Krvavá noc

Mladý pár David a Amy (James Marsden a Kate Bosworth) sa sťahuje do malebného južanského mestečka. Dokonalé miesto sa ale čoskoro mení na peklo, keď na povrch začnú vyplávať temné tajomstvá a smrtiace vášne. Dvojica sa stáva terčom niekoľkých miestnych nemravníkov vedených bezcitným Charliem (Alexander Skarsgård) a obaja musia prežiť noc plnú útrap a nekonečného krviprelievania. Zachránia sa iba v prípade, že budú ešte surovejší než ich neľútostní trýznitelia. (TV Markíza)

Pedestrian

At first I was like... hahaha, výbornej vtípek s pěšcem, super kost Kate Bosworth, víc než fajn první polovina a mini role pro Shanea z Shieldu. But then! Ještě nikdo nikdy nezahrál svého dementa tak strašně jako tady Dominic Purcell, druhá polovina absolutně ztrácí na síle a film se vyhrotí z ničeho. Zbytečný film, zbytečné násilí. 5/10 ()

iamek

Tenhle remake se mi líbil více než tolik chválený a opěvovaný originál s Dustinem Hoffmanem. Stejně jako v originále jsem se hodinu nudil a jen čekal na Rambo scény na konci filmu. V téhle verzi se mi navíc líbili více než v originálu a hlavně byly myšleny vážně. Aspoň jsem nezaregistroval chechtajicí se magory na dětském kole. Osobně se mi ale nejvíce líbí Fri os fra det onde. ()

klerik

Veľmi slušné. Buranský vidiek verzus civilizovaný svet. Náznaky, drobné roztržky a prekvapivo funkčné akčné vyústenie. Niečo ako menej umelecké FUNNY GAMES (USA). Ak vám niečo vadilo na MOTELI SMRTI, tu by vám nemuselo vadiť nič. To, že je to remake, určite nie je chyba. Slušný hororoidný triler... ()

Chrustyn

Ve své podstatě zbytečný ale na druhou stranu překvapivě povedený remake Peckinpahovi klasiky, který nepřekonává atmosféru originálu, nepřináší mnoho nového ale v záplavě novodobých remaků přeci jen působí daleko sofistikovaněji a dospěleji než díla z dílny Michaela Baye (samozřejmě jeho produkční díla ne režijní). Kdo zná klasiku určitě se neurazí, kdo nezná a nehodlá se koukat na (ne)sexy Dustina Hoffmana a Susan George, najde zde zdařilou náhradu. Suma sumárum, povedený thriller. ()

korbitch22

Neuvěřitelně zbytečný a obyčejný film a to jsem ani neviděl originál. 95 minut se buduje atmosféra podle typického klišé konfrontace vidláků a měšťáků, která se sice stupňuje, ale tak hrozně zoufalým a nudným způsobem, že bych si bez rychlo posuvu vystřelil mozek. Takže když si pustíte prvním 15 minut a posledních 20, úplně vám to stačí aniž byste o cokoliv přišli, (tak moc jsem neposouval jen rada pro budoucího diváka). Kdyby se Lurie aspoň pokusil o nějakou zajímavou inovaci, ale on úplně nepochopitelně změní charaktery obou manželů a místo jejich spojení a následné popravě násilníků se ženská sesype jak domeček z karet a z uťápnutýho dementa se stane psychotik, co všechny brutálně vykosí. Místo toho aby u tohodle remaku režisér diváka pobavil soudržností manželů , hraje si s psychologií postav a vůbec mu to nejde, po finální řežbě hned titulky a žádný finiš naříkající osud manželské dvojice. Zklamání 40%. ()

mcb

Aktualizovaná, divácky přístupnější verze, která se může řadit k těm lepším remakům. Bez srovnávání s Peckinpahovým originálem se noví Strašáci jeví jako nadmíru povedená žánrovka s plnokrevnými postavami a parádním závěrem. I když ne tak intenzivním. Dojem zbytečnosti celého projektu však převládá. ()

lillien

Rymejk nerymejk, zákony vidlákova zůstávají pořád stejné. Ne že bych se místy nenudila, ale občas bylo docela zábavné si pravidla připomenout. Zákon 1. Každý měšťák představuje potencionální nebezpečí a je třeba ho zastrašit, nejlépe demonstrací síly. Zákon 2. Měšťák vykazující vyšší stupeň inteligence, než průměr našich obyvatel (nejspíš každý měšťák) představuje dvojnásobné nebezpečí a je třeba sílu nejen demonstrovat, ale postupně násilí i aplikovat. Zákon č. 3. Měšťák, který odvlekl naši samici a pojal ji za manželku (nehraje roli, zda si to sama přála) představuje nejvyšší možný stupeň nebezpečí a je třeba neprodleně za a) samici ihned označkovat semenem samců původního kmene za b) drzého cizince zničit všemi dostupnými (čti nezákonnými) prostředky. Na závěr si dovolím připojit poznámku, která by mohla být užitečná všem chlapcům s poruchou zraku. I ten nejrozkošnější z vás, když si nasadí lennonky jako tuhle James Marsden, je rázem nepíchatelný. ()

