Moskva, Belgie

• Belgicko Moscow, Belgium (viac)

Zahořklá pošťačka Matty se potýká s počínající krizí středního věku, odchodem manžela za mladší partnerkou, se třemi pubertálními potomky a s novou láskou v podobě o deset let mladšího řidiče kamionu Johnnyho. Romantický, ale nikoli sladkobolný film s charizmatickou hrdinkou vypráví o její cestě za štěstím a pozdní láskou. [43. MFFKV 2008] (oficiálny text distribútora)

solisoli

Sympaticky neobyčajný príbeh obyčajných ľudí. Jedna maličká havária rozbehne sled udalostí rozloženej rodiny, kde intelektuálny otec hľadá nový zmysel života u hodne mladšej milenky. Naproti jemu s tromi deťmi na krku odvrhnutá manželka sa chopí zadosťučinenia u hodne mladšieho prostoduchého kamiónistu. Vďaka solídnym hereckým výkonom to celé pôsobilo zaujímavo a zábavne. ()

nascendi

Jednoducho vystavaný film, ktorý v rozpore s popiskou nie je komédiou (nespomínam si, či som sa aspoň raz zasmial), ani drámou (aj keď tam každá osoba rieši nejakú krízu neobával som sa, že hlavná hrdinka skončí ako Anna Karenina, i keď príležitosť mala), ani romantickým filmom (väčšina osôb patrí do skupiny málo príťažlivých a to romantike nesvedčí). Takže aký to bol vlastne film? Dobre zahraný reálnymi typmi hercov, s dobrými dialógmi, jednoduchým príbehom a zabudnuteľným posolstvom. A mimochodom, nepochopil som názov filmu (v lepšom prípade som niečo prehliadol). ()

kareen

Taková nenápadná romantická skorokomedie, kde se to nehemží samými modelkami a modely, ale obyčejnými lidmi, kteří by si rádi mezi všemi těmi bolístkami z minulosti i strastmi všedních dní, pro sebe urvali alespoň trochu toho štěstí a lásky, i když má třeba do dokonalosti daleko. Prostě tak, ze života... ()

merissa

Vynikající malý film, napsaný i režírovaný s lehkostí ve Flandrech (a nejen vlastně tam) nevídanou. Zaslouží si vysoké hodnocení i díky Barbaře Sarafian, představitelce Matty - dokázala jí dát výraz sice zoufalé, ale stále bojující ženy, která má na krku tři děti a manžela, jevícího se ve srovnání s ní jako nesnesitelný slaboch. Místo tíživého sociálního dramatu, jemuž by zajisté dala přednost velká část evropských tvůrců, je příběh ženy mezi dvěma muži zpracován komediálně, ale nikoliv hloupě nebo přehnaně klišovitě. ()

Dvojirakri

Tak tohle mi fakt nesedlo, ani trochu! Samé protivné nehezké postavy, schématické střídání typů scén (matka s dětmi, matka v práci, matka s milencem, matka s dětmi a tak stále dokola). Hlavní ženská postava používá repliky které bych čekal spíš u chlapa, už ta úvodní hádka u nehody mi byla proti srsti. A nad tím vším ten NESMYSLNÝ název. Asi by si snímek zasloužil spíš tři hvězdy, ale nekradu. ()