Běžný den v kanceláři se promění v děsivý boj o přežití poté, co 80 zaměstnanců kolumbijské společnosti Belko v Bogotě zjistí, že jsou pěšáky ve smrtící hře. Zatímco jsou uvězněni v budově, hlas z interkomu vyděšeným pracovníkům oznámí, že musí být během třiceti minut dva z nich zavražděni. Poté následuje další ultimátum. Z přátel se stávají nepřátelé a vznikají nová spojenectví, neboť na konci zůstanou naživu jen ti nejsilnější. (Cinemax)

Chrustyn

Korporátní vyvražďovačka, která zaujme tématem a zklame absolutně nevýrazným zpracováním. Film nefunguje ani jako zábavná krvavá jízda, ani jako případná kritika společnosti. ()

heyda

Vůbec ne tak špatné. Američani po delší době vytáhli ze svých zásob horor založený na masovém experimentu a nedopadl žádným velkým fiaskem. K postavám sice nestihneme příliš přilnout, ale během vyvražďování si určitě najdeme méně či více sympatické hráče o život a je komu fandit. Vzhledem k nízkému rozpočtu se daří krvavé momenty točit velmi kvalitně. Jako jednohubku to musím všem doporučit, ale rozhodně to není něco, co bych musel za týden vidět znovu. 70% ()

honajz

Možná jako hodně drsná a krvavá parodie na team buildingy a open spaces a lidi, co si v nich lezou na nervy... možná. Ale vidět 80 vybuchujících hlav fakt není nic, co bych chtěl vidět znovu, a časem už je to vlastně nuda, protože prvotní nápad začíná a končí jen tou vyvražďovačkou. Pořád jsem čekal, že se třeba někomu povede porušit ten proces, aby nešlo jen o vyvražďovačku, ale jen chabé pokusy. Dokonce se ani nikdo nepokusil udělat si provizorní lano a sjet ze střechy po druhé straně, kde vojáci nehlídali. Nebo projít podzemím podél trubek ven, protože odněkud tam musí být vedená voda, plyn apod. Člověk si tam stihne pár postav oblíbit, ale i ty zemřou krutě a často nesmyslně, zbytečně, takže fakt jen čekáme, kdo bude vítěz (což je myslím od akce na střeše jasné). Ok, soudíme lidské chování v extrémní situaci, ale nebýt podobných experimentů, jak často bychom se asi do takové situace dostali? Navíc mi tady vadila nejednoznačná pravidla. Kdyby zabili těch 30 lidí, byl by konec hry? Nebo by následovalo dalších 30, takže slib ušetření jejich životů by byl i tak zbytečný. Čím dál víc mi to pak připomínalo přebujelou Kostku, kde už se tvůrci ukájeli, jak koho líp oddělat, aby to vyznělo efektně. No nevím, mně v tom chyběl větší přesah, větší zajímavost, a poté, co zde byla Kostka, jež ještě byla neotřelá a zajímavá, je tenhle film zbytečný a zbytečně přehnaně a překvantifikovaně násilný. ()

TheEvilTwin

Slušné a intenzivní béčko, které je nakonec víc než dobré a vlastně mu nemám co vytknout. Obrovský barák a v něm deathmatch 80ti zaměstnanců - nic víc. Na takovou vybíječku jsou zde celkem zajímavé postavy, základní obrysy chování a vraždících instinktů v podobné situaci a hlavně pěkný vizuál a vysoký body count s občasným gore. Potěší i zajímavé zakončení a do očí hned trkne hodně známých, oblíbených herců, které si jmenovitě divák z filmů sice nepamatuje, ale poznává je. Belko je nakonec výborná jednohubka, na kterou si za měsíc budu sice muset vzpomínat, ale pobavila mě víc než dobře. ()

ARI50

Tohle byl ale nářez trošku jsem se obával přece jen příroda Gregovi sedla a pote jít do masakru v budově, kde se hlavy rozstřelují všemi směry se povedl jen tak dál. ()

