Nové dynamické stvárnenie najznámejších postáv Arthura Conana Doyla vo filme Sherlock Holmes, postaví Holmesa a jeho verného partnera Watsona pred novú výzvu. Holmes, ktorého bojové schopnosti sú rovnako nebezpečné ako jeho legendárny intelekt, musí kvôli porazeniu nového nepriateľa a odhaleniu hrozivých intríg na zničenie krajiny bojovať ako nikdy predtým. (TV Markíza)

Siri69

Jsem moc rád že pro postavu Sherlocka Holmese byl vybrán Robert Downey,jelikož mu tato role sedla výborně !!! Ve vedlejší roli výborně úřaduje Jude Law !!! Film má zajímavý a napínavý příběh a když se k tomu přidají vtipné scénky a hlášky Sherlocka Holmese,tak je to zábavné... Bohužel se mi to ale zdá celkově natočené poněkud nudnou formou a tím pádem je dvouhodinová délka filmu až moc dlouhá... 3,5* ()

mkubalikova

Pět důvodů, proč mám tento film tolik ráda: 1. Mám ráda detektivky a Sherlock Holmes je klasika žánru. 2. Guy Richie je zatraceně odvážný parchant, tohle mohlo dopadnout zle, ale je to parádní jízda. 3. Miluju Roberta Downeye :-) 4. Jude Law je skvělý Dr. Watson. 5. Hudba. 90% ()

Kosmik 1

Pro mě průměrný film, na můj vkus příšerně dlouhý. Ale naštěstí je Sherlock Holmes poměrně vtipně natočený a některé souboje jsou vážně legrační. :-) Takže jsem se i zasmál. Vysvětlení na konci mě nenadchlo, ale na druhou stranu nebylo ani tak špatné. Prostě průměr no. Nutno dodat, že Jude Law jako Watson mě bavil víc než Robert Downey Jr. jako Holmes. 65% ()

vyfuk

Sherlocku. Guy přinesl akční komedie a nyní ten Sherlock? Nebyl jsem si jistý. Nakonec po ne moc dlouhém rozhodování jsem se na něj vrhl. A výsledek? Lituji, že jsem neměl tu možnost to vidět už v kinech. Bylo to jako sledovat nebe. Kriminální zápletka, která vám připadá jako sci-fi a myslíte, že jde o nějakého mystického Holmese a že se Ritchie asi zbláznil. Opak je pravdou. Úžasně provedená genialita filmu a celého scénáře byla opravdu dokonalá. Holmes překypoval sarkasmem, jak to máme s Downeyem rádi a svět se nám při sledování filmu zdá jako pohádka. Dvojka byla o něco horší, ale ona samotná genialita a kouzlo v ní přebývá. Jinak se těším na třetí pokračování a velmi rád bych se dočkal i čtyřky a pětky. Možná to trochu ztratí na kvalitě série, ale Holmesovi příběhy jsou bezmezné. Děkuji přátelé. Film splnil mé očekávání, předčil ho a zajistil mi krásný zážitek. ()

czdmaso

Neskutečně jsem se bavila. Robert Downey Jr. se už léta můj favorit, Jude Law mu zdatně sekundoval a Guy Ritchie je konečně zpátky... ()

Myrreczech

Velice zábavný, promyšlený film s hravými postavami, skvělými herci a úžasným (jak jinak) Zimmerovým soundtrackem. Ritchie nezklamal a připravil pohodovou akčně-logickou podívanou, na kterou se rád podívám znovu. ()

