George Simmons (Adam Sandler) je slávny komik ktorý zistí, že trpí nevyliečiteľnou chorobou a zostáva mu menej než rok života. Krátko na to stretne Iru Wrighta (Seth Rogen), ktorý vystpuje v rovnakom klube, no zatiaľ sa ešte neprebojoval medzi tých lepších stand-up komikov a nepresadil sa medzi nimi. George si najme Iru ako osobného asistenta a ponúkne mu miesto predskokana v svojich predstaveniach. Rýchlo sa z nich stanú dobrí priatelia, ktorí si navzájom pomáhajú. Keď George zistí, že jeho choroba ustupuje a bývalá priateľka sa k nemu vracia, začne zvažovať, čo je pre neho skutočne dôležité a čo dáva jeho životu zmysel. (TV JOJ)

Hanys_

První polovina je výborná. V duchu mě napadala myšlenka, že tohle je možná lepší než nějaká smithovka. A film, že pomalu aspiruje do mé letošní top Five. Šílená camea, výborné vtípky - paráda. Boužel od jistého momentu (příjezd za Laurou), film ztratil tempo, začal se neuvěřitelně táhnout a být docela otravný - a to celých 40 minut, které se nějak daly přežít jen díky Banovi.. Appatowovi to teda u mě ještě na 4 vyšlo. Ale tentokrát jen o chlup z obřích koulí Setha Rogena, protože ta stopáž je opravdu vražedná. Škoda, mohl to být geniální film, kdyby Appatow pořádně věděl, co chce točit ... 6.5/10 ()

Roman.Caesar

V prvních minutách jsem začal přemýšlet nad tím, co to je za kravinu, hned na to ale začal film být zajímavý, myslel jsem, že nabere kvalitu 50 first Dates a z části snad i Reign over Me, ovšem ačkoliv Adam Sandler (a i další herci) hrají velmi přesvědčivě a kvalitně, film má i řadu slabších míst či klišé, navíc má téměř nekonečnou stopáž a chvilkami jsem se už i nudil. Nakonec bych ale i přes to všechno dal 75 procent, podpořených částečně i dobrou hudbou. ()

cab

Stand-up komici mi jako ceskemu obcanovi moc nerikaji, takze vystupy nebo spisovani scenek se u me minulo s ucinkem a pribeh, kdy uspesny ale osamoceny komik zjisti, ze umira a pak zase ne jsem presel mrknutim okem. Nejvetsim machrem filmu pro me navzdy zustava (Eric Bana) jako manzel hrdinovy lasky. 45% ()

Orthank

Nehodno komentovať. Vyše dvoch hodín neutíchajúcej nudy, ktorá sa nevie rozhodnúť či chce byť komédiou alebo drámou. Hereckým obsadením, názvom a režisérskym prístupom čistá komédia, no dejovo skrz- naskrz dramatické "málodielko". Najhoršie, že Komikov nemožno brať ani ako experiment alebo úlet. Ani jedná téma (komediálna resp. dramatická) nie je nejako viac zvýraznená, a tak sa tieto dva protichodné žánre technicky ale aj umelecky negujú. Použitý humor absolútne nefunguje pre európskeho diváka, a keď sa človek jediný krát zasmeje na rozhovore otca Erica Banau s vlastnými deťmi v mandarijštine, má chuť bez ľútosti s týmto nepodarkom skončiť predčasne... ()

lukasch

Film říznutý tu Sandlerovkami tu chytrými přisprostlými snímky Apatowa. Ve výsledku je to spíš mix několika fakt podařených scén a nudné omáčky. Protože mám rád oba styly, vyhovoval mi i film, ale kdo je více Sandler nebo Apatow, ten bude asi zklamaný. ()

