Sarah (Shauna Macdonald), se jako jediná přeživší dostala z labyrintu podzemních chodeb a leží v nedaleké nemocnici s dočasnou ztrátou paměti. Jelikož pátrací akce po zbytku dámské výpravy neprobíhá zrovna nejlépe, přidá se Sarah na rozkaz šerifa k záchrannému týmu v naději, že si vzpomene, co se vlastně stalo. Netrvá to dlouho a ocitá se zpět v podzemním bludišti, kde si začíná na všechno vzpomínat... Není už ale pozdě? Dokáže i tentokrát překonat všechny nástrahy, které jí ''opuštěné'' doly připraví? Krvavý boj o přežití začíná..... ZNOVU! (Krouťák)

Lyžař

Tak na to, že jsem čekal od druhého dílu Descentu omílání toho samého, byl jsem mile překvapen. V porovnání v dílem prvním jsem se nyní daleko více lekal, jednotlivé záběry se mi zdály lepší a herci odvedli poctivý kus práce. U tohohle filmu moc nechápu tolik rozporuplné hodnocení lidí. No a..na konci filmu jsem sice čekal dle zvolených záběrů ještě konečnou "lekačku". Ale tohle..překvapení..a to v pozitivním slova smyslu, protože nevím, jestli bude trojka či ne:-) ()

Jocker94

Atmosféra sice již nedosahuje úrovně prvního dílu, nicméně stále je to vysoce nadprůměrný horor. Konec byl sice jistým zklamáním, avšak rozhodně žádný propadák. ()

fr3ak

Naprosto zesrané pokračování výborného hororu. Návaznost na konec prvního dílu (myslím na ten jediný opravdový a ne ten upravený pro potáhané americké publikum) je naprosto mimo. Hlavní hrdinka se hned dvakrát zachová jako naprostá kráva, příšerky už vůbec nebudí žádný strach a kulisy smrdí papundeklem. Nějaký gore to fakt nezachrání, když všem zúčastněným přejete pomalou a hnusnou smrt. ()

Ombak▼Penari

No nebylo to sice úplně tragické, ale rozhodně ne dobré. Když pominu klasický neduh, že se opět všichni chovali jako naprostí kreténi a příběh samotný nemá od začátku žádnou logiku, tak především ta tam je pečlivě budovaná klaustrofibická atmosféra prvního dílu a vše je nutné dohánět celkem primitivně provedenými lekačkami. Tam, kde v prvním díle byla neprostupná tma a jen trochu světla z baterek a kamer, je zde nahrazeno nepatřičným osvětlením a jeskyně se tak krásně mění v hromadu pěnových kulis. Scénář jinak dost věrně a přitom mizerně kopíruje scény z prvního dílu a s ničím novým nepřichází. Na výsledek se sice nekouká vyloženě blbě, ale neobstojí ani jako kvalitní přímé pokračování, ani jako samostatný horor. ()

helloween93

Jatka bez atmosféry, nápadu, pocit klaustrofobie téměř vymizel a film hlavně o bojích s podzemními skřety z jedničky. Film obsahuje dva zvraty, první jsem nečekal, protože jsem si jedničku téměř nepamatoval, a ten druhý v závěru je předvídatelný. Další z ukázek, jak udělat pokračování, které vykrádá jedničku. 2* ()

FilmWave

Velmi slušná dvojka k excelentní jedničce. Co fungovalo v prvním dílu, funguje i zde - klaustrofobie, atmosféra, bubáci. Jen je to méně strašidelné a hloupější. ()

foundation

Bezprostredne zazitky su velmi zmiesane. Film sa hupe ako hojdacka. Vylozene hlupe sceny ktore postradaju najzakladnejsiu logiku striedaju tie vynikajuce. Prvych zhruba 15 minut je velmi nepodarenych ale ak ich dokazete prekusnut potom sa to viac menej rozbehne. Pocit stiesnenosti ktory je mne znamy z prvej casti tu je velmi zredukovany ale niektore lepsie sceny ho predsa len dokazu privodit. Mne najsympatickejsia postava tu bola jednoznacne Sarah, ostatni mi boli viac menej ukradnuty na cele s tupohlavym prestarenym serifom. Absolutny kiks v scenari ktory mu uklada hrat tu postavu takymto debilnym sposobom. Postupne som dal mozgovym zavitom trochu volno a viac sa sustredil na narastajucu atmosferu co sa v konecnom dosledku vyplatilo. Jedina vec ktora mi bola tak trochu zahadou ked pominiem vsetko ostatne co sa tam dialo je premena Sarah ktora sa zmenila z bezbranneho vystraseneho dievcatka z jednotky ,prakticky za jednu noc na odvazneho dobrodruha ktory je pripraveny celit vsetkym moznym aj nemoznym nastraham. Pokial ide o triky tie su neni na bohvieakej urovni ale postacuju na vsetky zakladne veci ktore od takeho filmu ocakavam. Na moje vlastne pocudovanie ma mozno najviac z celeho filmu zasiahla ta posledna scena v jaskyni/ti ktori videli urcite vedia/ Davka jasneho klise mi v tomto momente jasne zapasovala. Bohuzial tym sa film neskoncil a ten zbabrany zaver navyse dava tusit pokracovaniu ktore na 80 percent pride ako stupidny video film ktoreho jedinou vecou spajajucou ho s predoslymi dvoma budu tie priserky. Takze nakoniec su to velmi silne 3 ale viem pochopit aj tych ktory dali viac. ()

SuperFigo

Spousta krve a nechutnotí, spousta věcí, které už jsme viděli. Jeden šerif, který mi lez na nervy svou blbostí. Avšak pořád je na co se dívat a i se trochu bát. Průměrný film, který navazuje na vynikající jedničku. V tomto případě však kvalit jedničky nedosahuje. ()

