii a rozhodne sa zavraždiť svoje deti. Jimmy rýchlo rozozná, že nepríčetná beštia, ktorá sa mu snaží siahnuť na život dávno nie tou matkou, ktorú tak miloval a preto musí s psychotičkou zviesť nerovný boj o prežitie. (Karamanlis)

iolaos

Fandové dětských slasherů by měli zbystřit, protože tohle je šupa, která tady fůru roků nebyla. Pořád stejný slasherový mustr, ve kterém jsou dětičky vyzbrojeny řeznickými kudlami, baseballem, brokárnou, či jiným arzenalem a baží po dospělácké krvi, definitivně upadl a až na pár skomírajících výkřiků se zdál tento subsubžánr pohřbený. A pak se tady z ničeho nic objeví českému horrorjunkiemu zatajený nízkorozpočťák, inverzně uchopený snímek vůči zaběhnutým "kids slasher" trendům. Tady zkrátka řídí jatka matka a naopak z ratolestí se stává štvaná zvěř. Z kumulujících se problémů s výchovou sjíždí každou minutou mamička, mimochodem super herečka, za hranu mezi lidstvím a totálním odcizením, načež vpadá do stavu naprostého zoufalství a zuřivosti, kterou ventiluje prvně na batoleti a pak si na paškál bere i své další potomky. Říkám tady natvrdo, být scénář BB výplodem nemocné mysli tvůrce, měl bych s flickem nemalý problém a hodnocení by šlo radikálně dolů, protože tohle je hranice, za kterou by nikdo z filmařů jít neměl; ale onen „based on a true story“ můj problém odbourává a nehezký prožitek masakrů dětí tím pádem divákovi ještě více zintenzivní do nepříjemna. Zkrátka Baby Blues je úchvatný, dětmi špičkově zahraný terror protkaný surovou atmosférou jednoho baráku, kde máma zůstane na všechno sama... ()

kaylin

„Baby Blues“ není film na hezké téma, ale je to horor o tom, jak to může dopadnout, pokud něco není s člověkem v pořádku. A podobné případy se skutečně mohou stát. Až moc často slyšíme, že to matka nezvládla, případně, co se našlo zakopané na zahradě. Tohle je explicitní ukázka, ale ukázka, která vás donutí přemýšlet o tom, co se na tomhle svět může dít. Je to podáno dobře. ()

topi

Ach jo, to byla kokotina!! Špatně natočený béčko s otřesnými nelogickými věcmi, mimo chápání. Nemyslím tím šílenou matku, která vyvádí jak utržená ze řetězu, ikdyž i to je přehnaný, ale myslím třeba, když nahání svýho synka se sekáčkem, má ho přímo před sebou a sekne jinde, nebo kluk je před ní schovanej a pak se s ní začne bavit, jakoby zapoměl, že je ve skrýši a takových věcí je tam na tucet!! Tohle teda nedávám a k tomu ještě nudná naháněčka, která trvala třičtvrtě doby filmu, opět prolezlá těmito prvotřídními kiksy!! Ta matka byla na ranu aji normálně a ten dementní otec mě vyloženě sral. A ten konec?? Co to do piči bylo?? Dementnější konec jsem ještě nikdy neviděl!! To je taková kreténovina, ten otec měl asi desetiprocentní IQ, možná ani to ne!! To snad nemohli tvůrci myslet vážně??? To jsem vyprskl nechtěně smíchy!! A ještě bylo dobrý, jak některé scény byly jak vystřižené ze Shiningu. To už je moc! Jednu hvězdičku za pomočenou dcerku a prasátko Oscara. ()

stration

Velice mrazivý kousek natočený podle skutečné události. Poblouzněná matka byla fakt hrozná. Hrozná ale způsobm, který naháněl husí kůži. Realistické herecké výkony hlavních postav a minimum efektů film řadí opravdu k nepříjemným zážitkům, které podtrhuje konec, který depresi jenom zvýrazní. ()

berusche

No tak to byl skvost!!! Děkuji za doporučení ty-víš-komu! Přátelé, tady není o čem, sám o sobě film skutečně působí jako kompaktní celek, který je snesitelný jen pro některé (i když otrlými bych to nenazvala, zas tak drsný to je jen někde, si to přetočíte, no). Už od začátku víte, co se bude dít. Přesto jsem byla překvapena, protože když to začlo, běhal mi z té psychopatky mráz po zádech (umně zahrané). A z toho konce mi bude ten mráz běhat nějakou chvilku po těch zádech ještě dlouho. A ačkoli nejsem odborník, přiznejme si, že na scénář tu bílej tesák víte co, ale ta kamera je vážně dobrá. Do plnejch schází krůček, možná ten, že nevím, zda si vzpomenu, že bych to měla vidět ještě jednou. ()

