Nové dynamické stvárnenie najznámejších postáv Arthura Conana Doyla vo filme Sherlock Holmes, postaví Holmesa a jeho verného partnera Watsona pred novú výzvu. Holmes, ktorého bojové schopnosti sú rovnako nebezpečné ako jeho legendárny intelekt, musí kvôli porazeniu nového nepriateľa a odhaleniu hrozivých intríg na zničenie krajiny bojovať ako nikdy predtým. (TV Markíza)

Richyla

Skvelý film, ktorý nás prenesie do čias končiaceho sa 19.storočia a to presne do mesta Londýn, ktoré sa stalo centrom pôsobenia hlavnej postavy- Sherlocka Holmesa (v podaní Roberta Downey Jr.) a jeho verného kolegu a hlavne priateľa doktora Wotsona (Jude Law). Autori filmu nenechali ani jednu sekundu svojho diela nazmar a preto sa je na čo tešiť už od začiatku. Guy Ritchie si na nakrúcanie filmu vybral len a len tie najlepšie filmárske kulisy s akými sa môže človek v Londýne a jeho okolí stretnúť a obohatil ich drobným počítačovými efektmi a každú akčnú scénu obohatil skvelou hudbou pripomínajúcou hudbu zo spomínaného obdobia za ktorou stojí majster Hans Zimmer. Za zmienku stojí aj spomínané herecké obsadenie, ktoré si v tomto filme "padlo do oka" a ich spolupráca preto napomohla úspechu filmu. Ako je vidieť Ritchie je majstrom vo svojom obore a z malého knižného diela vytvoriť megaúspešné dielo, tak to sa len tak hocikomu nepodarí. ()

Fraktální

hlavní hrdina je tzv. Dr.Housovský typ. solidní zápletka, pěkné akční scény. Originální sherlockova analýza soubojů. Jeden z mála filmů v poslední době, který se mi líbil. ()

KcarlosK

Začínám být alergický na filmy s otevřeným koncem. Vizuálně to ušlo, ale nějak mi to celé nesedlo. Díkybohu za Rachel. Watson i přes knír vypadá až příliš mladě. Celkově bych řekl - domrvení díla pana Doyla. ()

Bastard2

Neuvěřitelně stupidní děj filmu, který byl zachycen v rádobyvtipném scénáři a film natočený tak, aby působil stylově a zaujal. Naprosto zbytečný film, který nemá smysl vidět snad ani jednou. Nechápu, že se mu zde dostalo tak důstojného hodnocení, to, že to natáčel Ritchie ještě neznamená vítězství. ()

Figuto

Obrazově vypiplané, až přeplácané, klipovité, málo zajímavý děj, dlouhé, ne moc zábavné. Dívat se na to sám, tak to vypnu. ()

BMAXX

Guy Ritchie ukazuje, že nemusí jen točit londýnské mafiánské drsnokomedie, ale že si může troufnout i na takovou klasiku, jakou je Sherlock Holmes. Sice z Holmese a Watsona udělal dvojku superhrdinů, kteří nakopávají prdel kde komu, ale co bychom asi čekali od Richieho, že?! :-) Ale co...je to skvělá podívaná, kterou doplňuje ďábelský Mark Strong (ostatně jako vždy) a nuda tomuhle zpracování rozhodně nechybí :-) ()

CrazyAdinn

Úžasné kulisy starého Londýna, skvělý Law, báječná McAdams a nezapomenutelný trošku vyšinutý Downey Jr. Konec naprosto vyzývající k pokračování, na které se nehorázně těším. Moc dobrý film se skvělým obsazení (jen Strong mi vizáží trošku připomínal Drákulu), který mě nezklamal. ()

JoudaCZ

Drsný pěstní souboj, zoomované flashbacky - ano, je to Guy Ritchie, se všemi klady i zápory. Film je točen velmi na efekt, ale digitálnost z toho čouhá všemi otvory. Postavy jsou představeny celkem neortodoxně, ale co z toho, že Holmes je alkoholik a Watson gambler, plyne pro příběh? Komika akce je velmi prvoplánová (že by sofistikovaný odkaz na Downeyho životní roli?), naštěstí to vyvažují dialogové pasáže, hlavně ty Holmesovy s Watsonem, přípaně s Irene. Bože, Ritchieho filmy patří jasně k nejukecanějším akčňákům, ale skutečně byl tento film zamýšlen jako vizuálně efektní konverzačka? A chce se divákovi pamatovat si každý zoom, který se v průběho filmu objevují s kadencí 3x za minutu, a čekat na samý závěr, až mu to někdo polopatě vysvětlí? A co hlavní záporák, vždyť Mark Strong umí být démonický, proč tady působí jako karikatura? Naštěstí je to celé dost zábavné na to, abyste si tohle všechno uvědomili během filmu, a po jeho skončení zase rychle zapomenete. ()

weetya

Tenhle Holmes že vychází z původní předlohy? Neurotický alkoholik? To jsem asi četl něco jiného. Robert Downey Jr. hraje pořád stejně (Iron Man, Kiss kiss bang bang, tohle). Spíš to vypadalo na parodii. ()

