Sim Salabim

• USA Presto
Krátkometrážny / Animovaný / Komédia / Fantasy
USA, 2008, 5 min

Důstojnost. Vyrovnanost. Záhadnost. Nic jiného ani od skvělého jevištního kouzelníka Presta žijícího na přelomu století neočekáváme. Když ale Presto už poněkolikáté zapomene nakrmit svého králíčka z klobouku, začnou se dít vskutku velmi zábavné, záludné, ale i nebezpečné věci, které by nikdo nečekal! Sledujte čím dál vyhrocenější rošťárny úžasného Presta, jeho králíka Aleca, a staňte se svědky toho, co se stane na jevišti, když ego kouzelnické hvězdy vyprovokuje jeho zanedbávaného parťáka k důmyslné pomstě. (HBO Europe)

Maica

Velmi povedený krátký film. Hladový kouzelníkův králík, který se za každou cenu snaží dostat k vytoužené mrkvičce. Jednoduchý námět ze kterého se tvůrcům podařilo "vytřískat" opravdu hodně. Dost se povedl trik s přemisťovacím kloboukem. Moc se mi líbila animace, jen to bylo trošku brutální, ale to do animovaných filmů celkem patří. Moc pěkné. ()

Káronoš

„V jednoduchosti je krása". Jednohubka pixaru před "velkou bouří" (WALL-E), která svojí úlohu plní naprosto famózně a maximálně naladí a zpříjěmní nástup masterpeace celovečeráku, následujícího bezprodleně po skončení. Směs originálních a vkusných fórků, zabalených do příjemného "obalu" s (tradiční) pixarovou animací bez drobné chybičky. Každičkou sekundu jsem se bavil a kraťas mě doslova očaroval. 10/10 ()

Kobitch

Sim Salabim, jak zní český překlad anglického filmu Presto, je krátký snímek od Pixaru. Jak jsem v předchozích ročnících (ve skutečnosti chronologicky pozdějších) trochu na Pixar nadával, že je každý rok na Oscarech zastoupen s velmi podobnými a zaměnitelnými filmy, tak Sim Salabim mě mile překvapil. Film je o neohleduplném kouzelníkovi a mrkvechtivém zajíci, toho času králíka z klobouku. Rozhodně by o nich člověk neřekl, že jsou to parťáci — co se tedy stane, když oba mají rozdílnou představu o tom, kdy je čas na svačinu? Stane se to, že vznikne velmi vtipná groteska, která skvěle využívá kouzelníkových propriet (portál v klobouku) a dovoluje tak ústřední dvojici za velmi krátký čas ukázat divákovi spoustu triků. Je to hodně vtipné, zábavné a taky trochu zběsilé, protože se toho v krátkém čase děje opravdu hodně a zajíc se s kouzelníkem Prestem přetahuje o to, kdo z nich bude mít poslední slovo. Hodně povedený animák. [Oscary 2008] ()

T2

Z dielne Pixar asi najzábavnejší krátkometrážny film čo som videl, kúzelníkov mám od filmu Dokonalý trik čoraz radšej, aj keď tento príbeh bol stvorený len čisto pre zábavu, má veľa čo ponúknuť, vrátane prvotriednej animácie. Kúzelník vs králik veru zabavili a moc. /95%/ __Tento krátkometrážny film "Presto" sa dá vzhliadnúť na DVD disku k rozprávke WALL-e. ()

Němi

Situační a mimický humor alá Pixar - na poli krátkometrážní grostesky prostě perfektní. Jeden další jednoduchý, ale geniální nápad vytěžený do maxima, jak to jen a pouze Pixar zvládá (opět). Roztomilá svině králíček a jeho pán - kouzelník, dokáží během pěti minut rozesmát tolikrát, co jiné filmy za celou svou stopáž. Animace je opět daleko před ostatními a není pochyb o tom, co si zrovna postavy "myslí" (a není to nic hezkého :). I takové "mickeymouseování" bylo použito naprosto přesně a neškodilo, jak to často dělá. Pixar prostě dokáže v počítači vykouzlit výkony, před kterými musí smeknout i většina normálních herců. ()

• Celé jméno kouzelníka - Presto DiGiotagione - je narážka na slovo "eskamotér," což znamená také kejklíř (kouzelník). Jméno králíka - Alec Azam - je narážkou na magické slovo "alakazam." (HellFire)
  • Postavičky Statler a Waldorf z filmu The Muppets (2011) sa objavia na jednom z balkónov. Rovnako si je možné všimnúť jedného z čašníkov z filmu Ratatouille (2007). Je členom kapely aká začne hrať, po tom čo Presto dostane elektrický šok. (LuiCJ)