Běžný den v kanceláři se promění v děsivý boj o přežití poté, co 80 zaměstnanců kolumbijské společnosti Belko v Bogotě zjistí, že jsou pěšáky ve smrtící hře. Zatímco jsou uvězněni v budově, hlas z interkomu vyděšeným pracovníkům oznámí, že musí být během třiceti minut dva z nich zavražděni. Poté následuje další ultimátum. Z přátel se stávají nepřátelé a vznikají nová spojenectví, neboť na konci zůstanou naživu jen ti nejsilnější. (Cinemax)

AmunRa

I bílé límečky se do toho dokážou opřít, pokud mají správnou motivaci. Téma sice není nijak inovativní, ale zpracování je svižné a především herci jsou výborní a v tom je obrovská přednost filmu. Vyvražďovaček už tu byly desítky, ale správně zahrát přerod z kancelářské krysy na bezohledného sériového vraha chce už kus talentu. ()

Carcooli

Taková příjemná střílečka plná krve. Trochu mě zklamala grafika budovy, ve které se děj odehrával, ale to už se dá pominout. Klasický děj oblíbeného motivu - parta lidí (v tomhle případě jich bylo prý 80) se prostě stává součástí experimentu, kde nejsilnější vyhrává. Prostě kdo postřílí víc kámošů, vede. Hlavní hrdina sympaťák. Největší pozornost mi však ustala na holce, která se od startu schovávala ve sklepě mezi krabicemi, pak házela parkour ve výtahové šachtě a celou dobu se odvážně schovávala všude možně, aby přežila. Fandila jsem jí a pak najednou dostane ten debilní nápad a sjede výtahem přímo do mušky tomu největšímu grázlovi. Ten ji samozřejmě jednou kulkou odpráskne. Nějak jsem čekala, že by jí tvůrci mohli dát víc prostoru, když už se tak držela celou dobu :-) Každopádně pár scén bylo hodně fajn a nemám problém ohodnotit 4* ()

doogiemus

Musím tomu priznať celkom ľudské reakcie, pomerne slušné prevedenie, hoci ten koniec ma trošičku sklamal. Asi taký najprirodzenejší film v danej kategórii bez hlúpych miest. ()

Dext

Nevím proč ale když jsem na to koukal tak jsem si vzpomněl na cs 1.6 a na jeden mod co se jmenoval vězení. Pár vyvolených co se zmocnilo zbraní a udělali z toho pořádný jatka. Konec trochu zklamání. Neříkejte mi že voják co má speciální výcvik by prohrál rvačku s ne moc dobře vybaveným chlápkem. Celkově to nebylo úplně hrozný za mě 60%. ()

Tr0nic

Keď si odmyslíme, že to na čom je základ filmu posavený, je hlúposť, dostaneme celkom slušné vraždy a gore. Chovanie ľudi je dosť reálne, ukazuje sa najzákladnejší ľudský pud- prežiť. ()

Chicharron

Battle Royale mezi kravaťáky a bílými límečky. Ze začátku to vypadalo jako nudná záležitost, ale pak se rozšoupne a konec stojí opravdu za to. Škoda, že zrovna Michael Rooker skončil v té taškařici tak brzy. ()

redsparrow odpad!

Tenhle žánr byl populární před 20 lety. Tisíckrát viděný námět, scénář, zpracování, režie, prostě všechno, slušný casting to fakt nezachrání. Jestli k tomuto žánru patří totálně retardované a nereálné chování postav, tak to asi bylo dokonalé. Za mě ultrakokotina. ()

Frenk

Svižná, jednoduchá a vcelku zábavná podívaná. Scházela tomu špetka kreativity v příběhu, ale i tak jsem se celý čas bavil.(spoiler) Líbil se mi hlavně závěrečný battle royale, kde se ukázalo, kdo má pod čepicí. A nebo kdo má v kapse/trenkách největší počet výbušnin/koulí. Překvapil mě zběsilý magor, co poukázal na nevybuchlé čipy a film tak mohl skončit, tak jak skončil. Na závěr vysypat do ksichtu letherfaceovi celý zásobník a můžeme spokojeně zapnout titulky. ()

Morb

Já fakt nechápu, kdy se z publika stalo konzumní společenství, který zhltne jakoukoliv ptákovinu. Vždyť ten film nemá děj, zápletku ani rozuzlení a nikdo se po něm ani nepídí. To je hrozně smutný. Holt, někomu stačí prostě jen do místnosti postavit pár lidí a hodit tam tři pistole. Mně to teda nestačí. ()

maro0902

voleeee ešte zopár takýchto sprostostí a žena sa so mnou rozvedie asi.neviem naozaj prečo som to pozeral do konca.podla poslednej klapky to bude mať asi viac častí ako piatok trinásteho:!! ()

goauld

To dloooouho dlouhé době konečně film, který sice za pár dní z hlavy vymizí, ale - měl "něco" do sebe. Sice je zde vidět, že jednoduché myšlení jedinců je dáno světadílem, kde se snímek vymyslel (věc s transparentem; jízda výtahem do přízemí, nepozastavením se nad lokalitou pracovního pobytu ....apod), nicméně není vyloženě nutné, aby muselo být (nepsané) právo nejsilnějšího splněno ;-) Samozřejmě - aby bylo tak nějak učiněno zadosti, musel i ten konec tak nějak být "vhodně přizpůsoben". Nicméně - hodnocení není tak uděleno z pozice kritika, který má na výběr přehršel podobně laděných vyvraždovaček (to bych šel třebas o nějaký ten stupínek níže ;-)) a tudíž musím být shovívavý. Nebylo to vůbec špatný - na to co se dneska vesměs točí... ()

LennyCowler

Tohle mě docela bavilo, né že by to byl nějak vyjimečný film, ale je to napínavý a má to spád. Tohle je přesně ten druh filmu, co pobaví jeden večer, ale už se k němu člověk nikdy nevrátí a ani v paměti dlouho nevydrží. Neřekl bych, že je to horor, spíš akční scifi thriller. Zádné hororové prvky jsem tam ani snad neviděl., ale nejsem samozřejmě zdejší hororový expert:-). Možná by si ale měl Psychor "Rimmer" Expert už konečně uvědomit, že rozhodně není tím za co se považuje o čemž svědčí jeho recenze. Ono dost dobře nezáleží na tom kolik hororů člověk viděl, aby se mohl považovat ze odborníka na daný žánr, kriteria jsou bohužel Psychoure jinde:-) ()