Hačikó: Príbeh psa

• Česko Hačikó - příběh psa (viac)
všetky plagáty

Americký profesor Parker Wilson dochádza denne vlakom do práce. Jedného dňa nájde na stanici opustené šteňa japonskej rasy akita inu. Aj keď je manželka Cate najskôr proti tomu, aby si ho ponechal, láska jej manžela k psovi ju nakoniec presvedčí. Hači, ako psíka pomenujú, denne sprevádza svojho pána na stanicu a večer ho tu opäť víta. Jedného dňa však Parker zomrie a na stanicu sa už nikdy nevráti. Hačikó však verne čaká na svojho pána deň čo deň, celých deväť rokov na rovnakom mieste. Až do svojej vlastnej smrti... Legenda o nesmrteľnom pute a vernej oddanosti psa k svojmu pánovi sa v Japonsku traduje dodnes. Je dôkazom, že aj ten najobyčajnejší rituál sa môže stať najväčším a najčistejším vyznaním lásky. (TV JOJ)

987Castiel

Nevidel som originál, ale som presvedčený že U.S. produkcia sa s príbehom určeným na rozplakanie ľudí cítila ako ryba vo vode. Sledujeme príbeh profesora, ktorý natrafí na opustené šteňa. Behom krátkeho obdobia spolu zaspávajú pri spoločnej večeri, pozerajú futbal a kúpu sa v spoločnej vani. Keď som bol menší a pozeral som horory tak som sa v napätých situáciach utešoval slovami "je to len film, okolo je plno kamier a štáb, je to celé len hrané" a podobnú techniku som musel využiť aj pri tomto bolestivo peknom skutočnom príbehu, len z úplne opačných dôvodov ako pri hororoch. Podľa môjho názoru herci nedali zo seba maximum a často pôsobili neprirodzene a chladne narozdiel od psa hrajúceho už dospelého a následne starého Hachika, ktorý mal širšie spektrum mimiky ako Kristen Stewart. Celý film sprevádza dojímavá hudba klavíru. Akonáhle v deji umrel profesor som vedel čo bude nasledovať a prial som si už ukrutne nech film skončí lebo to bol emočný teror diváka. Puto medzi psom a človekom je skutočne výnimočné, predsa koľkí z nás by čo i len jednu mrazivú upršanú noc strávili pod holým nebom čakajúc niekoho? No veľmi málo ľudí...a nehovoriac o deviatich rokoch...Darmo, netreba ľutovať tých čo odišli, ale tých čo ostali. Tí trpia. Iróniou je, že hodinu predtým ako som film začal pozerať som čítal správu o majiteľovi ktorý si našiel mŕtveho psa s listom 'We beat it 2 death lol HAHAHA!'. ()

ElFifo

Tento příběh psa Hačika je tedy výprava do pěkně slzavého údolí. Jako majitele čtyřnohého parťáka mě to teda pěkně vzalo, ač jsem byl varován a zhruba tušil do čeho jdu. Byl bych dal i za 5*, jenom kdyby to nehrálo tak prvoplánovitě a okatě na city skrze němou tvář a že ta umí zahrát na správnou strunu. ()

KorenGeorge

Jímavý a hřejivý film, který má určitě Marta Kubišová v top 10. Bezvýhradná bezpodmínečná láska a věrnost psů vůči svým majitelům nemá ve zvířecím světě obdoby a Hačiko v tomto ohledu ztělesňuje zenit všech čtyřnohých přátel. Na druhou stranu film sám už tak skvělý není, téměř nulový děj, opět unylý Gere a ke konci už to začlo nudit, takže ve finále se ty správné emoce u mě nedostavily. Je ale dobře, že se takové filmy, které pohladí a zahřejí, točí; zvlášť pokud si jej pustíte po hlavních zprávách. 3 a půl hvězdy. Na závěr si neodpustím 1 poznámku. Kdyby v roli Hačika místo toho pejska byl kocour, musel by žánr nutně být science fiction. ()

