Spojením lidské a mimozemské DNA vytvořili vědci Sil - napůl ženu, napůl vetřelce. Tento půvabný, ale vraždící stroj je teď na útěku a agenti ho musí zničit dřív, než se stačí rozmnožit. Když v roce 1974 vyslal největší světový radioteleskop do vesmíru zprávu o existenci života na Zemi, kromě vlády USA nikdo netušil, že zpráva nezůstala bez odpovědi. Výsledkem dlouhodobých výzkumů se zaslaným kódem mimozemské DNA se stalo dítě, které velmi rychle dospělo v ženu, jen zdánlivě neškodnou. Ve chvíli, kdy Sil utekla z přísně tajné laboratoře, byl najat tým, který ji má najít... (TV Prima)

Nikolas__

Pěkně zmařený potenciál toto. Species rozhodně není ani tak hororem, jako spíš akční sci-fi předehrou, k dalšímu pokračování. Na jednu stranu to funguje, řemeslně ok, postavy však příšerné, herecké výkony taky nic moc (na to jaký byl cast), ale dobře. Na lepší průměr to hádám stačí, posledních třicet minut je značně zajímavějších, bohužel konec je plný naprosto tragických CGI efektů... ()

K.O.vi

Jednoho dne mě spolužák nalákal do kina na "Mutanta". Po skončení biáku jsem mu poděkoval za největší (do té doby) životní omyl, co se návštěvy kina týče... Hovadina, i když občas se zajímavými momenty = 40 % ()

veverysiak

Neviem, čo je na tom hororové, beriem to ako mierne akčné scifi s dosť slabými trikovými scénami, síce s ohromným hereckým potenciálom, ale ani jednému z nich tento žáner nepasuje, napriek tomu sa na to vždy pozriem celkom rád, aj keď hlavne kvôli Nataške, takže 60%. ()

Ondrew

Mohlo to sice dopadnut aj horsie, ale uz i v takomto prevedeni ide o podpriemer. Netvrdim, ze film nema urcitu specificku atmosferu. Prave vdaka nej som sa na snimku vydrzal pozerat az do konca. Lenze, co to na platne stvaraju samotni herci, to je pre mna doteraz zahada. Madsen sa cely cas tvari ako strasny tvrdak, ktory je nonstop "nad vecou". Whitaker sa pre zmenu akurat tak mota pod nohy a sem-tam zahlasi nejaku "objavnu" hlasku. O zvysku osadenstva radsej pomlcim. Ano, Natasha Henstridge je kocka, ale to samo o sebe film z biedy nevytrhne. Skoda, keby sa autori trosku viac snazili, mohlo z toho byt aspon nadpriemerne becko. U mna je to za 40%. ()

pursuer

Až na dobré efekty a solidní herecké výkony (kromě Bena Kingsleyho a vždy pasivního Madsena) ten film nená vůbec co nabídnout. Potvora od Gigera je sice silným lákadlem, ale po prvním shlédnutí bych ten film asi nemohl doporučit. Příběh je vcelku tuctový a předvídatelný, samozřejmě plný logických chyb a občas i na videofilm trapných siláckých keců. Na druhou stranu je to z poloviny devadesátých. Zpracování skvělé, film bez ducha. ()

Brk

Je to sice 23 let starý, tak se dá lecos odpustit, ale vidět tolik takových herců, hrát takový přinejmenším Céčko, je ...... nevim jestli k smíchu nebo k pláči. Spíš mi bylo za ně trapně 🤦‍♂️ Prsknu tám dvě ()

Emperor1

Solidní přímočará akční sci-fi bez sentimentálních odboček, kterých jsem se, naštěstí zbytečně, zprvu obával. Škoda, že se to chvílemi krapet táhlo. ()

veere

V celku dobré, viděl jsem kdysi dávno a neváhal zopakovat, nejedinou chybou je však úplně debilní scénář, vyvarovat se chyb a natočit to krapánek temnější byla by to klasika... ()

zurivymlok

Asi jako každý, kdo vyrůstal z části u televize a film miluje ví, že k oblíbeným filmům dětství přistupuje s mírnou (někdy i značnou) nostalgií. Po letech se tyto filmy dělí na dvě skupiny: ty, které dále milujeme a mnohdy velkoryse přehlížíme občasné nedostatky, a ty, u nichž jen kroutíme hlavou, jak se nám mohly líbit. Mutant v mém případě spadá do té druhé kategorie. Je to "béčko", na němž je zajímavá pouze zde zatraceně sexy Natasha Henstridge. ()

HMTD

Nebyla to úplná ztráta času, celkem jsem se bavil, ale co film v mích očích sráží hodně ke dnu jsou tak otřepané klasické filmové momenty splácané do sebe až hrůza a nedobře využitý rozpočet, přijde mi že místy na triky vysypali na svou dobu balík a jinde už nezbylo. Začátek mě překvapil skoro jako by se z něj o dva roky později inspiroval pátý element. Snaha přitáhnout diváky na nahotu je zřejmá a ani to neuměli vhodně použít. Celkově mi připadá jako bych se díval spíš na něco z roku 1985 a ne o 10 let později. Herecké výkony hlavně u teamu který má spasit svět jsou nepřesvědčivé. ()

Mr.Sock

Veľký ale bohužial nevyužitý potenciál filmu... No aj tak som sa celkom bavil. Nebyť toho pomerne nudného a tuctového záveru bolo by to možno aj za 4, takto ale len za 3 hviezdičky ()

Pythonator

Klasika, která mezi béčky vystupuje jako kvalitní snímek a může se pochlubit slušným obsazením. Obzvláště poprsí Natashy Henstridge pokaždé potěší. Giger mohl dostat více prostoru pro svoji tvorbu, protože Sil je prostě perfektně vymodelovaná a gigerovský vlak v jejím snu je opravdu působivý. Škoda, mohlo to mít celkově na víc. Z nostalgie za čtyři. ()

Chlo0opek

Dalo by se říct, že tenhle film je takový klasický thriller starých časů. Ale je zde prostě Natasha, která se tak hezky a často odhaluje, že to přidá filmu alespoň jednu hvězdičku;)! Jinak příběh takový neslaný nemastný průměr. ()

kotrlak

S Natasha Henstridge bych spojil DNA i bez vědců. Tyhle árijský krásky existujou jen nahoře na severu. Ale už jim zvoní hrana - armády kolorovejch nájezdníků spojej svoje DNA s čímkoliv. Jestli je to koza nebo Natasha - jim je to fuk... ()