SLOTH

klasická béčková podívaná se vším všudy. Radši si pusťte všechny filmy, které tento snímek vykradl. Kostkou počínaje. ()

matestlust

Několikrát se opakující téma mi nevadí, důležité je provedení. V tomto případě se pan McLean opřel do té více béčkové podoby, vykašlal se na psychologickou stránku věci a dobře udělal. Ve spojení s vynikajícím hereckým složením ( pár obličejů udělá radost nejednomu fanouškovi žánru ) tu rázem máme další skvělý survive diktát, kde se s hektolitry krve nešetří, s utrženými údy jakbysmet a kde je tempo téměř od začátku vážně ,,vražedné" . Chování lidí by i mohlo připomínat případnou ,,realitu" lidské duše a to celku dodá grády. I přes pár hrbolků a slepých míst, si tenhle kousek zaslouží plnou palbu ! ()

Morholt

Rychlé seznámení s postavami, které nijak zvlášť neotravuje a zároveň umožňuje snadné zapamatování a pak do hysterického jekotu začaly bouchat hlavy. Někdy fakt stačí málo. McLean navíc umí pracovat s napětím a v tomto případě měl šťastnou ruku i s castingem, který neměl chybu. Za všechny bych jmenoval slizáka v McGinleyho podání, který si svojí roli vyloženě užíval. Jako bonbónek zazní i árie z Rusalky, takže i přesto, že se nejedná o nějakou bombu a potenciál tu nebyl tak úplně využit, jsem nakonec hodně spokojený. 75% ()

GeusX

Zabíjačka se zdařilou napínavou atmosférou. Bývala by prospěla rozmanitější řezničina. Na pomezí 3 a 4 hvězd. 70% (viděl jsem: 1x titulky) ()

DEXTER099

Film o tom, jak se lidé zachovají v uzavřeném prostoru, když jim jde o život a přátelství, musí jít stranou. Každý chce zachránit jen sebe. Těchto filmů není nikdy dost. Snímků, co ukazují na naší psychiku, vy (ne)spělost,a zvířecí pudy v nás. K tomu zajímavé herecké obsazení a máte tu kousek, co fanoušky tohoto typu filmu bude bavit. A konec nám možná přinese další díl. Za mě celkově 75 % a čtyři hvězdy. ()

agentmiky

Zajímavý námět, z kterého se zajisté dalo vyždímat více, ale on se mi už líbil tento výsledek. Režisérovy předešlé filmy ani moc neznám, ale scénáře se zde chytil James Gunn, což na propracovanosti bylo zajisté vidět. Ono jsem ve filmu moc hluchých míst ani nenašel. Nápad je opravdu velmi neokoukaný, asi si neumím představit, že by takový experiment mohl být někdy v reálném světě spuštěn, ale to určitě nijak nesráží filmovou originalitu. Snímek se nese ve vražedném tempu po celých 88 minut, když nepočítám prvních 15 minut, které bych zařadil do kolonky seznamovačka s hrdiny. Od první vybuchlé hlavy se to prostě nezastavilo. Myšlenka čipů s nainstalovanou bombou v hlavě byla opravdu přestřelená, ale mně se to překvapivě líbilo. Herecké obsazení se může na první pohled leckomu zdát dost průměrné, ale nenechte se zmást. McGinley společně s Goldwynem kralují. Ve chvílí, kdy se blížil konec, mě v hlavě vrtalo, jak tohle chtějí autoři zakončit. Konec bych možná vymyslel o trochu lépe, ale i tento měl něco do sebe. Kdo má rád solidní thrillery, kde se krví nešetří, přijde si zde na své. Za mě dávám 76 % ()

