Zem - sila planéty

• Česko Mocné síly planety Země (viac)
Veľká Británia / Nemecko, 2007, 4 h 17 min (Minutáž: 51–52 min)

Naše planeta, její fungování, a jedinečnost, díky níž mohl vzniknout život na Zemi. Nový spektakulární koprodukční projekt BBC.
Planeta Země, úchvatný, neustále se měnící svět plný zázraků přírody. Nejsou to však jen krásy, které ji činí tak podivuhodnou. Působí tady též mocné přírodní síly, které z ní učinily jedinečnou planetu naší sluneční soustavy - a umožnily jí stát se kolébkou života. V této epizodě našeho seriálu budeme hovořit o sopkách a vulkanické činnosti. Jsou součástí globálního systému, který nepřetržitě mění tvář našeho světa. Sopky způsobily nejzásadnější evoluční skok v historii Země a pomáhají udržet naši planetu obyvatelnou. (oficiálny text distribútora)

filmmovier

Další dokument BBC, který mě dostal na kolena. BBC opět ukázala, že dokumenty prostě umí. V tomto seriálu jsou úžasné, epické záběry, výborná hudba, skvělý komentář a samozřejmě spoustu zajímavostí. Něco si zopakujete a většinou ale zjistíte úplně nové informace. Viděl jsem dva díly - Sopky. To byl skutečně úžasný díl a zajímavostí tam bylo tolik, že by se daly mazat na chleba. Oceány - neskutečně vtipnej díl s kachýnkama...:D. Tento dokument vážně doporučuji, Je určitě jeden z těch nejlepších a nejzajímavějších, které BBC kdy natočila. Tohle je jeden z těch dokumentů, které chci vidět celé. 100%. ()

Phobia

Jsem rozervaná, co s hodnocením - na jednu stranu lepší dokument na téma živlů planety Země nenajdete: naprosto úchvatný vizuál, bombastické záběry, k tomu profesionální hudební doprovod, gradující ve správných momentech, a nevtíravý komentář. Ale na druhou stranu obsažené informace mi přijdou vhodné tak leda pro školáky, uvítala bych větší hloubku a složitost. Být středoškolačka, dám bez výhrad 5*... bohužel nejsem, takže ta pátá hvězdice tomuhle výbornému dokumentárnímu cyklu unikne o chloupek (fakt malinký, z pravidelně holeného... podpaždí). 89% ()

007.

Rozhodně dokument, který stojí za zhlédnutí. Nejvíc se mi líbil třetí a čtvrtý díl, ve kterých jsem se dozvěděl nejvíc nových a zajímavých informací.. Stejně jako u jiných dokumentů je pro mě jako věřícího člověka těžko pochopitelné, proč tvůrci neustále zdůrazňují, jak vše vzniklo náhodou a díky štěstí zde můžeme být, a jak náhoda vše uzpůsobila tak, že vše na zemi funguje přesně, dokonale a vše je propojeno, a na druhou stranu člověk, výtvor náhody (evoluce), který má schopnost přemýšlet a je vrcholem řetězce náhod, vše ostatní ničí, místo aby byl schopen vše využívat a používat tak dokonale, jako funguje naše planeta a vesmír. 100% ( k zamyšlení z Bible verš Hebrejcům 3:4) ()

DjLibnei

Za mě ještě lepší než Zázračná planeta. Z těhle informací a snímků mi doslova spadla čelist :) Seriál, který Vám ukáže, jak je lidský život, respektive lidská rasa nepodstatná a jak je člověk bezvládný proti přírodě! Vážně zde na Zemi řešíme banality a vůbec nedoceňujeme tohle umělecké dílo. Naši Zemi... BBC to zkrátka umí! 101% ()

Jaxx84

Nabízí se srovnání s Planet Earth a bohužel musím přiznat, že se dokumentární cyklus Earth: The Power of the Planet se Zázračné planetě nemůže rovnat. Bez fauny a flory to prostě není ono, a přesto, že jsou jednotlivé kamerové záběry ohromující, tak samotné informace neupoutaly příliš moji pozornost. Viděno: E03 Ice. 6/10. ()