Mladá Tiana sníva o tom, že raz bude mať vlastnú reštauráciu a usiluje sa čo najskôr si na ňu zarobiť. Keď ju jej priateľka z detstva, bohatá Charlotte La Bouffová požiada, aby pripravila občerstvenie na výročný ples, Tiana ctíi, že je neďaleko svojho cieľa. Charlottin otec chce na plese dcére predstaviť princa Naveena, za ktorého by ju rád vydal. Chudobný rozmaznaný mladík ešte predtým zájde za čarodejníkom Facilierom, ktorý mu sľúbi, že svojimi čarami mu zlepší život. Namiesto toho princa zmení na žabiaka. Kúzlo môže zmeniť jedine žena, ktorá princa pobozká z čistej lásky... (TV JOJ)

darkreider

tri a pol za oldschool disney animáciu a naozaj pekný soundtrack. Dej samotný ponúka pár veľmi vydarených vtipov, ale valná väčšina filmu je proste priemerná. Ale kedže mám strašné nutkanie dať 4, tak z čiste subjektívneho vnímania a nostalgickej spomienky na Lady a Tramp(a im podobné) pridávam aj poslednú polhviezdu. V čase 3D a pixaru je toto výrazný kus, na ktorý sa mi proste dobre pozerá. ()

horovska

Bavilo mne to i přes jistou Disneyovskou "sterilitu". Vtipné i nabité akcí. Ale šíleně rychlé. Přemýšlím, kam to až může v hustotě záběrů dojít... ()

Torgal

Prekvapujúco kvalitný animák na ktorom je skutočne vidieť koľko práce si s ním tvorcovia dali. Výborná animácia a výtvarné nápady, scenár síce jednoduchší, ale v rámci žánru dobrý. Na môj vkus priveľa spievania (hoci songy sú všetky podarené). Ku koncu ma to však už prestávalo baviť a preto som nakoniec zaokrúhlil hodnotenie smerom nadol. 7-/10 ()

pepa3rd

Návrat Disney studia k osvědčeným klasicky animovaným pohádkám je jistě krok správným směrem, ale v porovnání s jeho klasikou typu Kráska a zvíře, tomuhle filmečku něco málo chybí. Pohádka není až tak pohádková, roztomilí tvorečkové nejsou až tak roztomilí, písničky nejsou až tak úžasné (natož návykové) a vlastně tu není nic, co bychom už neviděli. Jen animace a atmosféra třicátých let New Orleans je snad bez jediné chybičky.To ale nic nemění na tom, že se sice budete dobře bavit, ale film ve vás po skončení nezanechá, na rozdíl od Disneyho klasiky, nic, než jen mlhavou vzpomínku bez emocí. 60 % ()

ViktorS

Je to veľmi pekný animák, ktorý aj keď je (v dnešnej dobe) "len" v 2D, tak určite nesklame. Je tu dobrý príbeh, dobré postavy a chytľavé pesničky, ktoré sú v slovenskom dabingu perfektne prespievané. Vždy si tento film rád pozriem. ()

Slunkoo

Na animovaný film 9 sa mi nič zatiaľ nevyrovná, ale zase na druhu stranu som si spomenul na klasické staré animovane filmy od disneyho, ako Aladin, Morská vila a Kráska a zviera. Od tohto som nič nečakal spevom odohrávaný sa príbeh ktorý prinesie zvláštne prekvapenie namiesto princa zo žaby bude princezná žaba samozrejme romantika tam nechýba a šťastný koniec...to by nebola rozprávka :D ()

haWranka

Konečně zase pěkně po staru kreslená Disneyovka! A navíc moc milá. Sice druhá půlka silně zaostává za tou první a písničky taky nejsou tak pěkný jako dřív, ale tyhle nedostatky vyvažuje sympatickej hlavní párek. Moc milá, mírně nadprůměrná pohádka. ()

Petulka88

Krásná animace, známá pohádka převrácená naruby, vcelku fungující humor a pěkné písničky. Princezna a žabák je milá pohádka, u které by se ani dospělí nemuseli nudit a navíc je to krásná vzpomínka na klasické animáky od Disneyho. ()

Acrobat odpad!