Arach.No

Se stopáží jsem problém neměl. Film ale bohužel působí dojmem tří až pěti osekaných dílů seriálu, slepených dohromady. Trvá sice dvě a půl hodiny, ale spoustu věcí nechává jenom nakousnutých. Z čeho jsem měl velkou radost byla atmosféra, díky ní jsou Funny People vyjímečným snímkem balancujícím mezi žánry. Obratně mixují stand-up komedii, drama a Apatowsky přisprostlou zábavu do unikátního pochmurného koktejlu. Obsazení mi přišlo hodně nevyvážené - výborný Rogen a nezvykle příjemně hrající Sandler dokázali své postavy oživit. Na druhou stranu Lesli Mann vypadala pěkně, ale její herectví mi moc nesedělo. To však není nic ve srovnání s Ericem Banou který mi byl vysloveně nepříjemný. Jestliže se však dokážete naladit na správnou vlnu a nemáte nic proti stand-up výstupům, tak si Komiky určitě užijete. ()

dopita

Tentokrát Judd Apatow do filmu nacpal trochu víc dramatu, než v jeho předchozích filmech. Nicméně humoru je ve filmu jako obvykle dost, stejně tak je ve filmu tradičně hromada sprosťáren. Judd Apatow se jako režisér pořád zlepšuje, zdánlivě běžný scény mají v jeho podání čím dál větší šmrnc a kvalitu. Na druhou stranu pořád do svých filmů cpe i scény, které by tam být nemusely a tím neúměrně a zbytečně svoje filmy natahuje. ()

kukuuuc10

Tvůrci tuhle dramakomedii zbytečně natáhli. Ze začátku hrozná sranda, ale pak se do toho snažili divákům vnutit nějaký děj o ztracené nebo snad životní lásce povrchního komika. Hlášky byly fakt super a rozesmály mě i další kamarády, kteří se mnou film sledovali, ale kdyby za lomítkem nebyl žánr drama a bylo to pouze o zábavě, vývar a obliba by byla mnohem větší! ()

kolemjdouc

Sandler v roli tvrďáka který si užíval života až dostal řádně za uši.A...prozřel a jal se dělat dobré skutky.Všechno v tom filmu je nějak cik cak.A nadávek jak ve čtvrté cenové.Takové o ničem.No a nakonec - jestli se takhle dělá v americe opravdu zábavná šou jako v tomto filmu...tak tedy nevím.Slabota. ()

MulaNula

Nečekal jsem nic extra, Sandler pro mě není srdcový herec a todle mi přišlo jako obyčejný průměr. Nějak mě asi nechytly vtipy, na kterých je film založen a to drama mě u srdce už vůbec nechytlo. Nikterak zajímavé. ()

Midnite

Scenáristi by si mali uvedomiť, že keď už chcú robiť film o komikoch, čo rozprávajú vtipy, mali by mať aj nejaké vtipné vtipy .. ()

Ricky_CZ

Kvalitní snímek, který trpí svým zaměřením na zámořského diváka (u některých dialogů až příliš citelně) a hlavně stopáží. Na druhé straně ale máme skvělé herce, v jejichž čele dokáže Adam Sandler zahrát jak patetickou, truchlící, tak i narcistickou povahu a my si tedy můžeme vyzkoušet, jaké to je během chvíle člověka litovat, milovat i nenávidět. Další obsazení je natolik bohaté, že se dá těžko popisovat, kdo, kdy, kde. Dialogy jsou v celku kvalitní a věřím, že pár skečů budu chvíli používat..U mě osobně kvalitních 78% ()

MkSallam

Bál jsem se délky a nakonec to přežil v pohodě, ale zajímavý je jeden fakt, z celku vykukuje dost scén jejichž význam je téměř nulový, ale Apatow je tam prostě nastřelil, protože je "měl při ruce". Což v kontrastu s pocitem silného prostříhávání (někde naopak záběry citelně chybí, kde je hláška s GTA z traileru?) působí hodně divně. Ale překvapivě to funguje, herecky je to super (vynikající Sandler, hláškující Rogen, hromada přihrávačů a jako bonus nějaké to cameo) a je to velmi dobrá zábava. Kdo by se bál nějaké extra depky, bude překvapen, kombinace stand-up výstupů, neustálých narážek na filmy a solidní kadence hlášek mě osobně dost sedla a procvičila mi bránici. Podle mě lepší než Zbouchnutá.... ()