Kuky se vrací, film scénáristy a režiséra Jana Svěráka, je dobrodružný i poetický rodinný příběh, v němž ovšem hlavní role přebírají hrdinové ze světa dětské představivosti. Šestiletý Ondra trpí astmatem, a tak ze “zdravotních důvodů“ musí pryč i jeho oblíbená hračka - růžový medvídek Kuky. Když maminka vyhodí Kukyho do popelnice, začne pracovat Ondrova fantazie, v níž prožívá medvídkovy příběhy v neznámém přírodním světě. Je to ale opravdu jen sen malého kluka a nebo se Kuky skutečně vydal za největším dobrodružstvím svého plyšového života? Kuky se vrací představuje v kontextu současné domácí kinematografie skutečně jedinečný snímek, a to nejen pro své zaměření na rodinné publikum spojující dětského i dospělého diváka, ale i pro netradiční a moderní kombinaci hraného a animovaného příběhu, plného akčních scén a vtipných dialogů. (oficiálny text distribútora)

E lan

Nejdříve má člověk trochu problém tomuto filmu přijít na chuť, ale nakonec se k průměru přecijen dostaneme. Navíc je tento film určen primárně dětem a u nich bude určitě fungovat. Hlasy známých herců nejsou špatné, animace jsou doslova originální... ()

netWoor

jak řekla manželka ... na večerníček asi dobrý, ale jako celovečerní film se to kousnout nedá ... být to americký, trhám to na kousky, ale pro Svěráka mám slabost a tak dám co dám ... ()

sigf07

Technicky takřka dokonalé a nemůžu jinak než obdivovat trpělivost a pečlivost tvůrců. V podstatě mi na filmu vadí (nebo možná bude lepší výraz mrzí) dvě věci. Jednak to, že jde o první svěrákovský film určený ryze dětskému publiku. Už jsem si zvykl, že jejich filmy mají vždy co nabídnout mladším i starším. Za druhé mě nenadchl dabing postav. Ani mi tak nevadí dabéři jako spíše jejich pojetí, které je nudné, monotónní bez emocí. ()

swiss

Ale já to říkám pořád, že ten Svěrák je divnej. Kdo jiný by jel do Českého ráje oživovat starého medvídka plného pilin? Trochu mi připomíná Tima Burtona. Není u nás podobný režisér. Mám jen jednu otázku, kde byl Filip Renč? ()

Doski

Krásná a hravá věc. V Českých zemích moc nevídané zpracování a téma, takže + za odvahu. Svělý scénář a roztomilý dětský a možná něčí nesplněný sen. Doopravdy po delší době v Čechách konečně nějaký originální projekt. Abych nezapomněl: ''A natrněte jim... pytliky!'' 84% ()

Brinkley

Originální, nepodbízivá pohádka s jedinečnou poetikou a skvělým dabingem. Strohá, jakoby nezúčastněná mluva Hergota alias Z. Svěráka mi vůbec nevadila, naopak. ()

danny_21

Kukyho příběh je rozhodně zajímavý počin, technicky na úrovni, připomíná mi to starou dobrou českou loutkovou školu :-) Ale příběhově mě to moc neoslovilo, celá ta lesní poetika mě upřímě moc nebavila, navíc Zdeňkův dabing Hergota by l hodně podivný až bych řek, že ho to snad nebavilo nebo co. Upřímně, chápu že si Jenda chtěl udělat radost ale zřejmě se mi netrefil do vkusu - 65 %. ()

milhouse333

Skvělé. Pouze dabing pokulhává. Všechny postavičky mluví legračně a myslím, že trocha dramatičnosti, nebo děsu v hlase těch postaviček, které byli záporné, by dalo filmu úplně jinou atmosféru. Stejně tak hlas Kukyho mi přišel neštastně zvolený. ()

