Kriminálka Anděl

TV spot 8
Česko, (2008–2023), 71 h 45 min (Minutáž: 53–60 min)

David Švehlík, Marek Taclík, Martin Stropnický, Ladislav Frej st., Michal Novotný, Miloslav Mejzlík, Helena Dvořáková, Jan Skopeček, Igor Chmela (viac)

První klapkou odstartovalo v pátek 28. března v Praze natáčení původního seriálu TV Nova s názvem Kriminálka Anděl, který chce být novým typem českého kriminálního seriálu, podívanou plnou napětí s moderními obrazovými postupy, který představí Prahu jako těkavé, rychle tepoucí, moderní kosmopolitní město, jež však má i své temné stránky. Každá z epizod seriálu přinese jedno pátrání inspirované skutečnými kriminálními případy. Na oddělení fiktivní pražské Kriminálky Anděl pracuje tým celkem pěti hlavních kriminalistů, kteří pátrají po pachatelích nejzávažnějších trestných činů - loupežných přepadení, úkladných i sexuálně motivovaných vražd. Šéfuje mu nejstarší a nejzkušenější Ivan Tomeček (Martin Stropnický). Jeho kolegy jsou nováček Tomáš Benkovský (David Švehlík), praktik Oliver Hajn (Marek Taclík), dokumentarista Rudolf Uhlíř (Michal Novotný) a policejní psycholožka Jana Chládková (Helena Dvořáková). Jejich důležitým spolupracovníkem je patolog Karel Benkovský (Ladislav Frej). Celé oddělení řídí vrchní ředitel kriminálky Milan Horký (Miloslav Mejzlík). (TV Nova)

Recenzie používateľa otík k tomuto seriálu (65)

Nenávist (2010) (S02E05)

Od začátku je jasné, že první oběť obětí být neměla, později se ukáže, že divákův předpoklad je správný a že se asi zase brzy bude vraždit. Příběh hodně předvídatelný, i pachatel je zřejmý hned, jakmile se jeho postava objeví na scéně. Totální průměr s vtipným výslechem štamgastů. ()

Otázka víry (2010) (S02E06)

Drsný díl svým vyzněním, napínavý hned od začátku také díky dobrému mixu hudby a střihu. O příběhu není co prozrazovat, v půlce dílu je víceméně jasné, kdo je vrahem, ovšem je to drsné. Jeden z těch hodně dobrých, ale smutných dílů nejen pro diváka, ale i kriminalisty. ()

Klášterní tajemství (2011) (S02E07)

Nenáročný díl o vraždě na zámku a ukradených obrazech. K týmu se připojuje Cibulková, která řeší krádeže památek. Celý díl se nese v poklidu, napětí žádné. Průměr. ()

Švýcarský řez (2011) (S02E08)

Vskutku zajímavý díl o tom, co se může pokazit, když jeden udělá nečekanou chybu - tady vlastně jen stačilo odvézt holku po porodu na nějaké soukromé kliniky, tam zaplatit za ošetření a byl pokoj. Jenže lidské zlo tentokrát zvítězilo nad racionalitou a vše bylo naráz úplně jinak. Překvapí šíleně vlasatý Finger a taky jeho postava, která do poslední chvíle zapírá. Podařený díl plný policejní práce. ()

Vesnická balada (2010) (S02E09)

Asi jeden z těch top dílů, který má vše: spád, zajímavý děj, dobře natočené scény a ještě i bonus pro diváka, který ovšem moc radostný není. V tomto díle není prostor pro humor, ale i tak je to asi to nejlepší, co nám krimi Anděl zatím nabídla. ()

Zastavárník (2011) (S02E10)

Dobrý, i když průměrný díl, ve kterém je místo postřeleného Stropnického povolána do dočasného vedení mordparty Klára Cibulková, samozřejmě k nelibosti všech, včetně Dvořákové. V tomto díle ovšem pomůže vypátrat vraha starožitníka a dopomůže se svým týmem k odhlení dřívějšího monstrózního zločinu. Vtipným obsazením z dnešního pohledu je Filip Blažek jako jeden z bandy zločinců, když o pár let později pak takové zločince sám honil v Případech 13. oddělení. ()

Balkánská stopa (2011) (S02E11)

Kvalitní díl, ve kterém tým v čele s Klárou Cibulkovou pátrá vrahovi ubité holky z Turecka. V hlavní roli dále vystupují kamioňáci, česká xenofobie a zloba. Případ je to celkem snadný, po nálezu zásadní stopy je jasné, kdo to byl. Dočasná velitelka týmu Cibulková se vzdává vedoucí pozice, neboť chápe, že ji chlapi prostě nebudou respektovat. ()