Autogram

Viac ako holmesovské je to akčné a pästné súboje namiesto riešenia rébusov mi išli k Sherlockovi ako päsť na oko. Rébusy sa našli, aj sme dostali na úplný záver kompletné polopatistické vysvetlenie záhad, ale po tých všetkých výbuchoch ako z Ramba mi pripadalo kľudné posedenie s Adler príliš krátke. ()

dragon94

"A když ožívají mrtví..potom tyhle hroby zaplní živí." Guy Ritchie vytvořil velice zdařilou adaptaci nejslavnějšího fiktivního detektiva všech dob, která dokáže zaujmout i mladší publikum a ve spoustě věcech je i věrnější předloze než starší adaptace. Čeká vás tedy akční, dobrodružná, napínavá, chytrá, skvělými záběry prošpikovaná a perfektní hudbou doplněná jízda, od začátku až do konce. 5* 95% ()

Ravi

Holmes v pojetí kovbojů ze Západu je poměrně divoký a tak trochu mixuje dnešní představu o bombastičnosti tehdejší doby s reáliemi, v nichž se film odehrává. Zkrátka ukazuje nám, jak si dnes představujeme, že by se tehdejší Holmes určitě choval a jednal. Upřímně řečeno je to do nebe volající splácanina, která nemá po faktické stránce hlavu ani patu. Pak je tu ale druhý pohled na věc, a sice, že nebudeme tak upjatí a film si s nadhledem užijeme, i když víme o shora psaném. To byl můj případ, takže jsem vlastně dostal, co jsem chtěl. Je to bombastická akce, trochu taškařice, místy bláznivá, ale celkově velmi odlehčená a tím vlastně splňuje, co předesílá v ukázkách. Fanoušci klasického Holmesova důvtipu nadšení nebudou, ale díky tomuto podání získá Holmesův důvtip mnoho nových, což je vlastně pozitivní generační posun klasiky. 90% = 4+/5 ()

Dagoussek

Sherlock Holmes mě tady baví především, že ho hraje Robert Downey Jr., role mu zde sedí. A s parťákem Watsonem se zábavně doplňují. Moc mě tam nesedí Rachel McAdams, ale je to o vkusu. ()

Jaro.Krafcik

Dala sa pozrieť aj táto filmová podoba Sherlocka Holmesa. Guy ritchie má kvalitne filmy. Bavilo už síce menej keď mam za sebou seriál, no to nevadí. Downey predviedol že vie hrať aj niečo iné ako iron mana. Dvojku si už nezopakujem. Možno ale raz. 4* ()

HomeAlone

Film ktoremu v mojich ociach nechybalo vobec nic . Perfektna zabava , ktora ma nenudila ani na sekundu a Ritchiemu to vyslo na jednotku . Uz sa tesim na druhy diel ()

Philoun1

Dobré výkony herců a skvělý humor spojený s perfektními triky a akčními scénami trochu kazí stopáž, ke konci už se film trochu vleče ale pořád dobrý kino zážitek. ()

Madlene

Rychlé, vtipné akční...ani jsem se nestihla posadit a pořádně uvelebit a už to svištělo. Obzvlášť cením některé scény (jako například akci v ringu nebo bitku na rozestavěném Tower Bridge). Závěr je jasný, tohle jsem od toho očekávala, a přestože seriál s Jeremy Brettem v hlavní roli těžko něco překoná, tohle bylo zkrátka ono. ()

silent cut

Tohle je popkulturní vagon plný černého uhlí řítící se sokolovskou uhelnou pánví a kdo se mu postaví, dostane přes držku. Guy Ritchie se zřejmě na večírku sjel s Michaelem Bayem. Chvíli drbali Stephena Sommerse a pak se Guy sebral a letěl zpátky do studia, aby dokončil nejakčnější historickou svatokrádež s aspirací na dvojku. Yeah! ()

Composter

Od Sherlocka jsem si nic moc nesliboval - pouze jsem se těšil na Roberta Downeyho (poslední dobou je to fakt frajer ;)). Očekával jsem holywoodskou taškařici ve stylu mladého Indiana Jonese...a ouha! Od začátku do konce perfektne odvedená práce a výborná zábava! Guy dokázal namíchat výborný popcorn aniž by na tom tratila atmosféra dobového Londýna. Příběh sice nic moc (nějací ti ilumináti a světové konspirace), ale celé to šlape náramně dobře. A hlavně - nic mi na tom všem nevadilo - žádný špatný herec, žádné trapné "rádoby cool" záběry - vše fungovalo tak, jak má. Na takovou zábavu si do mulťáku vždy rád zajdu ;) ()

