Nové dynamické stvárnenie najznámejších postáv Arthura Conana Doyla vo filme Sherlock Holmes, postaví Holmesa a jeho verného partnera Watsona pred novú výzvu. Holmes, ktorého bojové schopnosti sú rovnako nebezpečné ako jeho legendárny intelekt, musí kvôli porazeniu nového nepriateľa a odhaleniu hrozivých intríg na zničenie krajiny bojovať ako nikdy predtým. (TV Markíza)

Filmárik

Pre mňa jedno z najväčších prekvapení roku 2009 a zároveň asi prvý film ktorý má podľa môjho názoru horší trailer ako samotný film. Miestami som mal síce pocit že sa niekto snažil skombinovať Rowlingovú s Fight clubom no Ritchie v podstate úspešne preniesol fenomén Sherlocka Holmesa širokým masám a zahodil tak jeho intelektuálno-racionálny vzhľad hoci so mnou mnohý nebudú súhlasiť že práve toto bol krok vpred. No nejedná sa ani o žiadnu bondovku, film má skvelú atmosféru, scenár nepostráda logiku a zmysel, nechýba humor, napätie, tajomno a celkovo nuda nehrozí obzvlášť pri excelentnom Downeym. ()

Petyas

Opravdu netradiční Sherlock Holmes. V takovém podání jako od Guye Ritchiho jsem ho ještě neviděl. Na druhou stranu, tahle verze byla opravdu ultimátní. Nenudil jsem se a krásně jsem si to užil. Bylo tam pár hlušších míst, ale jinak super podívaná. Guy Ritchi to opravdu s kamerou umí. Robert Downey je můj oblíbený herec a zahrál Holmese opravdu skvěle. ()

Stíba

Neuvěřitelně dobře namíchaná směsice akce, dobrodružství, mysterióznosti, šarmu, zábavy, vychytralosti, skvělých herců a ještě mnohem dalšího. Dvě hodiny utekly jako voda, film ám neustále spád a měnícím se tempem vás neustále drží v pozoru. Robert Downey Jr. a Jude Law byli skvělou dvojkou. Bylo to ještě o velký chlup lepší než jsem čekal a nemám v podstatě co vytknout, 4,5* a kloubou dolů. ()

kamil0606

Koho trápi že nejde o krimi drámu o klasickom Sherlockovi ?(Niekoho určite, mňa ani v najmenšom) Veď bolo odzačiatku jasné že keď to točí Ritchie bude to riadna "hovadina"(mysleno v dobrom). A ono to aj je avšak na rozdiel od iných filmov sa tento film CELKOVO aj tak tvári a na nič iné sa nehrá... Miestami sa aj tvári trochu akoby reálne či mysteriózne ale Ritchieho štýl dáva najavo ako treba film chápať. Kvalitná hudba a prostredie len podtrháva celkový dojem z filmu. Prvý film tohto roku s ktorým som maximálne spokojný ()

Étienne

Tak ja som sa bavil ako už dávno predtým nie. Vychytávky z Podfu(c)ku a (ne)prekvapivé obraty mi celkom sedeli. Takto si predstavujem zábavu v kine. ()

bernajk

Ja jsem spokojen, je to někde přesné mezi 4* a 5* . Bylo to moderně natočeno, dost šedá atmosféra, která slušela. Je pravda, že to bylo až moc akční, ale já jsem se celých 128 min bavil. Teším se na další díl. ()

pepa3rd

Rozhodně velmi zajímavé a inovativní zpracování notoricky znímé klasiky, které představuje mladého "starého" hrdinu v trošku jiném světle. Jsem toršku na vážkách. Hercula Poirota bych takto asi přijmout nedokázal, ale u Sherlocka jsem se ještě zcela nerozhodl, zda se mi tento přístup líbí či nikoliv. Ovšem toto váhání nemá nic společného s filmem jako takovým. Ten totiž rozhodně patří k velmi silnému nadprůměru, alespoň v oblasti filmů zapadajících do podobného žánru, které se v posledních letech žalostně utápěly, mírně řečeno, v podprůměrnosti. Mnohem lepší, než jsem čekal, ale se čtvrtou hvězdou počkám asi až na druhé zhlédnutí. Zatím velmi solidních 70 % a doufám v pokračování :-) ()

n3uro

Krásná Británie vykreslená v skoro epických malbách, dobrý scénář, rychlé tempo filmu a příjemná atmosféra. Nebýt pár slabších míst, asi bych dal pět hvězdiček. Ovšem, Guy Ritchie opět zabodoval a dokázal že umí. Jen podotknu, že je tu jistá podbnost se seriálem House MD, ale to by se dalo považoval spíš za pozitivum, že Watsone? ()

fog

Guy Ritchie "dela" zajimave filmy a Sherlock neni vyjimkou. Originalne, pro-divacky ladene a tak ty 2 hodky utecou ani clovek nevi jak. Jisteze se najde spousta konzervativnich rypalu, ale preci jen uz tech klasickych dedku v houpacim kresle s lulkou a houslema bylo az az, tak proc to nezkusit jinak? :) Pobavilo! ()