Caminzind

Poměrně sofistikovaný stylisticky nenucený horror, jehož největší devízou jsou civilní herecké výkony. Pochvalu zaslouží rovněž kamera a sympatická režie, která drží přísun klišé pod normou. Zajímavý mysteriózní rozjezd a následující slashing akce trpí bohužel plytčím scénářem, který je asi nejslabším článkem celého filmu. 65% ()

honajz2

Zvláštní. Nechápu, kde se stala chyba, ale na jednu stranu mě tenhle film poněkud nudil a na druhou stranu mi v něm některé scény přišli skvělé. Navíc matka pak byla správně psycho, stačilo jen, aby méně "hláškovala" a neměl bych jejímu hereckému výkonu co vytýkat, ale i tak mě ten film prostě nudil. I přes tu krátkou stopáž. Možná jsem jen nebyl ve správné náladě a proto mě to nepohltilo, byť některé scény jsou fakt povedené. Proto nerozumím tomu, kde se stala chyba. Asi to bude chtít ještě jedno zhlédnutí, ale vzhledem k tomu, že to ve mě nějaké výraznější dojmy nezanechalo, asi to nebude zrovna brzo. 3* ()

bourec

Hodně ostrá kávička.A ta maminka byla zasraná krávička.Po asi deset minutách oťukávání se jde ostře na věc,a to co se pak děje,no nic pro slabý nervy.Samosebou je to film na jedno použití ,ale šlape to dobře..Vzpomněl sem si při tom na film Děti,to byla taky zasraně sviňská řežba,ale tady to jde podle mě ještě dál,a co je ještě zvrácenější,je to obráceně.Prostě mamince jeblo,a tak si došla pro velkej sekáček.Dobrý,i krátkou stopáž pochválim a myslim že 60% to snese. ()

dubinak

Příjemný americký zážitek. Herci sympatičtí a velmi dobří. Ne moc známý snímek, což je samozřejmě škoda, ale velmi povedený námět i scénář. Na malé osvěžení večera vřele doporučuji, víc k tomu něco psát není potřeba :-) ()

TomikZlesa

Prckovi sem fandil jako nikomu. Nejsmutnější na filmu nejsou ty vraždy, nebo psycho matka který hráblo, ale otec, totální magor, kterej sere na rodinu....no nemá cenu to tu rozepisovat. Film jako takový není příliš brutální, je to spíš hutný atmosfericý psycho, nevíc ne nemožný. ()

Stallone

To byla paráda. Mohu se podepsat pod komentář Flipnica. Toto se děje. Kdo v dětství zažil večerní psycho, nemůže dát nic jiného než jako já plný počet. Takto to bohužel vypadá. Matka šílenkyně zahraná a stvárněná dokonale reálně. Konečně i sympatický, dětský herec. Tohle bylo syrové hororové drama. ()

Pajky3

Hororový Pátek třináctého part IV - No tak to je pěkný, tady je jasně vidět, proč by se poporodní deprese neměla podceňovat. Protože maminka dokáže být řádně šílená. Došlo k mýlce, myslel jsem si, že je to anglická produkce, nicméně tentokrát ani amíci se s tím nijak nemazali a servítek si taky moc nepřipravili. A tak začíná obdoba hry kočky s myší, kdo jedno dítě za druhým odpadá. Asi to momhlo dopadnout ještě o dost líp. Další otázkou je nakolik je to true story. ()

pufina

Horor, kde drsná matka (která už na první pohled vypadá jako troska) hubí své potomstvo - a hrála tak falešně, že to byl vážně horor! Film je podle skutečné události a vystihuje mentální poruchu ženy, která tráví život jenom staráním o hromadu dětí a o věci kolem domácnosti. Film je přímočarý a s ničím kolem se nepiplá (stejně ani kamera), je to jednoduché a drsné, když opomenu příšerný výkon hl. herečky, bylo to dobré. ()

