Kuky se vrací, film scénáristy a režiséra Jana Svěráka, je dobrodružný i poetický rodinný příběh, v němž ovšem hlavní role přebírají hrdinové ze světa dětské představivosti. Šestiletý Ondra trpí astmatem, a tak ze “zdravotních důvodů“ musí pryč i jeho oblíbená hračka - růžový medvídek Kuky. Když maminka vyhodí Kukyho do popelnice, začne pracovat Ondrova fantazie, v níž prožívá medvídkovy příběhy v neznámém přírodním světě. Je to ale opravdu jen sen malého kluka a nebo se Kuky skutečně vydal za největším dobrodružstvím svého plyšového života? Kuky se vrací představuje v kontextu současné domácí kinematografie skutečně jedinečný snímek, a to nejen pro své zaměření na rodinné publikum spojující dětského i dospělého diváka, ale i pro netradiční a moderní kombinaci hraného a animovaného příběhu, plného akčních scén a vtipných dialogů. (oficiálny text distribútora)

grandir

Jelikož kdo neviděl a nechválil Kukyho, jako by nebyl, tak jsem s k němu s dvouletým zpožděním usedla s velkým očekáváním. No, zklamali mě Svěráci. Nuda, neseděl mi Kukyho hlas, loutky spíš děsivé jak od Švankmajera. Hvězdička za Svěráka staršího a technické provedení, které je dokonalé. ()

Yze

Dabing Zdeňka Svěráka bylo absolutně největším mínusem celého snímku,když promluvil tak jsem velice trpěl... :) ()

Sathine

Konečně pořádný film, kteří natočili Češi! Jak už se zde někdo zmiňuje, dabing mi zde také neseděl. Herci se moc nevcítili do jednotlivých postaviček a celé to působilo strašně mechanicky. Nicméně nebyl to zas tak extrémní problém, způsob natočení, atmosféra místa natáčení tomu všemu dává naprosté kouzlo, které uchvátí jak ty nejmenší, tak i ty větší. ()

Big Daddy

Svým zpracováním značně ojedinělý film nejen v našich končinách. Loutky a jejich vozítka jsou opravdu roztomilé a společně s prostředím do kterého jsou zasazeny vytvářejí zvláštní atmosféru. Samotná zápletka už tak nápaditá není a dabing působí rozporuplně i přesto, že loutky namluvili skuteční herečtí mistři. Především Zdeněk Svěrák se v dabingu moc nenašel ikdyž určité kouzlo jeho hlas rozhodně má. I tak se naní zač stydět a vidět by se mělo. ()

vlk++

Originální zpracování - zvláště ta lesní auta se mi líbila, skvělý český dabing - Macháček, Čtvrtníček, Táborský, řemeslně zvládnuto, opravdu jsem podle obrázku toho růžového (jsem červený!) plyšáka nečekal, že mě to bude bavit. Dávám 4*. ()

Kivis

Kuky je sympaťák a děda a otec Svěrákovi moje oblíbená filmová rodina. Nejmladší z rodiny mě bohužel zatím příliš neoslnil, ale snad doroste. Kuky nabízí originální příběh s charakteristickým svěrákovským stylem humoru. Už jsem film viděl třikrát (pokud dobře počítám) a rozhodně se neokouká. Když Kukyho návrat člověk vidí v kině nebo na pořádné televizi, je to samozřejmě ještě o třídu lepší zážitek díky propracovaným detailům. Ale popravdě... některé detaily člověk nestihne docenit ani v kině. Jak jsou například propracovaná všechna vozidla, jsem mohl obdivovat až na Kukyho výstavě v Olomouci, kterou jsem si pro úspěch ještě zopakoval v Brně. Zpět k filmu - Poněkud zvláštní dabing Zdeňka Svěráka ze začátku působí silně nepřirozeně, ale po pár minutách má člověk pocit, že přesně takhle suše musí Hergot mluvit. Kromě poctivě odvedených řemesel (od režie, přes kameru, animaci, dabing, hudbu... no musel bych asi vyjmenovat všechna filmařská řemesla) na Kukym oceňuji také závěr. Ten je v rámci žánru nadstandardně silný a originální... i když v rámci "Svěrákovek" je vlastně klasicky hořkosladce melancholický. ()