BDMarty007

V podstatě nevím co konkrétního tomu vytknout, ale nějak mě to za srdce nevzalo, chybělo něco co by zarezonovalo. Až příliš civilní "odříkávání textu" Zdeňkem Svěrákem je možná jedna z věcí, které bránily trochu více emocionálnímu vtažení. Stejně tak místy až příliš nevýrazné hraní hlavního dětského hrdiny. Byť to ale působilo alespoň autenticky. Je to takové trochu "na emoce přes rozum, přes fakta", ale to může fungovat u knížky, kde si každý dotáhne zbytek ve své imaginaci a ne u filmu, který předkládá imaginární svět. ()

JamesLeon

Od Svěráka se vždycky očekávají "velké počiny". Ale myslím, že on si z toho hlavu nedělá a točí "malé příběhy", tématově jemu blízké. V posledním filmu se zamýšlel nad stářím a tentokrát to vzal z druhého konce a mě se tenhle návrat do dětství moc líbil. Jsem rád, že zdědil literární vlohy po svém otci a já se tak mohl v kině - narozdíl od některých dětí, které běhaly po sále - skvěle bavit. S lesními bytostmi si tvůrci opravdu vyhráli, stejně jako herci s jejich dabingem. Moc pěkné byly taky detailní záběry přírody v lese. A nesmím zapomenout na skvělé akční scény s auty. A nejlepší na tom je, že v tom není žádný počítač. Kdo viděl film o filmu, teprve pak naplno ocení kvalitu tohoto filmu. Svěrák mě jako vždy potěšil a už se těším, až si budu moct Kukyho vychutnat doma na dvd. ()

Strider

Příběh růžového mazla - rozuměj plyšáka - Kukyho, je nádherným příkladem toho, že s českou filmařinou to nemusí být ještě tak špatné. A i když "Kuky" rozhodně není dokonalý, je právě tou cestou, kudy se český film, zvláště pak pro děti, může vydat. Tj, zpátky ke kořenům, například k loutkám. I když jak řekl režisér Jan Svěrák, na filmu se podílelo mnoho počítačových specialistů, dotvářejícíh vizuální efekty a některé triky. Bez toho už to ale dnes zřejmě nepůjde. Každopádně odhlédneme-li od filmů pro děti, s loutkami, popřípadě s maskami, se dají vytvářet i úchvatné filmy pro dospělé. Nepotřebují obrovský rozpočet a výsledný efekt bývá mnohdy lepší než u čisté počítačové animace. Chtělo by to ale nějakého pořádného režiséra, který by se nebál opustit sentiment, kterého jsou nové české filmy tak nechutně plné a vydal by se trochu dobrodružnější a odvážnější cestou. A teď k samotnému filmu Kuky se vrací. Jeho vizuální zpracování je opravdu skvostné. Lesní bůžci jsou vytvořeni s lehkostí a nápadem, mají charaktery, dobrý dabing, hlavně Pavel Liška skvělý a jeho postava dostává jeho hlasem opravdovou osobnost. Na hlavní postavě, Kukym, mě hlavně zpočátku hodně vadila absence jakékoliv mimiky, všechny emoce tak musel projevovat skrz hlas, popřípadě pohyby těla, což se ne vždy úplně dařilo. K dějové linii nemám žádné větší výhrady, pro menší diváky není komplikovaná a pro ty větší naopak není stupidní. Naopak, příběh je zajímavý a nenudí. Propojení s druhou dějovou linií, tj. lidským světem také funguje relativně dobře. Hudby jsem si nějak moc nevšiml, což je možná i dobře. Celkově je Kuky se vrací opravdu dobrý český snímek zasluhující se pozornost :) ()

Chuppa

Krásně provedený loutkový film na který je radost pohledět, obzvláště v dnešní době počítačových triků a 3D filmů. Kuky je navíc opravdový mazel :-) ()

BaronX

Návrat do dětských let se pro mě moc vydařil, sympatické a hravé. Navíc skvěle dabované. Na MFF Karlovy Vary pro mě jasná jednička. 4 1/2* ()