fogs

Nový Holmes mi úplně změnil představu o jeho osobě. Vždy jsem si ho představoval jako starého detektiva s fajfkou v puse, který nikdy ze zbraně nevystřelil. Tento film je ale plný akce, u které jsem se skvěle bavil. Až na některé nudné scény to byla skvělá podívaná, kterou bych klidně doporučil všem fanouškům Sherlocka. ()

aR3Zz

Odlehčený dynamický film plný akce i zábavy. Taková příjemná jednohubka, protože děj je lehce zapomenutelný. Samozřejmě je zde prostor (i náběh) na pokračování, celá sága tak může skončit krachem nebo naopak úspěchem. Trochu mi připomíná Indiana Jonese hned v několika ohledech, samozřejmě situováno pouze do Anglie a s temnější atmosférou. 70% ()

Steffa

Dobré, překvapivě dobré...Podle reakcí na film jsem se bál, že se Sherlock stane akčním hrdinou ale bylo tomu tak jen v prvních několika minutách, bohudík. Celý děj se odehrává ve velmi svižném tempu, příběh je sice zamotaný ale hodně slušný, Downey je sympatický a nechybí výborná atmosféra...jen hudba byla trochu monotonní (neříkám že špatná). Celkově je to samozřejmě mainstreamová předělávka klasiky všech klasik ale víc takových. ()

Mimo83

Plne súhlasím s Ďurom Červenákom, ale o jednu hviezdičku dávam naviac... Tá Rachel v podväzkoch tam naozaj chýbala, ale spokojnosť aj tak ostáva... INCREDIBLE!!! =o) ()

candy_daze

Tohle mě příjemně překvapilo. Možná právě proto, že jsem do toho nešla s nějakým očekáváním. Celkem netradiční zpracování Sherlocka Holmese. Mimochodem jednoho z mých oblíbených knižních hrdinů. Od té doby, co jsem viděla Downeyho v roli Sherlocka, už si tam nedokážu představit nikoho jiného. Společně s Lawem byli naprosto skvělí, sehraní. Vážně jsem je oba žrala. Hodně lidí se strefuje do těch akčních scén, které se k Sherlockovi údajně nehodí. Ale no a co? Mně to vážně bavilo. Akorát konec mi do toho moc neseděl. Přišel mi až trochu hloupý. Takže kvůli konci 3* ()

Ssoumess

Řadím mezi nelepší Ričího práce. Sherlock jak jsme ho znali je pryč... a je to dobře, moc se těším co Moriarti příště vyvede za podařenou taškařici:) 9/10 ()

guri

Robert Downey Jr. je tak trochu iny Sherlock Holmes -intelektual, ktory sa neboji pouzit svoje paste. Spolu s dr. Watsonom (spolahlivy Jude Law) zachranuju digitalny Londyn a zvysok sveta, no napriek relativne skromnej akcii, zbytocne ukecanej prvej polovici (hoci niektore dialogy medzi ustrednou dvojicou boli pomerne vtipne) a viac nez dvojhodinovej stopazi im to ide pomerne hladko. Druha polovica nabera na obratkach, sympaticka Rachel McAdams dostane viac priestoru a ked popri tom vsetkom dobrudruzstve hra Zimmerova hudba, je to vlastne nakoniec celkom fajn film. ()

patroklos

Nový Sherlock Holmes je úplně nový :-) ... tak bych si ho sice nikdy nepředstavoval, ale pravda je, že film byl zábavný od začátku do konce, takže ***** ()

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

19.10.2023

Režisér Jaume Collet-Serra (Mělčiny, Black Adam) si již poněkolikáté zopákne spolupráci s produkční společností Seven Bucks Dwaynea Johnsona a pro studio MGM nyní natočí snímek Kate Warne. Hlavní… (viac)

Třetí Sherlock je nyní prioritou

Třetí Sherlock je nyní prioritou

22.04.2023

Dlouhé roky fanoušci čekali, kdy a jestli vůbec se rozjede produkce na třetím Sherlocku Holmesovi s Downeym, Lawem a Ritchiem. Poslední zmiňovaný mezitím od projektu odešel, jelikož měl v poslední… (viac)

Sherlock Holmes se dočká spin-offů

Sherlock Holmes se dočká spin-offů

06.04.2022

Streamovací služba HBO Max do toho v posledních týdnech šlape a objednává jeden nový seriál za druhým. Nyní tak s posvěcením od studia Warner Bros. přichází zpráva, že se populární filmová série… (viac)

Hugh Grant a Guy Ritchie opět spolu

Hugh Grant a Guy Ritchie opět spolu

23.01.2021

Herec Hugh Grant (Mělas to vědět, Gentlemani) si nejspíš zopakuje spolupráci se slavným režisérem známých gangsterek Guyem Ritchiem (Podfu(c)k, Sherlock Holmes). Natočit by spolu pak měli akční… (viac)