RavenSpector

Hnusná, infantilní capina. Moje děti nebavila a v polovině utekly. Já vydržel a trpěl. Miluju loutkové a animované filmy, ale tohle teda opravdu nee!!! ()

snupko13

Skvelý bábkofilm, ktorý mi ani neviem prečo pripomínal starú fantasy klasiku Dark crystal, asi to bolo tými exteriérmi, avšak najviac mi vadila tá hraná časť filmu a hlavne zo začiatku, ktorá síce, chápem, bola pre film a dej ako taký, nepostradateľná. Kuky však ostáva zábavným počinom, s výborným a svojským nahovorením postavičiek. Oddnes sa na poletujúce igelity a zahodené fľaše pozerám inak, áno viem, mal by som ich zdvihnúť a ... ale čo ak ... ()

spacefall

Tak nechápu jak někdo může dát filmu víc jak 3 hvězdičky natož 5... Dabing a animace byli dobré ale děj byla naprostá hovadina!! Jedna obrovská reklama na albert a dobrou vodu, byli jsme na tom se školou a byl to snad nejhorší film na kterej nás vzali a to že už jsme byli taky na opravdovejch hovadinách.. Svěrák mi nevadí ale tenhle film ano... Mě se film nelíbil od začátku nuda, věková kategorie 1-3 to jsou taky možná ty kdo dali 5 hvězdiček nebo možná maminky... u mě je to jednoznačně 2,5/10 (O JEDNU CHYBU VÍC A MÁ U MĚ 1 HVĚZDIČKU) ()

kuri-noha

Risk je zisk. Svěrák to zkusil a podle mě to vyšlo. Místy to trochu hapruje scénáristicky, ani dabing se mi moc nezdá, ale je tahle pohádka má své nezaměnitelné kouzlo. Palec nahoru za každý takový odvážný skok do neznáma. ()

Naby

Moc hezka pohádka napsana teda s naprosto neuveritelnou predstavivosti. Dost casto me vyborne rozesmala :-). Pokud mate dostatek predstavivosti, tak urcite k doporuceni. Celkem 4,2* nejen za originalitu a napaditost. ()

locodecoco

Ježiš to bylo super! :) Mohla jsem to vidět už před pěti lety, ale nějak mne Kuky minul. Moc se mi líbil Ondřej Svěrák. Byl opravdu přirozený, ve srovnání s tím co se u nás točí v poslední době, byl tohle fakt balzám na duši! ()

Alasdaira

"No a to je ten handmade". Pochvala a hold filmu, který v počítačové době je naprosto autentický, přírodní a bez vyumělkovaných efektů, čistý jako fantazie nezkaženého dítěte. Těžko určit hranici mezi fantazií a realitou, a to je na vzpomínkách na dětství a na dětství samotném to nejkouzelnější a nejtajemnější, co až mrazí. A ještě pochvala obyčejnosti a skromnosti, která je tak prostinká, až je vzácná... Žádný přehnaný heroismus, ale moudrost získaná laskavostí a přirozeností. ()

Spike86

Říkal jsem si, že to bude blbost pro děti a jen ze zvědavosti kouknu, jak je to udělané. Nakonec jsem to víceméně zkouknul celé. Dost mě zaujalo, jak je to technicky ztvárněné. Loutky a modely musely být dost pracné a vůbec to celé v pohybu natočit muselo být naročné. Oceňuji fantazii, která do toho byla vložená. 67% ()

PISTA226

7,5/10 Tak tohle jsem nečekal. Začátek byl naprosto nudný a myslel jsem, že pokud to bude pokračovat takhle dál, tak to vypnu, ale po nějakých scénách v lese se to koc pěkně rozjelo a začalo to každou chvílí být lepší a lepší. Nakonec se tu dělo spoustu zajímavých věcí, které by do toho člověk ani neřekl. Celý se to prolíná s lidským klukem, který má asi zoobrazovat lidskou verzi Kukyho a ta je bohužel velmi špatná skoro pokaždé a trochu to kazí film, ale na konci se scénou s bezdomovcem to bylo skoro až dojemné, což je naprostý zázrak. Postupem času divák zjisťuje, že to má i hloubku a některé storky Hergota byli moc příjemné. Loutky jsou strašně pěkně udělané a originální a ani nijak moc nepůsobý nekvalitně. Je tu ale jedna věc, která film dost a dost kazí a je to asi hlavní důvod, proč to má pouhé 4 hvězdy a to dabing. Vubec se ty hlasy nechytali s těma loutkama a bylo slyšet, že to dabují v nějake té místnosti s docela špatným mikrofonem. Možná taky mluvili dost bez emocí pořád jednim stejným tónem což dělá některé akční scény mnohem míň zajímavé. Ale na to je tady náplast v podobě humoru, který je sice naprosto jednoduchý a pro děti, ale pokud se někdo nesmál u vtipu: ,,Čím rychleji jedeš, tím je větší zima" a u toho začlo sněžit, tak nevím co. :D Ondra Svěrák mi tu přijde dost špatný, jakoby se neuměl tvářit jinak než jednim obličejem a nikdy nebyl z ničeho šťástný a tuhle jeho náladu přenáší trochu i na diváka. Super bxlo i dabované obsazení dost známýma lidma, coz dodavá filmu takovej menší bonus pro fanoušky. Byl tu kvalitni příběh, super humor, hezké loutky, ponaučení pro děti, napínavá akce a záporák s hlubším příběhem. ()