Nežní zabijaci

Dráma / Mysteriózny / Sci-Fi
USA, (2009–2010), 20 h 59 min (Minutáž: 43–50 min)

Tvorcovia:

Joss Whedon

Eliza Dushku, Harry Lennix, Fran Kranz, Tahmoh Penikett, Enver Gjokaj, Dichen Lachman, Olivia Williams, Reed Diamond, Amy Acker, Brett Claywell (viac)

Skupinka ľudí sa stala súčasťou experimentu, pri ktorom im pozmenili osobnosť, zmenili spomienky, pohnútky - urobili z nich niekoho iného, bábky vhodné pre momentálne účely klientov. Mimo plnenia najrôznejších úloh žijú normálny život svojej novej osobnosti, v dome zvanom Dollhouse. Problém nastáva, keď si jedna z bábiek - Echo (Eliza Dushku) - začne uvedomovať svoje prirodzené ja a čo sa s nimi deje. Navyše sa k nej snaží priblížiť niekto z vonku, kto chce Dollhouse zničiť. (MoiJe)

Pajky3

Zajímavý seriál se spoustou výborných nápadů a myšlenek. Postupem času jsem si zamiloval nejen postavy, ale i herce. Mezi mé oblíbené postavy patřil Topher, Sierra a Victor a co se herců týče, tak plus získala hlavně dvojice Fran Kranz a Amy Acker. Potěšil mě taky návrat Firefly dvojice Summer Glau a Alan Tudyk. Ve druhé sérii opravdu není radno ztrácet přehled, protože gradace v závěru je obrovská. A bonbónek, který dostala v podobě Epitafu dvě, tak po takovém by toužil každý končící seriál. ()

Shorty_

V době prvního vysílání jsem dal aby se neřeklo tři hvězdičky a ukončil své sledování po pěti epizodách. A byla to chyba, nyní po cca třech letech jsem seriál dokoukal a musim říct že se náramně pěkně rozjel. Druhá polovina první a celá druhá série je skutečně více než perfektní. Některé momenty jsem si po shlédnutí několikrát přetáčel znovu a znovu. I přes stále nepřekonané Firefly dávám jasných 5 hvězdiček. ()

c.tucker

Tak tohle mě chytlo a má to opravdu velký potenciál do další sezóny, hlavně potom co jsem dokoukal Epitaf jedna. Propletený svět agentů, měnění osobností. Super propracovaný svět, chci prostě víc. Topher je prostě suprovej pošuk. Tyto opakované repliky se mi navrtali do mozku: - Topher: Hello, Echo. How are you feeling? - Echo: Did I fall asleep? - Topher: For a little while. - Echo: Shall I go now? - Topher: If you like. ()

bartias

Tohle že je Joss Whedon? Dollhouse nemá ani špetku kouzla, které proslavilo Firefly, Angela nebo Buffy, přemožitelku upírů. Epizody se zřídka vynoří z bažiny průměrnosti, vtípky jsou většinou ploché, pokračující zápletka unylá a Eliza Dushku v hlavní roli hraje příšerně. První série si nové díly nezasloužila. Druhá série začíná naprosto fádně, s dalšími díly se ale kvalita děje začíná lepšit. S blížícím se závěrem seriálu se konečně začne něco dít a posledních pět epizod se dokonce může pochlubit i pozvolna rostoucím napětím. Závěr sice zůstává neuspokojivý, díky druhé řadě si Whedonův seriál přesto aspoň částečně spravil pověst. Bonusový Epitaph Two navazuje na post apokalyptickou vizi nastíněnou ve speciálním díle Epitaph One a i když vypadá lacině, je stejně zábavný a povedený. ()

Laerry

Duchaplná sci-fi; seriál pro náročnější, nekonzumní publikum - to mainstreemové nemá moc šancí proniknout pod povrch psychologie postav a ať se radši o to ani nesnaží - a jde si sledovat nějaký ten bezduchý blockbuster u kterého může nechat mozek hezky ve stavu offline. Já jsem za tenhle typ seriálu vděčná, takže tvrdnutí před tv obrazovkou není jen ztrátou času, ale přináší i vnitřní obohacení. ()

demented

Očistiť obe sezóny od zbytočných, hluchých a nudných dielov nesúvisiacich s hlavnou dejovou líniou, bolo by to dokonalé. A oba epitafy sú božie ;) ()