Pukancek

Wau :) Film bol veľmi veľmi veľmi dobrý. Samozrejme najviac som sa tešila nakoniec, kedy sa všetky záhady pekne krásne rozuzlili :) Trošku ma nebavila tá Holmesova aférka .. ale nevadí :) - Novodobý Holmes v starom šate :) Zgustla som si jednoznačne. Celkový dojem je viac než len dobrý a preto 4 z 5 :) ()

Jakub_BH

A teď to ještě vylepším tady a teď sem plácnu tohle, támhle to vyšperkuji tímhle. Scénář je nechutný slepenec a jeden velký naschvál. Pár vtipných scén nemůže udělat celý film. ()

BigLoser

Chtel jsem dát 4*, ale přece jenom, tomu něco chybí. Jo, parádní herecká sestava, Dr. Watson není jen Holmesův stín, Sherlock je dobrý podivín, démonickej záporák, krásná a sexy Sherlockgirl, visuálne moc hezké. Ale nevím co, ale něco tomu chybí... Asi styl pana režiséra, který sse tímto kouskem upsal Hollywoodu na několik let dopředu a už těžko od něj uvidíme parádní gangsterku. ()

AshMorgan

Čekal jsem víc, a to protože Guy je Guy a od něj jsem zvyklý jenom na extrémně dobré filmy. A tohle je pro mě bohužel jen dobrý film, bavil jsem se, chytlo mě to. Ale chci zpátky toho Ritchieho s two smoking barells které drží v ruce cikánský Pitt = ) Prostě, natočte mi něco mezi Podfuckem, a Sbal prachy a vypadni...a budu vám líbat nohy pane Ritchie. Za tohle ne. *** ()

Keytee

Super obsadenie, super námet, úžasná atmosféra doby minulej, pekné kostými, sympatická povaha hlavnej postavy a nezadržateľný dobrodružný pocit vydržal až do konca. :) /teda aspoň u mňa/ ()

Cyco_Mike

Neočekával jsem od filmu nic, ale dostal jsem pořádnou dávku zábavy. Kamera, režie, střih - to včechno podpořeno skvělými herci dělá z tohoto filnu novou dimenzi Sherlocka Holmese, zmizela statika a ustrnulost a to filmu skvěle prospělo. Mám rád i starší filmy s SH, tohle je úplně jiné a stejně skvělé. ()

RadimRay

Měl jsem trochu obavy, jak se Guy Ritchie s tímto filmem popere a velmi pozitivně mě překvapil! Dynamické scény to on umí, nechyběl vtip a racionální vysvětlení všech nadpřirozených schopností hlavního padoucha mě též potěšilo. Nechápu proč někomu vadí, že to není ten "starý dobrý Sherlock" ? Někdo příjde s novým podáním a třetina lidí to nerozchodí! Inu, co člověk, to názor. Já patřím k těm nadšeným :-) Duo Robert Downey Jr. a Jude Law to zahráli bravurně! 85% ()

oleg121

Je to veľmi dobrý film, ktorého ale zrážajú k zemi hluché miesta a navyše, tie zrychlené zábery sú strašne otravné. Ale okrem týchto nedostatkov nemám čo vytknúť. Akcia je skvelá, napätie sa dá krájať, a Downey ako vždy bravúrny. ()

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

19.10.2023

Režisér Jaume Collet-Serra (Mělčiny, Black Adam) si již poněkolikáté zopákne spolupráci s produkční společností Seven Bucks Dwaynea Johnsona a pro studio MGM nyní natočí snímek Kate Warne. Hlavní… (viac)

Třetí Sherlock je nyní prioritou

Třetí Sherlock je nyní prioritou

22.04.2023

Dlouhé roky fanoušci čekali, kdy a jestli vůbec se rozjede produkce na třetím Sherlocku Holmesovi s Downeym, Lawem a Ritchiem. Poslední zmiňovaný mezitím od projektu odešel, jelikož měl v poslední… (viac)

Sherlock Holmes se dočká spin-offů

Sherlock Holmes se dočká spin-offů

06.04.2022

Streamovací služba HBO Max do toho v posledních týdnech šlape a objednává jeden nový seriál za druhým. Nyní tak s posvěcením od studia Warner Bros. přichází zpráva, že se populární filmová série… (viac)

Hugh Grant a Guy Ritchie opět spolu

Hugh Grant a Guy Ritchie opět spolu

23.01.2021

Herec Hugh Grant (Mělas to vědět, Gentlemani) si nejspíš zopakuje spolupráci se slavným režisérem známých gangsterek Guyem Ritchiem (Podfu(c)k, Sherlock Holmes). Natočit by spolu pak měli akční… (viac)