Clare (Rachel McAdams) miluje Henryho (Eric Bana) celý svoj život... Verí, že sú si súdení, hoci sa musia obaja vyrovnať s nedobrovoľnými dlhšími odlúčeniami - Henry totiž cestuje v čase (v dôsledku zriedkavej generickej anomálie, vďaka ktorej sa jeho život odvíja v neustále sa meniacich časových líniách, nad ktorými nemá žiadnu kontrolu)! Keď sa po prvý raz stretli, bola Clare ešte len dievčatko a Henry už dospelý muž – no ona už vtedy vedela, že on sa stane jej osudom. A hoci im kvôli Henryho cestám nikdy nebude dopriate niečo pre iných také samozrejmé ako „bežný stereotyp“, zaľúbia sa do seba, zosobášia sa a sú spolu veľmi šťastní. Teda aspoň do takej miery, do akej je to v ich neobvyklej situácii vôbec možné. Nad ich šťastím sa však začnú zbiehať mraky vo chvíli, keď Clare začne túžiť po dieťatku – dostavia sa totiž neočakávané problémy! A ešte je to čosi, čo oboch veľmi (a oprávnene) znepokojuje – ani jeden z Henryov, s ktorými sa Clare kedy stretla, nemal viac ako 43 rokov... (TV Markíza)

njuska

Stalo se mi něco, co se mi už velmi dlouho u žádného filmu nestalo. Po asi 25 minutách tohoto filmu jsem byl tak znuděnej a otrávenej, že mě film přestal absolutně zajímat a bavit. Nevím, ale každopadně se mu časem pokusím dát ještě jednu šanci - vždyť má hodnocení 73%. ()

Gesicht

Sci-fi prvek není důležitý a nad časovými "paradoxy" je lepší v tomhle případě nepřemýšlet a nechat na sebe působit emoce. Obecně moc nemusím tzv. silné filmy, ale tenhle je příjemně natočený, netlačí na pilu a příběh hezky ubíhá bez nějakých výraznějších kotrmelců. Pro mě příjemné překvapení. Ale pozor na očekávání, není to film o cestování časem, spíš film obsahující cestování časem. ()

g.carpa

Prostě a jednoduše to neklaplo. Transportování v čase jako genetická porucha vmísená do romantické linie je tak velké sousto, že se dá lecos odpustit, ale i tak zůstává film slátaninou. V jednu chvíli jsem litoval, že to celé není udělané jako parodie, pak by to určitě leckomu nesedlo, ale dávalo by to možná hlubší smysl. ()

shinlove

Krásná Rachel hraje v mém hodnocení ten pomyslný jazýček, který se při nerozhodnosti mezi 3 a 4 hvězdičkami přiklonil ke čtyřce. Film byl svěží, dobře a srozumitelně natočený, tím myslím žádné skoky v čase a proto se v něm dobře orientovalo. Za nejvtipnější část považuji svatbu, kdy se dvakrát "vytratil" a vrátil :) Rozhodně to nebyla všední romance a proto dávám 4, i když bez Rachel by to byly 3, jak jsem již řekl. 4* ()

Matt2626

73%, tak som nečakal žiadne zázraky, len ľahko nadpriemerný film. A Tak aj bolo. Snímka pôsobí trošku nesúrodo. To strácanie, objavovanie, vekové skoky, ktorým som dá sa povedať nepochopil. Čo sa mi však veľmi páčilo, bol výkon Rachel, ktorá patrí medzi moje obľúbenkyne a nesklamala. Druhé pozitívum bola gradácia deja, čo v takomto diele a s takým námetom teda nebolo ľahké dosiahnuť a vôbec udržať. Čo by som ešte vyzdvihol je skutočne výborná kamera a "vďaka bohu" konečne americký non-happy end. 80% ()

Talexa

Příjemný film, který bohužel doplácí na to, že knižní předloha má 504 stran. A tak scénárista vypustí pár věcí, které se mu zdají nepodstatné a divák potom dumá, proč třeba rodinka jásá nad tím, že maminka uvařila sváteční večeři. Důležitý je fakt, že Clare neuměla vůbec vařit a Henry ji to poměrně dlouho učil ... Což je ale jen drobnost oproti tomu, jak zcela změnili jednu zásadní událost v druhé polovině příběhu - v knize je to velmi dramatická část a vše ostatní se od ní odvíjí. Takže ano, film se mi líbil, ale kniha je mnohem lepší. ()

desnik

Rozhodně moc pěkný film....zajímavé spojení žánrů dělá snímek opravdu nevšedním! Moc jsem se na tenhle film těšil, už proto, že je od tvůrců Zápisníku jedné lásky a nezklamal. Nejdřív jsem ho trochu srovnával s Osudovým dotekem, ale po dvaceti minutách jsem byl vyveden z omylu a už jsem si jen užíval výborných hereckých výkonů...rozhodně nechápu komentáře typu Odpad!, protože do této kategorie patří úplně jiná liga! ()

Tomulka

PO dlouhé době konečně zase krásný , normální romantický film. Protože to jsou samé romantické komedie pro teenagery na které se nedá koukat. A klobou dolů před velmi vhodně zvolenou kombinací sci-fi a romantiky. ()

rikimen79

Skvěle natočenéj film podle knihy Žena cestovatele časem,která je o dost barvitější doporučuji přečíst možná dřív než shlédnout film(já to udělal až pak) ale neuškodí,když se nebudeme zajímat jak a proč hrdina cestuje časem příběh zaujme vtáhne nepustí.Chviličku jsem měl obavu,že to bude pouze jen nějaká romantická slátanina,ale hlavní role jsou vkusně obsazeny,že není třeba žádat vysvětlení,ale divák příběhu rád pochopí oco tady jde....Když film spěje do smutku s potraty a hlavní hrdina se rozhodne chránit odskočí si jen tak do minulosti vylepšit následky aby nebyly tak zlé...Ale ženy zkrátka taky umí a tím pádem se na scéně zjevuje Alva příběh frcholí a smutek není jen smutek...U mě za pět a to znamená,že se k tomuhle filmu budu rád vracet ()

teseth odpad!

Nechápu o co se v tomto zmatku chtěli autoři pokusit ale jejich snaha nebyla korunována úspěchem. Naprosto plochá dějová linka se nás snaží přesvědčit o osudovosti a síle lásky. Bohužel to v kontextu některých scén z filmu působilo laciněji než když esmeralda ke zraku přišla. Herci se tu sice snaží ale nemají pořádně kde brát, protože tenhle scénář jim moc šancí nedal. Dokonce to místy připomínalo snůžku blábolů, které si drmolí dítě ve školce, když si s ním nechce nikdo hrát. To vše je završeno naprostou nelogičností některých myšlenkových pochodů, které posílají mozek na 14 denní dovolenou k moři. ()

Eseter

Hm. Velmi dobrý nápad, ale dost nevyužitý, popřípadě využitý způsobem, který mi není zrovna sympatický. Vznikla jen další přeslazená romantika a jako bonus je tu cestování v čase. Brala bych víc sci-fi a méně romance (nechápu například nutnost scény se svatbou). Hlavně bych brala někoho jiného než otravnou Rachel McAdams. V souvislosti s námětem mě prostě musí napadnout Doctor a River Song a ať už s tímto nápadem přišel Moffat první (pochybuju) či ne, jeho příběh o dvou „lidech“, kteří nemají tak úplně srovnané časové linie, se zdá mnohem zábavnější, zajímavější a opravdu romantický. ()