Étienne

Osobne som bol veľmi spokojný a doslova vtiahnutý do deja. Mám síce pocit, že vynikajúca hudba môjho obľúbenca Davida Julyana bola použitá z predchádzajúceho filmu, ale to nevadí. Neprekáža mi ani výrazne lacnejší "look" plazičov. Hororová atmosféra je na úrovni, logika príbehu síce miestami kolíše a princíp náhody je občas naozaj neuveriteľná, no pre fanúšikov jednotky by to nemalo byť sklamanie. Najmä ak počítame s neuzavretím príbehu. Súhlasím s Isherwoodom. ()

ICE-GRADLO

Ne ne, tohle nebyla jednicka. Ackoliv jsem se dival v naproste tme, tentokrat jsem se tolik nebal. Mozna proto, ze jsem vedel, co mam tech skretu ocekavat :D tyhlety potvory me tentokrat neprekvapily. ()

helraiser

Výborný pokračování dokonalého prvního dílu. A i když začátek není nejlepší tak ve chvíli kdy se děj přenese do dolu se vše mění. Atmosféra je opět výborná, potvory vypadají opět výborně a mají opět velkej hlad díky čemu se dočkáme opět slušného gore, čemuž tvůrcům dík. Opět tu máme několik nezapomenutelných scén jako krysa vylézající z úst mrtvoly, či scénka se zavěšenou mrtvolou nad propastí moc pěkný. Vůbec celkově to bylo opět vychytaný, takže nechápu tak nízké hodnocení. Samozřejmě, že se to nemůže rovnat s nedosažitelnou jedničkou, ale v žádném případě jí nedělá žádnou ostudu. Vzhledem k tomu, že všichni už věděli o co jde tak tvůrci zrovna neměli moc velký prostor pro manévry a výsledek je velice dobrý. Výborná vybíjená v dost atraktivním prostředí. Vzhledem k tomu jak slabí byl tento rok na kvalitní horory tak se jedná o to lepší co bylo natočeno. ()

..Anya

O jednu hvězdičku dolu oproti prvnímu dílu, ale to jen proto, že hold je to druhej díl, tak co čeká. Návaznost na jedničku se mi líbila, lepší než úplně novej příběh vytrženej z kontextu. Doly? Zajímavá myšlenka, co je ukončilo a kde jsou ti dělníci? Námět na trojku je super, jen aby to čekání netrvalo moc dlouho. ()

Naki

Tam kde úžasně skončila jednička, tam tohle pokračování vůbec nezačalo. Hned na začátku naštvat diváka? To není dobré. Ovšem tomuhle filmu to není třeba vyčítat, protože co zkazil na začátku to dohnal na konci. O5 spousta krve, napětí, strachu a hlavně tmy! O konci se už ani bavit nebudu, neb to je to, co staví tenhle film na 4. hvězdičku. Paráda! ()

katmandzoo

dobré nadviazanie na jednotku a pokračovanie v príbehu..jednotka sa mi však páčila viac, pretože som nevedel o čo v nej pôjde, kdežto v dvojke sa to už dalo predvídať a dedukovať..aj napriek tomu to však predčilo moje očakávania a tak som s dvojkou ako aj s jednotkou celkom spokojný.. ()

Dimo

Nuže, čekal jsem, dle místních reakcí, horší film. Z prvního dílu jsem byl hodně nadšený a proto jsem mu odpouštěl i drobná škobrtnutí. Za opravdovou hororovou atmosféru bez mrknutí oka. Co nám přichystala dvojka? Krom zcela shodné hudby a leteckých záběrů jde jen o průměrný horor, ze kterého se vrnět blahem nedá. Napětí je skoro fuč, scény se podobají a málo co překvapí (krom několika nelogičností). Krom závěru není mnoha postav, kterým fandit, navíc není moc času k vybudování si vztahu, protože je brzy po nich. Samotný závěr je jedním obřím otazníkem, který jestliže máme vnímat jako otevřená dvířka třetího dílu, tak potěš koště. Najdou se i pozitiva, pár napínavých míst přeci jen je, zjeví se i nějaká ta klaustrofobie a drsným holkám, které ví "jak to tady chodí" to dost sluší. Kdyby konec nebyl takovým, jaký je, ale tvořila by ho předposlední scéna, byly by to tři poctivé hvězdy, takhle tři mínus. A je to dost škoda. ()

AxelWers

V podstate je to o tom istom ako prvý film, uvítal by som viac napätia a nervozity medzi členmi tímu, tie ľakačky mi neboli moc po vôli. Dlho som rozmýšľal nad hodnotením 3* alebo 4*, nakoniec som dal hviezdičku viac za epický záver zo strany Sarah, aj keď úplný záver ma príliš nepotešil. Na druhej strane však ponúka otázku, na ktorú by sme mohli nájsť odpoveď v tretej časti, ak nejaká bude. ()

cerbygerby

Na pokračování pádu do tmy jsem se po zdějších komentáří fakt těšil, protože sliboval něco podobného jako v jedničce, a opravdu tomu tak bylo, a možná bych řekl že to bylo ještě o kousek lepší..tedy aspoň co se týče krutosti oblud.. celé se to odehrává zase v jeskyni, ale celou tu dobu to udrží fakt skvělou atmosféru a člověk se nenudí, hodně krát se lekne až ten konec je tedy divnej, ale celkově to hodnotím jako slušné dílo a na to že to byl druhý díl v podstatě o tom samém, tak mě to fakt bavilo a já dávám silné 4* a 80% ()