Narya89

Začaly se mi líbit seriály, které vyvolávají určité etické otázky - nespravedlnost, "dobrá" vražda, teď zase ovládání těl lidí....prostě k zamyšlení. Ano, lidé jdou do Dollhousu dobrovolně, aspoň většinou, ale ví vůbec do čeho jdou? A kdo jim zaručí, že to nezanechá trvalé následky?Přirozená Eliza Dushku, která mě zaujala už v Buffy dodává hlavní roli šťávu, kterou seriál definitivně potřebuje a přestože to není to nejlepší, co jsem kdy viděla, určitě bych každému doporučila podívat se na proces vtiskávání a vymazávání identity, protože kdoví jestli něco podobného nehrozí i v naší budoucnosti.... ()

Unnamed

1. série má poněkud pomalejší rozjezd a člověk musí přečkat několik ne až tak působivých epizod (původní neodvysílaný pilot měl přeci jen o dost větší grády a i celá show by poté asi byla trochu o něčem jiném), kažopádně s příchodem 7. epizody začíná pořádná jízda, která vydrží až do finále. Nápad je vážně moc zajímavý a hlavní dějová linie se mi moc líbí, jen ty věci okolo - jako třeba mise - nejsou tím, proč jsem si seriál vybral, a tudíž mi počáteční pomalejší tempo nedovoluje jít na vyšší hodnocení. Tedy 3,5* a jdu na druhou sérii. 2. série opakuje schéma série první, i když i mise mají většinou více společného s konečným rozuzlením celého seriálu než tomu bylo dříve. Celkově co se mi na seriálu líbilo nejvíc bylo, jak mne dokázal tolikrát za sledování překvapit... těch zvratů... nepočítaně... a žádný z nich mě nebyl do očí, což se ne každému seriálu zadaří. Přesto, mohl být o dost kratší, protože retrospektivně si člověk uvědomuje, kolik věcí tam bylo jen jako fillery. 4* ()

Bagr_007

Dollhouse má velký potenciál, ale v první řadě se ho rozhodně nepodařilo naplnit. Výběr herců je dobrý, ale žádnou postavu jsem si nedokázal oblíbit. Celou dobu kvůli tomu tak trochu doufám, že se objeví Alpha, všechny je zabije a přijde je nahradit posádka z Firefly. Humor se tu téměř nenajde, příběh je až na pár vyjímek dost epizodní, přičemž tyto příběhy silně nudí a jednoznačně se ukázalo, jak moc zaostávají za těmi, které se naplno věnují celkovému příběhu. To ale moc nemění na tom, že i v těch nejlepších chvílích není Dollhouse žádné terno a nastoluje otázku, jestli si vůbec 2. sérii, která možná nevznikne, zaslouží. Je tu i spousta dalších věcí, se kterými se nedokážu smířit a o kterých pochybuji, že by se v další řadě zlepšili. Například vyústění některých situací bývá až neskutečně předvídatelné a chování postav občas dost nesmyslné. Celkově 60% a jsem hodně zvědavý na další krok FOXu. ()

MI-380

Tenhle seriál jako by se inspiroval naší nekonečnou schopností vžívat se do postav, které ve filmech sledujeme. Tady jde o absolutní přenesení do reality někoho jiného. Dobrý nápad, ale prvních pět dílů bylo pro mě na 60% - běžné spotřební zboží. Počínaje šestkou se ale děj úžasně zamotává a zahušťuje a jednotlivé epizody se neuvěřitelně propojují. Jsem rád, že jsem vydržel a zvyšuji hodnocení na 70%. ()

LondonGirl

Naozaj moja šálka kávy. Výborný nápad s naprogramovaním vždy inej osoby do človeka, ktorý na to slúži. Zaujímavo spracované, veľmi málo predvídateľné, iba koniec sa mi nepáčil. Som milovník sci-fi a fantasy, a preto sa mi tento seriál páčil viac, ako obyčajnému človeku. Eliza Dushku nepatrí medzi moje obľúbenkyne, ale svoju úlohu zahrala naozaj na jednotku. ()

mi0

Zaujímavé na tomto seriáli nie je ani tak samotný dej jednotlivých epizód, ktoré sú v podstate náhodné akčné príbehy ale skôr ich úvod a záver ktoré tomu dodávajú tú správnu šťavu a ten hlavný dôvod, prečo sa na ten seriál pozerať aj ďalej. Ako keď jete pečené kura s exotickým korením - je to stále len kura, no to korenie pridáva jedinečnú chuť, ktorá odlišuje ostatné kurence od tohto jednoho :)) ()

