Robocop

V roku 2028 je nadnárodný priemyselný konglomerát OmniCorp lídrom v rozvoji robotických technológii. Amerika vďaka jeho superstrojom a superzbraniam vyhráva vojny na celom svete a firme pribúdajú na účtoch miliardy dolárov. Vedci čakajú na príležitosť vyskúšať tieto technológie aj na domácej pôde, kde ich verejnosť doteraz považovala za príliš kontroverzné. Alex Murphy (Joel Kinnaman) je milujúci manžel, otec a dobrý policajt, ktorý robí všetko pre to, aby z ulíc Detroitu zmizla kriminalita a korupcia. Keď ho pri výkone služby smrteľne zrania, pre spoločnosť OmniCorp je to vynikajúca príležitosť, aby aplikovala svoje výnimočné vedecké poznatky a prelomové technológie na domácej pôde a nespochybniteľne pritom vykonala humánny čin, pretože zachránila život špičkovému policajtovi. A tak sa v odvážnom experimente zrodí RoboCop - napoly človek a napoly stroj, dokonalý protivník všetkých kriminálnych živlov. Alex sa vracia do ulíc ako robotický policajt s neuveriteľnými schopnosťami a zároveň musí čeliť situáciám, s akými sa obyčajný smrteľník nikdy nestretne. No nikto však nepočítal s tým, že vo vnútri stroja spočíva mysliaca ľudská bytosť, ktorá nedokáže potlačiť spomienky na svoju minulosť a nekoná ako naprogramovaný robot. (TV Markíza)

Stanik

Robocop mne až na pár maličkostí mile překvapil! Pěkné přestřelky, hutná dávka akce.... (ovšem ten černoch ze zpráv mě dost sral! (ani nevím proč)), hodící se Joel Kinnaman do téhle role. Ovšem jak pěkně se tenhle koment rozjel, tak nepěkně zase skončí (podobně jako tento film)- konec byl podle mne příliš "useklý", nebylo v něm osvětleno, jak se hl. hrdinovi povedlo překonat to, že žádné emoce nemá... lidský faktor zvítězil nad robotem?? Odcházel jsem z kina trošičku zklamaný právě kvůli tomu, podle mého úsudku, příliš nedokonalého konce... Celkově filmík, který stojí za shlédnutí a doporučuji jej všem! 3 z 5 hvězdiček je podle mě správné. ()

Stolker

Mnohem lepší film než jsem čekal, musím říct že se mi vážně líbila celá ta etická otázka toho jestli by stálo za to žít v takovémhle stavu... Zase po "srovnání hormonů" mi robocop více připomínal původní verzi a podobných detailů bylo ve filmu hromada, prostě jsem spokojen a doufám ve dvojku rozvíjející příběh hlavního hrdiny... ()

Dunric

Jak bychom si bez světla plně neuvědomovali tmu, bez bolesti slast a bez placení daní nenasytnost černých děr ve státním rozpočtu, tak bez remaků filmových hitů by tolik nevynikaly originály. Není to tak hrozný průšvih jako Total recall nebo Conan, ale je to hrozně šablonovité, bez invencí, chybí nadhled a ironie, dialogy postrádají spád a pointy a akcím chybí pot a krev. Prostě tomu chybí koule, které Verhoeven svým filmům dokázal dát. ()

aznaho

Těšil jsem se moc. Byl to můj 80kovej kult. A jako vždy - když se MOC těšíš, většinou je všechno jinak. Takže, sednete si pohodlně do křesla a film začíná televizním přenosem, kterej ukazuje USA jako světovýho četníka, co na teroristy používá roboty. Chudáci lidi v Teheránu. K tomu divně přiblblá agitka televizní šou, která vás pak provází celým dějem. Proboha proč?! A v neposlední řadě velkej průser, špatně obsazená Abbie Cornish jako manželka Robocopa. No a když tohle všechno pomineme - je to poměrně zdařilé sociální drama z budoucnosti, dobře natočené, skvěle odtrikované se silným scénářem a dobře obsazené. (kromě té Abbie Cornish). Nedávno jsem viděl práci tohoto režiséra ve filmu Elitní jednotka http://www.csfd.cz/film/234959-elitni-jednotka/ To byla docela jízda a jeho styl je poznat i u nového Robocopa. Člověk by čekal upřednostněnou akci a upozaděný charakter postav a ono je to naopak. Což ale pak nejde do kopy se zběsile akčníma scénama, který jsou chvílema až neukoukatelný. Jakoby rejža vlastně nevěděl, čemu dát přednost. Jakoby mu do toho někdo kecal. A to je škoda, neboť jsem se toho pocitu až do konce bijáku nějak nemohl zbavit. Prostě takovej nablýskanej gulášek. Chutnal - ALE......... No, 320 czk za vstupenky pro dva po slevě a 460,- za tři dvojky bílého a dva popkorny s kolou. Páteční večer pro dva za 780,-. Veřím, že druhej díl bude vychytanější.. ()

danteantik

příběh jde jinou cestou, než puvodní film, což je dobře. herci drží film ve správných liniích. akce a špatná kamera plus chybějící heroická hudba (krom puvodního motivu, který zazní 2x) sráží celý film dolů. dobře vystavěný příběh pak bortí uspěchaný konec...ale facelift Robocopovi sluší;-) ()