JančiBači

Nebyt osobnej charizmy Roberta Downeyoho, tak kludne dám aj 2 hvízdy.Osobne Ritchieho filmy nemám rád a tento nie je výnimkou.Sherlock Holmes bol odjakživa distingovaný pán, ktorý vyriešil každú záhadu,Ritchie ponúka Holmesa ako Jamesa Bonda na začiatku 19 stor. ()

BuryGol

Po prvnim zklamání a vydejchání, že Sherlock neni starej vetchej člověk závislej na opiu ale mladej svalnatej zápasník už to bylo dobrý. Guy Ritchie vzal kšeft pro Hollywood, a aspoň tak, že to americká produkce moc nezvorala. Moje přesvědčení, že to měla bejt čistě britská záležitost mi nikdo nevezme. Na druhou stranu koukat, jak se Robert Downey Jr. snaží o britskej akcent je úsměvná věc. Akci to mělo, napětí taky, hodně se to podobalo knižním předlohám a podle konce se očividně dočkáme pokračování. Upřímně řečeno-bál jsem se, že to bude průšvih. Ale nebylo to tak zlý. ()

spikey1

zážitky včerejšího večera. Myslím, že se cítím jako po dlouhém vztahu. S Pandorou to bylo tak hezké a asi se ještě jednou nezávazně zkusíme sejít. A teď zkouším co dál. Novoroční otvírák od Ritchieho mi rozhodně pomohl. Uvědomil jsem si, že to nemůže být podobné a už vůbec ne stejné. Jenže ačkoliv je Sherlock skvělý, vtipný, akční a diky představitelům pohledný, nedokázal mě uchvátit tak jako ON(doplň jméno a vznikne verš). Z deníku opuštěného diváka:D ()

iantomasik

Je pravda, že nějaká valnější stylovost, či umění zde ustupuje povinnosti potěšit v kině úplně všechny, ale celé je to tak zdařile smontované, zábavné a především vkusné, že musím hodnotit vysoko. Kvalita jde sice s rostoucími minutami nemilosrdně dolů, ale stejně považuji nového S. Holmese za jeden z mála blockbusterů, po jehož shlédnutí se těším na pokračování a na který bych se nebál vzít celou rodinu. (3,7) ()

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

19.10.2023

Režisér Jaume Collet-Serra (Mělčiny, Black Adam) si již poněkolikáté zopákne spolupráci s produkční společností Seven Bucks Dwaynea Johnsona a pro studio MGM nyní natočí snímek Kate Warne. Hlavní… (viac)

Třetí Sherlock je nyní prioritou

Třetí Sherlock je nyní prioritou

22.04.2023

Dlouhé roky fanoušci čekali, kdy a jestli vůbec se rozjede produkce na třetím Sherlocku Holmesovi s Downeym, Lawem a Ritchiem. Poslední zmiňovaný mezitím od projektu odešel, jelikož měl v poslední… (viac)

Sherlock Holmes se dočká spin-offů

Sherlock Holmes se dočká spin-offů

06.04.2022

Streamovací služba HBO Max do toho v posledních týdnech šlape a objednává jeden nový seriál za druhým. Nyní tak s posvěcením od studia Warner Bros. přichází zpráva, že se populární filmová série… (viac)

Hugh Grant a Guy Ritchie opět spolu

Hugh Grant a Guy Ritchie opět spolu

23.01.2021

Herec Hugh Grant (Mělas to vědět, Gentlemani) si nejspíš zopakuje spolupráci se slavným režisérem známých gangsterek Guyem Ritchiem (Podfu(c)k, Sherlock Holmes). Natočit by spolu pak měli akční… (viac)