honajz

Moderní remake snímku Sama Peckinpaha přebírá z původního filmu pouze půdorys, který nijak nerozvíjí, spíše rozmělňuje. Sam Peckinpah je známý svým obdivem k násilí, které někdy až s neuvěřitelnou brutalitou ve svých filmech zobrazoval. Jeho Strašáci z roku 1971 jsou studií charakteru astromatematika v podání Dustina Hoffmana, který má jistý cynický vztah k okolnímu světu, ale nakonec v sobě objeví divoké zvíře. Jež podle Peckinpaha dříme v každém z nás. V remaku Roda Lurieho hraje James Marsden scenáristu a jeho manželka Amy je herečka. Už v tom je trochu problém, protože oba mají podobné zaměstnání, a tak zde chybí třecí plocha, kdy v původním filmu si díky manželově zaměstnání manželé nerozuměli. Další rozdíl je v prostředí – zatímco v originále jde nakonec o konflikt s vesničany na zasněném a zamlženém anglickém venkově, v tomto remaku se dostáváme do klasického prostředí amerického jižanského vidlákova, jak je známe z mnoha hixploitation filmů, včetně těch studentských. Problém je, že tihle vesničani nevypadají moc jako vesničani, zvláště když se nám tu objeví Dominic Purcell nebo Alexander Skarsgård. Takže jen čekáme na závěrečné zúčtování, jež rovněž nemá moc napětí, a protože to netočil Peckinpah, tak překvapivě ani ne tolik násilí. Celkově osobně existenci těchto dvou filmů považuji za zbytečnou. Už třeba jen proto, že oba ignorují logiku a psychologii postav, jde o koncept, do kterého tvůrce (-ci) jen zasazují postavy a jejich chování, jak se jim zrovna hodí. A to nejspíše jen pro obhajobu brutality, větší poselství filmů nevidím. Být to čisté, nenáročné hixploitation, tak si celý tento odstavec odpustím, ale když má jít údajně o psychologická dílka s přesahy, tak to prrr. ()

Karamanlis

Solídny, aj keď vlastne úplne zbytočný remake, nakoľko Straw Dogs z roku 2011 v podstate verne a bez snahy o nejakú inováciu kopíruje Peckinpahov originál. Ako tu už bolo spomínané, James Marsden je v porovnaní s jedinečným Dustinom Hoffmanom herecky úplne niekde inde a čo mi vadilo ešte viac, bola pre mňa nesympatická, zdutá Bosworthka, nesiahajúca chutnej Susan George z pôvodnej verzie ani po členky. Prínosom boli naopak švédsky Adonis Alexander Skarsgård stvárňujúci rešpektovaného vodcu buranov Charlieho a James Woods v roli prechľastaného "Kouča". ()

SLOTH

tři hvězdy za kameru a zvuk jinak mardsen se dustinovi ani za mák nevyrovná!... ale myslim si ze se film co se týče remaků drží lehce nad pruměrem ()

ARI50

Rozhodne nadupaný thriller jak má být, Dominic Purcell mně překvapil jak cip, takhle podívaná byla brutální, výborná prostředí celého filmu, vesničani burani co proste jsou příjemní jen na oko, a úžasný akční konec plného zabíjení. ()

Beastmaster4

"Thriller", tohle pojmenování nebo zařazení, jak chcete, mi u některých, zejména nejnovějších rádoby thrillerů nesedí. Tady ale na 100%. STRAW DOGS po právu řadím mezi své nej! a dávám 5 hvězd. Dlouho jsem ve filmu nezažil napětí a přirozenou surovost v takovém stylu, naposledy u EDEN LAKE. Původní film jsem neviděl a tak nemohu porovnávat s kvalitou originálu. Na druhou stranu mne to vůbec nemrzí, tenhle re-make mi bohatě stačí a mému vkusu vyhovuje. Nejmrazivější na celém příběhu je, že dopředu tušíte, co bude následovat a ono k tomu všemu nakonec dojde, ale stejně s napětím sledujete, jak a kdy to bude. Film je plný příčin, které vás vtáhnou do děje a dávají vám tušit brzy vyřčené a viditelné odpovědi. Ty ale neznají postavy, které se v naivní hlouposti (zejména David Sumner - James Marsden) nechávají vtáhnout do krutého kolotoče událostí. Všechny rysy tvoří dohromady ucelený, přirozený film, plný nenávisti, zoufalství, hlouposti a odevzdání. Dobře zvládnutá atmosféra, vám dává do ruky hůl, kterou nemůžete použít, ale stejně napínáte svaly. Odvahu, slabost a zoufalství naprosto dokonale dokázala do své tváře a výkonu vtisknout Kate Bosworth, která herecky předčila všechny a alespoň u mne dokázala probudit několik emocí zároveň. James Marsden jako malinko snobský a nekonfliktní spisovatel scénářů, který v sobě nakonec najde kus chlapa je taky hodně dobrý a Alexander Skarsgård jako lidská bestie s tváří beránka a tělem gigola stejně tak. Každý dle svého vkusu a pohledu, nikoho nehodlám přesvědčovat, ale určitě jde o titul, který stojí za to vidět, jaký nakonec pro vás bude, uvidíte sami, pro mě je to jeden z nejlépe zvládnutých thrillerů. ()

