Neriadená strela

• Česko Neřízená střela (viac)

Victor Maynard (Bill Nighy) je jedným z najobávanejších a najdrahších nájomných vrahov v krajine. Zároveň je najstarším zabijakom, ktorý pokračuje v rodinnej tradícii založenej už jeho starým otcom. Problém však tkvie v tom, že práve toto rodinné remeslo so sebou nesie príliš málo príležitostí na stretnutie vysnívanej ženy. Rosie je zase nezávislá, škodoradostná a veselá zlodejka, ktorá prišla na dokonalý podfuk. Po tom, čo sa neúspešne pokúsi okradnúť bohatého Fergusona (Rupert Everett), stane sa Victorovým terčom. Victora však okamžite zasiahne jej zlodejská drzosť, šokujúca zmyselnosť a nakoniec aj vlastné zistenie, že nie je schopný zabiť ju. V tej chvíli sa z neho stáva ochranca, ktorý sa so svojou korisťou vydáva na nekonečnú bezcieľnu cestu, aj keď sa im ju pokúsi skrížiť nejeden neprajník – či už Victorova matka, úhlavný nepriateľ, prípadne potenciálny Victorov nástupca. (TV JOJ)

ferika

Emily Blunt nie je moj typ. A jej uloha je otravna. Len za Nighyho davam 4 hviezdy, bez neho by to bolo tak na dve! Emily posuva hranicu z inteligentnej komedie na prastenu crazy komediu a slapstik. Inac Nighy je super - "a kde je macka?" ()

Janakin

Výborná komedie, už dlouho jsem se u ničeho tak moc nesmála, jako u Neřízené střely. Uznávám nemusí to sednout každému, přece jen britský humor, kterého je v tomhle filmu dost, pro každého doopravdy není. Úsměvná a zajímavá podívaná. I když příběh je vlastně patetický (zabiják co se zamiluje do svého cíle), tak je napsán tak dobře a originálně, že to skoro nemá chybu. Jedinou vadou na kráse je snad podivná role Ruperta Grinta se kterou, ale divák dokáže žít a do konce si ji i po chvíli oblíbí. Honorable mentions: Dům zabalený do igelitu, honička v červeném autíčku, Martinovi úsměvy, vyznání lásky a pološílená matka. ()

Falanx

90%. Nájemný vrah ze staré školy. V podstatě laskavý džentlmen. Před hledí a mušku se mu připlete manipulátorská potvora a nutkavá zlodějka (ztropené fešnou třeštiprdlou, slaďoučkou Emily Blunt). Nakonec se s nimi sveze Potterův kámoš Rupert Grint, který se, v přestávkách mezi hulením travky, projeví jako celkem milý synek. Uvedené trojici se zdatně protiví nájemný vrah z nové školy - Martin Freeman. A děj dokresluje (vskutku sytými barvami) vrahounova cílevědomá matička. Mňam…Sečteno česky a hezky. Dokonalé. Navíc ani muzika neměla chybu. Pár milých nápadů nakonec: půlené peníze a jejich klopotné lepení (Proč to musí být vždycky takhle? Půl teď, a půl potom.), papouch jako nevítaný svěděk, vtipné šachy…“Má milá, já nejsem gangster, ale dvacet let jsem prodával reality. Nic mne nezastaví!“ ()

Milsa

Je to komédia. Miestami trochu trápna, ale inak sa to pozerať dalo. Možno som čakal viac, ale na druhej strane, nebolo to zlé. Za trápošiny ale hviezdička dole. ()