Christina Aguilera: Back to basics

(koncert)
  • Nemecko Christina Aguilera: Back to Basics - Live and Down Under
všetky plagáty
Hudobný
Nemecko / Veľká Británia, 2008, 130 min (Special Edition: 60 min)

Christina Aguilera vystupuje na svém turné s dvanáctičlennou skupinou muzikantů a tanečníků, propojujících retrostyl z válečných tanečních sálů se stylem nejmodernějších videoklipů, a na koncertě uvádí řadu oblíbených hitů jako „Beautiful“, „Ain't No Other Man“, „Hurt and Candy Man“ a další. Christina, která patří k nejuznávanějším umělkyním uplynulých deseti let a získala cenu Grammy jako nejlepší popová zpěvačka, už prodala 25 milionů svých alb a úspěšně pokračuje nejnovějším albem nazvaným Back to Basics, v němž se spojuje to nejlepší z jazzu, soulu a blues. (oficiálny text distribútora)

kingik

Christina Aguilera předvedla opravdu solidní nápaditou show a tahle nevysoká umělkyně na podiu dokáže strhnout a i když vám není její hudba blízká, má co nabídnout a její hlasový rozsah je neskutečný. Ne všechny její songy jsou dobré, ale přesto každému z nich dokázala vtisknout originální pojetí a styl. Aguilera si nedovolila nudit a její koncert nabitý energií mě bavil. 60% ()

moviesfan

Tohle turné jsem viděl na vlastní oči. Na dvd je to, co jsem přesně viděl v Praze. Žádná změna, ale i tak pěvecký výkon a show parádní. Hodnocení: 75% ()

smrt.ka

Christina si nejspíš myslí, že dobovou atmosféru 30tých let stačí vykreslit výrazným nalíčením, několika jazzujícími černochy a jakýmsi stínovým divadýlkem na začátku. Ale o tom snad není, ne? Back to Basics se mi líbí moc, první deska, která mě od Chritiny vážně baví. Ale bílě oblečení tanečníci se svými nepříliš originálními tanečními sestavami a ten "elán" se kterým Christina vystupuje (který na mě bohužel působil spíš jako "Jo, jsem ráda, že jste přišli, ale budu ještě radši, až zase všichni odejdeme.") mě přesvědčil o tom, že jediná opravdu originální popová komerční zpěvačka je tu stále Madonna, ta ať se obleče do bílého, protože vím, že to nebude jediný bod programu. ()

strelenaL

Moje Best Favorite Show. Nejen že jsem na Pražském koncíku byla, takže to byl můj "NEJ" zážitěk. Prostě se moje dušička nejen namlsala show tak i má duše ( i srdce) zaplesalo i nad ohromující zpěvem X-tinky. ()

prasokote

Shlédnuto před pár lety, až zde mne Christina opravdu přesvědčila, že je výborná zpěvačka. Dříve jsem ji považovala za další popovou hvězdičku, i když pár věcí se mi líbilo už dříve. Její rozsah je úžasný a hlavně zpívá výborně na živo, což se o mnoho jiných opravdu říct nedá. Trošku sice nemusím ten "kabaret" či jak to mám nazvat, ale jinak spokojenost. Klidně bych na její koncert šla a myslím, že by to nebyly vyhozené peníze. ()

Sammy.Boy

Přímá trefa do černého! Christině tenhle glamour styl neskutečně sekne! Dechberoucí cirkusová show. Aguilerka je prostě hlasem naší doby! Pokud tam nahoře někdo rozdával zlato do hrdla, jí to tam hodil lopatou. . .neskutečné, co dokáže lidský hlas! ()

lapatata

Po dramaturgické a výpravné stránce show neměla chybu. Staví a do jisté míry kopíruje styl vystupování, který před dvaceti lety zavedla Madonna - tedy velkovýpravné live divadlo. Dělají to mnozí umělci, ne všichni na to mají dostatek talentu a hlavně peněz. To ovšem není Christinin případ, takže celý dojem je OK. Tento záznam navíc mohu doporučit víc než show naživo, neboť v hale bylo katastrofální ozvučení, takže byť má Christina v hrdle sebezářivější zlato, na koncertě to bylo vlastně fuk, protože jste stejně nic neslyšeli. V tomto je DVD jistě lepší volba. ()

fernandez

Největší chyba, která mě bude navždy mrzet, že jsem nemohla jít na koncert v Praze. Jinak Christina během turné ke svému překvapení zjistila, že je těhotná, a přesto dojela všechny koncerty do konce. ()