JASON_X

Originál jsem neviděl, protože ty sedmdesátkový thrillery mě většinou zklamávají. Ale tenhle remake se mi dost líbil, a tak si někdy možná pustím i původního Hoffmana. Děj je prostý - další variace na staré známé téma "vyměklý jouda z města a jeho žena ve spárech vylízaných a násilnických jižanských buranů". Tentokrát ovšem vše navíc vyšperkováno slušnou filmařinou, působivými lokacemi i výpravou, skvělou hudbou, dobrými (uvěřitelnými) herci a jednou dobrou a zároveň tuze pěknou heterochromickou blondskou. Snad už si z toho filmu konečně ti měšťáci vezmou ponaučení, že na venkov se v pěkném autě a s pěknou babou prostě nejezdí! A když už tam přijedete, musíte ze sebe dělat co největšího dementa, aby vás místní vymaštěná vidlácká hovada nepovažovala za namyšlence, a vaše drahá nesmí s kdekým na potkání flirtovat a producírovat se venku oblečená jako štětka, protože pak si ji místní nadržení balíci prostě vezmou do parády. No a úplně to nejhorší co můžete udělat je, že se pokusíte zabránit zdejším domorodcům v jejich tradiční lidové zábavě - ve spravedlivém... vlastně v nespravedlivém lynčování! Poslední půlhodina a závěrečný kulervoucí gag s medvědí pastí, při kterém jsem se málem připochcal smíchy a pustil si ho asi pětkrát za sebou, byly na pět hvězd. / Po zhlédnutí původní verze z roku 1971 tenhle její remake ještě víc vynikne, všechny nešvary které jsem kritizoval na originálu jsou pryč. Měli to ovšem tentokrát Amíci jednoduché - vzali otřesně špatně zpracovaný dobrý námět a zpracovali ho lépe, moderněji a s lepšími herci, žádná velká věda. ()

Morholt

Neznám originál, takže asi nebudu na Strašáky zahlížet tak kriticky. Viděl jsem celkem obstojný thriller o tom, kterak seriálová hvězdička přijíždí se svým manželem do jižanského zapadákova, kde se ona i on postupně stávají terčem ataků místního buranstva. Solidní atmosféra a slušné obsazení (James Woods rulezz) mi trošku narušoval fakt chování Marsdenovy postavy, kterou by jsme podrobili postupnému teroru i u nás v Počernicích, protože tenhle blb si nic jinýho nezasloužil. Taky mi vadila, že existence Purcellovy role vyzněla kamsi do ztracena a to ani nemluvím o tom, že jsem se vůbec nedozvěděl, o co vlastně jde, ačkoliv se to z jemných Woodsových náznaků dalo vydedukovat. Každopádně jestli se klasiky let 70tých budou převádět do současnosti tímto způsobem, tak proti tomu v zásadě nic nemám.60% ()

Genero

Vidláčtí Strašáci trpí neukojeným sexuálním apetitem přímo úměrným délce stébel slámy čouhajících z jejich bot. Když jim blonďatá namyšlená kráva vyzývavě ukazuje kozy z vikýře, nemůže se divit, že si koleduje o drsné zchlazení své horké hrmy. Její bohatý intelektuálský manžílek Rozumbrada pak musí vyčistit skla svých elegantních brýlí, naolejovat past na medvědy po tatínkovi, zapomenout na hodiny řehole pod bičem Jiřího Gutha-Jarkovského a naplivat Strašákům na jejich hrob. Nemůžu říct, že bych byl z té buranské párty kdovíjak rozmrzelý. Byl jsem nucen tři čtvrtiny filmu sledovat jen šibalské tanečky kolem vroucího kotle a s ohledem na to musím dokonce konstatovat, že jsem se kupodivu obstojně bavil a vzrůstající napětí mezi dvěma bohémy ze Svatého lesa a čtveřicí drsných vesnických retardů neustále zvyšovalo počet vykouřených Startek v mém popelníku. Původně jsem měl v plánu navštívit odporný a zatuchlý Pirátský Záliv a podloudně zde získat pro porovnání kvalit i čtyřicetiletý originál krvavého barda Sama Peckinpaha. Ihned jsem pochopitelně zahnal tyto hříšné myšlenky, zmrskal si pro výstrahu záda devítiocasou kočkou a napsal sám na sebe udavačský dopis adresovaný České protipirátské unii a v kopii samosebou i do Bořivojovy 35, aby na ústředí věděli, jakého hada si hřejí na prsou. ()