BMAJTZ

Nad serialem jsem zanevrel asi po 5ti protrpenych dilech (neminim ospravedlnovat proc to tedy vubec hodnotim) kazdopadne namet mi prisel hodne slaby a nehodny meho dalsiho zajmu. Technicke provedeni bych prirovnal k serialu Bionic Woman tedy hodne podprumerne. Postavy nevyvazene a herci kteri mi tam naprosto nesedeli. Pro me naprosto neatraktivni serial ktery sazi na jednom hrdinovi v dobe kdy se tento format uz nenosi. Nevim pro me osobne velke zklamani ale zase oproti jinym jsem od toho nametu ani moc necekal. ()

Obivan

Seriál sám o sobě je originální a překvapení tam taky nechybí. Zápletky epizod jsou zajímavé a napínavé. Herci zvládají svou práci dobře. Dollhouse má zatím dobře vykročeno. ()

Ivusha

Ten potenciál tomu nikdo upřít nemůže. Joss je prostě génius. Pomalejší rozjezd to sice má, ale po šesté epizodě se to na diváky začíná řítit. Když to v sobotu zhlédnu, nemůžu se dočkat dalšího týdne, abych mohla sosat dál. Jen je škoda, že pokračování tohoto skvostu je v této chvíli ve hvězdách. Ukázalo se, že ukončení Firefly byla jedna z největších chyb televizního průmyslu. Mám takový dojem, že tady by to mohlo být podobně.:-/ ()

Han22

Dům loutek jsem skouknul spíše ze zvědavosti na poslední dílo mistra Whedona než kvůli námětu. Ten vymyslel šílený námět lidí z vymazanou myslí nebo spíše identitou, kteří žijí prázdný život, dokud někdo nepotřebuje třeba dokonalou milenku, zpěvačku nebo vyjednavačku. Pak se nahraje nová identita a voila - nový člověk je na světě. Po světě jsou takových domů loutek spousty, v tom našem je kromě hlavní hrdinky Echo ještě Sierra a Viktor, všemu velí nemilosrdná Adele a jsou tu i další postavy jako hodný patron Boyd nebo šílený ajťák Topher. Whedon vymyslel šílený nápad, který mu prvních pár dílů jakžtakž drží pohromadě (dokud jsou na programy klasické mise), pak se ale vše začíná rozpadat, jak se místo klasických příběhů vše točí kolem spiknutí, odhalování spiknutí a hlavního příběhu. V druhé sérii se Whedon zblázní definitivně, začne chrlit příběh stylem 5 zvratů za díl, každá postava aspoň dvakrát mění strany a v tom totálním chaosu, který možná dneska moderní divák požaduje mi za chvíli byla většina postav i děje totálně ukradená. Ruku v ruce s tím jde opět mizerná akce, která se omezuje na neustálé karate souboje, které bohužel většina postav neovládá, což se řeší dabléry a rychlým střihem. No nic. Důl loutek není špatný seriál, jen na můj vkus příliš nahuštěnej a přeplácanej a lidi nemají šanci si co se děje ani zapamatovat, natož prožít nebo nad tím přemýšlet. ()

Joss Whedon prolomil mlčení

Joss Whedon prolomil mlčení

18.01.2022

Je to zhruba rok, co jsme psali sérii článků na téma pozadí vzniku filmové Ligy spravedlnosti, kde po odchodu Zacka Snydera vznikl obří střet mezi hercem hercem Rayem Fisherem a zastupujícím… (viac)

Whedonův marvelovský seriál? S.H.I.E.L.D.

Whedonův marvelovský seriál? S.H.I.E.L.D.

30.08.2012

Dlouho se spekulovalo, o čem přesně bude televizní seriál, jehož rozjetí má Joss Whedon v exkluzivní smlouvě s Marvel Studios. Inu, bude o tajné vojenské obranné organizaci S.H.I.E.L.D. (Strategic… (viac)

Zamávejte Dollhouse na rozloučenou

Zamávejte Dollhouse na rozloučenou

24.10.2009

Nový seriál Josse Whedona od začátku bojoval o přežití. Druhá sezóna byla schválena jen s odřenýma ušima a s nadějí, že se sledovanost zvedne. Opak je pravdou a tak už všichni čekají, kdy Fox seriál… (viac)

Joss Whedon má chatu v lesích

Joss Whedon má chatu v lesích

10.07.2008

A v ní, jak jinak, straší. Tvůrce megaúspěšné Buffy a rychle stopnuté, ale přesto kultovní Firefly, startuje v lednu na Foxu nový seriál Dollhouse (Eliza Dushku jako členka party mladých lidí, kteří… (viac)