Baronka (2011) (S02E12)

Český aristokrat má dceru, která se jako aristokratka moc nechová, má ráda chlapy, ráda je panovačná a ... hlavně je po smrti. Tým ještě stále bez svého šéfa, který tak trochu tajně cvičí v nemocnici, pátrá, radí a informuje. Tradiční díl se sem tam vtipnými scénami a slušným krimi příběhem. ()

Pistole (2011) (S02E13)

Ze začátku hodně rozvleklý případ vraždy důchodkyně, která se nečekaně vrátila domů a přistihla dva lupiče. Pak ovšem zasáhne do vyšetřování policejní inspekce v čele se šikovnou inspektorkou a začnou se dít divy. Díl vcelku podařený, ale přeci jen mu chybí jakékoli tempo, i když zákroky inspekce akční docela jsou. ()

Messenger (2011) (S02E14)

Oddechový díl s docela "vtipným" případem, poklidným pátráním a nepřekvapivým finále. Tohle byl sice průměrný díl, ale aspoň si divák mohl užít nadbíhání chlapů mladé Plodkové. Pohodka. ()

Slušný chlapec (2011) (S02E15)

Klasický průměrný díl o chlapci, který zas až tak moc slušný nebyl, jak se na první pohled zdálo. Rutinní policejní vyšetřování, sem tam nějaký vtípek, trošičku zaměřeno i na nadřízeného Mejzlíka. Průměr. ()

Podraz (2011) (S02E16)

Detektivní příběh je tentokrát vskutku podařený, vtipný v tom, jak se nechají zbohatlé paničky napálit, smutný v tom, že nedůvěra jedné z nich ji stála život. Pátrání pak jde celkem očekávanou cestou a moc nepřekvapí. A jako bonus dostaneme ještě vtipné intro o policejních platech. ()

Série 3 (2012) (S03)

Ve třetí sérii možná ubylo humoru, ale přibylo silnějších příběhů. Jakoby scénáristé, a tedy i postavy trochu dospěli. Jen postava Ivany Chýlkové mi přišla více než zbytečná. Mejzlík měl charisma a přeci jen se do party více hodil, Chýlková byla úplně mimo hru celou sérii. ()

Pomsta (2012) (S03E01)

Drsný příběh hned na začátku série, mrtvola střídá mrtvolu, jedna z nich bude mít zásadní vliv také na pražskou kriminálku. Jinak příběh jako vyšitý z učebnic organizovaného zločinu, navíc s "bonusem", kdy hlavní podezřelý vlastně na konci ani není vyslechnut. Tak to prostě někdy chodí. Podařený a na své poměry i hodně akční díl. ()

Černý Mušketýr (2012) (S03E02)

Z počátku to vypadalo na rutinní pátrání po vrahovi staršího lichváře, ovšem ke konci se to docela brutálně rozjelo. Tentokrát detektivové moc nezaperlili, sice na něco málo přišli sami, ale to hlavní se vyřešilo tak nějak samo. Lepší průměr. ()

Pohřbená zaživa (2012) (S03E03)

Velmi slušný detektivní zápletka, kdy odhalit vraha dívky zavřené ve vzduchotěsném sejfu nebylo zrovna úplně jednoduché. Slušné vtípky, docela slušný prostor pro Chýlkovou a její osudnou chybu k jedné z podezřelých. Průměr, který ale potěší. ()

Noční taxi (2012) (S03E04)

Asi průměrný případ, ale casting se povedl a vedlejší linka se sváděním Švehlíka také stála zato. Jen ta ořechovinka mi tam moc neseděla. Docela zábavný díl. ()

Klíč (2012) (S03E05)

Podařený případ především po kriminalistické stránce, tady to odhalení pachatele teda nebylo vůbec tak jasné, jak se z počátku zdálo. Vtipné bylo markování zboží Janou Bouškovou i její rozhovor s detektivy jak a proč to vlastně dělá. Lepší průměr. ()

O mrtvých jen dobře (2012) (S03E06)

Naprosto průměrný díl, který tentokrát absolutně ničím nevybočuje z normálu. Dva zastřelení chlápci, z počátku vyšetřování vede na vedlejší kolej, pak už si to pozorný divák rychle spočítá a je jasné, kdo to byl. Čirý průměr. ()

Hlavák (2012) (S03E07)

Tentokrát hodně pochmurný případ dvou vražd, kdy jeden ze zavražděných je synem vlivného politika a přitom dělal prostituta na Hlaváku v Praze. Tady není prostor pro vtípky, tento díl je skutečně spíše smutnou ukázkou toho, co může u lidí způsobit moc a peníze. Je mi z toho ouzko. ()

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

SOUNDTRACK Poděbrady 2017