Khalesi

Možno nepoznám pôvodnú verziu, ale možno je to aj dobre.Možno by som totiž mala problém túto hodnotiť objektívne.Keďže ja hodnotím objektívne veľmi rada:) musím uznať, že táto verzia, nech už je verziou čohokoľvek iného, ma dostatočne uspokojila.Príbeh síce nie jeden z najoriginálnejších, ale atmosféra vynikajúca i keď nie úplne hororová, ale slušný thriller sa za ňu rozhodne hanbiť nemusí.Gradácia bola výborná a postavy presvedčivé.Ja na rozpakoch nie som a dávam zaslúžené 4*. ()

6thSun

Poslední třetina je vykonstruovaná až běda a značně kazí celkový dojem, ale páč to tady má neobjektivně málo procent, přihazuju hvězdu navíc. 70% ()

Terva

Velkoměstský život se zde tvrdě setkává z buranovem. A není to tak příjemné setkání, jak by si někdo mohl myslet. CITÁT - My si tady všichni věříme.......... No a už zase hledám na filmu to špatné. Amy zas není tak hezká a já nechápu, co na ní ti "strašáci" vidí. Dále nechápu proč si Amy vůbec stěžuje, když den před tím vysvětlovala manželovi, že to je vesnice a tak to tady prostě chodí. Čekal jsem že David vyjde ven a bude to z těma buranama řešit. Rozhodl se však jinak. CITÁT - Nos podprsenku......... Bohužel návrat Amy na vesnici v ní probudil vesnické mládí. A na průser je tak zaděláno. CITÁT - Jen buranský moudro....... V 56 minutě je ve filmu malá nesrovnalost. Zatím co Amy běhá venku ze sluchátkama je nádherné slunečné počasí. Za to David, který je na lovu ze "strašákama" v lese, má zataženo a tmu - časová linie je stejná, tak kde je chyba ? Až si David odbude tu nutnou scénu, jako když utne a je nádherný den - tak to asi v buranově chodí. Film běží hodinu a nic podstatného se neděje a všímavější divák začíná tušit kam to všechno povede. CITÁT - Flétničko......... Ten konec se mi zdál trapnej. Natočeno podle románu "The Siege of Trenchers Farm" od Gordona Williamse. ()

Dale

Partička pripitých južanských vidlákov ešte nerobí atmosféru, na to treba trochu viac. Navyše Skarsgard pôsobí viac ako absolvent Harvardu, než Marsden. Síce úlohy hajzlov mu idú, ale do tejto úlohy sa nehodil, vyzerá až príliš uhladene. Zvyšok partičky je zase dosť nevýrazný a nezaujímavý. A tak najlepšie z toho vychádza James Woods, ktorému takéto úlohy sedia. Marsden sa snaží a je celkom v pohode, no v porovnaní s Hoffmanom je to predsa len rozdiel. Zato Bosworth je slabá herečka a navyše aj nie veľmi príťažlivá, radšej tu mohli dať nejakú, na ktorú sa aspoň dobre pozerá. Pôvodný film som videl už dosť dávno, takže si ho už tak nepamätám, ale rozhodne tá atmosféra bola oveľa lepšia a dusnejšia. Tu z tej partičky nešiel žiadny strach, akurát sa chovali ako debili. ()

Alexander Skarsgård jako vikingský mstitel

Alexander Skarsgård jako vikingský mstitel

15.07.2011

Byl by asi hřích, kdyby mu dříve nebo později taková role nespadla do klína. Stellanův syn a hvězda seriálu Pravá krev se ze všech sil snaží rozběhnout filmovou kariéru. Po Melancholii, remaku Straw… (viac)

Hvězdné nábory i útěky

Hvězdné nábory i útěky

19.07.2009

Strašáci nanovo

Strašáci nanovo

24.04.2009

James „Cyclops“ Marsden se vyřádil v několika komediích (a v každé předvedl, že má pro tenhle žánr opravdu talent), ale teď zkusí něco drsnějšího. Nejdřív jej uvidíme v hororu Richarda Kellyho The… (viac)