tomeek

Malý Jimmy je asi opravdu ta nejduchapřítomnější dětská postava všech dob (až na nelogické úkryty v místech s jediným východem) a je tahounem celého filmu. Herecký výkon matky je skvělý, věřil jsem jí všechno, i Jimmymu, ale neskutečně mi vadily klasické hororové klišé, jako pád při útěku a následná neschopnost pohybu, kvůli ODŘENÉMU koleni. Ano, bylo jim zhruba šest, ale za to se přece nemůžu jako autor schovávat a zakrývat tím svoje scénáristické "berličky". Masakr bez obalu, slušná atmosféra, kterou ale bohužel na konci zabije stupidní pointa (díky otci, který to vážně nemá v hlavě v pořádku), kvůli které jsem chvilkama uvažoval i o dvou hvězdách... 3* ()

HorrFi

Tomuhle nemám v podstatě co vytknout.. napínavý, drsný a syrový.. je pravda, že hororů o dětech je málo, ale tenhle je zatim nejlepší kterej jsem viděl.. šílenství matky tu bylo zobrazeno fakt přesvědčivě a film nemá zbytečně dlouho stopáž, takže tu ani neni prostor pro hluchý místa.. ()

miguel_111

Kto vie čo by som podaroval takej mamičke na MDŽ, ale asi predpokladám tak minimálne dvojročný výherný pobyt na Psychiatrii. Predstaviteľka mami bola nenormálne úžasná a dôveryhodná natoľko, že človeku občas prebleslo mysľou, že to ani nehraje. Hlavný hrdina sa držal statočne a držal som mu neskutočne palce. Pre mňa 70% ()

ecceHOMMO

Kdyš se maminka rozlobí...je zle nedobre. A keď sa rozlobí psychycky vystresovaná ( narušená) a poněkud deprimovaná maminka.....practe se deti pryč od ní....Keď nie, následky budú vražedne krvavé................Veľmi dobrý príbeh na motívy skutočnosti. ()

Toto

Mamičke ruplo v bedni to áno, ale viac muselo tatíčkovi ktorému napriek tomu že odkráglovala tri jeho deti, to nevadí a chce ju mať po vyliečení doma a byť opäť šťastnou rodinkou. ()

uiu

Horor? Ani náhodou, spíše napínavý thriller. Mladá farmářka, která žije ve vidlákově a má na krku 4 ubrečené a uječené děti, do toho jí manžel řekne, že by chtěl ještě páté. No které ženské by z toho neruplo v bedně. Jenom vaří, uklízí, zašívá manželovy děravé kalhoty, stará se o děcka, které jen celé dny ječí a jednoho večera jí už přeteče pohár trpělivosti a příčetnosti a začne jedno dítě po druhém zabíjet. To první nejmladší novorozeně jde lehce udusit. Poté ubodá mladšího syna. Starší syn a malá dcerka před ní utíkají. Dcerka neustále o něco zakopává, válí se po zemi, dokud ji bratr nezvedne, brečí a řve na celé kolo, což je nejlepší taktika, jak na sebe neupozornit šílenou vraždící matku. (Asi nepochopím dětskou logiku). Takže i sestřička nakonec najde smrt pod vidlemi. Jediný "normální" nejstarší syn před ní zdárně utíká a jako jedinému se mu podaří přežít. Film mě moc nechytl, už jen kvůli drásání nervů neustálým upozorňováním na sebe řevem, ve chvíli, kdy mají být ticho jako myšky. Stejně tak jsem měla za to, že děti jsou akčnější a rychlejší než dospělí lidé a nedělá jim problém jim utéct - v tomto filmu ano. No a konec, kdy otec chce, aby se matka vrátila domů, až ji pustí z léčebny je pro mě nepochopitelný (kdyby mi někdo zabil 3 děti, asi bych ho už nikdy nechtěla vidět a nechala bych ho v léčebně shnít.) Jediné smutné na tomto filmu je to, že se bohužel takové věci stávají. ()