Stanley je mladý muž, kterému se v životě zrovna nedaří. Dělá podřadnou práci, přátel moc nemá a přítelkyni také ne. Kromě toho je nešťastně zamilovaný do kolegyně v práci. Při nezdařeném pokusu o sebevraždu ho vyruší ďábel George a výměnou za jeho duši nabídne, že mu splní sedm přání. Stanley smlouvu podepíše a začne si plnit sny. Nejprve si přeje být intelektuálem, který okouzlí kolegyni Margaret přesně formulovanými názory, poté bohatým obchodníkem, který jí koupí, na co si jen vzpomene, pak zpěvákem popu. Všechna přání však postupně ztroskotávají, žádné nedopadne, jak si Stanley přál. Na vině je ďábel, který se do realizace jednotlivých přání plete a více či méně nápadně je Stanleymu kazí. Ten je ze všeho znechucen a omylem si další přání vyplýtvá, když řekne, že by chtěl být mouchou. Ani jako s hmyz však vztah s Margaret nikam neposune. Stanley chce všeho nechat a nic už si nepřát. Ale ďábel dál pokouší… (oficiálny text distribútora)

Mikino00

Jedná se o velice milou komedii na bázi splnění několika přání spojených s nešťastnou láskou, každé má pak svůj háček. Velice se povedla nenucená konverzace hlavního hrdiny s ďáblem a jeho drobné manipulace i zákeřnosti, horší už je to pak s rozuzlením děje, které zůstává za očekáváním. Naprosto fantastický je pak obsazena Raquel Welch. ()

toi-toi

Mám rád britský absurdný humor. Hlavne ak sa vydarí a tu sa vydaril až prekvapujúco dobre. Hlavne nech môžu mníšky skákať na trampolínach.. ()

maty39

Bez mučení se přiznám, že remake se mi líbil podstatně více. Tento styl humoru byl na mě nějak moc suchý. Myslím, že jsem poměrně přesně odhadl u jakých scén a dialogů jsem se měl smát, ale dostavila se jen reakce typu, hmm, to je vtipné ale jaksi nedoprovázená smíchem a často ani úsměvem. Asi mám raději fyzičtější humor novější verze. ()

hiroshima

Britský humor mě většinou sedne. Nicméně "Okouzlený" na mě nezapůsobil, tak jak by měl. Zkrátka mě nedokázal nijak zvlášť vtáhnout. Peter Cook je jako dábel perfektní, ale i přes to ( nevěřil bych, že to někdy řeknu) se mi přece jen o něco více líbil americký remake. Každopádně díky za neodolatelnou Raquel Welch ()

HDeer

Je vskutku úchvatné pokiaľ si hlavní herci dokážu sami napísať a ozvučiť film. Zatiaľ čo ale v rámci soundtracku ide o nadčasovú záležitosť, z hľadiska konštrukcie príbehu nemôžem poprieť isté, pomerne znateľné sklamanie. Film má totižo potenciál excelovať omnoho viac, než sa mu reálne darí. Akô dôvod by som označil istú nediváckosť, či dokonca syrovosť určitých scén, ktorá zápletku oberá o serióznosť a vzápätí nevyvažuje stratenú absurditu, ktorá je pre snímku kľúčovým faktorom. Divák tak veľmi ľahko prichádza o pointu mnohých gagov a žartíkov, ktoré reálne majú nato, aby zapôsobili. Pretože sa ale jedná o pomerne originálny koncept, ktorý ostal v mnohom neprekonaný ani po uvedení remake-u, na film je potrebné nahliadať s určitou rezervou, či už pre ojedinelé britské zafarbenie ako aj kontext samotnej doby. ()

Likan7

Kdyby měl film pěkný romantický závěr, který by ďáblu ukázal zač je tomu loket! Ne! Místo toho dostanu nic neříkající konec, který jen podtrhuje nevýraznost zbytku. Některé scény jsou dobrý, ďábel celý taky, ale Dudley Moore je tu nevýrazný a celý film tím ztrácí kouzlo. Remake je o několik úrovní výš. ()

dawid

Příjemné, britsky vtipné, lehce nekoretní, těžce zábavné a vůbec ne hloupé překvapení nedělního večera na Prima LOVE. Vyzněním film vzdáleně připomíná "Žádné boží zprávy", svérázným přístupem k Bohu "Dogma". Plných pět to není, ale proč si nedovolit ten luxus a udělit plný počet jen tak? ()

carl.oesch

Paradoxně - ačkoliv mám poněkud odpor k americkým remakům evropských filmů, tady se mi modernější verze líbí víc. Hlavně bych řekl, že tady je sice řada pěkných fórků, ale vyznění je poněkud o ničem a logika leckdy taky pokulhává. Zatímco Smlouva s ďáblem je vtipná a moralistní pohádka pro dospělé s řadou vysloveně satirických prvků, tady se jedná o poněkud znuděnou "zábavu" byť anglického střihu. Nenadchne ani výpravou, božská Rachel zde hraje štěk, který by asi zvládla leckterá jiná herečka s odpovídajícími proporcemi, nijaký je i konec. A tak bych těch třicet procent dal asi nejvíc za nápad, který posloužil později k vytvoření filmu, který mně oslovil mnohem víc..... ()

Cerebrum

Tak oproti bezpohlavnímu americkému remakeu je tohle jako balzám na duši a hlavně na bránici. Ústřední duo je fantastické a v některých momentech jsem se mohl snad smíchy potrhat. A ani o tu krásu nepřijdete, šedesátá léta jí byla plná. ()

Memesis

Od chvíle, kdy přišel Cook, začal jsem se bavit. Pak následovalo pár nic moc scén, ale když pak začal Cook zpívat tu divnou skladbu, nemohl jsem se přestat smát (bůh ví proč). A pak už jsem se jen smál. Rozhodně to stojí za to a pobaví se snad i ti, kterým přijde anglický humor suchý. 90% ()

Blackadder

Zajímavá myšlenka, snad i dobře zahrané. Jenže... jenže... dlouhé a hlavně už ne tak vtipné, jak muselo být tenkrát. Nebo prostě nejsem Brit a nepochopím to. Vtipů by tam několik bylo, ale to nenahradí nudu po zbytek filmu. ()

mine.slayer

Americká verze není dobrá vlastně jdu Smlouvu s ďáblem jak jí přeložil český distributor ohodnotit odpadem. Dnes jsem ale viděl tu Anglickou a ta je o poznání lepší, ne je o 360 stupňů jiná!! Opravdu skvělý film, černý humor a božsky krásná Raquel Welch!!! ()

CrazyWolf

Nádherná britská komedie, které čas rozhodně neublížil. Peter Cook jako Ďábel je prostě skvělý. Díky tomuto filmu se musím smát pokaždé, když uvidím jeptišku :-) ()

Zemřela herečka Raquel Welch

Zemřela herečka Raquel Welch

15.02.2023

Ve věku dvaaosmdesáti let zemřela v kalifornském Los Angeles po krátké nemoci americká herečka, modelka a sexsymbol přelomu šedesátých a sedmdesátých let minulého století, Raquel Welch. Smutnou… (viac)