Temné patro

Scenár:

Pekka Lehtosaari

Hudba:

Ville Riippa

William Hope, Leon Herbert, Ronald Pickup, Philip Bretherton, Noah Huntley, Dominique McElligott, Skye Bennett, Mr. Lordi, Kita, Amen, Ox, Awa, Jussi Haukkamaa (viac)

Pouhých sedm pater může být tou nejhorší noční můrou
Otec se chce o svoji autistickou dceru postarat sám a násilím ji odvést z nemocnice. Při útěku ale zůstanou uvězněni spolu s dalšími šesti lidmi ve výtahu. Incident je však pouze začátkem té nejhorší noční můry. Když dveře výtahu po delší době dveře výtahu konečně otevřou, najdou jen strašidelně prázdné chodby několik zohavených těl. Je to práce netvorů z temné strany, kteří se právě pouští do děsivého útoku na své nové oběti. Začíná být jasné, že na malém autistickém děvčátku leží otázka přežití celé skupiny. (oficiálny text distribútora)

Palvinie

Lordi ve filmu? Hm, nic moc. Občas to tu hororovou atmosféru mělo a fakt jsem se bála, je tu i jistý nový nápad a poměrně zajímavý příběh. Na to, že Finsko a horory moc nejdou k sobě je to zdravý průměr. ()

Guzo

Začátek filmu navodil pochmurnou atmosféru, která potřebovala jen okořenit nějakým, snad ani ne moc složitým, dějem. Místo toho přišel zpěvák Lordů (ducha nepočítaje, to ještě šlo) a chňapnul někomu po noze. Co to? No, jde se dál, třeba to tam bude nějak rozumně vysvětleno.. Časový paradox v podobě střely zdola schodiště byl vynikající, film zase začal nabírat na obrátkách. Než se tedy dostavil druhý člen kapely, opravdu jsem čekal, kdy konečně se sejdou všichni v jedné místnosti a bude koncert.. Od toho okamžiku jde film rapidně dolů, naprosto zničující závěr tomu dává korunu.. Ale začátek byl opravdu slibný, tak třeba to vyjde příště. ()

drackula

V prvom rade treba konštatovať, že film si vychutnajú iba fanúšikovia hard-rockovej kapelky Lordi. Atmosféra chladnej nemocnice sa vcelku zaujímavo vyvíja, kostými členov kapely stoja fakt zato, avšak niečo tomu chýba. Ústredná myšlienka, nech sa tvári akokoľvek hĺbavo a originálne nefunguje tak ako by mala. Divák čaká nejaký vývin ale nič sa nedeje. Záver v duchu - "o čo išlo si domyslite sami" - vôbec nemá ten správny efekt a nerozbieha mozgové závity snažiace sa pochopiť pointu. Skôr naopak, necháva ich chladné. Každopádne nejde o zbytočný film, ale ani nič čo by spravilo dieru do sveta. 55 % ()

davidek

Nevím, zda byl záměr horor nebo pohled do mysli "autistické" dívky. Spíš si myslím, že záměrem bylo ukázat pouto mezi otcem a dcerou. Nebo ne? Já fakt nevím. Jsem tak trochu zmatený z toho co jsem viděl a navíc efekty, ač by již mohly v tomto století být na úrovni, mi připadaly tak trochu divný. No nevím. Snad se na to podívám někdy ještě jednou a třeba budu chápavější:-). ()

huli601

Kopírovanie silent hillu so 100 krát horšími efektami a hereckými výkonmi. Jediné plus je temné prostredie ktoré sa priblížilo aspoň kus silent hillu. A skupina LORDI :D to akože neviem čo malo byť :D ()

1kiki16 odpad!

Pokud ještě někdy od někoho uslyším o tom, že chce červenou tužku, tak ho zabiju asi! Jeden z nejhorších hororů, jaký jsem kdy viděla, nesmyslné, ubohé, bez pořádnýho nápadu a konec jsem stejně nepochopila, vlastně jsem ani nepochopila, proč to někdo natáčel... ()

MiaMoonlight

Víte, tento film bych si klidně dala znova, ale vypla bych zvuk (to prokletí toho že Lordi velice dobře znám jako kapelu=co sakra měly znamenat ty skřeky?! Člověk by k jejich perfektním kostýmům čekal třeba řev, do toho pár slov hlubokým hlasem jako mám Mr. Lordi sám o sobě... nehledě na tu nesnesitelnou slečnu na vozíku, kterou jsem ze začátku absolutně nemohla vystát) a zapla ho až na konečné titulky kde hraje tak krásná píseň. ^^ Jinak ano, atmosféra dobrá, příběh taky, ale něco mi na tom filmu prostě nesedělo. ()

dj-chrosto

Na to, ze je to finsko-islandsky horor, to nebolo vobec zle. Miestami mi to pripominalo kocku (hlavne to bludenie dookola po nekonecne dlhej nemocnici), koniec dost divoky, ale Lordi mi tam vobec nepasovali. To, ze vyzeraju ako prisery aj v skutocnosti nemuseli dokazovat aj na filmovom platne. Atmosfera vsak dobra, efekty tiez fajn. 60% ()