Je mojou chybou, že sa neuspokojím s týmto? Som nenásytný, keď chcem viac? Lepšie povedané, mám byť zhovievavý, ak viem, že inde sa dokážu nájsť skvosty? ()

josieaddms

Takové slabší tři hvězdičky. Moc nevím, byla jsem na tom s dětmi v kině, a děti byly celkem spokojený. Ovšem já jsem si nebyla moc jistá tím, jestli tohle je to, co jsem očekávala. Disneyho pohádky byli vždycky trošku kýč a sentimentalita, ale většinou to bylo v dávkách tak akorát, jakou jsem vždy od něj čekala, a zároveň svým způsobem i vyžadovala. V podobě starších pohádek se mi toho i dostávalo. Pohádka má sice pár ocenitelných prvků, a dost pěknou jazzovou hudbu od Randyho Newmana, ale za srdce (ani za nic jiného) mě to nechytlo. Možná kdyby se to nesnažilo být ve věcech obrazu tak strašně moderní, třeba by to nachytalo trochu atmosféry, která mi tam tak hrozně chyběla. Jinak originalita nápadu se tomu nedá upřít. Toť můj názor. ()

RypavaDvojka

Tohle je moje úplně nejoblíbenější pohádka, nedokážu ani spočítat, kolikrát jsem ji už viděla, ale minimálně jednou do roka si ji vždycky ráda pustím a to ani nemluvím o písničkách. Má nejoblíbenější písnička je Almost There (Málem tam), která mě neustále motivuje a utvrzuje v tom, že když se bude člověk držet svého snu a půjde si za ním, bez ohledu na to, co říkají ostatní, nakonec to dokáže. A tím na mě působí celý ten film. Krásný je i kontrast barev a taky trocha toho tajemna a temna, když přijde na voodoo... Mohla bych tady o tom básnit do nekonečna, ale myslím, že už máte představu o mém nadšení :D ()

MRPitivier

První Disneyovka po dlouhé době! A určitě nezklamala, mám rár jazz, Louise Armstronga a New Orleans! Vtipnost, výchovnost, zpěvnost... Krásná pohádka pro každého! Doporučuji ()

Bezmenny

Niekoľko krát som sa aj zasmial. Ale v celom filme bolo novinkou iba to, že sa po bozku nepremenila žaba ale ten, čo ju pobozkal sa zmenil na žabu. Celkovo - vhodné na relax a keď chce človek vypnúť. ()

fantomas19

* jazz & pesničky (v slovenskom znení aj Peter Lipa, Richard Muller) * rozprávka & príbeh * Americká animovaná rozprávka z minulého roku (2009) zo štúdií Walta Disneyho, ktorú režírovali Ron Clements a John Musker, je príbehom mladej dievčiny a jej sne. Mladá čašníčka Tiana sníva o vlastnej reštaurácii, keď do jazzového New Orleansu prichádza princ Naveen. Woodoo čarodejník bažiaci po moci, premení princa na žabiaka a na maškarnom bále sa žabiak stretne s Tianou. Osud im obom udelí lekcie, pri ktorých sa pyšný a lenivý princ zamiluje do Tiany. A Tiana si zase uvedomí, že ísť za svojim cieľom bez lásky nie je správna cesta. Klasická Disneyova rozprávka, kde animácia je bohatá na pestrofarebné efekty, príbeh plný zvláštnych priateľov, vtipných vsuviek a napínavý dej, je doplnená skvelými jazzovými pesničkami, v slovenskom znení príjemne prekvapí Peter Lipa či Richard Muller. ()

zaso162

Vysoko farebné, melodické a po dlhom čase konečne klasické. Už som aj zabudol aké veľké čaro majú disneyovky, ich piesne a užasná animácie. ()

OSCAR 2010 - výsledky

OSCAR 2010 - výsledky

08.03.2010

Zlaté Globy - výsledky

Zlaté Globy - výsledky

18.01.2010

Kvalitní lidová zábava a boj za ekologii porážejí „vážné umění“ – tak by se daly shrnout výsledky hlavních kategorií Zlatých Globů. Všechny finanční kino-rekordy bořící Avatar se stal nejlepším… (viac)