Sakikura

Prvotřídní citová vydíračka, na kterou jsem ke konci přes slzy ani neviděla. I když nesnáším Richarda Gera (nevím proč), stejně jsem mu tu roli sežrala i s navijákem. Filmy o zvířatech prostě nejde hodnotit nezaujatě, obzvláště takhle slavný skutečný příběh. Lasse Hallstrom je skvělý režisér a umí si pohrát s dějem tak, aniž by to působilo kýčovitě. Jeho filmy pádí volným tempem a mají příjemnou atmosféru a sem tam jsou cítit hlubokou melancholií. Tohle téma ke kýčovitosti přímo vybízí a neříkám, že sem tam jsem si neříkala, že už je to na hraně. Každopádně tenhle kontroverzní příběh o Hačikovi zvládl moc dobře. Zase jsi mě dostal Hallstrome! ()

DAJAAAA odpad!

Mělo to být dojemné,no mě to spíš nudilo.Těch 89 minut se mi zdálo nekonečných.Mě spíše dojímá milioný zabitých nebo týraných zvířat kvůli lidskému rozmaru a nejen zvířat. ()

jackalsc

Pěkně natočený film, zahraný tak jak to autoři chtěli. Moc pěkný doják s nádhernou doplňující hudbou, který skrývá nejedno poselství ()

buchannon

Tento velice dojemný film byl pro mě smutný dvojnásob, před pár dny totiž zemřel nás pejsek. Pomíjivost života je strašná, když člověk někoho ztratí, je to vždycky strašné. ()

Fantaji

Vztah člověka se psem a psa s člověkem... Ne nadarmo se říká, že pes je člověka nejlepší přítel. Věrnost nadevše. Dojemné. ()

joywork

Film s pěknou atmosférou, který asi nejvíce ocení lidi, co nějakého chlupatého čtyřnohého kamaráda mají nebo měli doma. Psí oddanost a láska se nedá přirovnat k žádnému citu z lidské říše. Čím déle s vámi vaše děti žijí, tím se snaží osamostatnit a vymanit se z vašeho vlivu a i když vás mají rádi, stydí se to tolik dát najevo. U psů je to naopak - čím déle s vámi tráví čas a pokus se mu věnujete, tím více dá najevo svou lásku. Příběh je jednoduchý, ale nenudí.Dávám lepší trojku... ()

Louda19

Zatím největší překvapení roku 2010..nečekaně dobrý film, který sice hraje na city, ale zde ne cítěné lidmi, ale krásným psíkem Hachikem...souhlasím s názorem, že kdyby se dávali oskary za zvířecí role, tady Hachiko by ho určitě měl vyhrát :-) Jinak příjemný Richard Gere a kouzelná hudba, ani veselá, ani smutná, taková jaksi zvláštně osudová jako celý tento psí příběh. ()

SONYAGENT

Hodně dlouho jsem neviděl tak nádherný rodinný film. Prvních 60 minut jsem se stále usmíval nad kouzlem Hachiho, který mě prostě dostal. A zbytek filmu jsem ztrávil s kapesníkem a jen si užíval příběh, který byl opravdu perfektně a moderně zpracován. Richard Gere se do role skvěle vžil a dal příběhu velmi silný nádech stejně jako Joan Allen, která si k Hachimu postupně nacházela cestu a jí i on jejím kouzlem úplně ozbrojil. Neviděl jsem starou verzi, ale určitě se na ní podívám. Opravdu krásný kapesníčkový příběh a věrnosti tohoto výjjimečného plemene Akita.. ()

Matt2626

Príbeh, ktorý Vás dostane, krásna klavírna hudba v podmaze celého filmu ktorá dodáva tú správnu atmosféru a herecké výkony, ach jo...no úžasné. Celá pointa príbehu vyskladaná na maličkostiach a obrazoch je až neuveriteľne dotiahnutá a výborne zrežírovaná. A hlavný psí hrdina je pre mňa nominantom na oskara. 90% ()

Fill16

Tenhle film není, a nemůže být o žádném dokonale propracovaném scénáři a vynikajících hereckých výkonech. Je o příběhu, co se prostě stal. Jsou to pouhé pocity přenesené na filmové plátno. O ty tu jde především a toho si asi vážím nejvíce. ()