BlackTom

3 mesiace v kuse ma priateľka lákala, aby sme si to pozreli, že to ešte nevidela. Spravil som chybu, že som si to pozrel... Už po necelej polhodine sme sa po sebe rozpačito pozerali. "Zlatko, chceš to dopozerať?", spýtala sa ma. Odvetil som niečo v tom zmysle, že počkám aspoň na pointu. No, ehm, lenže tá pointa neprišla... Takže zabitá hodina a pol života. Aspoň jedna * za tých Lordiov =) Radšej by som si však pozrel kvalitne natočený triler s horrorpunkovými MisFiTs. ()

see_sawandrew

Riski možná dvakrát viděl Silent Hill a okoukal si pár hororových postupů. Ale ve chvíli, kdy na plátno nakráčí partička namíchnutých lordíků, je jasné, že rejža zapomněl mozek doma na nočním stolku. Pak už je to klasika - postavy s naprosto jasnou typologií, kdy snadno odhadneme, která natáhne brka příště, naprostá ignorace motivů a nablblé dialogy. A přitom se to celé tváří jako vážný horor i poté, co hlídač nejdřív zapomene svoji pistoli v místnosti s vyšinutým magorem, a následně vezme hasičák a ve snaze švihnout potvoru po palici praští osobu, kterou zachraňoval. No jo, kočka se okotila, kráva se otelila, žralok se ožral... :-) 20% PS: Ve srovnání s tímhle paskvilem působí dobře i jiný - značně ujetější videofilm od metalové kapely - Cradle of Fear. ()

Ripley

Nejraděj bych dal odpad.Těšil jsem se na něco jiného než jsou americké horory,ale byl jsem otráven.Po shlédnutí jsem vzpomínal na americké duchařiny.Trapný děj.Megatrapné latexové obludy jako z osmdesátých let..Otravné postavy včetně malé holčičky...ani nevím za co dávám 20%!Za povedeného ducha na začátku filmu?A finále...krucinál o co tam šlo!!!??? ()

AngiS

Už nikdy nechci vidět červenou tužku! :D Boha, to byla zhovadilost.. Autistická Sára a pošahaná kapela Lordi v akci. Jinak se to brát nedá. Ale ta ječící potvora byla famozní :D ()

MareT.

U takových filmů mám vždy pocit, že ztrácím čas. Celý film je ohraný, nic originálního, herci průměrní a postavy jsou napsány šablonovitě. Pak si říkám, že to vydržím, jestli to bude mít nějakou krutou pointu. A ono zase nic...takže ztráta času. Ty dvě jsou za vydařenou atmosféru a scénu se zombie...jinak kde nic, tu nic... ()

dopita

Nudnej horor. Prvních asi dvacet minut celkem ušlo, ale pak se z filmu stala břečka. Hlavní postavy mě byly nesympatický a navíc jim z huby lezly strašný bláboly. To není z těch nepovedenejch filmů, z kterejch mám srandu. Tenhle film mě spíš sral. ()

Hanys_

Z počátku opravdu mrazivá atmosféra na vylidněných nemocničních chodbách a strach z netušeného. To vše ale vzalo za své s prvním duchem a příšerou. Od té doby už tenhle film nešlo prostě brát moc vážně. A ikdyž se snímek ještě jednou zhluboka nadechl (střelba pod schodištěm), tak ten takový nijaký závěr ho zase srazil k zemi. Méně je někdy více - takže příště bez legračních příšer a možná to dopadne lépe. 3/10 ()

Holina

Nejsem fanoušek skupiny Lordi, ale ani mi nijak zvlášť nevadí. Navíc je mi sympatická drzost tvůrců, kteří prostě vzali skupinu v maskách a udělali z nich filmové bubáky. Prostředí chvílemi připomíná Silent Hill což vidím jako další plus, ovšem máme tu i pár mínusů. Předvídatelná pointa, pitomé výstupy členů bandu (v každém úseku jeden, pěkně se ukázat co umí a zase rychle z obrazovky) a totálně debilní dialogy. Suma sumárum průměrný kousek domnívám se. ()

Teabag

Další severský hororový nářez. Od začátku je tu velmi dusno, řekl bych. Ale je to jako s těmi trpaslíky: jsou dobří plavci, ale nevydrží. Navíc to expresivní zpracování monster... Některé scény mě donutily vyprsknout smíchy (aneb jak Jon hasičákem do hlavy dostal). Tyhle věci Dark Floors sráží strašně dolů. Na druhou stranu můj celkový dojem je vlastně velmi dobrý, protože místy jsem si užil to správné hororové mrazení v zádech. Nejsou to tak ani 3 ani 4*. Spíš tak 70%. ()