TomX2

Nebolo to vôbec zlé, ale v mojich očiach mierne sklamanie. Samotný nápad je super, ale ako tu už bolo párkrát napísané, tvorcovia sa starali iba o zábavu, než aby si dali námahu s tým, aby tam veci dávali zmysel a boli dôkladne premyslené a vysvetlené. Divák si teda môže vybrať, či sa nechá uniesť akčným dejom, alebo si bude lámať hlavu nad trhlinami v scenári. Ja osobne to mám tak nejak napoly - prvú polovicu som ešte vedel filmu čo-to odpustiť a bavil som sa, v tej druhej som si zase hovoril, aké skvelé a inteligentné by to mohlo byť, ale ako zbytočne premárnené to je. Ak si odmyslíme, že celý ten experiment nemal absolútne žiadny zmysel ani pointu a bol úplne primitívny a ak si odmyslíme aj to, že niektoré scény či postavy majú zbytočne veľa priestoru, tak je to fajn jednohubka, pri ktorej sa dá pohodlne vypnúť a je tu niekoľko vecí, ktoré sa mi vyložene páčili. Napríklad postavy - nemožno o nich síce povedať, že by boli nejako extra prepracované, ale taktiež nie sú ploché ani nudné a majú tu svoje miesto. Hlavný priestor je teda venovaný dvom postavám, ktoré predstavujú odlišné protipóly "musíme všetci ťahať za jedno lano a spraviť svet lepším" a "kopem sám za seba a musím byť na vrchole", čo je príjemné spestrenie príbehu, hoc to inak nemalo žiadnu pointu. Najradšej som mal teda hlavného hrdinu, ale ani vedľajšie postavy nie sú úplne márne, keďže majú aspoň nejaké charakterové črty. V mojich očiach je to prosto neurážlivý priemer, ktorý vyložene nestojí za povšimnutie, ale definitívne neľutujem, že som ho videl. ()

Praxis

Hunger Games v krvavém módu, kdy místo Rohu Hojnosti máte k dispozici mnohem sofistikovanější zbraně jako třeba kancelářský papír, sešívačku nebo dokonce - pozor - i parádní epesní propisku. Roztomilý horůrek z dílny Jasona Bluma spolu s produkčním dohledem Jamese Gunna (jo, ten ze Strážců Galaxie) ve vás vyvolá příjemné úsměvy nad tím, jak je dnešní korporátní svět zkažený. Tohle mě bavilo a moc. 80% ()

kaylin

James Gunn potvrdil, že má hodně černý smysl pro humor. Greg McLean pak byl skvělou volbou v tom, že dokázal být přesně tak přehnaně krvavý, jak bylo v některých scénách potřeba. Je to už tak absurdní, že se prostě musíte smát. Samozřejmě pokud vám podobně přitažená podívaná sedí. Za mě skvělé. „The Belko Experiment“ má i určitou sociální hloubku, kdy zaměstnanci i v reálu mnohdy netuší, co s nimi vlastně zaměstnavatel udělá. Jen to většinou není tak masakrální. ()

stration

Podobný styl filmů mám rád. Uzavřená skupina "pokusných" lidí, kde do poslední chvíle nevíte, kdo přežije a co za tím vězí. Zde je navíc skupina celkem velká, takže mrtvol kvapem přibývá a než se stačíte rozkoukat, je jich pár desítek. Celé je to celkem příjemně natočené a herci se snaží. trochu to sráží konec, který jsem už někde viděl a který se mi zdá tím pádem neoriginální. Na jedno zhlédnutí ale dobré, teda za tři. ()

AffectedFace

Bavilo mě to, ale scénář je poměrně slabý i přestože se snímek ohledně hry "Belko" mohl vytáhnout o level víš, nedopadlo to tak špatně, jak jsem si to představoval. Notorické téma, jednoznačně. 60% ()

kaposlav

Moc príjemné prekvapenie, ktoré doporučujem. Názov filmu znel hlúpo a obsah som nečítal. Pozretie neľutujem a o pár rokov si to môžem pokojne pozrieť znova. Tento žáner mám proste rád pokiaľ to nepreženú s nereálnosťou. ()