Sekyn

Pro mě byl Robocop vždy zajímavé téma. Bylo však téměř zabité odpadními filmy devadesátých let. První filmy měly bohužel jen jedinou dobrou věc a tou byl robocop samotný. Výborný Peter Weller a vizuální podoba postavy měla své největší kouzlo. Vše okolo byla jen kulisa, které se nešlo než smát a Weller byl snad jediným hercem. Kdyby hrál s figurínami, vyšlo by to podobně. Oproti tomu byl tento film plný výborně obsazených rolí a nesl s sebou jakousi pointu či jak bych to měl nazvat. Film má zkrátka již co říct. Přesto byl v mnohém podobný předchozím filmům. Stará filmová tvář osazená moderní technologií a efekty, ničím nepřeplácané a chvíle, které člověk vizuálně ocení. Co však zůstalo stejné je, že to nejlepší je samotný robocop. S vizuální podobou i s hercem jsem byl naprosto spokojen. Při ozvěnách o filmu jsem se dost zděsil toho černého skilu - to musí být všechno moderní černý? - ale nakonec mi vůbec nevadil. Abych jen nechválil, přeci jen na pět hvězd to nebylo. Začátek filmu mě nenadchnul vůbec. Vztah Alexe a jeho ženy byl neuvěřitelně chladný. Kinnamanova role pořádně začala až po jeho smrti, kterou jsem celkem z nudou očekával. Ten úvod byl zkrátka slabší a podle mě nesmyslnej. Vrátka zůstala otevřená celkem dokořán. Čeká se na úspěch? Podle mě se můžeme těšit na pokračování, které snad nebude mít podobného ducha jako v letech minulých. ()

beaverkiller

Celkem zklamání. Hrozně málo akce, detailnější zaměření na postavy a hlavně ty nejlepší akce jsou už v traileru. Navíc Murphyho manželka je strašnej opruz... ()

woltrak

Naštěstí nedělá vyloženě ostudu originálu. Dokud je Kinnaman živý, tak si člověk přeje, aby ho už sundali. A když ho sundají, tak už začne být snesitelný. Avšak nejlepšími z filmu jsou SLJ, Gary a Michael Keaton přičemž SLJ je doslova démon. Suma sumárum mi scházel jenom dstatečný koeficient brutality. A ten se tu limitně blížil nule. V totmto snímku mají létat všechny končetiny zločinců a ne ty robocopovi. ()

milous11

Robocop, raději stara dobrá klasika. Tohle novodobé ale pojetí mě moc teda neoslovilo. Dřívější Robocop byl pro mě masivnější brněním a akčnější podívanou prostě super, tohle moderní zpracování, kde Samuel pořád něco žvaní, mi přijde divné. ()

Slickcz

Kde zacit? Scenar s velkym potencialem a slabou exekuci. Otravna manzelka. Matne cerna barva [make him more tactical], to jako vazne!? Otravnej marketak. Motorka?? "Batman" nema poradne co hrat. Otravna manzelka. Rutinni CGi akce. Prkeny odkazy na puvodni film. Ale abych jenom nehanil: Skvelej Samuel L. Jackson, pekna reflexe USA jako svetoveho policajta a moc hezky ED-209 [tentokrat je 6x tak velkej , zato vsak bez "lviho revu" a "you've got 30 seconds to comply" ] ()

Bednobuch

Jsem spokojen. Není tam sice tolik akce, kolik jsem v novém pojetí čekal, ale v tomto případě to vůbev není na škodu. Trikové efekty jsou sice skvělé, nicméně chybějící akční scény dali místo postavě Murphyho postavě a psychyce, což byl dobrý krok. Film byl zajímavý, nebyl nudný, jen nebyl vtipný. Což mi trochu chybí. Jsem hold náročný. Jinak doporučuji. ()

Caesarion

Film nejni třeba nějak dlouze rozebírat. Vidim to tak: že se zase budu opakovat když řeknu že sem se na to dlouho těšil už od prvního oznámení že to natočej atd. jako to snad dělám u podobných filmů pořád. Vim přesně čemu sem se smál potom co film skončil. Když sem se nachytal jak sem z toho vypleskanej ()

De_Marko

Výborné po všetkých stránkach - hereckej, dejovej, psychologickej, hudobnej, vizuálnej.... Ide o kvalitný a uveriteľný film, ktorý je až prekvapivo emocionálne silný. Ako malý chlapec som chcel byť RoboCopom, teraz už rozhodne nechcem. ()

Wlashack

Dlouho jsem neodcházel z kina tak spokojen a ještě snad nikdy pokud se jedná o remake. Je to nový film a přesto je v něm cítit rukopis toho původního. Na dnešní dobu akčních blockbusterů, kde čím více explozí tím více Addidas je nový Robocop doslova zjevením. Nepotřebuje totiž hodinu výbuchů na to, aby dokázal vyvolat napětí ale současně nezačal nudit. Psychlogická linie přitom působí nenásilně, film se na rozdíl od jiných současných nesnaží apelovat na morálku diváka, naopak celkem surově a uvěřitelně ukazuje "co by, kdyby". Oceňuji rovněž kritiku zahraniční politiky USA coby "světového policajta". Co se týká herců velmi chválím tvůrce jak za volbu Garyho Oldmana i hlavní postavy, kdy jsem si mohl říci "no konečně nějaký jiný xicht a hraje dobře". Jsem opravdu s restartem RoboCopa spokojen a pokud tvůrci plánují dvojku, tak jen ať to nepohnojí. ()

JerryPilsen

Od hi-tech remakeu jsem čekal víc.Zápletka trochu jiná než v originále,ale taky dobrá.Ostatní děj je jen pararelou a dost nevyrovnanou.Celé to zůstalo tak nějak na půl cesty. ()

Joker_006

Co na to říct,už podle ukázek se mi to moc nezamlouvalo,ale nakonec jsme se rozhodli jít do kina.To bylo tak slabé,že nemůžu pochopit to vysoké hodnocení.Dlouho už jsem tak zklamanej nebyl,ani to nechci přirovnávat k původnímu Robocopovi,protože tomu to nesahá ani po kotníky.Postava Samuela L.Jacksona hrozná a naprosto zbytečná.Určitě si to nezaslouží odpad,ale o moc lepší to není.2 hvězdy za triky u druhou půlku která nebyla tak nudná jako ta první.Přítelkyni se to líbilo,holt každej má jinej vkus. ()

gagun

Ať žijí remaky osmdesátek- naštěstí tenhle byl povedenější než špatný, ale že bych se musel bušit samou radostí do genitálií to také ne. ---------Je to od začátku, jako že jako nevím jo, dáme tam víc akce, hmmmmm asi néééé, tak víc emocí- to také asi ne, tak trochu té kriiky moderního uspořádání- to také zas tak ne. Nakonec nám vyjde slátanina toho všeho. Robocop je nějak moc robo a občas moc lidskej. A všichni okolo jakoby se snažily hrát tento typ akčňáku na Oskara přehrávají emoce co to jde. A kdyby jste náhodou byly moc debilní, jakože film dělá z budoucích Američanů naprosté trotli, tak tu máme Samuela, který se snaží nepříjemně patrnou agitací, ukázat jak jsou lidi manipulovatelní přestože, těmhle kecům by nevěřil ani Nicholson tři minuty před koncem Přeletu nad kukaččím hnízdem. ---------Docela prázdné- ve 4DX kině skvělý zážitek prvních 45 minut. Ale film je průměr 57%. ()

chlodvik

Když z vás zůstane půlka hlavy, plíce, jícen a jedna ruka tak je asi rozmýšlení o tom, jestli tyto relikty mají plácnout do plechové kastle a postavit vás znova na nohy docela krátké. Alex Murphy alias Robocop si půlku filmu zvyká na nové tělo a druhou na starý mozek, pravda vylepšený párem švábů. Docela mě zaujaly silně profilované až stereotypní vedlejší postay, takové archetypy. Bezohledný šéfík, vychcánek marketér, všivá právnička, hodnej černoch, zlá černoška, milující manželka....Asi málokdo četl předlohu od Ed Naha, podle této knihy jsem si představoval Detroit mnohem pochmurnější a drsnější a Roba jako mnohem menšího hrdinu a killera. Přesto, zajímavý vedlejší souboj robotů a zelenejch mozků na jedné straně a vědátorskejch holejch zadků na druhé, vývoj Murpyho a jeho přizpůsobení se je natolik zajímavá podívaná, že říkám bravo, dávám 80% a těším se na dvojku. ()

Zemřel herec Michael K. Williams

Zemřel herec Michael K. Williams

07.09.2021

RoboCop našel režiséra

RoboCop našel režiséra

21.11.2019

Vycházející australský filmař Abe Forsythe (Little Monsters) byl čerstvě najat k režii chystaného filmu RoboCop Returns pro MGM a Atlas Entertainment. Forsythe tak nahrazuje Neilla Blomkampa, který… (viac)

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2018

Aronofsky a motorkář Tatum?

Aronofsky a motorkář Tatum?

15.09.2015

Loňský Noe sice rozdělil diváky na nadšené a trochu zmatené, nakonec ale vydělal 362 milionů dolarů, takže se dá považovat za úspěch. Co chystá režisér Darren Aronofsky (Fontána, Černá labuť) dál?… (viac)